 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-10-2011 14:39 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Absurd "ciszy wyborczej"
9 na 9 | Cytat:Dziś o północy zacznie obowiązywać cisza wyborcza, ale billboardy pozostaną, bo zostały rozwieszone przed ciszą. Jeśli jednak plakaty naklejono na miejskie tramwaje albo autobusy, to nie będą one mogły wyjechać na trasę ani w sobotę, ani w niedzielę.[...] Na 24 godziny przed dniem wyborów i w dniu wyborów, przemieszczanie się pojazdów, w tym pojazdów komunikacji miejskiej, na których umieszczono wyborcze materiały agitacyjne traktowane jest jako aktywna forma agitacji i naruszenie zakazu (prowadzenia kampanii wyborczej - red.) - stwierdził w komunikacie przewodniczący PKW Stefan Jaworski. (źródło) Innymi słowy, jeśli ja poruszam się względem bilbordu/plakatu wyborczego, to jest OK, ale jeśli bilbord/plakat porusza się względem mnie, to już nie jest OK.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Cisza wyborcza | Niby cisza. Jadę samochodem. Na ulicach plakaty - głosuj na tego, na tamtego. Czy wolno je czytać? Jako pasażer mógłbym ślipia zamknąć, a tak... Pieszy też nie ma łatwo, jak tu przejść, by prawa nie złamać. No tak, tylko to nie my wyborcy prawo łamiemy, to na dzień dobry politycy je złamali. Agitowanie na poszczególnych kandydatów w czasie ciszy wyborczej jest niedopuszczalne. Rozumiem. Nie rozumiem jednak dlaczego nie można zrywać plakatów wyborczych, dlaczego jest to karalne. Tych plakatów dzisiaj nie powinno być. Rozumiem że partie nie mają czasu po sobie posprzątać, dlatego, czy nie lepiej byłoby pozwolić na to wyborcom? Chętni by się znaleźli skoro są tacy co robią to pod groźbą kary, a tak ulice zaświnione będą przez najbliższe tygodnie.
|
|
 | | sztejkat (4743 punktów) | Odp: Cisza wyborcza | >(...) Pieszy też nie ma łatwo, jak tu przejść, by prawa nie złamać. (...)
Przesada. Zakaz obejmuje agitację, a nie bycie agitowanym. Coś tak jak karalność gwałtu a niekaralność bycia gwałconym.
Oczywiście, jeśli pieszy czuje się ewidentnie i aktywnie agitowanym, wówczas jego psim obowiązkiem, którego zaniedbanie już karalnym jest, jest powiadomienie odpowiednich służb.
Lepiej więc jednak oczka zmrużyć.
Pozdrawiam,
Tomasz Sztejka
|
|
| romaro (25211 punktów) | Odp: Absurd "ciszy wyborczej" | Sorry, nie zauważyłem twojego wątku gdy pisałem w niby ciszy. Absurd o którym się mało mówi, albo w cale w normalnym czasie.
|
|
 | 1 na 1 | Meretseger (61860 punktów) | >Sorry, nie zauważyłem twojego wątku gdy pisałem w niby ciszy. Absurd o którym się mało mówi, albo w cale w normalnym czasie. Pozwoliłam sobie przekleić, bo oba wątki traktują o tym samym, a kulki jest wcześniejszy.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
2 na 2 | KarolG (2892 punktów) | Absurd. Pewnie. A przede wszystkim niekonsekwencja. Ale ta odrobina spokoju, radość z tego, że można włączyć radio i posłuchać czegoś innego niż przekrzykiwania się polityków... tak, to jest warte absurdu 
Thank God, I'm an atheist
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|