 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 13-02-2012 | Jarek Duda | Free Internet Act - kontratak na ACTA/SOPA/PIPA |
W USA wygrali jedną bitwę przeciwko SOPA, u nas może przeciwko ACTA ... ale dobrze wiemy że to dopiero początek i nie jesteśmy w stanie w nieskończoność pilnować czy np. nie podzielą na kilka mniejszych i przy pomocy łapówek po cichu przepchną przez Parlament Europejski ... Piraci i tak znajdą sposoby na takie prawne ograniczenia, a jedynym ich rezultatem byłyby narzędzia prawne do wprowadzania cenzury pod byle pretekstem czy podsłuchiwania obywateli - niszczenie tego wspaniałego narzędzia do wymiany informacji, dyskusji, organizowania się, alternatywy dla monopolu mediów na informowanie społeczeństwa ... Może powinniśmy wyjść z własną inicjatywą ogólnego aktu prawnego zabezpieczającego Internet przed wtykaniem się w niego rządzących i urzędników?Jak to w Polsce/Europie mogłoby wyglądać? Jak to ruszyć? Tu jest dyskusja odnośnie takiej inicjatywy w USA: www.reddit(*)t_act_a_bold_plan_to_save_the/Opracowanie takiego Aktu poprzez Internet oraz późniejsze zebranie podpisów i ewentualne referendum, byłoby świetnym debiutem dla prawdziwej bezpośredniej demokracji, szczególnie że ostatnie ruszenie odnośnie ACTA sugeruje naprawdę duże i aktywne poparcie społeczne. Byłoby to pokazanie społeczeństwu że też może bezpośrednio tworzyć prawo - obudzenie z politycznej apatii bezsilności ... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 12-02-2012 | Christopher CJ Jozwiak | POPiS < 50% w najnowszym sondażu SMG/KRC ! |
Chyba po raz pierwszy od 6-7 lat, wynik sondażu dla tzw. 'oficjalnej' sondażowni ukazał następujące dane: PO - 27% PiS - 22% RP - 17% (!) SLD - 10% PSL - 6% SP - 5% tzn. POPiS<50%, a koalicja rządząca w sumie tylko 33% ! link: www.tvn24.(*)e-ruch-palikota,wiadomosc.htmlMoim zdaniem PO+PSL przy utrzymującym się trendzie i poparciu <1/3 obywateli, nie powinno podejmować żadnych fundamentalnych reform (chyba, że przez referenda), tylko rozpisać nowe wybory - jak myślicie ? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 11-02-2012 | makuś | Jaki piękny pogrzeb ! |
hej, Byłem bardzo wzruszony oglądając transmisję pogrzebu pani Szymborskiej . Było tak ... naturalnie , szczerze , po prostu - bez dymu , kadzideł , niezrozumiałych i przekłamanych słów o grzechu i zbawieniu , piekle i niebie , świętych koniecznościach , bożych planach , cudach ... Wspaniale że jej wola została uszanowana ... kilka słów i świetna muzyka ... wybór muzyki odebrałem jako coś orzeźwiającego , jako odtrutkę na grube pokłady społecznych i osobistych hipokryzji ... Więcej takich pogrzebów chciałoby się powiedzieć gdyby nie brzmiało to jednocześnie tak upiornie . makuś
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 11-02-2012 | romaro | Kopiuj i wklej |
Kopiuj i wklej - "Znakomity tekst, który powinien być szeroko rozpowszechniony." Autorem tego komentarza, do tekstu Pana Andrzeja Wendrychowicza, jest Gabriel X. Mam nadzieję, że autor komentarza nie będzie się czuł okradziony z twórczego wysiłku myślowego, który to wysiłek przelał na "kartkę", i nie nazwie mnie złodziejem. Pozwoliłem sobie w najprostszy sposób podzielić Pana zdanie. Proszę, by miał Pan na uwadze też to, że wydarłem z tej "kartki" tylko skrawek. Wyciąłem kawałek i przesłałem dalej. Nikt kiedyś nie wyrywał kartek, by się podzielić z inymi czymś ciekawym. Jeżeli to był wiersz - recytowł, a ktoś mający lepszą pamięc "przesłał" dalej. Gdybyż kiedyś mieli takie narzędzia, jakie mają dzisiaj nadawcy... Smaczku dodaje fakt że i fragmenty z serwisów pousuwano... Nadawca chroni swoje dzieło: www.youtube.com/watch?v=UKU2IvPsebgNadchodzą nowe czasy. Tylko czekać jak nawet fragmenty "Młotu na czarownice" będzie prawo autorskie chroniło, bo nie tylko w nim chodzi aby zapłacić, ale też, żeby nie kupić. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 51 (przedawniony) | | 08-02-2012 | kulka_na_mole | Tusk zawiesza ratyfikację ACTA |
Cytat:Podjąłem decyzję o zwieszeniu procesu ratyfikacji ACTA - powiedział na konferencji prasowej premier Donald Tusk. [...] Tymczasem prezydent Bronisław Komorowski czeka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie ACTA, bo jeśli będą jakiekolwiek przesłanki, że w związku z tą umową mogą być naruszone wolności obywatelskie, nie złoży podpisu pod jej ratyfikacją. (źródło) ACTA:Artykuł 40: Wejście w życie 2. Niniejsza Umowa wchodzi w życie dla każdego Sygnatariusza, który składa swój dokument ratyfikacji, akceptacji lub zatwierdzenia po złożeniu szóstego dokumentu ratyfikacji, akceptacji lub zatwierdzenia, trzydzieści dni po dacie złożenia przez takiego Sygnatariusza jego dokumentu ratyfikacji, akceptacji lub zatwierdzenia. (źródło) Cytat:Ambasador Polski Jadwiga Rodowicz podpisała w czwartek [26.01.2012] w siedzibie MSZ Japonii umowę ACTA. Dokument został podpisany na mocy upoważnienia udzielonego ambasador przez premiera Donalda Tuska. (źródło)[color=#330000]Ponieważ od daty podpisania ACTA przez szóste państwo minęło już więcej niż 30 dni, więc zgodnie z Art.40.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 08-02-2012 | Artaso | Tuskodebata w poniedzialek |
www.premie(*)oly_na_temat_debaty_o_ac,8983/osnews.pl/(*)a-bojkotuja-debate-u-premiera/niebezpiec(*)-wolnosci-i-praw-w-internecie/odnoszę wrażenie, że [debata na ostatnią chwilę] to PR-owy zabieg, który ma sprawić, że rząd powie "przecież chcieliśmy się konsultować z internautami, ale nie przyszli". (Tkaczyk) Pan premier albo wrzucil jeszcze wyzszy bieg nieogarniania, albo sadzi, ze sobie "po swojemu" i tym razem poradzi i zostanie na powierzchni, tak jak bylo calkiem niedawno z artystami. Po prostu kolejny PR stunt. Zreszta pewnie wiekszosc pamieta poprzednia "debate" odnosnie cenzury z "reprezentacja internetu" w postaci paru dosyc przypadkowych blogerow (mozna zrobic debate np. z uzytkownikami mlotkow? Ten sam tok rozumowania), ktora tez byla medialna, i Tusk przed kamerami jak zwykle okazal sie ze jest takim samym internauta jak uczestnicy debaty i ze tak w ogole to sie z nimi zgadza. I nie bylo to ani troche merytoryczne i ani troche konkluzywne. Dziwi mnie, szczerze mowiac, ze taka sliska ryba jak Donald drugi raz wdepnela w to samo gowno. I probuje sie analogicznie ratowac jak poprzednio, tylko ze tym razem raczej przecenil naiwnosc tymczasowo zaktywizowanego i bardziej swiadomego spoleczenstwa. Dla tych, co nie pamietaja.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 06-02-2012 | Marian | Porażka demokracji |
Mimo masowych protestów, Polska dziś podpisała traktat ACTA. To już nie jest demokracja. To nie jest żadna władza ludu, jeśli rząd nie liczy się ze zdaniem własnych obywateli. To już oficjalnie korpokracja, gdzie interesy międzynarodowych koncernów rozrywkowych (które są de facto autorami tego dokumentu) liczą się bardziej niż nasza wolność. Minister Spraw Zagranicznych, Radosław Sikorski, twierdzi, że zostaliśmy „nastraszeni”. Fakt, że większość Polaków pewnie nie czytała traktatu, który jest bardzo technicznym dokumentem, trudno zrozumiałym dla przeciętnego śmiertelnika. Zaufali jednak organizacjom, które dysponują odpowiednią ekspertyzą i są godne tego zaufania (w przeciwieństwie do rządu), takim jak choćby Electronic Frontier Foundation, Free Software Foundation, Foundation for a Free Information Infrastructure, czy Fundacja Panoptykon. Część zaufała publicystom, którzy z różnych względów wypowiadali się przeciwko, jak kontrowersyjny [url=https://www.facebook.com/Wojciech.Cejrowski/posts/319413244770241]Wojciech Cejrowski.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 05-02-2012 | Ratatoskr | Uwaga: będę prorokować |
Właśnie jestem po lekturze: wiadomosci(*)la_sie_o_moja_smierc__Ale.html------------------------- Premier stwierdza że nie zgadza się z politykami swojej własnej partii, którzy lekceważą i obrażają internautów. - To są świetni młodzi ludzie - mówi. ------------------------- I ponieważ prawie mi się to udało przewidzieć, to chcę wam teraz ogłosić, co stanie się w przyszłym tygodniu: PONIEDZIAŁEK Na ogłoszonym (w piątek o 17:10 - wtedy poszły zaproszenia) spotkaniu z blogerami pojawia się mało kto, bo większość osób stwierdza, że nie ma ochoty brać udziału w medialnym cyrku reżyserowanym przez rząd. Nie przeszkadza to jednak premierowi w wygłoszeniu oświadczenia, że on: "Zawsze był przeciwnikiem podpisania akta", a poza tym jest zwolennikiem "poszerzania wolności w internecie i dalszej demokratyzacji naszego państwa". WTOREK Protesty w internecie nie milkną. Premier decyduje się poświęcić głowę Boniego (bo nie był wierny i posłuszny i nawet wzywał do dyskusji przed podpisaniem). Zdrojewski zostaje na stanowisku po otrzymaniu reprymendy i obiecaniu poprawy. ŚRODA Protesty w internecie nie milkną. Premier ponownie zaczyna straszyć. Oświadcza, że ci, którzy nadal protestują są niepoważni, niedojrzali i nie dążą do konsensusu, którego gorąco pragnie rząd. Że nie chcą rozmawiać z rządem w rządowym studiu na rządowych warunkach pod okiem rządowych choreografów i montażystów. To niepoważne zachowanie rodzi wątpliwości.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 113 (przedawniony) | | 03-02-2012 | kulka_na_mole | WOŚP vs "dzieła" Rydzyka |
Działalność Owsiaka i Rydzyka trwa mniej więcej tyle samo lat. Jak co roku w moherowych media zaroi się od tekstów i głosów usiłujących zdyskredytować WOŚP i wynoszących pod niebiosa "dzieła" Rydzyka. Dzięki Owsiakowi mnóstwo dzieciaków odzyskało zdrowie a nawet życie. Dzięki Rydzykowi mnóstwo ludzi marnuje pieniądze, napychając nimi bezdenne kieszenie samego Rydzyka jak i jego kolesiów. Moherów nic nie przekona, że pasąc Rydzyka postępują głupio, ani nic ich nie odwiedzie od plucia na Owsiaka. Pomyślałem, że w tej patowej sytuacji można jednak coś zrobić, a mianowicie... zgłosić kandydaturę Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla. Co myślicie o tym pomyśle? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 28 (przedawniony) | | 03-02-2012 | Cele7 | Referendum w RP i UE |
Przeglądając ostatnio serwisy informacyjne, gazety ,oglądając wiadomości a nawet portale rozrywkowe nie mogę nawet na chwilę odpocząć od ACTA . I tak sobie myśle że zamiast pajacować na Facebooku ,podpisywać jakieś wirtualne petycje lepiej będzie naprawdę zebrać ludzi i zrobić referendum . I tu jest problem . Art. 125. "W sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa może być przeprowadzone referendum ogólnokrajowe" Tak to wygląda w konstytucji RP Art.4. "Obywatele Unii w liczbie nie mniejszej niż milion, mający obywatelstwo znacznej liczby Państw Członkowskich, mogą podjąć inicjatywę zwrócenia się do Komisji Europejskiej o przedłożenie, w ramach jej uprawnień, odpowiedniego wniosku w sprawach, w odniesieniu do których, zdaniem obywateli, stosowanie Traktatów wymaga aktu prawnego Unii". A tak w traktacie z Lizbony Niby wszystko jasne ale jak to wygląda w praktyce . Jak można podjąć jakieś kroki . Jaka jest procedura .Czy obywatele faktycznie mają coś do powiedzenia I jeszcze jedno Art .4. 1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu " A Naród nie chce żadnego ACTA . | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |