 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 33 (przedawniony) | | 30-01-2022 | Hamerlik Konopka | 2 nowe przypadki hakowania Pegasusem w Polsce |
"Potwierdzamy 2 nowe przypadki hakowania Pegasusem w Polsce. Michał Kołodziejczak zapoczątkował ruch, który groził odebraniem głosów partii rządzącej. Tomasz Szwejgiert pisał książkę o szefie polskich służb specjalnych" – napisał na Twitterze John Scott-Railton z Citizen Lab. pl.wikipedia.org/wiki/Citizen_Labtwitter.com/jsrailtonTo rodzi wiele pytań: Co to jest Citizen Lab? Kim jest John Scott-Railton? Dlaczego sugeruje motyw hakowania Pegasusuem? Dlaczego hakowanie Polaków potrafią stwierdzić jedynie zagraniczni obywatele? Dlaczego rządy państw demokratycznych zamiast finansować programy do walki z wirusami kupują wirusy z pieniędzy podatkowych i infekują nim cudze urządzenia? Czy można legalnie kupić trojana i posiadać do niego prawa? Czy można legalnie zawirusowywać cudze urządzenia by wejść ludziom do łazienki i łóżka? Dlaczego twórcy "bezpiecznych" systemów operacyjnych, organizacje o kapitalizacji 5 bln dolarów nie potrafią opanować tego problemu i nawet nie sprawiają wrażenia jakby tego chcieli? Co tu jest grane? Czy komukolwiek można jeszcze ufać? Czy wszyscy kłamią i manipulują? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 29-01-2022 | romaro | Coś dla cwaniaków |
[cytat=Druk nr 1981 Warszawa, 27 stycznia] SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ IX kadencja - - o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli w okresie epidemii COVID-19.
Art. 4. 1. Pracownik, u którego zostało potwierdzone zakażenie SARS-CoV-2 i który ma uzasadnione podejrzenie, ze do zakażenia doszło w zakładzie pracy lub innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy, może złożyć u pracodawcy. o którym mowa w art. 3 ust. 1, w terminie 2 miesięcy od dnia zakończenia izolacji, izolacji w warunkach domowych albo hospitalizacji z powodu COVID-19, wniosek o wszczęciu postepowania w przedmiocie świadczenia odszkodowawczego z tytułu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 przysługującego od pracownika, który nie poddał sie testowi diagnostycznemu w kierunku SARS-CoV-2. Wysokość świadczenia odszkodowawczego z tytułu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wynosi równowartość 5-krotnosci minimalnego wynagrodzenia za prace określonego w przepisach wydanych na podstawić art. 2 ust. 5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za prace (Dz. U. z 2020 r. poz. 2207) obowiązującego w dniu złożenia wniosku, o którym mowa w ust. 1. W decyzji, o której mowa w ust. 6, określa się pracownika obowiązanego do świadczenia odszkodowawczego z tytułu zakażenia wirusem Sars-Cov-2. W przypadku dwóch lub większej liczby pracowników obowiązanych do uiszczenia świadczenia odszkodowawczego z tytułu zakażenia wirusem SARS-CoV-2, w decyzji, o której mowa w ust. 6 określa sie, ze.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 29-01-2022 | hurcan | obalona konstytucja |
Panie Boże proszę żebyś za pomocą trójcy świętej spełnił każde życzenie i pragnienie. Każde. Żeby mógł być solą ziemi czyli nawrócił cały świat jak powinien czynić każdy ksiądz. Nie pozwól Kainowi bałuszyć. Tylko niech za sprawą kramera ks. Wróci jak marnotrawny syn. I mi także uczyń te haryzmaty. Nie przez pychę a pragnienie mądrości. Żebym słuchał twojej woli ale mógł być asertwny. Żebym nie uległ pokusie zła. Czyli sprzeciwieniesię twojej woli. Co roku umierają na Filipinach krzyżowani ludzie. Zobacz cały świat i go napraw. Prosi mateuszek z kopernika. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 28-01-2022 | MaxGolonko3 | Zaspół Downa w Polsce |
Grafika mocna! pbs.twimg.(*)XoAAfPv4?format=png&name=smallZespół Downa jest w medycynie określony jako wada letalna (sic!). To nie tylko upośledzona inteligencja. To także poważne problemy tkankowe, skórne, które powodują że te dzieci nie mają szans na dożycie dorosłości. Tylko ciężka walka w oparciu o współczesną medycynę to zmienia! Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 28-01-2022 | okragly | zmarnowanie |
budujemy domy, drogi, autostrady, fabryki, wiele z nich to zmarnowanie. Po 3 pokoleniach zostanie nas 30% Polka rodzi 0.6 córek, które zastąpią ją w prokreacji. 100 Polek, w następnym pokoleniu urodzi 60 dziewczynek, w następnym 36, a jeszcze następnym 20. Po 3 pokoleniach zostanie nas garstka, oczywiście takiej hekatombie winna komuna, wymordowała 100 mln ludzi ponadto dochodzi zmiana struktury wieku -podwójne starzenie się i pandemia chorób psychicznych
ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszło, z powodu braku nowych niewolnikow, patoelity będą zmuszone zmienic do nich stosunek | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 27-01-2022 | MaxGolonko3 | Co jest najgorsze dziś w kraju nadwiślańskim |
GRAFIKA W PUNKT! pbs.twimg.(*)XsAExMSu?format=jpg&name=smallJedną z najgorszych wad PIS-u jest katastrofalny brak kompetencji ludzi, którymi obsadza stanowiska wprost lub pośrednio z nadania politycznego. Są to znajomi znajomych. Tylko dlatego akceptowani, że widywani na mszy w kościele. Brakuje ludzi naprawdę bystrych, starannie wykształconych. Mierny, bierny, wierny jak okoliczności wymagają potem podjęcia decyzji bazuje na tym co ma czyli zgaduje jak dziecko we mgle. To musi prowadzić do strat i katastrof. Dobra zmiana to w efekcie chory, patologiczny ład; upadek instytucji i dobra wspólnego. Pieniądze topione w błocie. Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 26-01-2022 | Arminius | Reymont z perspektywy szwedzkiej |
Podrzucam link do nader interesującego tekstu szwedzkiego autora o twórczości Reymonta, w tym przede wszystkim o "Ziemi Obiecanej". Pochodzi on z 1920 roku (Tygodnik Ilustrowany) - więc nie jest pokiereszowany polityczną poprawnością. Szwed uznając wielkość i oryginalność twórczości Reymonta koncentruje się następnie na "obrazie wielkiego miasta, powstałego w zachodniej Polsce na iście amerykańską modłę..." o którym wiekopomny fresk namalował nasz pisarz. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału. "Ten odrębny świat, dziwaczna mieszanina Ameryki i Wschodu, występuje w powieści Reymonta w jasno określonych konturach i malowany jest jaskrawemi farbami. Świat to mało znany Europie zachodniej. Podczas wojny uchylono zasłonę.Kopenhaga zwłaszcza miała sposobność zapoznać się znacznie bliżej, aniżeli byłaby sobie tego życzyła, z wyższemi warstwami mieszkańców Łodzi; w stolicy duńskiej bowiem skupiła się większość bogatych aferzystów niemieckich i żydowskich, którzy tam chronili się przed okupacyą niemiecką. Książka Reymonta przekonywa nas, że to nie jest specyalnie sympatyczna klasa ludzi." "Finansowi patrycyusze łódzcy uosabiają mamonizm w jego najdoskonalszej formie. Żydowska żądza zysku wycisnęła na życiu gospodarczem miasta piętno bezwzględności i cynizmu, wobec których bledną wszelkie afery w Ameryce. W książce Reymonta roi się od przykładów tego wpływu, jaki konkurencya żydowska wywiera na obyczaje i moralność." retropress.pl/tygodnik-illustrowany/glosy.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 25-01-2022 | Arminius | Czy drakońskie podwyżki zmienią styl życia utracjuszy??? |
Komentator romaro zamieścił watek pt. "HosPISjum", traktujący o podwyżkach cen wody oraz o kuriozalnych decyzjach spółdzielni mieszkaniowej, która w związku z tym, rozpoczęła ograniczanie dostępu do ciepłej wody swym lokatorom. Tym samym dotknął on bardzo istotnego, newralgicznego problemu, który kryje się niejako w cieniu opisanej sytuacji. Jest to problem z jednej strony marnotrawienia ogromnych ilości wody i energii w Polsce, z drugiej zaś konieczności odejścia od takiego rozpasanego stylu życia i przyjęci zasad ekonomizmu i minimalizmu życiowego. Oczywiście, działania spółdzielni jak wyżej są patologiczne. Ale patologicznym jest również codzienne mycie głowy w ciepłej wodzie i zużywanie na ten cel 50 litrów wody. Gross ludzi nadal w tym kraju uskutecznia taki pasożytniczo - ekstensywny tryb życia. I pozostaje tylko mieć nadzieję, że drakońskie podwyżki wymusza na utracjuszach zdecydowanie bardziej oszczędny model życia. Od wielu lat taki właśnie model preferuje. Mam więc duże doświadczenie w tym względzie i mogę udzielać porad i wskazówek. Pierwsza brzmi: obniż temperaturę w swoim mieszkaniu do maksimum 17 stopniu w dzień oraz 15.5-16 w nocy. Zważywszy na drakońską podwyżkę cen gazu - zaoszczędzisz furę grosza (jeżeli ogrzewasz gazem) i dostaniesz bonus - nie do pogardzenia - w postaci lepszego i zdrowszego snu. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 25-01-2022 | Gigo | List otwarty do red. Agnosiewicza. |
Szanowny Panie! Śledzę ten portal od dawna, od czasów, kiedy jeszcze na nim nie pojawiał się osobnik o pseudonimie Arminius. Byli za to komentatorzy i twórcy wpisów usprawiedliwiających używanie tytułu "racjonalista", że dla przykładu wspomnę tylko dwóch: Koraszewski , Tabisz. Oni, oraz wielu innych zniknęło z powodu drastycznego obniżenia jakości treści zamieszczanych na portalu. Różnorodne tematy zostały zastąpione głównie przez produkowane taśmowo antysemickie wpisy oraz linki do anglojęzycznych tabloidów - produkty nieokiełznanej weny Arminiusa. Co do Arminiusa - użyję znanego cytatu - "Rozumiem, choć nie popieram". Realizuje on własny cel, własną wersję Mein Kampf i używa do tego portalu Racjonalista.pl Natomiast absolutnie nie rozumiem, dlaczego Pan na to pozwala, a nawet jak uważam - popiera. Niedawno napisał Pan, że "nie pozwoli zaprzepaścić 20 lat istnienia portalu" (może nie dosłownie, ale w tym sensie). Czyżby uznał Pan, że jedyny ratunek dla portalu to Arminius? Rzeczywiście, pewnie olbrzymia większość klikalności przypada na jego wpisy, ale czy na pewno cel uświęca środki? Nie mam zamiaru pouczać Pana w kwestii polityki redakcyjnej. Żałuję tylko, że najlepszy portal racjonalistów zszedł na psy. To, co robi PSR też nie napawa optymizmem. Czy sztandar racjonalizmu czas wyprowadzić? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 64 (przedawniony) | | 25-01-2022 | romaro | hosPiSjum |
OGLOSZENIE Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Jastrowiu informuje że: cena m³ ciepłej wody za IV kwartał 2021 roku wyniosła 51,36 zl Przewidywany koszt ceny 1m³ ciepłej wody w I kwartale 2022 roku będzie wynosił ponad 80 z1. W związku z tym Zarząd Spółdzielni podjął decyzję o czasowych wyłączeniach wody ciepłej w godzinach nocnych od godziny 23 do 5 rano oraz w ciągu dnia od godziny 10 do godziny 14. Nadmieniamy, że od 1 lutego 2022 roku ustala się zaliczkową stawkę za 1 m³ cieplej wody w wysokości 65 zł, do końca stycznia będą dostarczone nowe wyliczenia. Prosimy o racjonalne korzystanie z ciepłej wody co umożliwi uniknięcie dużych dopłat po kwartale. Powyższe utrudnienia nie są zależne od Spółdzielni. Złote myśli:Rafal Woś:- Im bardziej zadłuża się państwo, tym mniej będą musieli zadłużać się obywatele. Czy Polska pod rządami PiSu ma jeszcze jakieś rokowania? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |