Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
04-05-2009wieczorekFundamentalne wartości
hej ,

Fundamentalne wartości

Jak sądzicie , czy za 1000 lat będzie istniał język polski i ludzie nim na co dzień się posługujący ?
Czy sądzicie , że w roku 2410 będziemy obchodzić rocznicę pewnej bitwy ? ( Obchodzenie rocznic upamiętniających wzajemne się mordowanie powinno według mnie być jak najszybciej zaniechane , jak nie przymierzając kanibalizm )
Czy w roku 4000 będziemy świętować urodziny pewnego kontrowersyjnego człowieka ?
Czy w 3968 będziemy wspominać Michnika a w 1980 Wałęsę ?
Dla każdego człowieka naturalna jest perspektywa jego własnego życia … kilkudziesięciu lat . Jego teraźniejszość jest tym w czym człowiek się potrafi odnaleźć , zrozumieć , utożsamić . Ta perspektywa jest najważniejsza i najbardziej rzeczywista i realna .
Kontekst tysięcy lat a już tym bardziej milionów człowieka całkowicie przerasta , tak intelektualnie jak i emocjonalnie .
Gubi się wtedy w pustych przestrzeniach i milionach lat których nikt nie może sobie wyobrazić , żaden ludzki wysiłek nie jest zdolny ogarnąć .

A co się stanie ze mną ?
Z moją miłością , fascynacją , uwielbieniem , ekstazą i euforią ?
( A co się stanie z przerażającym bólem i cierpieniem ? )
Znikną bez śladu ?
Jak to możliwe aby tyle uczucia mogło rozpłynąć się bez śladu ?
A więc będą wiecznie trwały ?
Ileż w tym tupetu , pychy i próżności aby uważać , że własne uczucia czy myśli są tak wartościowe , że muszą być wyróżnione nie tylko trwaniem przez określony czas ale przez całą wieczność ???
Ile w tym bezczelności..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
04-05-2009wieczorekProśba

hej ,
Prośba :
Chciałbym zaproponować taką zabawę :
Wymień słabości , wady , niebezpieczeństwa związane z systemem
1) kapitalistycznym ( wolny rynek , neoliberalizm , giełda )
2) wartości narodowych , tradycyjno-ortodoksyjnych , konserwatywnych
3) monoteistycznym lub innym systemem wierzeń uzurpującym sobie prawa do wyłączności i szczególnego uprzywilejowania w definiowaniu ostatecznych przeznaczeń świata i człowieka według sekretów , tajemnicy , objawień czyli … : nieograniczonej niewyrażalności wykraczającej poza wszelkie ludzkie zrozumienie !

Ciekawej zabawy !
pozdrawiam
makuś

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
04-05-2009JurekPolicjanci w koloratkach?
Horror i rzeź na polskich drogach przez swoją powszedniość stał się niezauważalny!Kolejne rządy nie robią nic,by to przerwać!Każdy weekend jest czarnym weekendem! Ale jest pomysł na zmianę!!!

"22 kwietnia w Episkopacie Polski odbyła się konferencja zapowiadająca Dzień Modlitw za Kierowców, w której wzięli także udział przedstawiciele Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji".

"Ogólnopolski Dzień Modlitw za Kierowców organizowany jest przez krajowego duszpasterza kierowców ks. Marian Midurę we współpracy z Komendą Główną Policji i Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego".

Pełny tekst: motoryzacj(*)o-dekalog-kierowcy,1296722,324

Osobiście proponuję:
- wszystkie plebanie wyposażyć w fotoradary (najlepiej z funkcją identyfikacji ateistów),
-do każdego patrolu drogówki wsadzić księdza (najlepiej od razu z tacą),
-policjantów wyposażyć w koloratki i pojemniki z wodą święconą,
-przyłapanych na łamaniu przepisów karać również pokutą na miejscu(np:modlitwa w rowie),
-utworzyć specjalizacje,np:duszpasterz przejeżdżających na czerwonym,duszpasterz wymuszających pierwszeństwo,duszpasterz tych,co mieli autostrady zbudować itd...
-w parafiach zorganizować wydziały ruchu drogowego, itp...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 63 (przedawniony)
03-05-2009dokowski20 lat wolnej Polski
Szukałem, szukałem i nie znalazłem takiego wątku. Jeśli gdzieś już toczy się taka dyskusja to przepraszam i proszę, wskażcie mi gdzie.

Chcę poznać opinie o tym, jak oceniamy wydarzenia z 1989 roku z perspektywy 20 lat. Czy to był wielki sukces, czy zmarnowana szansa? Czy winniśmy wdzięczność ludziom tworzącym tamte wielkie wydarzenia: Okrągły Stół, Plan Balcerowicza... czy przechodzą oni do historii jako winni zaniedbań i złej woli?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 50 (przedawniony)
03-05-2009jimmy_88gnoSkandal.
Istny hit urabiania:

www.listmotywacyjny.pl/info.html

"Podczas rozmowy przez CB-radio" - nawoływanie do sprowokowania wypadku samochodowego?

"Od piętnastu lat, sześciu miesięcy i dwudziestu czterech dni pracuję jako kierowca ciężarówek i ciągników siodłowych" - perfidne zaproszenie do pokazywania desperacji?

"padnie ofiarą przejęcia (niektórzy mówią "kupna") przez zagraniczne konsorcjum, a ja bardzo nie chcę pracować dla obcych imperialistów' - posłuszeństwo wobec Polaczków i wrogość do ludzi innych narodowości?

"Słyszałem - i dobrze to sprawdziłem - że Wasza firma jest całkowicie polska, z polskim kapitałem i polskimi kierowcami" - wszczepiona niby nienawiść do kapitału zagranicznego, aby podlegać rzekomo polskiemu?

"Wiem, że uczciwie płacicie ZUS i inne świadczenia, dbacie o tabor, bazę transportową, a przede wszystkim o "żywe złoto" jakimi są kierowcy TIR-ów" - ciekawe skąd to kandydat miałby wiedzieć? może wierzy... żywe złoto - rzeczywiście: pracodawcy zarobią na niewolnikach, a więc pracownicy są dla nich żywym złotem

"Praca ma zapewnić mi chleb, ale nie jest dla mnie środkiem do wzbogacenia się" - a niby dlaczego nie ma być środkiem do wzbogacenia się? tylko jeść chleb przez całe życie? wcinać i non-stop pracować? śmierć za życia

Co za nawoływanie do błagania o zatrudnienie. Uczenie dziadowskich, niegodnych człowieka postaw.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 294 (przedawniony)
02-05-2009Robert ZaweckiAborcja - racjonalizm czy apoteoza głupoty?
   Chciałbym poznać Wasze zdanie w jednym aspekcie problemu aborcji. Jeżeli dziecko zostało poczęte bez przymusu, jest zdrowe i nie zagraża zdrowiu matki, to zgoda na dokonanie aborcji:
a) jest w pełni racjonalna?
b) jest apoteozą głupoty?

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
01-05-2009OsnowaCyrk w Oazie

Strzałem w dziesiątkę jest umieszczony w "Oazie spokoju" wątek Alicji Dudy zatytułowany "Nie nasze małpy nie nasz cyrk". Wątek taktuje o tym, jak demokratycznie wybrana władza blokując kolejne mechanizmy demokracji, powoduje, że my, obywatele tego kraju, praktycznie na nic już nie mamy wpływu. "Co robić żebyśmy poczuli się gospodarzami w tym kraju. Co musi się zmienić, żeby nam się chciało chcieć?" woła dramatycznie ze spokojnej, bo dla przypadkowej gawiedzi zamkniętej "Oazy" Alicja Duda.

Na oazowe zapytanie Alicji odpowie zapewne tutejsza elita, a forumowy lud będzie mógł o przyczynach swej inercji tylko poczytać. Będzie zapewne o tym, że ani nie trzeba społeczeństwa ciemniaków, by dać sobą zawładnąć, ani wielkiego geniuszu, by władzę przejąć. Że wystarczy krzta zdrowego instynktu władzy, dla której pierwszym przykazaniem jest zaszczepianie w społeczeństwie nierówności i zabieranie jednym kosztem innych, by cały naród zajął się wydrapywaniem sobie ochłapów. I parę jeszcze innych konceptów, których wykombinować nie jestem w stanie.

Mniej więcej rok temu odrzucono mój wniosek o pisywanie w tej elitarnej Oazie: "Twój wniosek został jednomyślnie przegłosowany negatywnie przez kolegium moderatorów." Więc mianowany na tutejszy proletariat krytykuję elitę oddolnie. Co nie jest oczywiście wielkim bohaterstwem, bo to przecież tylko forum dyskusyjne.

No, ale faktycznie niezły to cyrk, że wątek o blokowaniu mechanizmów demokracji umieszczono akurat w elitarnej Oazie.
.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
01-05-2009diogenesEuropejski nocnik
PO i PSL są członkami Europejskiej Partii Ludowej (właśnie ma zadymę w Warszawie), do której należą również niemieckie CDU/CSU. Zanim postawię kilka pytań, fragmenty życiorysu niejakiego Siegfrieda Zoglmana: 1934 – członek NSDAP, 1939 – szef Hitlerjugend protektoratu Czech i Moraw, 1942 – ochotniczo wstępuje do Waffen-SS, 1950 – referent prasowy liberalnej partii FDP, 1957 – zgłasza w Bundestagu inicjatywę wypłat dla byłych członków SS, 1970 – przechodzi do CDU/CSU, 2002 – podejmowany z honorami przez szefa CSU, niedoszłego kanclerza RFN E.Stoibera, liczne odznaczenia państwowe...
Co znaczyłoby dla Polski wygranie Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim, zrzeszającej wiele tzw. chrześcijańskich partii, w tym bawarskie CSU? Ile twarzy ma PO? Dlaczego musi kryć się za kordonem policji? Czy PO jest dobrym wyborem na Europę? Czy Europa to nie przypadkiem wspólny nocnik, do którego - smacznie drzemiąc - wkładamy właśnie rękę?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 33 (przedawniony)
01-05-2009kulka_na_moleLewicocentroprawica
   
Lektura postów w wątku plus obserwacja tzw. polskiej sceny politycznej skłoniły mnie do stwierdzenia, że w Polsce nie ma liczących się partii stricte lewicowych, centrowych ani prawicowych, są tylko partie populistyczne.

SLD - niby lewica - światopoglądowo zupełnie nie ateistyczna, wręcz prokościelna ze względu na mit, iż większość Polaków, to katolicy.
Gospodarczo - bez konkretów, czysty populizm w stylu "aby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatnio."

PiS - niby prawica - światopoglądowo pozornie katolicka, a po prawdzie wyłącznie rydzykowa ze względu pragmatycznego oczekiwania poparcia Rydzyka w celu zdobycia moherowego elektoratu.
Gospodarczo - bez konkretów, czysty populizm w stylu "aby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatnio."

PO - niby centrum - światopoglądowo nijaka, miotająca się między ultrakatolickim Gowinem i antyrydzykowymi pseudo działaniami.
Gospodarczo - bez konkretów, czysty populizm w stylu "aby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatnio."

   
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
30-04-2009LissGenerał Fieldorf ,ostatni bohater -ale co on takiego dokonał ?
Generał Fieldorf ,ostatni bohater -ale co on takiego dokonał ?

Walczył z władzą ludową,to władza ludowa podjęła rękawice,a niby co to sowieci tacy wspaniałomyślni mieli jeszcze go pogłaskać ? Raczej wiedział czym to grozi ,a walczył nie o "Polskę " tylko o Polskę w której to On był pan Szlachta ,a reszta to czerń i jak zapieprzać nie chce na pana ,to na pal - taka jest prawda (choć może sie mylę i On był ostatni uczciwy).

Przed II wojną ,to Panowie mieli raj ,jak za pierwszej Rzeplitej -jedz ,pij i gnęb chłopa, Żyda i Ukraińca oraz nie zapomniej o robolach.

W czym może była lepsza Polska sanacyjna od Polski ludowej ? I tu i tam była dyktatura ,i tu i tam nedza ,ale komuniści zrobili przynajmniej parcelacje ziemi ,również zawłaszczonej przez kler ,czyli miejscowych ajatollachów .

Fieldorf to bohater ,ale tylko polski wielkopańskiej .

Choć może się mylę ........
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)