Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
30-12-2021ArminiusApel sylwestrowy do hucpiarzy
Zbliża się Sylwester. Apeluję więc do wszelkiej maści hucpiarzy, krzykaczy, pyskaczy i rozrabiaczy - aby w jego noc powstrzymali się od odpalania eksplodujących fajerwerów. Primo, bardzo źle to znoszą (wybuchy, eksplozje, świsty, gwizdy i huki) zwierzęta domowe, szczególnie psy, secundo, nie służy to także, delikatnie rzecz ujmując, starszym ludziom cierpiącym na różnorakie dolegliwości.
Rozjazgotany, bezrefleksyjny, płaski, tandetny i wulgarny hedonizm jest miarą waszego odhumanizowania. Pamiętajcie, że "hałas kreuje złudzenia, cisza zaś ofiaruje prawdę" i że "jest coś niewymownie złego w kulturze zapijaczonej hałasem i towarzyskością".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
28-12-2021VonMCzy PiS zyskało na zaostrzeniu prawa aborcyjnego?
Pytanie na pozór absurdalne, więc z miejsca przechodzę do objaśnień. Wskutek wyroku TK, PiS wprawdzie sporo straciło, ale wyrok ów okazał się być (przynajmniej w tamtym czasie) precyzyjnym ciosem na prawej flance, w więc w Konfederację. Ale na tym temat się nie zamyka.

Zwróćmy uwagę, że - chociaż owo stwierdzenie jest pewnym uproszczeniem - na PiS głosują osoby powyżej pewnej bariery wiekowej, zaś KO i Lewica są wyborem głównie ludzi młodych. Kiedy upadającą Rafał Trzaskowski uratował KO od upadku, jednocześnie mobilizując dwa miliony ludzi do głosowania przeciwko sobie (spośród dziesięciu milionów wyborców PAD właśnie tyle deklarowało głos przeciwko kontrkandydatowi), pisowscy szachiści zrozumieli, że ciągnięcie PO z przystawkami w lewo poskutkuje wypchnięciem umiarkowanych wyborców do innych partii. (głównie do Hołowni)

Nieprzypadkowym więc wydaje się poruszenie tematu wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej przed wyrokiem TK. Płynne połączenie tych tematów wepchnęło Koalicję Obywatelską w objęcia radykalnych feministek, czego skutkiem stało się odpłynięcie młodych ludzi, zwłaszcza mężczyzn, nawet jeśli stanowczo sprzeciwiali się zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Tym samym, KO przejęła trochę elektoratu Lewicy, nie poprawiło jednak to jej wyników wyborczych, za to potencjalnego koalicjanta zepchnęło do poziomu testowania progu wyborczego.

I powrócił Donald Tusk - choć jego postać jest, mówiąc delikatnie, bardzo kontrowersyjna, to jednak zatrzymał on radykalny lewoskręt PO dyktowany..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
26-12-2021okraglyChrystus się rodzi, nas ...
Święta świętami, „Uprzejmości” nie zabrakło przy okazji życzeń Tuska „Chrystus się rodzi, nas oswobodzi… w prezencie pod choinkę składam Wam obietnicę, że następne Boże Narodzenie będzie radośniejsze, a Polska oswobodzona od zła i kłamstwa"

Na Tuska zareagowała sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz. „Psie głosy nie idą pod niebiosy”

a nam, internautom, Krystyna życzy, z swoim zdjęciem na tle obrazu Maryi z Jezusem. „Radości ale i bojaźni Bożej”

bójcie się
w raju też baliśmy się ale tylko żmij i węży
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
26-12-2021romaroWolne media
Wolne media, wolni ludzie, związek przyczynowo skutkowy między tymi poszczególnymi hasłami jest oczywisty; wynika w bezpośredni sposób z tego jak demokracja się rozwija, jak rozwija się system polityczny, a jak rozwija się wraz z nim system medialny. Z historii politycznej Stanów Zjednoczonych, ale i z historii systemu medialnego, bardzo wyraźnie wynika, że tam w ogóle być może nawet nie byłoby dnia niepodległości albo byłby dużo, dużo później, gdyby nie wolne gazety. Najpierw bowiem powstawały tam gazety. Powstawały z oporami naprawdę dużymi w poszczególnych regionach. Mimo tych trudności niezależne gazety, które krytykowały władze kolonialne, robiły to tak skutecznie, że dzięki właśnie nim, dzięki ich pozycji, zwłaszcza na poziomie lokalnym, rzeczywiście w końcu udało się doprowadzić do wyzwolenia. I gdziekolwiek byśmy nie sięgnęli, w którekolwiek rejony historii systemów medialnych, także w Europie, może nawet przede wszystkim w Europie Zachodniej, znajdujemy przykłady, które nierozerwalnie wprost mówią o tym, że bez wolnych mediów nie ma ani wolnego wyboru politycznego, ani demokracji, która systemem doskonałym może nie jest, ale lepszego nigdy nie wymyślono. A i wreszcie, że kraje, w których coś się niedobrego dzieje z mediami, mają wprost władzę, która jest autorytarna bądź dyktatorska. Przykładów nie trzeba daleko szukać, to jest Rosja, to są niektóre kraje dyktatorskie, jak chociażby Korea Północna, to są Chiny blokujące dostęp do szeroko rozumianego Internetu. Oczywiście..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
25-12-2021BerzeracLudzkość- nie mylić z człowieczeństwem
W zasadzie to nie jest temat do dyskusji. To próba odwołania się do wyższych uczuć ludzkich i celowo czekałem z jego zmieszczeniem do okresu świąt. No właśnie, święta- czas miłości i tylko pozytywnych emocji i reakcji. Niestety okazuje się, że nie dla wszystkich. Otóż okazuje się, że tym okresie, niektórzy "ludzie" nie przewidują miejsca w swych domach dla innych, tych mniejszych domowników, które kiedyś darzyli uczuciem, a nagle stały się niepotrzebną i zawadzająca rzeczą.

Dwa razy w roku zdarzają się rzeczy, które nie powinny mieć miejsca. To czyny, które przynoszą hańbę rodzajowi ludzkiemu. W okresie świątecznym oraz wakacyjnym, kiedy to istota, którą przyjęliśmy do naszego życia, nagle staje się zbędna - ba, nawet przeszkadza w kreśleniu planów.

Wstyd mi za swoje człowieczeństwo każdorazowo, kiedy jadę lub wracam z pracy i znajduję przy drodze niewinne stworzenia, wystraszone, zdezorientowane, patrzące z nadzieją na każdy przejeżdżający samochód, bo może jego opiekun, którego uważał za boga, rozmyślił się i wrócił po niego.

Jest jeszcze inna postać ludzkiej bezwzględności wobec stworzeń, które nam zaufały. We wspomnianych okresach (świątecznym i wakacyjnym) tzw. "ludzie" przychodzą do weterynarza , nie z prośbą, lecz z żądaniem uśpienia pupila. Jakie nimi kierują powody, przeczytajcie poniżej.
,
wydarzenia(*)rdzi-weterynarze-k,nId,5724291

Dla takich "ludzi" mam specjalne życzenia..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
24-12-2021ArminiusGwałty Sowietów
W trakcie debaty mającej za przedmiot makabryczne masakry popełnione przez ultranacjonalistów żydowskich na bezbronnej ludności palestyńskiej w 1948 roku - wyniknęła kwestia gwałtów na kobietach popełnionych przez Niemców na terenie Polski w trakcie działań wojennych i okupacji. Jakkolwiek oczywiście miały one miejsce, to jednak skalą i brutalnością nie mogą się one równać wyczynom Sowietów w tym względzie. Różnica bardzo istotna wynikała stąd, że władze niemieckie zwalczały proceder gwałtu tak ze względów rasowych jak i sanitarnych. Natomiast władze sowieckie, przeciwnie zachęcały do nich, traktując je jako formę odwetu na Niemcach. Apel o takie właśnie traktowanie kobiet wydał czołowy sowiecki propagandysta Armii czerwonej, Żyd Ilia Erenburg. Oczywiście na ziemiach polskich okupowanych przez Niemców wszystkie kobiety - także Polaki - były trofiejne dla sowieckich zwyrodnialców i doświadczały wielokrotnych gwałtów ze strony sowieckiej rozjuszonej tłuszczy.
Problem gwałtów jak wyżej istniał bardzo długo, takż epo zakończeniu działań wojennych. Podlinkowany materiał zawiera info o starciu oddziału wojska polskiego z Sowietami w Lesznie - którego powodem było najpewniej molestowanie kobiet ze strony Sowietów.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanych materiałów.

pl.wikiped(*)‚ty_Armii_Czerwonej_w_Polsce


"Bez względu na narodowość

Choć największe nasilenie przemocy miało miejsce w pierwszych dwóch-trzech dniach po wkroczeniu Armii Czerwonej,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
23-12-2021ArminiusGapowicz z przymusu
Wsiadłem wczoraj do autobusu w jednym z wielkich polskich miast. Chciałem kupić bilet w automacie, wyjąłem więc bilon żeby dokonać operacji. Jednakże okazało się, iż automat jest tylko na kartę - I BYŁO TO NAPISANE NA NIM WIELKIMI LITERAMI. Nie miałem przy sobie karty. Podszedłem do kierowcy aby wyjaśnić sprawę. Powiedział, żebym Mu nie zawracał głowy bo to nie jego problem.
Doszedłem do wniosku że jak nie Jego, to tym bardziej nie mój. Przejechałem trasę bez biletu.
Rozmawiałem o tym incydencie ze znajomymi, stwierdzili, że takie sytuacje zdarzają się także w innych dużych miastach tego kraju - nie jest to więc jakiś ekstremalny wyjątek.
Sytuacja jak wyżej to skandal. Bo primo ZAWSZE musi być możliwość zakupu za gotówkę, secundo praktyki jak wyżej nie są promocja transportu publicznego tylko dokładnie na odwrót.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
22-12-2021PaluzelGdzie byli przekupieni w latach 2007 i 2011.
W prawdzie w wyborach w 2007 wygrała koalicja PO-PSL, która nie obiecywała socjalistycznego rozdawnictwa, a PiS przejął głosy dawnych koalicjantów, nie rządził już dalej. Wybory w 2011 wygrała także koalicja PO-PSL, też nie było rozdawnictwa, ale w 2015 rządy objął PiS, i w 2019 dzięki 500 plus zdobył władzę, pytanie:

Gdzie w latach 2007-2011 było 3 mln przekupionych pisowców? Przecież ludzie będący sierotami po PRL powinni już w przeważającej większości wymrzeć, udowadnia to jednak, ze ludzie są istotami chciwymi, nie istotne jakimi kreaturami są rządzący, byle otrzymać coś za nic, niech się Polska rozpada, byle bym otrzymał, bo mi się należy... cieszcie się pisowcy cieszcie, inflacja zeżre wasze pincet plus, a rachunek będzie dla każdego bardzo słony.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
22-12-2021MaxGolonko3Straszliwa katastrofa obiektu z powodu wadliwych fundamentów
Tym obiektem jest POLSKA. Fundament - jak niżej.

Biblia to bzdury co udowodniła niezbicie nauka.

Władza Jarci opiera się na tych bzdurach.
Opieranie się na bzdurach musi prowadzić do nieszczęść.

Nie tylko takich, że kobieta musi urodzić dziecko gwałciciela albo dziecko z poważną wadą wrodzoną.

Upada Służba Zdrowia, gospodarka - zatapiana kasą wydawaną przez państwo ponad stan.

Wydatki idą na remonty świątyń, uczelnie katolickie, zakony, liczne etaty kleru w przeróżnych instytucjach (nie tylko w szkołach),
oraz na polityczne bzdury typu przekop Mierzei Wiślanej.

Zyskuje tylko rzekome, urojone życie pozagrobowe, po śmierci, których jest teraz coraz więcej
- przez układanie się Jarci z antyszczepionkowcami.

Tutaj trzy ciekawe grafiki wyjaśniające czemu na pewno mam rację:

pbs.twimg.(*)XwAo6qMS?format=jpg&name=small

i

pbs.twimg.(*)XsAUf7RC?format=jpg&name=large

i

pbs.twimg.(*)AI7Q5F?format=jpg&name=900x900

Siema
p.s.
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
20-12-2021ArminiusTupet Tuska!
Miesiąc temu zamieściłem wątek zaczynający się jak poniżej:

"Przed chwilą z niedowierzaniem przyjąłem do wiadomości fakt (przez dobrą chwilę myślałem że to jakiś pisowski "fejk") iż D. Tusk - jadąc samochodem - przekroczył o ponad 57 km dozwoloną prędkość za co spotkały Go określone konsekwencje. Pal licho te konsekwencje - ale przecież ten człek zachowując się jak wyżej stworzył zagrożenie dla zdrowia i życia wielu "zwykłych" ludzi!!!"
www.racjonalista.pl/forum.php/s,862353

Dzisiaj ponownie z ogromnym niedowierzaniem przeczytałem co poniżej:

"Był piątkowy wieczór, gdy Donald Tusk wsiadł do limuzyny. Wraz z posłem Janem Grabcem (49 l.) rozsiedli się na tylnym siedzeniu i ruszyli w drogę po warszawskich ulicach.
Korków nie było i to najpewniej skłoniło kierowcę do mocniejszego wciśnięcia pedału gazu. W efekcie, jadąc ul. Jana III Sobieskiego, wóz z Tuskiem w środku rozpędził się w terenie zabudowanym do 106 km/h, co zarejestrował fotoreporter Faktu."
www.fakt.p(*)osc-teraz-jako-pasazer/ftjerf5

Co za tupet, co za bezczelność, co za hucpa, co za brak odpowiedzialności!!!!
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)