 |
Apel sylwestrowy do hucpiarzy Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-12-2021 20:13 | Arminius (25555 punktów) | Apel sylwestrowy do hucpiarzy
2 na 2 | Zbliża się Sylwester. Apeluję więc do wszelkiej maści hucpiarzy, krzykaczy, pyskaczy i rozrabiaczy - aby w jego noc powstrzymali się od odpalania eksplodujących fajerwerów. Primo, bardzo źle to znoszą (wybuchy, eksplozje, świsty, gwizdy i huki) zwierzęta domowe, szczególnie psy, secundo, nie służy to także, delikatnie rzecz ujmując, starszym ludziom cierpiącym na różnorakie dolegliwości. Rozjazgotany, bezrefleksyjny, płaski, tandetny i wulgarny hedonizm jest miarą waszego odhumanizowania. Pamiętajcie, że "hałas kreuje złudzenia, cisza zaś ofiaruje prawdę" i że "jest coś niewymownie złego w kulturze zapijaczonej hałasem i towarzyskością". | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Berzerac (5671 punktów) | >Zbliża się Sylwester. Apeluję więc do wszelkiej maści hucpiarzy, krzykaczy, pyskaczy i rozrabiaczy >- aby w jego noc powstrzymali się od odpalania eksplodujących fajerwerów. Primo, bardzo źle to >znoszą (wybuchy, eksplozje, świsty, gwizdy i huki) zwierzęta domowe, szczególnie psy, secundo, nie >służy to także, delikatnie rzecz ujmując, starszym ludziom cierpiącym na różnorakie dolegliwości.
Przyłączam się do apelu, choć wiem, że nic to i tak nie da. Strzelanie zacznie się od sylwestra rana, a skończy ze dwa dni po Nowym Roku. Dlaczego nie iść w ślady np Niemiec, gdzie dozwolone jest odpalanie fajerwerków do max. 15 min. po północy. Im biedniejsze społeczeństwo tym głupsze, niemałe pieniądze pości z dymem, aby z hukiem powitać Nowy Rok. Tak jakby było się z czego cieszyć.
Mam psa z padaczką. Więc wyobraźcie sobie co przeżywa. Ale kogo w Polsce interesuje dobrostan zwierząt.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | wariant niemiecki |
>Mam psa z padaczką. Więc wyobraźcie sobie co przeżywa. Ale kogo w Polsce interesuje dobrostan >zwierząt.
Ja mam psa bez padaczki, który jednakże bardzo przeżywa eksplozje oraz matkę 90 - latkę z padaczkami poudarowymi. Chodzi także o dobrostan ludzi. Nie wszyscy miłują się w ordynarnym jazgocie. A w przypadku niektórych to po prostu zagrożenie dla ich zdrowia.
|
|
 | 1 na 1 | qwery (2864 punktów) | Odp: Apel sylwestrowy do hucpiarzy | > >Zbliża się Sylwester. Apeluję więc do wszelkiej maści hucpiarzy, krzykaczy, pyskaczy i rozrabiaczy> >- aby w jego noc powstrzymali się od odpalania eksplodujących fajerwerów. Primo, bardzo źle to> >znoszą (wybuchy, eksplozje, świsty, gwizdy i huki) zwierzęta domowe, szczególnie psy, secundo, nie> >służy to także, delikatnie rzecz ujmując, starszym ludziom cierpiącym na różnorakie dolegliwości.> Przyłączam się do apelu, choć wiem, że nic to i tak nie da. Strzelanie zacznie się od sylwestra rana, a skończy ze dwa dni po Nowym Roku. Dlaczego nie iść w ślady np Niemiec,Glosuj na takich co zrobia jak w niemczech. Puki co trzeba tolerować stan obecny i moze nawet zrozumieć tych co im ulge przyniesie jak pare dych puszcza na takie g....
|
|
|  | 2 na 2 | Berzerac (5671 punktów) |
> Glosuj na takich co zrobia jak w niemczech. Puki co trzeba tolerować stan obecny i moze nawet zrozumieć tych co im ulge przyniesie jak pare dych puszcza na takie g....  Parę dych? Chyba kpisz. Ludzie wydają paręset złotych na fajerwerki. A w domu się nie przelewa. Ich sprawa, ale nie tylko ich. Bo strzelanie fajerwerkami po "sylwestrowym szaleństwie" przez cały dzień nowego roku może komuś przeszkadzać, to lekceważenie innych. I nie pomoże głosowanie na ludzi, którzy "zrobią jak w Niemczech" bo problem leży w mentalności i kulturze społeczeństwa.
|
|
| |  | 1 na 1 | qwery (2864 punktów) | > >Glosuj na takich co zrobia jak w niemczech. Puki co trzeba tolerować stan obecny i moze nawet zrozumieć tych co im ulge przyniesie jak pare dych puszcza na takie g....  > Parę dych? Chyba kpisz. Ludzie wydają paręset złotych na fajerwerki. A w domu się nie przelewa. Ich sprawa, ale nie tylko ich. Bo strzelanie fajerwerkami po "sylwestrowym szaleństwie" przez cały dzień nowego roku może komuś przeszkadzać, to lekceważenie innych. I nie pomoże głosowanie na ludzi, którzy "zrobią jak w Niemczech" bo problem leży w mentalności i kulturze społeczeństwa.> Jedni pare dych inni pare tysiecy, trzeba zrozumiec wszystkich skoro działaja zgodnie z prawem. Moze raczej wybaczyć niz zrozumieć. Skoro daja na to tyle pieniedzy to do czegos im to potrzebne, a psy nie sa wazniejsze od ludzi, to zalosna perespektywa..
|
|
| | |  | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | z prawem na bakier | > >>Glosuj na takich co zrobia jak w niemczech. Puki co trzeba tolerować stan obecny i moze nawet zrozumieć tych co im ulge przyniesie jak pare dych puszcza na takie g....  > >Parę dych? Chyba kpisz. Ludzie wydają paręset złotych na fajerwerki. A w domu się nie przelewa. Ich sprawa, ale nie tylko ich. Bo strzelanie fajerwerkami po "sylwestrowym szaleństwie" przez cały dzień nowego roku może komuś przeszkadzać, to lekceważenie innych. I nie pomoże głosowanie na ludzi, którzy "zrobią jak w Niemczech" bo problem leży w mentalności i kulturze społeczeństwa.> >> Jedni pare dych inni pare tysiecy, trzeba zrozumiec wszystkich skoro działaja zgodnie z prawem. >Moze raczej wybaczyć niz zrozumieć.A dlaczegóż to od tych generujących hałas nie oczekiwać zrozumienia czy...wybaczenia postulatu zachowania ciszy. Poza tym zwracam panu uwagę że cały szereg zachowań hucpiarzy, o których mowa jest sprzeczna z prawem - na przykład zaśmiecanie terenu pustymi gilzami po fajerwerach. Zawsze 1 stycznia podczas spaceru czy jazdy rowerem spotykam wszędzie tony tego badziewia
|
|
| | |  | 2 na 2 | Berzerac (5671 punktów) | Odp: Apel sylwestrowy do hucpiarzy |
>Jedni pare dych inni pare tysiecy, trzeba zrozumiec wszystkich skoro działaja zgodnie z prawem. Moze raczej wybaczyć niz zrozumieć. Skoro daja na to tyle pieniedzy to do czegos im to potrzebne, a psy nie sa wazniejsze od ludzi, to zalosna perespektywa..
Jakoś nikt w sklepach i punktach sprzedaży nie przejmuje się zakazem sprzedaży fajerwerków osobom nieletnim. To jest niezgodne z prawem. Byle tylko najwięcej tego ciulstwa opchnąć. Niezgodne z prawem jest zaśmiecanie, zakłócanie spokoju, uszkodzenie mienia.
Psy nie są ważniejsze od ludzi, ale należy mieć na względzie również je.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | haish (2904 punktów) | >>Jedni pare dych inni pare tysiecy, trzeba zrozumiec wszystkich skoro działaja zgodnie z prawem. Moze raczej wybaczyć niz zrozumieć. Skoro daja na to tyle pieniedzy to do czegos im to potrzebne, a psy nie sa wazniejsze od ludzi, to zalosna perespektywa.. >Jakoś nikt w sklepach i punktach sprzedaży nie przejmuje się zakazem sprzedaży fajerwerków osobom nieletnim. To jest niezgodne z prawem. Byle tylko najwięcej tego ciulstwa opchnąć. Niezgodne z prawem jest zaśmiecanie, zakłócanie spokoju, uszkodzenie mienia. >Psy nie są ważniejsze od ludzi, ale należy mieć na względzie również je. >
Rozum najczęściej objawia się w wieku dojrzałym. 'FRAJER-WEKI' i związana z nimi tradycja ma na celu zarabianie pieniędzy. W życiu istnieją różne dziwne przyjemności - jedną z nich jest odpalenie fajerwerka. To takie iluzoryczne poczucie władzy nad materią, - ale nie ma nic za darmo. Ja w czasach młodości 'strzelałem' z karbidu lasowanego w puszce po farbie( na Wielkanoc), z klucza nabijanego łebkami zapałek( za moich czasów kanichlorek nie był dostępny w sprzedaży. Wielkanocna tradycja strzelania rano w Niedzielę Wielkanocną była onegdaj bardzo popularna i kultywowana w katolickiej Polsce. Za sprawą transmisji z okazji Sylwestra i witania Nowego Roku w telewizji kulminacją wieczoru stało się picie szampana, składanie życzeń na Nowy Rok i oglądanie pokazu ogni sztucznych na ekranie telewizora. W latach 70-tych nie było w kraju nad Wisłą w sprzedaży fajerwerków, w handlu były dostępne tylko 'zimne ognie', - przy odrobinie talentu te zimne ognie służyły jako lont do mieszanin których spalanie jest gwałtowne, co równa się eksplozji(huk i błysk) - bardzo popularne były kompozycje z saletrą potasową i ndmanganianem potasu, do takowych mieszanin w celu zabarwienia płomienia podczas spalania dodawało się odpowiednich związków chemicznych. W księgarniach była popularna seria książek pana Sękowskiego popularyzującego naukę i zawiłości chemii. Obecnie również wiele substancji które mogą posłużyć do wyrobu mikstur wybuchowych jest dostępne w handlu detalicznym i hurtowym, ale wiedza-znajomość nie jest już popularyzowana. Wraz z upływem lat zanikła tradycja strzelania w Niedzielę Wielkanocną, na korzyść nowej mody witania Nowego Roku 'hukiem i błyskiem'. Samo 'strzelanie'-'na wiwat' nie jest niczym złym, ale jak to w kraju nad Wisłą tradycją świętowania jest na pierwszym miejscu ALKOHOL. Alkohol + fajerwerki = 100% nieszczęścia.
|
|
| | | | |  | 2 na 2 |
| | | | |  | 2 na 2 | Berzerac (5671 punktów) |
>Alkohol + fajerwerki = 100% nieszczęścia. > To racja. Ale kto w sylwestra jest trzeźwy? Kiedyś pracowałem w ochronie szpitalnego SOR-u. W sylwestrową noc zwozili takich delikwentów, oczywiście "zawianych" z poparzonymi twarzami, ranami szarpanymi rąk itp. Jakoś nie umiałem do nich wykrzesać aby odrobiny współczucia. Głupota musi boleć. Inaczej stałaby się powszechna.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | haish (2904 punktów) | >>Alkohol + fajerwerki = 100% nieszczęścia. >> >To racja. Ale kto w sylwestra jest trzeźwy? Kiedyś pracowałem w ochronie szpitalnego SOR-u. W sylwestrową noc zwozili takich delikwentów, oczywiście "zawianych" z poparzonymi twarzami, ranami szarpanymi rąk itp. Jakoś nie umiałem do nich wykrzesać aby odrobiny współczucia. Głupota musi boleć. Inaczej stałaby się powszechna. >
Ja pamiętam inne zdarzenie podczas pobytu w Poznaniu na kursie dla podoficerów jeden z kursantów pojechał na przepustkę na wesele. Na weselu gdy wszyscy już tęgo popili ów kursant wstał i zapalił granat hukowy(200 gram trotylu w papierowej tubie, dla porównania granat obronny F1 ma tylko ok.80gram). Trzymał go cały czas w dłoni, eksplozja urwała mu dłoń.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|