 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 25-09-2012 | Iznogud | pogrom w Jedwabnym, Gross, "żydokomuna" |
W starym sporze o Jedwabne, wzajemne przeprosiny, polski antysemityzm oraz antypolonizm żydowski, który, jak dla mnie, jest nie do rozwiązania - bo źródeł coś mało, trafiła mi się przed chwilą recenzja publikacji Krzysztofa Jasiewicza "Rzeczywistość sowiecka 1939-1941 w świadectwach polskich Żydów" wwa 2009, recenzja była pochlebna, czy ktoś z forumowiczów przeczytał tą pozycję i mógłby się na jej temat wypowiedzieć? Dopiero w poniedziałek zajmę się jej poszukiwaniem, a nie wiem czy warto ją otwierać, bo to może być agitka. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 23-09-2012 | Fudal | Piana |
Witam.
Ta "piana" z tytułu wątku to oczywiście nawiązanie do dość popularnej w Internecie afery lubińskiego gimnazjum.
Być może ta kwestia była już poruszana na forum (nie wiem, ostatnio nie mam czasu tu zaglądać),ale nie sądzę by z tej perspektywy - z perspektywy mieszkańca Lubina.
O aferze wszyscy słyszeli, nie mam zamiaru dociekać czy była to bita śmietana czy pianka do golenia, nie obchodzi mnie czy gimnazjaliści musieli to wszystko lizać czy dotykać nosem, ani to czy ksiądz, znany w Lubinie jako "Kozi", jest pedofilem czy nie. Niech tym zajmują się Ci wszyscy wielcy publicyści-spekulanci.
Lubin do niewielkie miasto, więc ksiądz dyrektor to dość powszechnie znana wśród młodzieży persona, ja również, choć znany ze swoich poglądów, miałem okazje go poznać (pamiętam jak opowiadał mi o SMS-ach, które dostawał od, uwaga, Szatana). Zaskoczony jestem tym co dzieje się w mieście. Niemal wszyscy bronią księdza, w kościołach zbierają się komitety, które działają na rzecz jego obrony (matka mojej dziewczyny jest członkinią jednego z nich)i naprawdę niewiele osób dopatruję się w zachowaniu księdza czegoś gorszącego. Najlepsze jest to, że choćby cichutkie zasugerowanie, iż zachowanie dyrektora było, powiedzmy, "nie na miejscu", grozi publicznym linczem.
Jak mówiłem, nie zamiaru dociekać ani oskarżać, ale obserwując to wszystko dochodzę do ponurego wniosku, że w Polsce osoba kapłana kościoła katolickiego jest nadal nietykalna i niemal... "święta". Smutne.
Pozdrawiam. Mateusz.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 22-09-2012 | kulka_na_mole | Kowal zawinił, Cygana powiesili |
Cytat:- Zapytałem, czy mogę zostawić na chwilę torbę ze sprzętem. Pani ze sklepu z antykami kiwnęła głową i wskazała mi miejsce. Podziękowałem i wyszedłem. Po kilku chwilach słyszałem syreny - opowiada TOK FM dziennikarz radiowy Jarosław Banaś. W kołobrzeskim sądzie dziś ruszył jego proces. Oskarżony jest o stworzenie zagrożenia. Grozi mu do 8 lat więzienia. Mimo że złożył wyjaśnienia, przeprosił, a nawet wyraził skruchę, stanął przed sądem jako oskarżony. - Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 - tak brzmi paragraf, na mocy którego został oskarżony. (źródło) Oskarżony dziennikarz słusznie twierdzi, że oskarżenie i sądzenie go wygląda zupełnie jak "Proces" Kafki. Moim zdaniem prokurator, który postawił zarzuty dziennikarzowi i cały skład sędziowski, który nie oddalił tego oskarżenia, powinni zostać ukarani. Przede wszystkim powinni zrzucić się na odszkodowanie dla tego człowieka. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 21-09-2012 | ratus | Prawo? Sprawiedliwość? |
Ostatnio prasa i portale przestrzegają, że "osiągnięcie" polskiego sądownictwa - tzw. "e-sądy" są wykorzystywane do oszukańczych praktyk stosowanych przez (przedewszystkim) firmy windykacyjne, które wyłudzają przedawnione roszczenia, powołując się na wyroki e-sądów, wydawane zaocznie, bez sprawdzania zasadności sprawy i zarzutów. W majestacie prawa obywatele są - bez możliwości obrony - poddawani windykacji komorniczej za nieistniejące, bądź przedawnione roszczenia.
No cóż, błędne, czy podatne na manipulacje przepisy zawsze mogą się zdarzyć. Ale bulwersuje mnie coś innego:
Otóż, wielu fachowców - sędziowie, adwokaci, prokuratorzy - twierdzą, że wiedzą o tych sprawach, zgadzają się, że to nie jest tak, jak byc powinno, ale - nic na to nie można poradzić! Można mieć jedynie nadzieję, że kiedyś, ktoś w sejmie podejmie uchwałę o zmianie prawa, uchwała taka zostanie (albo i nie) wyprocedowana i już za kilka lat oszukańcze praktyki w majestacie prawa zostaną zastopowane....
Czy rzeczywiście tak jest, że za błędną - głupią, lub wredną, oszukańczą decyzję ustawodawczą, popełnioną często jednoosobowo, w kunktatorskich okolicznościach (vide: konkordat), całe społeczeństwo musi płacić latami - i nic się z tym nie da zrobić??
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 21-09-2012 | coreless | Nowe trendy w propagandzie politycznej |
Propaganda polityczna ma się nieźle, a nawet coraz lepiej. Zyskawszy nowoczesne miano 'marketingu politycznego' przeżywa swoją drugą, a może i kolejną młodość. Czy obecni na Forum eksperci od problematyki hipnozy, marketingu politycznego i psychologii tłumu zechcieliby zwrócić uwagę Czytelników na nowe trendy w propagandzie politycznej, które są Ich zdaniem szczególnie interesujące?  Źródło ilustracji: Web Gallery of Art | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 21-09-2012 | Monentor | Cmentarz Smoleński w Polsce. |
Skoro u Anny Walentynowicz wykryto nieprawidłowości przy sekcji zwłok i wrzucania tych części ciała do worka w trumnie, to myślę, żeby wyjaśnić tą sprawę, należałoby się zapytać o zgodę ekshumacji wszystkich osób uczestniczących w Tragedii Smoleńskiej. Inaczej nie dojdą prawdy, a na podstawie jednej martwej osoby tym bardziej tego nie dokonają. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 21-09-2012 | coreless | Szczera wola wytrwania do końca kadencji |
Jak mówi stare powiedzenie: "władzy raz zdobytej nie oddaje się dobrowolnie". Stąd - jak można przypuszczać - u wielu rządzących mamy do czynienia ze szczerą i głęboką wolą wytrwania na stanowiskach do końca kadencji, to jest najlepiej dożywotnio. Niektórzy mieli tak szczerą i głęboką wolę wytrwania do końca swojej kadencji, że trzeba ich było wręcz dobijać: Cezara kolekcją sztyletów, Nerona - sztyletem pojedynczym, Klaudiusza - grzybkami etc., a w czasach nam bliższych za pomocą niezawodnych trucizn, strzałów z broni palnej, a nawet strun fortepianowych. Stalin jest tu pewnym wyjątkiem - jak wiadomo nikt go nie dobijał. Po prostu jego najbliżsi towarzysze nie kwapili się z udzieleniem mu pierwszej (i zarazem ostatniej) pomocy... W związku z tym można zadać pytanie, czy szczera wola wytrwania do końca kadencji u polityka jest wartością samą w sobie, a może tylko "ostrym powikłaniem" narcystycznej osobowości, paranoi, urojeń posłanniczych i wielkiej miłości do samej władzy? (No i strachu).
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 20-09-2012 | Dariusz Godyń | Na ekshumację |
W ostatnich dniach jesteśmy świadkami żałosnej telenoweli pod tytułem ekshumacja ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Nie znam powodów dla, których prokuratura to zarządziła lecz słyszałem że mają być kręcone kolejne odcinki. Oczywiście PISuary wysłały tam swoich dyżurnych klownów w osobach Antoniego światowej sławy badacza spiskowych teorii dziejów oraz Annę najwybitniejszą ministerę spraw zagranicznych czterech RP nie wykluczone, że najsłynniejszą we wszechświecie. Jako tło posłużyła gromadka troglodytek i troglodytów krzycząca "tu jest Polska" (jak ktoś chciałby to kwestionować) nasłana przez Gazetę Polską. Zastanawiam się jaki jest cel tej hecy co to zmieni komu przyniesie spokój, może chodzi tylko o te kamery TV, które ochoczo towarzyszą tym rozróbom.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 20-09-2012 | Christopher CJ Jozwiak | Ile wydaliśmy na Kościół w 2011r. - oficjalne dane |
"OPINIA BIURA ANALIZ SEJMOWYCH . 1.lekcje religii 2011 - 1.343 921 300 zł ( jeden miliard trzysta czterdzieści trzy miliony itd.......) 2.Dane min. administracji i cyfryzacji - 516.467.000 zł . W tym fundusz kościelny , szkolnictwo wyższe ,ochrona zabytków. 3.MON - 23.292.000 zł -tzw. ordynariat polowy 4.NFZ świadczenia - 192,828,000 zł . 5.szkoły kościelne i katolickie - 370.900.700 zł( s**t) 6.świątynia opatrzności ( bunkier na Wilanowie ) oraz inwestycje 42.000.000 zł ( 2011) Odpowiedź z dnia 02.08.2012 Biuro Analiz Sejmowych . Z budżetu centralnego w 2011 roku Kościół Katolicki otrzymał 2.489.408.700 zł ( w zaokrągleniu ) DWA MILIARDY PIĘĆSET MILIONÓW ( PRAWIE )" źródło: fb RPP
no to teraz, ile do tego budżet nie zarobił z tytułu ulg podatkowych/niepłacenia podatków, ile poszło 'pod stołem'/na cele około-kościelne do rozdysponowania przez kler - nieujęte w statystykach, na ile wycenić przyszłe straty moralno-psychiczne społeczeństwa- m.in. zlizujących śmietanę z księżowskich kolan, itp.?? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 20-09-2012 | marson | ah,te domony | | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |