 |
Ile wydaliśmy na Kościół w 2011r. - oficjalne dane Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-09-2012 23:35 | Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów) (zablokowany) | Ile wydaliśmy na Kościół w 2011r. - oficjalne dane
20 na 20 | "OPINIA BIURA ANALIZ SEJMOWYCH . 1.lekcje religii 2011 - 1.343 921 300 zł ( jeden miliard trzysta czterdzieści trzy miliony itd.......) 2.Dane min. administracji i cyfryzacji - 516.467.000 zł . W tym fundusz kościelny , szkolnictwo wyższe ,ochrona zabytków. 3.MON - 23.292.000 zł -tzw. ordynariat polowy 4.NFZ świadczenia - 192,828,000 zł . 5.szkoły kościelne i katolickie - 370.900.700 zł( s**t) 6.świątynia opatrzności ( bunkier na Wilanowie ) oraz inwestycje 42.000.000 zł ( 2011) Odpowiedź z dnia 02.08.2012 Biuro Analiz Sejmowych . Z budżetu centralnego w 2011 roku Kościół Katolicki otrzymał 2.489.408.700 zł ( w zaokrągleniu ) DWA MILIARDY PIĘĆSET MILIONÓW ( PRAWIE )" źródło: fb RPP
no to teraz, ile do tego budżet nie zarobił z tytułu ulg podatkowych/niepłacenia podatków, ile poszło 'pod stołem'/na cele około-kościelne do rozdysponowania przez kler - nieujęte w statystykach, na ile wycenić przyszłe straty moralno-psychiczne społeczeństwa- m.in. zlizujących śmietanę z księżowskich kolan, itp.?? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
15 na 15 | neurosurgery (2484 punktów) | Za trzyletnie kieszonkowe Kościoła mielibyśmy własnego Curiosity na Marsie!  To dopiero bije po oczach! Misja, która zachwyca cały świat, mogła być naszym dziełem... Żal patrzeć na taką hojność w stosunku do ludzi, którzy za szczyt myśli technicznej uważają Arkę Noego.
Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ.
|
|
3 na 3 | grg74 (190 punktów) | 192mln z NFZ,u .... nieźle ... Podejrzewam jednak, że bębenki buddyjskie, wraz z obsługą wykwalifikowanych mnichów, były by tańsze
|
|
1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | >Z budżetu centralnego w 2011 roku Kościół Katolicki otrzymał >2.489.408.700 zł ( w zaokrągleniu ) Czy to uwzględnia dopłaty bezpośrednie do rolnictwa? Bo tylko część jest płacona z budżetu UE, reszta z naszego. A krk to największy posiadacz ziemski w Polsce.
Tyle tylko, że dopóki większość sejmowa - PO, PiS oraz PSL będą głosować za zachowaniem przywilejów kościelnych, to reszta może sobie co najwyżej paznokcie poobgryzać ze złości.
|
|
1 na 1 | Kowalski (2244 punktów) | Kwota mocno zaniżona. Nie widzę tu na przykład wpłat na Caritas z funduszy jednostek państwowych i spółek skarbu państwa, dotacji z Ministerstwa Kultury, czynszów za gmachy należące do KK, a wykorzystywane na przykład przez szkoły publiczne.
|
|
| Tanaka (306 punktów) | Nie widze tu sum na wszelkiej masci kapelanow, kaplice i inne utensylia ruchome. A to w wojsku, a to w urzedach panstwowych, szpitalach, wiezieniach, uzdrowiskach itp. Moze to jest zawarte w danych Min. Administracji. Ale powiedzmy, ze to niewielkie sumy w porownaniu z juz zebranym ogolnym podsumowaniem ciezaru dla kasy panstwowej.
Nie ma tu jednak kosztow dla samorzadow. W Polsce jest ok 6,5 tysiaca gmin. Nalezy uznac za pewnik, ze kazda wykonala "donacje" nieruchmosci na rzecz Kosciola, za zlotowke. Male i wiejskie gminy moze po jednej-dwoch. Duze i wielkie z pewnoscia dokonywaly wielu i bardzo wielu donacji i to czesto bardzo wartosciowych. Sadze, ze prawdopodobne jest zalozenie ze w skali roku dokonywano kikuset donacji, o wartosci od kilkuset tysiecy zlotych (malutka dzialeczka pod malutki kosciolek) do kilkunastu a w duzych miastach nawet do kilkudziesieciu milionow zlotych.
Przyjecie, ze co roku sa to dawane darmo nieruchomosci rzedu kilkuset milionow zlotych bedzie zapewne rachunkiem az nadto skromnym.
|
|
1 na 1 | Medieval (3004 punktów) | Widzę wydatki MON i Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, czyli jak mniemam wynagrodzenia kapelanów w Wojsku, Policji, Straży Granicznej i PSP. Nie widzę jednak wydatków Ministerstwa Finansów, które łoży na kapelanów w Służbie Celnej, ani Wydatków Ministerstwa Sprawiedliwości, które finansuje wynagrodzenia kapelanów Służby Więziennej. Tak więc uznaję te dane za niepełne.
|
|
| afloditka (4 punktów) | A dług publiczny ciągle rośnie... Fajnie być okradanym i wiedzieć że kasa z podatków na marne nie idzie :/ żenada !
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|