Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 48 (przedawniony)
05-06-2012Zabójca-BogówAteizacja--wywiad ze mną dla FiM.
Witam Państwa !
W ramach mego dawnego pomysłu Ateizacji --poszedłem na rozmowę z posłem Kotlińskim , który po wysłuchaniu kilku moich pomysłów --zaproponował mi wystąpienie na antenie Radia Faktów i Mitów w piątek 1 czerwca.
Zgodziłem się i po rozmowie wstępnej z Adamem Ciochem i Arielem Szenbornem zasiadłem przy mikrofonie w studio.
Przyszedł też poseł Kotliński.

Stres osiągnął apogeum--to w końcu mój pierwszy wywiad i będę mówił o moim ateiżmie i Ateizacji innych oraz innych sprawach związanych z nieistnieniem Boga/ów.

Ale po dzienniku FiM i wprowadzeniu mnie na antenę miałem tylko na początku chwilę tremy i załamania mych wypowiedzi--potem poszło już dobrze.

Zarezerwowany był dla mnie czas około 20 mnut---ale dzięki moim wypowiedziom i poruszonym tematom zajął cała audycję.

Po kilkunastu minutach zaczeli dzwonić ludzie i pisać maile.
Po pewnym czasie ilość maili była zbyt duża by móc je nadążyć czytać a na linii non-stop czekało około 10 słuchaczy --i jedynie losowo wybrani zostali wpuszczeni na antenę.

Odniosłem sukces--temat jaki przedstawiłem przypadł do gustu słuchaczom--jeden nawet poprosił bym na stałe był w audycji i Ateizował .

Zostałem zaproszony na czwartek w Boże Ciało do studia znowu.
Oto zapis audycji piątkowej:

www.faktyi(*)a/audio/2012/FIM_1_czerwca.mp3

Poseł Kotliński dwukrotnie mi gratulował i był bardzo zadowolony wraz z całą redakcją.

Proszę Forumowiczów o wysłuchanie w wolnej chwili mego wystąpienia i rady --jak poprawić..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
04-06-2012Domestos z BidetuPryma aprilis czy dzień dziecka?
W zasadzie wiem, iż obecne dziennikarstwo szuka sensacji, negatywu i raczej krwi...
Jednak jak co jakiś czas zastanawiam się:

Gdzie my żyjemy?

Cytat:

Wicewojewoda opolski Antoni Jastrzembski zapowiedział, że w związku z brakiem satysfakcjonujących rozwiązań dot. dojazdu służb ratowniczych na A4, po uruchomieniu poboru opłat zaakceptuje sytuację, w której straż będzie taranować bramki, by dojechać do rannych.


Rozumiem, że to żart?

Pomijam, że buduje się coś z naszych pieniędzy i każe do tego cały czas dopłacać - fundując "właścicielom" fortuny, bezkarność i dobre samopoczucie (A4)....

Czy społeczeństwo nic nie widzi? czy jest już tak zindoktrynowane? Że nic się nie da skutecznie zrobić?
Większość młodych ludzi mi mówi: "...bo co my możemy zrobić? jedynie bilet do Londynu kupić..."

czy to jedyna perspektywa "zielonej wyspy" Tuska?
wyspa bezludna??
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 95 (przedawniony)
04-06-2012zachajCzy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC
Należałoby się raczej zapytać czy w Polsce są rasiści? To pytanie nie wymaga dłuższej analizy, niestety są. Ostatnio w brytyjskiej telewizji ukazał się bardzo niepochlebny reportaż o Naszym kraju. BBC przedstawiło Polskę jako rasistowski kraj gdzie każdy obcokrajowiec, o ciemniejszym kolorze skóry, powinien obawiać się o swoje życie. Ale czy incydenty wywoływane przez pseudokibiców mogą świadczyć o mentalności, wręcz światopoglądzie i przekonaniach całego narodu? Uważam, że jest to wielkie nadużycie i ta nagonka przed mistrzostwami wpisuje się doskonale w nieprzychylny front Polsce, który istnieje nie tylko w Wielkiej Brytanii. Znamy wypowiedzi niektórych amerykańskich środowisk żydowskich zarzucających nam skrajny antysemityzm i współodpowiedzialność za mękę Żydów w czasie wojny. Widzimy również, notorycznie już powtarzany błąd o polskich obozach zagłady. Pewne środowiska widocznie potrafią generować ,z tej tendencyjnie dorabianej "gęby", zysk, skoro tak ochoczo podejmują ten temat.

W Polsce są rasiści, antysemici, pseudokibice i skinheadzi ale pytam się czy w takiej Anglii ich nie ma? Przebywałem na Wyspach kilka lat i sam spotkałem się z rasistowskimi poniżającymi wybrykami ze strony Anglików w stosunku do mojej osoby. Czy te incydenty zmieniły moją opinię o Brytyjczykach. Odpowiedź brzmi nie. Bo spotkałem się również z duża sympatią, bezinteresowną pomocą i przyjaźnią. Tak samo obcokrajowcy przyjeżdżający do Polski zaznają słynnej polskiej gościnności, choć nie wykluczam,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 37 (przedawniony)
03-06-2012deiliUmiejętność dyskusji i refleksji
Zastanawiam się czy to tylko przypadłość naszego narodu czy też większy problem.
Być może spowodowany kryzysem jaki ogrania nasz kraj ?
A być może spłaszczenie intelektualne.
Nie da się ostatnimi czasy prowadzić dyskusji bez odnoszenia do polityki, jakikolwiek temat by nie był poruszony, czy też jakiegokolwiek problemu by nie tknąć, za chwilę padną zdania o rządzie, PO, PiS itp.
Dziś, chyba na Interi o 9 letnim chłopcu który podjął decyzję o przerwaniu leczenia, raka mózgu, można by liczyć na ciekawą wymianę zdań, refleksji, ale oczywiści większość komentarzy dotyczyła NFZ, rządu itp.
Nie inaczej dzieje się tutaj na forum, choć tutaj raczej mamy do czynienia bardziej z akcją propagandową pewnej opcji.
W życiu codziennym również ta tendencja jest coraz bardziej widoczna, każdy temat jest sprowadzany, do "ja", "moje", "mi się należy,"rząd to", "PO to", "PiS to".
Czy to ja jestem przewrażliwiony czy faktycznie mamy do czynienia z tak znacznym spłaszczeniem ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 87 (przedawniony)
02-06-2012kulka_na_moleTerror na dwóch kółkach
Związkowcy blokujący budynek sejmowy, górnicy rzucający kamieniami w budynek URM, "lud smoleński" blokujący Krakowskie Przedmieście - wiele jest "wesołych" imprez w Warszawie, o których informują wszystkie media.

Jest jeszcze inna impreza/demonstracja, odbywająca się w ostatni piątek każdego miesiąca, o której media milczą - Masa Krytyczna.

Tysiące ludzi na rowerach wywołują gigantyczne korki na ulicach miast, złośliwie i z premedytacją blokując przejazd samochodom i autobusom komunikacji miejskiej w dniu, w którym dziesiątki tysięcy ludzi usiłuje wyjechać z miasta na weekend.

Organizatorzy i propagatorzy "Masy Krytycznej" bezczelnie wypowiadają się w audycji "Skołowani" w radio TOK FM twierdząc, że bardzo chętnie zrezygnują z takich akcji, jeśli ktoś poda im inny pomysł na to, w jaki sposób zmusić władze miasta do uczynienia go bardziej przyjaznym dla rowerzystów.

Nie bardzo wiem o co chodzi - czy o to, żeby wzdłuż każdej ulicy poprowadzić ścieżki rowerowe w obie strony?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
30-05-2012Marek MatejewskiPolska w budowie
Wiedz, że w sektorze budowlanym coś się dzieje.

Cytat:
We wszystkich diecezjach w Polsce buduje się nowe kościoły. I choć zbiorczych danych nie ma, z tych, do których dotarła "Rz", wynika, że obecnie powstaje prawdopodobnie kilkaset świątyń.

Jak to dobrze, że na miejscu zamykanych sądów rejonowych i przedszkoli otwiera się coś nowego.
Już bałem się pustki.

Cytat:
Te tendencje powinny cieszyć, zwłaszcza gdy spojrzeć na zamykanie kościołów na Zachodzie.

Że co...?

Cytat:
Według szacunków jedna trzecia ze 110 tys. wszystkich obiektów sakralnych w Niemczech jest w stanie likwidacji lub zmiany przeznaczenia. Setki kościołów zostało już rozebranych, bo nie było na nie nabywcy. - To zasadniczo wynik postępującej sekularyzacji społeczeństw - mówi "Rz" prof. Rainer Kampling, teolog z wolnego uniwersytetu w Berlinie. W 2010 r. jedynie z Kościoła katolickiego w Niemczech wystąpiło 181 tys. wiernych. Podobnie dzieje się w wielu innych krajach. Coraz częściej kościoły przebudowywane są namieszkania, sale sportowe, hospicja czy biblioteki.

Dlaczego od razu nie budujemy sal sportowych, hospicjów czy bibliotek? Chyba, że tu chodzi o podtrzymywanie przy życiu przedsiębiorstw budowlanych, które będą mogły w przyszłości liczyć na następne zlecenia, w związku z potrzebą przebudowy bezużytecznych obiektów, które są budowane obecnie. Chytre to nawet - Polak wie jak się troszczyć o wzrost gospodarczy.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
29-05-2012Marek MatejewskiProblem wieku emerytalnego rozwiązany
Rząd straszy Polaków, że jeśli wiek emerytalny nie zostanie podniesiony, to w przyszłości emerytury będą głodowe (przykre jest, że dla wielu osób już są głodowe).

Problem ten zdaje się można łatwo rozwiązać bez podnoszenia wieku emerytalnego. Można zafundować sobie drugą głodową emeryturę. Dwie emerytury głodowe mogą zamienić się łącznie w jedną przyzwoitą. Wystarczy, że Polacy przestaną finansować największego dusigrosza, którym jest KK i pieniądze wpłacane przez całe życie na tą organizację będą inwestować lub odkładać na koncie.

Cytat:
CBOS już dwukrotnie, w 2008 i 2011 r., badał rzeczywistość polskich parafii. (...)Polacy przeznaczają na ofiarę średnio 19 zł miesięcznie, czyli ok. 5 zł na tydzień.(...)
Zapytaliśmy też o wysokość ofiar za uroczystości kościelne: w 2011 r. wierni przekazywali księdzu średnio 792 zł za pogrzeb, 724 zł za ślub, 224 zł za chrzest i 58 zł za mszę.

Wyliczanka z artykułu nie obejmuje różnych innych wydatków związanych choćby z pierwszą komunią czy wypchanej banknotami dorocznej koperty z okazji kolędy.

Policzmy sobie ile mogłaby wynieść nasza druga głodowa emerytura. Jeśli ktoś przez całe życie (np. przez 40 lat) co tydzień daje po 5 zł na tacę. To będzie 5zł x 52 tygodnie i mamy 260 zł rocznie. Uwzględniając jednak wszystkie święta bo wtedy nie przystoi dać na tacę zaledwie 5 zł i biorąc pod uwagę dodatkowe opłaty kopertowe (jedna lub dwie okoliczności rocznie zawsze się znajdą)..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
28-05-2012-jad-Smoleńsk 2012
Od wczoraj trawię tą wiadomość i wciąż nie umiem zrozumieć, o co chodzi. Może ktoś mi pomoże?
Czy rosyjscy piłkarze są podejrzani o strącenie polskiego samolotu, czy istnieje obawa, że polscy parlamentarzyści pobiją rosyjskich sportowców (albo odwrotnie) czy po prostu Polska prowadzi otwartą wojnę z Rosją na wszelkich pozamilitarnych frontach? Czy jestem jedynym głupkiem, który nie rozumie o co chodzi?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
28-05-2012makuśPieniądze szczęścia nie dają
hej,
Od kilku lat obserwujemy wysyp artykułów w gazetach , programów w tv i programów radiowych jak też wydawnictw książkowych w których usilnie wmawia się nam , że pieniądze szczęścia nie dają .
Wypowiadają się specjaliści od wszystkiego : Pieniądze szczęścia nie dają ... to co daje szczęście to : miłość , rodzina , dzieci . hobby . pasja , entuzjazm ...
Pieniądze szczęścia nie dają ...

Otóż wydaje mi się , że nie jest to przypadkowe ...
Są chyba ludzie , grupy , koncerny , kartele , które są żywo zainteresowane tym aby większości ludzi na pieniądzach nie zależało , aby znaleźli sobie inne zajęcia ... a to po to aby właśnie wyłącznie oni tymi pieniędzmi mogli się bez skrupułów zajmować .

Pieniądze szczęścia nie dają wyłącznie tym , którzy mają ich pod dostatkiem , mają ich tyle , że doliczyć się ich nie potrafią ... wyłącznie takim ludziom pieniądze szczęścia nie dają ... Wszystkim innym pieniądze szczęście dają !!!

Nie masz jedzenia ...
Nie masz mieszkania ...
Nie masz ubrania ...
Nie możesz się uczyć ...
Nie możesz się leczyć ...
Nie mówię już o takich luksusach jak komputer , książki , teatr , kino czy restauracja lub urlop ... a również dochodzenie swych praw przed sądem ...
We wszystkich tych najbardziej podstawowych potrzebach ... pieniądze szczęście dają ...
Wyłącznie pieniądze zapewniają właściwie szczęście w tych wymienionych przeze mnie - egzystencjalnych koniecznościach ...

Ale nie !!!
Telewizja , radio , gazety przekonują nas od rana do wieczora , że wystarczy..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
28-05-2012kulka_na_moleKaczyński chce budować autostrady
Jarosław Kaczyński:
Lider PiS chciałby, żeby Polska na Euro 2012 wyszła z grupy, pokonując przy tym Rosję. - To byłoby piękne - dodaje. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby Polska w kolejnej części turnieju pokonała Niemców, na których możemy trafić. - Byłbym wtedy superszczęśliwy - podkreślił. (źródło)

Jarosław "Zbaw Polskę" po raz kolejny dał wyraz swoim fobiom antyrosyjskim i antyniemieckim, znowu podkreślił, że jego zdaniem Polska jest kondominium rosyjsko-niemieckim.
No ale to nic nowego, poglądy Jarosława Kaczyńskiego nie są żadną tajemnicą.
Ciekawe jest co innego, co w tym samym wywiadzie obwieścił Prezes:

Jarosław Kaczyński:
Prezes PiS zwraca także uwagę na wiele procesów korupcyjnych, które jego zdaniem uniemożliwiają sprawną budowę dróg. - Sprawa budowy autostrad jeszcze raz pokazała, że trzeba stworzyć nowe państwo - powiedział Kaczyński. Jego zdaniem obecny system - połączenie spraw gospodarczych, społecznych i politycznych - zupełnie nie działa i dlatego jest potrzebne nowe państwo, czyli IV RP. (źródło)

[color=#330000]Gdy prezydentem Warszawy był Lech Kaczyński w mieście zablokowane były wszystkie inwestycje (prócz Muzeum Powstania Warszawskiego), bo Lech miał tę samą..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)