Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
14-05-2004jeyesRecenzja ksiązki i postulaty czytelnika...
Zamieszczam istną perełkę: komentarz-recenzja książki Dana Browna "Kod Leonarda daVinci" umieszczony na stronie księgarni internetowej merlin.
"Marcin Karlik 2004.04.17
Dlaczego Episkopat Polski milczy ...?!
Książka "Kod Leonarda da Vinci" godzi w honor Kościoła Katolickiego. Początkowo byłem niemalże zachwycony całością akcji, jak w "Szklanej pułapce" - "(..) i co będzie dalej?" Nawet zacząłem promować ją wśród znajomych. Jendak w pewnym momencie miałem wyrzuty, że w ogóle przeczytałem tę książkę. Teraz kiedy dotarłem do końca, już nie z tak wielkim zaciekawieniem i zapałem, lecz z chęci "odhaczenia" tytułu, chciałbym zapłacić wiele, aby ktoś tę książkę wziął ode mnie i pozwolił mi o niej i o zawartej w niej treści po prostu - ZAPOMNIEĆ. Strasznie mi głupio, że jako ("paktykujący") katolik dałem się uwieść recenzjom, a przede wszystkim autorowi. Brzydzę się tym, iż Wydawca dla celów czysto materialistycznych zgodził się na wydanie tego skupiska bzdur. Nawet głębsze powieści fanatstyczne, sensacyjne, kryminały nigdy nie poruszały sfery wiary i instytucji kościelnych wedle niepisanych zasad. To nie jest wcale odwaga, że "w końcu ktoś o tym napisał". To działanie, które nie może być tolerowane. Po przeczytaniu tej książki bardzo chiałem, aby ktoś głośno powiedział, w mediach, w gazecie, gdziekolwiek - Ta książka nie powinna ujrzeć światła dziennego. Ja nie chcę, aby moje dzieci czytały to. Proszę więc przedstawicieli Episkopatu Polski o wypowiedzenie się na ten temat. Nierzadko..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
11-05-2004Panzer GeneralCzy USA są racjonalne?
Mam pytanie do redakcji:
Czy popieranie polityki zagranicznej USA jest racjonalne?
pozdr.
Panzer General
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
06-05-2004slowapKoszt pielgrzymek papieskich
Witam i pozdrawiam
Zwracam się z zapytaniem i prosba o mozliwosc uzyskania informacji dotyczacych kosztow około wizyt papieskich w Polsce.
Szukam droga internetowa na stronach polskich, ale i anglojezycznych, i jak do tej pory nic szczegolnego nie uzyskalem poza informacja w ksiazce H. Herrmanna, Jan Pawel II zlapany za slowo, s. 28.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
29-04-2004RomanKochankowie po bożemu
www.rzeczp(*)icystyka/publicystyka_a_3.html
"Prowadzone przez Kościół kursy przedmałżeńskie zmieniają formułę. Od września już uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą przygotowywać się do założenia rodziny"
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
27-04-2004RobertLiga Polskich Rodzin
DZIEN DOBRY PISZE PRACE NA TEMAT LIGI POLSKICH RODZIN,
POTRZEBOWAŁBYM NASTEPUJĄCE MATERIAŁY NA JEJ TEMAT:
- głowni partnerzy organizacji
- główni obecni i potencjalni konkurenci organizacji
- trendy społeczne
- stosunek mediów do organizacji
- możliwość znalezienia nowych partnerów (alianse)
- zmiany koniunktury
- kontakty i uznanie międzynarodowe
- uznani liderzy, opinie i autorytety
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
24-04-2004MiglancNastepna ofiara antysekciarstwa
Chcialbym zaalarmowac wszytskich o kolejnej bardzo nieuczciwej taktyce Kosciola katolickiego w Polsce w stosunku do innowiercow. Na tym serwisie przeczytalem artykul o tym jak dominikanie chcieli wydaz inkwisytorski wyroka na Jednocie Braci Polskich. Dzieki panu Maruszowi Agnosiewoczowi dominikanom sie to nie udalo.
Tym razem sprawa jest o wiele bardziej powazna. Chodzi o Rodzimy Kosciol Polski. Jest to wyznanie odwolujace soe do religi Slowian. Kosciol ten moze byc wzorem otwartosci i jawnosci zwiazkow religijnych. Kosciol ma strukture demokratyczna. Jego "kaplani" nie pobieraja pensji itp.
Przez dominikanow kosciol ten uznany zostal za niebezpieczna sekte. Na roznych stronach antysekciarskich neopoganie wymieniani sa jednym tchem z naprawde niebezpiecznymi sektami. Czesto stosowana taktyka bojownikow antysektowych jest podawanieopisu Rodzimego Kosciola Polskiego obok takich setk jak Antrowis, czy Himawanti. Co ciekawe przeciw RKP i innym wyznaniom neopoganskim nie wysuwa sie zadnych zarzutow. Po prostu antysekciarze licza ze wystarczy umiescic te wyznania obok groznych sekt i w ten sposob zarzyty stawiane tym sektom niejako "przejda psychologicznie" na neopogan.
Niedawno czolowe media alarmowaly jakoby neopoganie wspierali Leppera. Bylo to bardzo balamutne i nietolerancyjenstwierdzenie. Na listach Samoobrony znalazlo sie kilka osob ze swieckiego stowarzyszenia Niklot, ktore nie jest zwiazkiem wyznaniowym. Mimo iz zwiazki wyznaniowe neopoganskie wyraznie odciely sie od tych osob,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
19-04-2004RomanWieczory tematyczne w PLANETE
Od dzis do czwartku. Kto ma niech oglada .
cytat (TO&OWO):
Różne oblicza kościołów, działalność sekt i cudowne objawienia, to tematyka dokumentów, jakie w wieczorach tematycznych proponuje telewizja PLANETE. Cykl otworzy poniedziałkowy film "Powrót egzorcystów". Jak się okazuje, w samej tylko Francji jest dziś dziesięć razy więcej egzorcystów niż kilkadziesiąt lat temu. Autorzy następnego dokumentu udadzą się w miejsca najbardziej znanych objawień Maryjnych końca dwudziestego wieku. We wtorek przyjrzymy się działalności sekt. Ich dawni członkowie opowiedzą o praktykach, którymi byli poddawani. Spotkamy się też grupą brazylijskich "księży showmanów", bulwersujących Kościół katolicki. Dzień później dowiemy się "Prawdy o islamie". Czy tradycyjne miejsce kobiety w społeczeństwach muzułmańskich jest uzasadnione zaleceniami Koranu? W czwartek udamy się do Kamerunu, w którym udało się uniknąć sporów na tle etnicznym i religijnym. Spotkamy się też z misjonarzami z kościoła mormonów.
pozdro
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
19-04-2004RomanOstrożnie z tą duszą
Wklejam to tutaj bo za kilka dni wyexpiruje i za przeczytanie trzeba bedzie zaplacic .
www.rzeczp(*)cystyka/publicystyka_a_10.html
"Żenujące, gdy czynią to Polacy. W jakim stopniu i zakresie ich wysoka religijność podnosi poziom moralności publicznej w ich kraju? Czy Polacy mniej kradną, oszukują i kłamią, są uczciwsi i bardziej troszczą się o dobro wspólne, niż ich zlaicyzowani, religijnie indyferentni i hołdujący wolnościowej ideologii zachodnioeuropejscy kuzyni?"
pozdro i przyjemnej lektury .

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
16-04-2004ZionAndrzej- i co dalej?!
Polska jest dziwnym i jednocześnie najnormalniejszym krajem świata.Normalnym,ponieważ wszystkie prognozy na temat ludzi mają i mieć wręcz muszą znamie blędu.Dziwnym dlatego,że w przypadku Polski o pomylkę bardzo latwo.Jednakże wyobraźmy sobie nasrępujący scenariusz:rok 2004(ew.2005),Samoobrona "wygrywa" wybory parlamentarne i tworzy koalicję z niedobitkami "socjalistycznej" SLD(lub z np. Ligą Polskich Rodzin).Następują gwaltowne zmiany prawa i strategii gospodarczej państwa.Tzw.klasa polityczna przeżywa swoiste "trzęsienie ziemi", "zlodzieje" zostają "ukarani";dla wzmocnienia wladzy Andrzej Lepper zaczyna "rozdawać"(E.Gierek nr2)-więcej i więcej(oczywiście-do pewnego końca, końca III-ciej RP).Dlug rośnie...Prawne(konstytucyjne)ograniczenia deficytu?!Zmieńmy prawo! Naciski na państwo są dwojakie-pochodzą z "dolu"(polska klasa niższa) i z "boku"(Unia Europejska). "Kladka" zaczyna bujać sie coraz mocniej...Potrzeba dzialania na dwa "fronty" wywoluje rozbicie i biegunkę-coraz trudniej zaspokoić potrzeby(okrzyki)wszystkich,a tymczasem nieufny kapital ucieka... Mając do wyboru dwóch "partnerów":polski margines gospodarczo-polityczny(margines,który rośnie)lub UE(także coraz większą),Samoobrona wybiera to pierwsze.Nikt nie podcina galęzi po której się wdrapal... Jaki z tego moral?Andrzej Lepper najprawdopodobniej dojdzie do wladzy.Możliwe,że przyciągnie do siebie część po(p)lityków tak bardzo spragnionych wladzy,iż gotowych do oddania "holdu" każdemu,kto tą wladzę sprawuje.Dwoistość zobowiązań..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
15-04-2004Joachim PatryasDzieci niedowiarków są gorsze
TAK - poważnie. Okazuje się, że tak jest w Życiu. NIE, nie obawiajcie się - tak w ogóle w życiu to na szczęście to nie, tylko w tym z kropką /"Życie z 13 kwietnia br./
c. d. za chwilę jaśli tekst wejdzie na stronę /2x nie udało się/
J.P.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)