Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wieczory tematyczne w PLANETE

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
19-04-2004 10:43Roman (1901 punktów)Wieczory tematyczne w PLANETE
Od dzis do czwartku. Kto ma niech oglada .
cytat (TO&OWO):
Różne oblicza kościołów, działalność sekt i cudowne objawienia, to tematyka dokumentów, jakie w wieczorach tematycznych proponuje telewizja PLANETE. Cykl otworzy poniedziałkowy film "Powrót egzorcystów". Jak się okazuje, w samej tylko Francji jest dziś dziesięć razy więcej egzorcystów niż kilkadziesiąt lat temu. Autorzy następnego dokumentu udadzą się w miejsca najbardziej znanych objawień Maryjnych końca dwudziestego wieku. We wtorek przyjrzymy się działalności sekt. Ich dawni członkowie opowiedzą o praktykach, którymi byli poddawani. Spotkamy się też grupą brazylijskich "księży showmanów", bulwersujących Kościół katolicki. Dzień później dowiemy się "Prawdy o islamie". Czy tradycyjne miejsce kobiety w społeczeństwach muzułmańskich jest uzasadnione zaleceniami Koranu? W czwartek udamy się do Kamerunu, w którym udało się uniknąć sporów na tle etnicznym i religijnym. Spotkamy się też z misjonarzami z kościoła mormonów.
pozdro
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz
>Od dzis do czwartku. Kto ma niech oglada .

Ja nie mam. A szkoda. Moze by ktos napisal jakies stresszczenie, chociazby na forum.

>poniedziałkowy film "Powrót egzorcystów". Jak się okazuje,
>w samej tylko Francji jest dziś dziesięć razy więcej
>egzorcystów niż kilkadziesiąt lat temu.

Ciekawa sprawa. Również serwis Katolik wczuł się w potrzeby rynku potrzeb duchowych swej klienteli i zamieścił właśnie tekst:

"Posługa egzorcysty"
- rozmowa z Ks. Andrzejem Grefkowiczem
"Korzystanie z usług wróżki, zabawianie się wróżeniem - wszystko jedno w jakiej postaci - korzystanie z jakichś form medycyny niekonwencjonalnej (czyli nieudokumentowanej naukowo), wywoływanie duchów i słuchanie muzyki satanistycznej prowadzą do popadania w uzależnienie od złego - mówi egzorcysta ks. Andrzej Grefkowicz"
www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=819

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365