Racjonalista - Strona głównaDo treści
Recenzja ksiązki i postulaty czytelnika...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
14-05-2004 13:04jeyes (2281 punktów)Recenzja ksiązki i postulaty czytelnika...
Zamieszczam istną perełkę: komentarz-recenzja książki Dana Browna "Kod Leonarda daVinci" umieszczony na stronie księgarni internetowej merlin.
"Marcin Karlik 2004.04.17
Dlaczego Episkopat Polski milczy ...?!
Książka "Kod Leonarda da Vinci" godzi w honor Kościoła Katolickiego. Początkowo byłem niemalże zachwycony całością akcji, jak w "Szklanej pułapce" - "(..) i co będzie dalej?" Nawet zacząłem promować ją wśród znajomych. Jendak w pewnym momencie miałem wyrzuty, że w ogóle przeczytałem tę książkę. Teraz kiedy dotarłem do końca, już nie z tak wielkim zaciekawieniem i zapałem, lecz z chęci "odhaczenia" tytułu, chciałbym zapłacić wiele, aby ktoś tę książkę wziął ode mnie i pozwolił mi o niej i o zawartej w niej treści po prostu - ZAPOMNIEĆ. Strasznie mi głupio, że jako ("paktykujący") katolik dałem się uwieść recenzjom, a przede wszystkim autorowi. Brzydzę się tym, iż Wydawca dla celów czysto materialistycznych zgodził się na wydanie tego skupiska bzdur. Nawet głębsze powieści fanatstyczne, sensacyjne, kryminały nigdy nie poruszały sfery wiary i instytucji kościelnych wedle niepisanych zasad. To nie jest wcale odwaga, że "w końcu ktoś o tym napisał". To działanie, które nie może być tolerowane. Po przeczytaniu tej książki bardzo chiałem, aby ktoś głośno powiedział, w mediach, w gazecie, gdziekolwiek - Ta książka nie powinna ujrzeć światła dziennego. Ja nie chcę, aby moje dzieci czytały to. Proszę więc przedstawicieli Episkopatu Polski o wypowiedzenie się na ten temat. Nierzadko wykorzystywali ten kanał informacji aby wyrazić swój sprzeciw wobec niekorzystnych wypowiedzi, zdarzeń itp."
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365