 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 16-01-2008 | Wicked Liar | Pierwsze problemy z oceną z religii... |
... czyli odpowiedzialność księży w sprawie wystawiania ocen.
Chodzę do drugiej klasy liceum, jestem ateistką - ale zmuszoną przez ogólną presję rodziny ("dobrze możesz nie chodzić, ale wtedy zapomnij o kieszonkowym", "dziecko nie rób mi tego") do uczęszczania na religię. Na szczęście ksiądz który prowadzi zajęcia jest bez porównania bardziej tolerancyjny niż większość księży jakich spotkałam, wiec ze spokojem respektuje on fakt że jestem niewierząca. Sama religia zresztą nawet mi się podoba - to bardziej poruszanie "chodliwych" tematów i zachęcanie do dyskusji niż narzucanie opinii księdza/kościoła. W zeszłym roku (i z tego co słyszałam, w latach wcześniejszych) było po prostu tak, że ksiądz nie wstawiał do dziennika żadnych ocen - nie pytał, nie robił sprawdzianów, nie wymagał prowadzenia zeszytu (bywało że nawet zatuszował ucieczkę z lekcji). Na koniec natomiast wstawiał rząd piątek - bo ocena musiała być. W tym roku tez nie było w dzienniku żadnych ocen, ale ksiądz powiedział że dyrektor stwierdził iż teraz religia jest "poważnym przedmiotem, wliczanym do średniej" i że "nie mogą być same piątki - oceny muszą być zróżnicowane". Tak więc ksiądz powiedział nam że wszyscy zasługujemy na piątki, niestety musimy wylosować 6 osób, z których trzy będą mieć dostateczny, a trzy dobry na semestr. Ja akurat mam piątkę. I powiedzcie mi teraz: jak można wliczać do średniej na tej samej zasadzie na przykład ciężko zapracowaną piątkę z matematyki czy fizyki (na mat-fizie jestem) i WYLOSOWANĄ.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 15-01-2008 | J.Szulc | Kolosy na glinianych nogach. |
wiadomosci.onet.pl/1672750,11,item.htmlZastanawiam się, czy kiedyś skończy się ten nasz, polski pęd do pchania się za wszelką cenę na piedestały. Pani S. chyba chce dorównać "atrakcyjnemu Romanowi" w produkowaniu bzdurnych teorii i teoryjek. Jest tyle zła w świecie dziecka, tego tu i teraz. Czy swoją bezradność trzeba tuszować wymyślaniem innych problemów? A może trzeba by na początek fizis zmienić na mniej niedostępną? Zwłaszcza dla dzieci? Na początek nie straszyć miną? W "tygodniku Powszechnym" znajduje się ciekawy artykuł, pod tytułem "Czułe ucho. Po co nam Rzecznik Praw Dziecka". Polecam lekturę. Moje pytanie brzmi następująco: czy faktycznie potrzebna nam osobna instytucja dla dzieci? Czy dziecko, to nie człowiek? Po co kolosy instytucjonalne, które nic nie wnoszą? Może trzeba by spojrzeć na to trochę inaczej? Za pieniądze tego resortu można pomóc nie jednemu, potrzebującemu dziecku tak na prawdę, w sposób czysto fizyczny. Pozdrawiam. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 15-01-2008 | blueberry | Etyka w szkolach niczym nie różni sie od religii. |
a co z osobami ktore nie chca uczyc sie nawet religioznawstwa/filozofii? etyka w szkolach to takie samo narzucanie swojej woli jak religia - tresci sa inne ale to dalej jest ingerowanie w czyjs swiatopoglad. (pomine juz fakt, ze mialam "szczescie" trafic do DWOCH szkol oferujacych etyke i byly to najgorsze "lekcje" w moim zyciu. bardzo sie to od religii nie roznilo.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 13-01-2008 | Stal_Prawdy | Rozprawa |
Czołem!
Wczoraj wyleciałem na zbitą twarz z armii, w której chciałem zostać na stałe. Byłem w służbie zasadniczej, a do końca służby miałem jeszcze 22 dni i mnie wywalili, gdyż za mury jednostki doszła wieść, że jestem oskarżony o przestępstwo z paragrafu 256 kk. Chodzi o manifestację, jaka przeszła przez wrocławski rynek 21.03.2007 roku, trzymałem wtedy flagę ze starosławiańską swarzycą, którą policja i prokuratura uznaje za symbol faszystowski. To się w głowie nie mieści, by symbole bóstw solarnych uznawano za faszystowskie. Ja mam już wyrobione zdanie na ten temat; państwo sterowane przez kościół to państwo-wrak, które zabija swój naród. Jako słowiański rodzimowierca czuję się uciskany w swoim kraju, rządzonym przez bandę kryminalistów. Co wy sądzicie o takiej sytuacji? Bo ja wręcz jestem wściekły!! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 12-01-2008 | Kłaczkiewicz | Pomnik dla Stanisława Lema |
czy nie sadzicie ze temu WIELKIEMU CZLOWIEKOWI taki sie nalezy ? co to bylo za nieszczesliwe zrzadzenie losu ze umarl w czasie rzadow tych degeneratow. jeden z najwiekszych ludzkich umyslow odszedl od nas. NASZ RODAK !! a na JEGO pogrzenie nie bylo ani premiera ani prezydenta. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 11-01-2008 | piątek | Teraz My! |
Właśnie skończył się jeden z moich ulubionych zaraz obok Kuby Wojewódzkiego programów, a mianowicie "Teraz My". Przeprowadzona było rozmowa posłanki LID-u Pani Senyszyn z ks. nazwiska nie pamiętam i posłem PO Palikotem. Antyklerykalizm, wylewał się z ust pani Senyszyn jak zimne piwo z beczki, miód dla uszu. Został poruszony problem rozdziału Państwa i Kościoła, co mnie zdziwiło jest to chyba pierwsza taka emisja w której otwarcie ktoś przyznał się do ateizmu, i antyklerykalnego podejścia. Na końcu gdy Pani Senyszyn zaczęła mówić o forach internetowych brakowało mi tylko pozdrowień dla racjonalisty. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 09-01-2008 | Bodek | Polska Lewica pod skrzydłami Millera |
Witam wszystkich. Wczoraj widziałem migawkę w którymś z serwisów informacyjnych, że Leszek Miller współuczestniczy w tworzeniu nowej partii politycznej pod nazwą Polska Lewica. Cóż mi pozostaje powiedzieć. Chyba tylko "kończ Waść, wstydu oszczędź". Uważam, że Miller jest już politykiem kompletnie zgranym i skompromitowanym. Nie wiem czy pamiętacie ale jedną z pierwszych wizyt tego jegomościa jako premiera lewicowego rządu, była wizyta w Watykanie. Kiedyś jeździło się po wskazówki do Moskwy. Udzielone przez papieża namaszczenie nie pomogło Millerowi w rządzeniu krajem. On po prostu nie może żyć beż polityki, całkowitym w moich oczach blamażem był jego start z list Samoobrony - partii unurzanej w wielu aferach. Jeżeli ma powstać prawdziwa Polska Lewica to bez pana Millera (może by tak przeszedł na zasłużoną emeryturę) a pod przywództwem pani Joanny Senyszyn - kobiety mającej naprawdę ikrę i wiernej lewicowym ideałom. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 09-01-2008 | agatamarta | Świątynia Opaczności bożej |
Purystów językowych i tych co się na żartach nie znają z góry uprzedzam ,że błąd ortograf. w tytule jest celowy.Cwaniaki z kurii wykombinowały sobie ,że im państwo nie może dać pieniędzy na budowę kościoła więc teraz wydzielili 16tysmkw. na cel "edukacyjno-kulturalny" i muzeum JPII i już spokojnie z kaski państwowej czyli naszej wspólnej 80 okrągłych banieczek popłynie do panów w purpurze.Bezczelni to oni potrafią być,a twierdzą ,że życie doczesne to tylko droga do wieczności i skromnym trzeba być ,wszak ponoć "prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niźli bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego" -wychodzi na to ,że na obiecane królestwo niebieskie nasi biskupi nijak szans nie mają...ale pewnie ich to nie obchodzi za bardzo bo krzątają się wokół spraw doczesnych tak skrzętnie ,że na głupoty nie mają czasu
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 03-01-2008 | tokamaka | Czy Bush to Osama Ben Laden ?! |
video.goog(*)play?docid=2697480328346224247 Czy gdyby była to prawda to, wkurzylibyście się tak jak zasugerował narrator czy może podziękowalibyście za to, że opóźnił o kilka lat uzyskanie przewagi Dubaju, Hongkongu, Szanghaju nad G7 ? PS tylko nie piszcie ze bush nie lubi hoop coli  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |