Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pomnik dla Stanisława Lema

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
03-01-2008 14:08Kłaczkiewicz (53 punktów)Pomnik dla Stanisława Lema
Ocena 5 na 5
czy nie sadzicie ze temu WIELKIEMU CZLOWIEKOWI taki sie nalezy ?
co to bylo za nieszczesliwe zrzadzenie losu ze umarl w czasie rzadow tych degeneratow. jeden z najwiekszych ludzkich umyslow odszedl od nas. NASZ RODAK !! a na JEGO pogrzenie nie bylo ani premiera ani prezydenta.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

piątek (1035 punktów)
A ty byłeś?
Co Ty z jego rodziny?


"Bóg uczynił mnie ateistą. Kim Ty jesteś by kwestionować jego mądrość"
03-01-2008 15:22 
 Ocena 1 na 3
konarski (2 punktów)
>A ty byłeś?
>Co Ty z jego rodziny?
>
"Bóg uczynił mnie ateistą. Kim Ty jesteś by kwestionować jego mądrość"


Zegnał modliwą
Ojciec Kłoczowski
dominikańską
prawicą
koił proch
gdy urna
spoczęła
na Salwatorskim
Cmentarzu
nad Krakowem
widniało "Solaris"

Nie było
przemówien
fanfar,85 salw
skromny pochówek
pisarza-człowieka,
który
gwiazdy ozdabiał
Bogiem,
który pragnął
polskiego Lwowa.

Kraków 04.04 2006 r.
historyk_IPN
Poczekajmy najpierw na publikację,prawdopodobnie w tym roku,pod roboczą nazwą:"Teczka Lema,portret z czerwoną gwiazdą".
03-01-2008 17:30 
 Ocena 2 na 2
LEGION. (3161 punktów)
Cytat:
Poczekajmy najpierw na publikację,prawdopodobnie w tym roku,pod roboczą nazwą:"Teczka Lema,portret z czerwoną gwiazdą".

Najwyżej do planu pomnika dołożymy teczkę z gwiazdką. I jeszcze cztery bo Lem był pięciogwiazdkowy. Jestem za. Robimy zrzutę? Ktoś wie ile ile trzeba by zebrać?

Jędrzej, Maciej, Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji
placownik (17853 punktów)

>Poczekajmy najpierw na publikację,prawdopodobnie w tym roku,pod roboczą nazwą:"Teczka Lema,portret z czerwoną gwiazdą".

   Może więc prokuratorzy z IPN zrzucą się na pomnik teczki? Kraków, Reformacka to byłaby idealna lokalizacja.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
diogenes (42753 punktów)
>czy nie sadzicie ze temu WIELKIEMU CZLOWIEKOWI taki sie
>nalezy ?

pomniki ograniczają pole widzenia i nie mają dla mnie żadnej wartości. gdybym był ptakiem, może zmieniłbym zdanie...
04-01-2008 12:31 
 Ocena 2 na 2
LeonMamon (101 punktów)

Jestem wielbicielem Lema, ale faktycznie - stawianie pomnika to jakby robienie z człowieka bałwana.
Pomnik - jako dzieło sztuki samo w sobie - owszem.
Ale jako zwyczajowy bałwan - stanowczo jestem przeciw
.
marcenna (58 punktów)
>pomniki ograniczają pole widzenia i nie mają dla mnie żadnej wartości. gdybym był ptakiem, może zmieniłbym zdanie...
A w Kielcach jest fajny pomnik Milesa Davisa, o którym cichutko... , nie wiem jak ptaki, ale ja się cieszę, bo niczego nie zasłania, a "robi" klimat...
Swoją drogą interesuje mnie koncepcja artystyczna pomnika S.Lema...jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić...stałby pod rękę z robotem, siedział? Jakiś pseudoartysta na pewno zrobiłby z tego kicz...
04-01-2008 23:06 
 Ocena 1 na 1
LEGION. (3161 punktów)
ech... Nawet Diogenesowi pomnik postawili. Jak dla mnie taki pomnik byłby reklamą Lema. Wiesz, że jest masa dwudziestolatków, którzy Lema nie czytali? I z każdym pokoleniem będzie takich coraz więcej. Niech taka reklama skłoni do przeczytania Dzienników Gwiazdowych chociaż kilka osób...


Jędrzej, Maciej, Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji
05-01-2008 19:04 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Wiesz, że jest masa dwudziestolatków, którzy Lema nie czytali?

czy to nie zdumiewające, że można żyć nie wiedząc nic o buddzie, jezusie, einsteinie?
05-01-2008 23:07 
 Ocena 1 na 1
LEGION. (3161 punktów)
Cytat:
czy to nie zdumiewające, że można żyć nie wiedząc nic o buddzie, jezusie, einsteinie?

Można całe życie żyć o chlebie i wodzie. Ale żeby żyć dobrze - trzeba czasem jakiegoś owocka, warzywko, mięsko. Pokażmy chociaż innym jak taka szyneczka wygląda, mogą żyć bez niej, ale niech wiedzą co to jest, niech zrezygnują z niej świadomie.

Jędrzej, Maciej, Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji
Interek (1162 punktów)
Uwazam, ze pomnik dla Stanislawa Lema to swietny pomysl!
@ffe?
Pomniki stawia się tym, o których nie chce się myśleć.
Nowy Rok
>Pomniki stawia się tym, o których nie chce się myśleć.

Jest Pomnik W.Pstrowskiego w Zabrzu, a jednak myślą jak go zlikwidować.
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Pomniki stawia się tym, o których nie chce się myśleć.
To już raczej niegorszym od tych, którym takowe już postawiono.

A ponieważ my mieliśmy niewątpliwy zaszczyt żyć w czasach Lema, wzniesienie Mu pomnika jest bardziej naszą, niż późniejszych pokoleń powinnością.
.
@ffe?
>>Pomniki stawia się tym, o których nie chce się myśleć.
>To już raczej niegorszym od tych, którym takowe już postawiono.
>A ponieważ my mieliśmy niewątpliwy zaszczyt żyć w czasach Lema, wzniesienie Mu pomnika jest bardziej naszą, niż późniejszych pokoleń powinnością.
>.

We własnych głowach go wznieście - Lem by tak wolał, czemu wielokrotnie dawał wyraz. I u mnie taki ponik ma już dawno.
04-01-2008 22:22 
 Ocena 1 na 1
Ania J. (60 punktów)
>We własnych głowach go wznieście - Lem by tak wolał, czemu wielokrotnie dawał wyraz. I u mnie taki ponik ma już dawno.

To najmądrzejsza wypowiedź w całej dyskusji. U mnie też ma taki pomnik.
Pozdrawiam.
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pomnik Stanisława Lema

>We własnych głowach go wznieście - Lem by tak wolał
To przejaw skromności Lema, ale pomniki są dla żywych. Z drugiej strony LeonMamon, piszący w tym wątku o pomnikowym bałwaństwie, też ma rację. Należałoby więc śpieszyć się powoli.

I zmienić tytuł wątku, kasując "dla": Pomnik Stanisława Lema.
.
05-01-2008 02:15 
 Ocena 1 na 1
Wojtek (3465 punktów)Odp: Pomnik dla Stanisława Lema
>We własnych głowach go wznieście - Lem by tak wolał, czemu wielokrotnie dawał wyraz. I u mnie taki ponik ma już dawno.

Brawo. Pomnikiem są te wszystkie książki i zapamiętane z nich sceny (najwięcej z Niezwyciężonego - moja ulubiona). Fanom odlewów z brązu polecam pieśń Horacego, którą należało by Lemowi zadedykować - "Exegi monumentum aere perennius". Ponadto, jeśli już stawiać mu pomniki, to raczej te bardziej zaawansowane technologicznie - w Internecie.

Pozdrawiam
12-01-2008 23:45 
 Ocena 1 na 1
sztejkat (4743 punktów)
Zgadzam się z Tobą - największym pomnikiem jest to, jak odbieramy Jego dzieła.

Tomasz Sztejka

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365