 |
Świątynia Opaczności bożej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-01-2008 22:18 | agatamarta (458 punktów) | Świątynia Opaczności bożej
1 na 3 | Purystów językowych i tych co się na żartach nie znają z góry uprzedzam ,że błąd ortograf. w tytule jest celowy.Cwaniaki z kurii wykombinowały sobie ,że im państwo nie może dać pieniędzy na budowę kościoła więc teraz wydzielili 16tysmkw. na cel "edukacyjno-kulturalny" i muzeum JPII i już spokojnie z kaski państwowej czyli naszej wspólnej 80 okrągłych banieczek popłynie do panów w purpurze.Bezczelni to oni potrafią być,a twierdzą ,że życie doczesne to tylko droga do wieczności i skromnym trzeba być ,wszak ponoć "prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niźli bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego" -wychodzi na to ,że na obiecane królestwo niebieskie nasi biskupi nijak szans nie mają...ale pewnie ich to nie obchodzi za bardzo bo krzątają się wokół spraw doczesnych tak skrzętnie ,że na głupoty nie mają czasu
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| avenger (463 punktów) | Odp: świątynia Opaczności bożej |
>Niebieskiego" -wychodzi na to ,że na obiecane królestwo >niebieskie nasi biskupi nijak szans nie mają...ale pewnie Tak masz racje to zwykła chciwość i obłuda.Ale to ich własna odpowiedzialność przed Bogiem jakkolwiek go pojmują.Nie mamy na to wpływu więc nie ma sensu się stresować.Choć to wszystko jest oburzające i podłe bo jak wiele dobra można by uczynić za taką kasę a co powstanie...
|
|
 | 1 na 1 | Wojtek (3465 punktów) | >Ale to ich własna odpowiedzialność przed Bogiem jakkolwiek go pojmują.Nie mamy na to wpływu więc nie ma sensu się stresować.
Z tym, że to nasza kasa. A wpływ mierny, ale mamy. Pisząc o czymś takim pogłębiamy społeczną świadomość. Może tylko u pięciu osób, może u dwudziestu. Ale dobrze, że ten wątek wypłynął (po raz kolejny). Odpowiedzialność panów w kieckach jest mi obojętna, ważne by za którymś razem wybrać innych panów, którzy tych pierwszych już tak bardzo kochać nie będą. Czego wszystkim życzę.
Pozdrawiam
|
|
|  | | agatamarta (458 punktów) | Odpowiedzialność panów w kieckach jest mi obojętna, ważne by za którymś razem wybrać innych panów, którzy tych pierwszych już tak bardzo kochać nie będą. Czego wszystkim życzę. >Pozdrawiam >obawiam się ,że póki co obojętne jest kogo wybierzemy na naszych przedstawicieli do sejmu wszyscy jednakowo nie mają woli "ruszenia" spraw kościoła -zbyt duży jest elektorat katolicki,przynajmniej na razie ,by którakolwiek władza ośmieliła się mu narazić.Nawet za rządów SLD Rydzyk i spólka radzili sobie całkiem dobrze i fiskus nie dobrał się do ich machlojek,a pani prezydentowa ochoczo wskakiwała do papamobile demonstrując swoją katolickość.Najbardziej razi mnie wpływ hierarchów kościelnych na stanowienie prawa w Polsce,to po prostu oburzające jak oni się rozpychają ,za przyzwoleniemwładz państwowych ,po prostu robią co chcą ...makabra.
|
|
 | | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | >Ale to ich własna odpowiedzialność przed Bogiem jakkolwiek go pojmują.
A co z odpowiedzialnością tych, którzy w Boga nie wierzą? Czy jesteś pewny, że wszyscy hierarchowie Kośioła są wierzący? Przed kim więc ma odpowiadać ksiądz-ateista/agnostyk?
Pozdrawiam.
fides ex necessitate esse non debet
|
|
|  | | gurgul (651 punktów) | >A co z odpowiedzialnością tych, którzy w Boga nie wierzą? Czy jesteś pewny, że wszyscy hierarchowie Kośioła są wierzący? Przed kim więc ma odpowiadać ksiądz-ateista/agnostyk?
Gdyby chociaż co drugi z nich wierzył w jakiegoś Boga i w swoją odpowiedzialność przed nim świat byłby znacznie piękniejszy.
|
|
| |  | | Bodek (91 punktów) | >>A co z odpowiedzialnością tych, którzy w Boga nie wierzą? Ludzie! Przecież patrząc na to co księża wyprawiają, począwszy od afer seksualnych, poprzez wysysanie kasy ze wszystkich źródełek jakie pojawią się w ich zasięgu, należy stwierdzić, że Boga nie ma.
|
|
|  | | avenger (463 punktów) |
> A co z odpowiedzialnością tych, którzy w Boga nie wierzą? Czy jesteś pewny, że wszyscy hierarchowie Kośioła są wierzący? Przed kim więc ma odpowiadać ksiądz-ateista/agnostyk?> Pozdrawiam.> fides ex necessitate esse non debetTo nie ma znaczenia czy oni wierzą w Boga czy nie ważne że Bóg wierzy w nich.  Tak jak można powiedzieć Bóg umarł.Albo człowiek umarł.
|
|
1 na 1 | Patty Matheson (2087 punktów) | Cytat: Posłanka LiD Joanna Senyszyn zarzuciła Kościołowi, że ten chce "wydoić" państwo. Bp Pieronek wypowiedź tą skomentował słowami: Nie wiedziałem, że pani Senyszyn zna się na krowach. Ale cóż, skoro tak, to niech się nimi zajmie. Wzorowa postawa przedstawiciela Kościoła; jakież umiłowanie bliźniego, i cóż za troska o jego codzienne zajęcia!
I na koniec dnia szóstego Bóg usłyszał: "Za mało many"
|
|
 | 1 na 1 | Ojciec Dyrektor (1704 punktów) | > Cytat: Posłanka LiD Joanna Senyszyn zarzuciła Kościołowi, że ten chce "wydoić" państwo. Bp Pieronek wypowiedź tą skomentował słowami: Nie wiedziałem, że pani Senyszyn zna się na krowach. Ale cóż, skoro tak, to niech się nimi zajmie. > Wzorowa postawa przedstawiciela Kościoła; jakież umiłowanie bliźniego, i cóż za troska o jego codzienne zajęcia!Taa... po prostu "wujek cięta riposta"  Zgadzam się z przedmówczynią. Pozdrawiam.
Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
|
|
2 na 2 | Duda (25557 punktów) | Odp: Świątynia Opaczności bożej | Myślę, że powinniśmy domagać się wprowadzenia podatku kościelnego. Tylko wtedy kościół będzie miał barierę swoich żądań. Jak długo sprawa finansowania kościoła katolickiego nie będzie zależeć od składki wiernych tak długo będą wykazywać pogardę dla swoich owieczek. ponad 200 milionów dla Rydzyka, 40 milionów dla świątyni obłudy, a na katechetów, kapelanów i inne zobowiązania państwa ponad 5 miliardów zł. To jest skala kosztów.
|
|
 | | gurgul (651 punktów) | KK jest znany z pogardy wobec ludzi z których żyje i żaden podatek tego nie zmieni. Może jedynie spowodować że kolejne betonowe paskudstwo nie zostanie zbudowane.
|
|
|  | | Ojciec Dyrektor (1704 punktów) | >KK jest znany z pogardy wobec ludzi z których żyje i żaden podatek tego nie zmieni. Może jedynie spowodować że kolejne betonowe paskudstwo nie zostanie zbudowane.
A to już jakiś krok do przodu, nieprawdaż??
Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
|
|
 | | agnostyk | >Myślę, że powinniśmy domagać się wprowadzenia podatku kościelnego. Tylko wtedy kościół będzie miał barierę swoich żądań. Jak długo sprawa finansowania kościoła katolickiego nie będzie zależeć od składki wiernych tak długo będą wykazywać pogardę dla swoich owieczek. >ponad 200 milionów dla Rydzyka, 40 milionów dla świątyni obłudy, a na katechetów, kapelanów i inne zobowiązania państwa ponad 5 miliardów zł. To jest skala kosztów. ************************************************************* Czy mozna wymagac od znaczacej czesci 1/2 glowkow zyjacych w naszym kraju a jest ich niemalo, zmiany pogladow, i krytycznej oceny faktow.Watpie ! Tak musi byc i tak bedzie, chamstwo,glupota i bezczelnosc sa obecnie w modzie. Wyobrazcie sobie ile problemow zostaloby rozwiazanych nawet w sluzbie zdrowia gdyby nie ten boski miot .Mozna miec pretensje przede wszystkim do mediow,ktore swiadomie oglupiaja spoleczenstwo niezbyt rozgarniete. Jezeli taki problem mozna zalatwic pseudodowcipna riposta slowna ze strony prominenty koscielnego i na tym zakonczyc problem ,to gratuluje co niektorym w naszym spoleczenstwie dobrego samopoczucia. **************************** poprzestac
|
|
 | | agnostyk | >Myślę, że powinniśmy domagać się wprowadzenia podatku kościelnego. Tylko wtedy kościół będzie miał barierę swoich żądań. Jak długo sprawa finansowania kościoła katolickiego nie będzie zależeć od składki wiernych tak długo będą wykazywać pogardę dla swoich owieczek. >ponad 200 milionów dla Rydzyka, 40 milionów dla świątyni obłudy, a na katechetów, kapelanów i inne zobowiązania państwa ponad 5 miliardów zł. To jest skala kosztów. ************************************************************* Czy mozna wymagac od znaczacej czesci 1/2 glowkow zyjacych w naszym kraju a jest ich niemalo, zmiany pogladow, i krytycznej oceny faktow.Watpie ! Tak musi byc i tak bedzie, chamstwo,glupota i bezczelnosc sa obecnie w modzie. Wyobrazcie sobie ile problemow zostaloby rozwiazanych nawet w sluzbie zdrowia gdyby nie ten boski miot .Mozna miec pretensje przede wszystkim do mediow,ktore swiadomie oglupiaja spoleczenstwo niezbyt rozgarniete. Jezeli taki problem mozna zalatwic pseudodowcipna riposta slowna ze strony prominenty koscielnego i na tym zakonczyc problem ,to gratuluje co niektorym w naszym spoleczenstwie dobrego samopoczucia. ****************************
|
|
| wierzba | >Purystów językowych i tych co się na żartach nie znają z >góry uprzedzam ,że błąd ortograf. w tytule jest >celowy.Cwaniaki z kurii wykombinowały sobie ,że im państwo >nie może dać pieniędzy na budowę kościoła więc teraz >wydzielili 16tysmkw. na cel "edukacyjno-kulturalny" i >muzeum JPII i już spokojnie z kaski państwowej czyli naszej >wspólnej 80 okrągłych banieczek popłynie do panów w >purpurze.Bezczelni to oni potrafią być,a twierdzą ,że życie >doczesne to tylko droga do wieczności i skromnym trzeba być >,wszak ponoć "prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne >niźli bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego" -wychodzi na >to ,że na obiecane królestwo niebieskie nasi biskupi nijak >szans nie mają...ale pewnie ich to nie obchodzi za bardzo >bo krzątają się wokół spraw doczesnych tak skrzętnie ,że na >głupoty nie mają czasu ****************** Mentalnie powalaja kazdego polityka.Sa przebiegli, sprytni i teologicznym sposobem myslenia zamydla kazdy argument. By sie im przeciwstawic trzeba miec duzo odwagi i argumentow a kto ma to zrobic?Prawica?? Nie ma ludzi odwaznych .Moze Sierakowska ,Senyszyn? Lewica jest najbardziej plochliwa-beznadziejna-nie ma jej praktycznie.Maja tylko jednego Kalisza,to za malo. A obie Panie niewiele zrobia.Pogratulowac Lesiowi M. rzadow.Teraz juz jest za pozno. **********************
>
|
|
1 na 1 | zbigal (477 punktów) | >Cwaniaki z kurii wykombinowały sobie ,że im państwo >nie może dać pieniędzy na budowę kościoła więc teraz >wydzielili 16tysmkw. na cel "edukacyjno-kulturalny" i >muzeum JPII i już spokojnie z kaski państwowej czyli naszej >wspólnej 80 okrągłych banieczek popłynie do panów w >purpurze.
Wszystko wskazuje na to, że wspomniane powyżej "banieczki" popłyną do purpuratów. I dlatego mam problem i szukam pomocy. Ja się z tym nie zgadzam !!! Płacę podatkie i nie istotne jest czy duże czy małe. Płacę i nie życzę sobie, aby jakakolwiek ich część została zmarnowana w ten sposób. Czy Rzecznik Praw Obywatelskich jest odpowiednim adresatem mojego sprzeciwu? Możebyśmy tak wszyscy, którzy podobnie myślimy w tej kwestii "zawalili" RPO naszymi protestami? Jęsli lepszym adresatem byłby ktoś inny (kancelaria sejmu lub senatu, bo prezydencka na pewno nie) to wyślijmy protesty pod inny adres, ale zróbmy coś. Milczenie jest akceptacją tego stanu rzeczy. Znowu ponarzemamy we własnym gronie racjonalistów, a oni zmarnują nasze pieniądze na budowe kolejnego kościoła. A możę już ktoś protestuje w jakiejśc formie przeciwko takiemu okradaniu społeczeństwa przez KK?
|
|
| Przyjaciel Kotów | www.racjonalista.pl/forum.php/d,57030Twój forumowy kolega pisze o 30 bańkach, nie che mi się sprawdzać, w końcu ile to baniek będzie. pl.wikiped(*)torii_Żydów_PolskichKiedyś na oficjalnej stronie był wykaz finansowania i osoby podpisujące umowę w imieniu Warszawy i Skarbu Państa, dzisiaj na oficjalnej stronie tylko podziekowani dla prywatnych darczyńców. 80 banieczek i cisza, ani pani Senyszyn nie grzmi, ani zwolennicy ograniczenia rozdawnictwa budżetowego - cisza jak makiem zasiał. Jeślii ktoś się zna nieco na stonach internetowych, moze zalozyć stronę zbierającą podpisy przeciwko rozdawnictwu i do jednego wora wrzucimy 'Opaczność' + Muzeum Zydów ?
|
|
2 na 2 | Kłaczkiewicz (53 punktów) | Odp: Świątynia Opaczności boąej | jest jeszcze inny aspekt tej sprawy , na ktory do tej pory ludzie nie zwracali uwagi. "Świątynia Opatrzności boąej" ma powstac jako podziekowanie bogu za jakas specjalna nad nami opatrznosc. i wydawaloby sie ze dzieki niej powinnismy zyc tu sobie w tej naszej Polsce od paruset lat jak paczki w masle. ale nie do konca tak jest. rozbiory , 1 wojna , 2 wojna , 50 lat komunizmu i debile (albo hipokryci) wiecznie u wladzy. 
Bóg jest dla ludzi z ograniczoną wyobraźnią
|
|
| Bodek (91 punktów) | Odp: Świątynia Opaczności bożej | >Cwaniaki z kurii wykombinowały sobie ,że im państwo >nie może dać pieniędzy na budowę kościoła więc teraz >wydzielili 16tysmkw. na cel "edukacyjno-kulturalny" i >muzeum JPII i już spokojnie z kaski państwowej czyli naszej >wspólnej 80 okrągłych banieczek popłynie do panów w >purpurze. Kiedyś popularne było określenie "falandyzacja prawa" była to skłonność jednego z doradców Lecha Wałęsy do takiej interpretacji przepisów prawa aby "sprawiedliwość była po naszej stronie" Po ostatnich wydarzeniach zastanawiam się czy nie kończył on studiów prawniczych na uniwersytecie katolickim.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|