Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
02-03-2009lotrek"Libertas" i nasi eurosceptycy.
Wczoraj w naszej publicznej telewizji odbyła się konferencja prasowa czołowego eurosceptyka Declana Ganleya:
wiadomosci.onet.pl/1925108,11,1,1,,item.html

www.libertas.eu/poland

I można by zastanowić się nad sensem jego "krucjaty", gdyby nie obecność Artura Zawiszy byłego posła z LPR. Nie on jeden zasila stowarzyszenie założone przez Ganleya "Libertas", jest tam cała plejada byłych gwiazd z LPR, jak Mirosław Orzechowski, czy Wojciech Wierzejski i teraz popierając irlandzkiego milionera próbują ponownie zaistnieć na scenie politycznej, tym bardziej, że eurowybory blisko. Te nazwiska mówią wszystko i wiadomo, że za tym Kościół katolicki, ojciec Rydzyk, czyli najbardziej sfanatyzowana odmiana polskiego katolicyzmu. "Mądre" wywody portalowych eurosceptyków o euro biurokracji, czy europie socjalnej z mojego wątku: www.racjonalista.pl/forum.php/s,180455
tracą racje bytu i nie zasługują na uwagę, właśnie przez kompromitującą obecność tych panów. Ponoć "warto rozmawiać", jak mawia Jan Pospieszalski, niestety jest on również znany z obskuranckich poglądów i braku tolerancji we wszystkich istotnych dla nas sprawach, więc czy naprawdę warto?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
01-03-2009diogenesDziura po Rokicie
Szczegółów incydentu z Rokitą (tego od konkordatu) nie trzeba opisywać. Wszyscy wiemy, o co chodzi. Niedoszłego premiera RP wyprowadzono w kajdankach z pokładu samolotu Lufthansy. Zarzut: zakłócanie porządku i regulaminu lotu. Prosił rodaków o pomoc, ale się nie doczekał. Podobno bito brawo, kiedy go wyprowadzano. Jego wołanie o pomoc chodzi jako dzwonek w komórkach: to prawie lincz. Na forach ludzie cieszą się. Politycy są powściągliwi. Kaczor żąda twardej reakcji.
Na co dzień nie każdy ma okazję wprost wyrazić, co myśli o całej rzeszy rokitopodobnych. Podzielam zadowolenie rodaków. Aha. Rokita został też Arschlochem, czyli sprowadzono go do nicości, du dziury w d****. Przypadkowo dowiedział się, kim jest. Wypadałoby pogratulować służbom Lufthansy politycznej intuicji. U nas jesteśmy bezsilni, a politycy bezkarni. Całe szczęście, że nie wszędzie: co jakiś czas powinni przelecieć się Lufthansą.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 150 (przedawniony)
01-03-2009belvedereTransport koni na rzeź
   
   Nieważne czy Noe i jego arka istniały, czy to tylko mit.

   Zamiast rozważać czy Noe rzeczywiście arkę zbudował i czy możliwe było zabranie do niej tylu zwierząt, poświęćmy uwagę zwierzętom teraz żyjącym, na których losy możemy mieć wpływ.

   Film zawiera sceny drastyczne.

   Transport koni
   

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
01-03-2009GołębiewskiCoroczne kupowanie książek- rozwiązanie
Witam szanownych forumowiczów.

Z obserwacji systemu edukacyjnego, od wewnątrz, dostrzegam pewien problem i jego rozwiązanie.

Chodzi o coroczny zakup książek, według mnie obecna sytuacja, w której trzeba kupić nowe lub używane książki jest przynajmniej nieefektywna, marnuje się czas i pieniądze.

Proponuje stworzyć instytucję funduszu książkowego.
Każda szkoła objęta tym programem miała by swój osobny fundusz.
Rodzice zamiast kupować książki płacili by x% wartości książki(na potrzebę przykładu 20%)
Działało by to mniej więcej tak:

1. szkoła wybiera książki i obowiązują one przez x lat (na potrzebę przykładu 5) np. polski dla 3 klasy podstawówki autora xyz
2. szkoła płacąc z funduszu kupuje wystarczającą ilość sztuk dla całego rocznika z uwzględnieniem ilości potrzebnej w następnych latach
3. uczniowie wypożyczają książkę na cały rok, pod koniec roku oddają do biblioteki i we wrześniu książki wypożycza następny rocznik

po x(5) latach książka zostanie spłacona.

+Szkoła kupując dużą ilość książek dostaje zniżkę na cenie
+Obciążenie finansowe zostało rozłożone równomiernie między rodziców każdy płacił x (20)%
+taki system oznacza stały program edukacyjny w danej szkole, dzięki temu wiadomo czego można się spodziewać, także szkoły przy wybieraniu
+taki system ugruntował by dbałość o stan książki, gdyby książka została by zniszczona to uczeń musiał by ją spłacić( jeżeli ma 0 lat to całość sumy, jeżeli x (4) to 80% sumy ( bo w przykładzie przewiduję 5 letnią żywotność książki)

Dostrzegam..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
28-02-2009diogenesPowrót widma
wiadomosci(*)24,wiadomosc.html?ticaid=17946

Jak wyobrażacie sobie powrót komuny?
Jak wyglądałby kongres zjednoczeniowy aktualnych - wszystkich równie niekompetentnych - partii w jedno ciało Polską Zjednoczona Megapartię?
Co byłoby dalej?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
28-02-2009lotrekCzego się boją Polacy?
Nasza dzielna policja przeprowadziła ostatnio sondaż, by dowiedzieć się ...czego to tak bardzo się boimy:
www.dzienn(*)_ma_oczy_pirata_drogowego.html
Nie pierwszy to sondaż i nie ostatni, jednak nigdzie nie spotkałem odpowiedzi, że boimy się (oczywiście miedzy innymi) Kościoła Katolickiego. A przecież stanowi spore zagrożenie dla nas i dla naszego kraju i to z kilku powodów: kościelni funkcjonariusze, czyli klechy, jak i hierarchowie będąc V kolumną Watykanu, bardziej dbają o interesy tego państwa, niż Polski. Chociażby Konkordat, który nakłada na nasze biedne państwo liczne obowiązki, w tym finansowe, nic w zamian nie oferując, oprócz "prania mózgów", zresztą też za nasze pieniądze. Przedstawiciele tegoż kościoła, wypaczają umysły dzieciom i młodzieży, przez pokazywanie wypaczonego obrazu świata, nie mającego nic wspólnego z nauką i dostępną wiedzą. Narzucają politykom i rządzącym rozwiązania prawne, które szkodzą naszym obywatelom, jak chociażby ostatnio sprzeciw kościoła w sprawie leczenia bezpłodności metodą in vitro a takich spraw jest bardzo dużo.
Wśród funkcjonariuszy tego kościoła jest statystycznie najwięcej różnego rodzaju zboczeńców, przez co rodzice mały dzieci powinni szczególnie się obawiać kontaktów z wyżej wymienionymi.
W tym wszystkim, wielką zasługą naszych prawicowych polityków (bardzo im za to jestem wdzięczny) jest to, że dzięki ich kłótliwości, zacietrzewieniu i chorobliwych ambicji, nie są wstanie przekształcić się..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
28-02-2009diogenesFilozof ale nie filosemita
Gdyby nie chodziło o B. Wolniewicza, filozofa, tłumacza Wittgensteina - nie zawracałbym głowy:

www.tvn24.(*)tyzm-na-antenie,wiadomosc.html

Jak uważacie, czy jego wypowiedzi są konkluzjami jakiejś refleksji, czy należy rozważać je w kategoriach geriatrycznych? Czy jest w Polsce jakieś oficjalne kółko filozofów, które mogłoby zająć w tej sprawie stanowisko?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
28-02-2009belvedereMandat poselski za 37 000 zł
   
   W sumie 37 000 złotych kosztowało Renatę Beger wejście do Sejmu.

Beger musi zapłacić 7 tysięcy grzywny

   Czy to dużo, biorąc pod uwagę, że w trakcie swojego urzędowania w Sejmie dowiedziała się, że istnieje coś takiego jak egzamin maturalny (nawet go zdała) i że Sekretarzem Generalnym ONZ nie był Anan Kofi, tylko Kofi Annan?

   Czy cena za głos (miała płacić od 1 do 3zł) jest wysoka, skoro piętnastoligowa piosenkarka Gosia Andrzejewicz za swój autograf każe sobie płacić złotych dwa?
   
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
27-02-2009Beata (Nowak)Kościół chce ślubów czystości dla wdów
Trafiłam dziś na informację, która mnie rozśmieszyła, mianowicie:

wyborcza.p(*)dowy_prawie_jak_zakonnice.html

Mam wrażenie, że kościół szuka sług gdzie tylko może - wcześniej były dziewice konsekrowane, a teraz będą błogosławione wdowy! Kobiety po śmierci męża będą mogły składać śluby dozgonnej czystości. Jeśli ktoś chce proszę bardzo, może faktycznie katoliczki tego potrzebują, gdyż podobno to odpowiedź na inicjatywę wdów. Śmieszy mnie jednak fakt, że takie kobiety będą nosić specjalne wdowie obrączki, rozdawane podczas specjalnego obrzędu - zupełnie jak sekta. Ponadto panie będą mieć obowiązek pracy dla kościoła, a może wzorem scjentologów będą przekazywać majątek na jego rzecz? To nawet byłoby logiczne - kościół wciąż szuka nowych źródeł dochodu, księża odchodzą, jest coraz mniej powołań, więc ktoś musi zasilić szeregi czarnej gwardii - i chyba właśnie to jest przemilczany powód tej "awangardowej inicjatywy" polskiego kleru.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
27-02-2009diogenesŚwięty pop
Seriale, brukowce, powszechna ściema:
on dużo starszy od niej,
ona dużo starsza od niego,
Górniak wciąż na językach,
Wojewódzki to szmata,
Gołota coś radzi,
Beger gotuje,
czy wiesz skąd pochodzi Doda,
wiersze Izabell...

Podejrzewam, że religia jest niczym w porównaniu
z ogłupianiem przez media.

Czym się różni serial od mszy,
kupno szmatławca od rzucenia
na tacę?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)