 |
Mandat poselski za 37 000 zł Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-02-2009 18:32 | belvedere (5304 punktów) | Mandat poselski za 37 000 zł
4 na 4 | W sumie 37 000 złotych kosztowało Renatę Beger wejście do Sejmu. Beger musi zapłacić 7 tysięcy grzywny Czy to dużo, biorąc pod uwagę, że w trakcie swojego urzędowania w Sejmie dowiedziała się, że istnieje coś takiego jak egzamin maturalny (nawet go zdała) i że Sekretarzem Generalnym ONZ nie był Anan Kofi, tylko Kofi Annan? Czy cena za głos (miała płacić od 1 do 3zł) jest wysoka, skoro piętnastoligowa piosenkarka Gosia Andrzejewicz za swój autograf każe sobie płacić złotych dwa? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | > Czy cena za głos (miała płacić od 1 do 3zł) jest wysoka, skoro piętnastoligowa piosenkarka Gosia >Andrzejewicz za swój autograf każe sobie płacić złotych dwa? > Obowiązująca ordynacja wymusza niezgodne z prawem zachowania. Przed wyborami każda partia powinna zebrać w 14 okręgach po 5000 podpisów na listach poparcia. Praktycznie powinna zebrać po 7000 ponieważ bardzo duża ilość jest kwestionowana przez PKW. Przed ostatnimi wyborami spotkałam młodych ludzi którzy zbierali podpisy dla PiS i Zielonych. Dla PiS za pieniądze na Zielonych dla idei jak mówili. Podobno PiS płacił 1 zł za podpis. Taka wymagana ilość podpisów jest chyba największa w Europie. W większości krajów wystarczy 500-1500 podpisów. W Polsce ma to za zadanie uniemożliwić wymianę partii w sejmie. Żal mi Beger bo osobiście zebrać 5000 podpisów jest fizycznie niemożliwe a wieś jest zbyt mało zaludniona by można było taką ilość legalnie zebrać w przepisowym terminie. A ona mogła liczyć jedynie na elektorat wiejski.
|
|
 | 6 na 6 | belvedere (5304 punktów) | >Żal mi Beger bo osobiście zebrać 5000 podpisów jest fizycznie niemożliwe a wieś jest zbyt mało zaludniona by można było taką ilość legalnie zebrać w przepisowym terminie. >A ona mogła liczyć jedynie na elektorat wiejski.
W Polsce startując na stanowisko w firmie trzeba spełnić sporo i nie byle jakich wymagań. W Polsce tysiące ludzi wykonuje zawody poniżej ich kwalifikacji.
W tej samej Polsce byle patałach może zostać posłem, nie mając żadnych kwalifikacji (nawet matury jak w przypadku poseł Beger). Trzeba tylko mieć worek z bilonem i trochę pokombinować komu ten bilon za podpis wcisnąć.
|
|
|  | 3 na 3 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | > W Polsce startując na stanowisko w firmie trzeba spełnić sporo i nie byle jakich wymagań. W Polsce tysiące ludzi wykonuje zawody poniżej ich kwalifikacji. > W tej samej Polsce byle patałach może zostać posłem, nie mając żadnych kwalifikacji (nawet matury jak w przypadku poseł Beger). Trzeba tylko mieć worek z bilonem i trochę pokombinować komu ten bilon za podpis wcisnąć. > Masz rację, że nasi posłowie reprezentują fatalny poziom. Ale elektorat wiejski nie ma dużych szans na spełnienie wymogów PKW. Beger nie jest gorsza niż 50% posłów. Uważam, że została ukarana za przestępstwo, które popełniają wszystkie partie nie posiadające rozbudowanych struktur. Ordynacja wyborcza jest barierą nie do pokonania dla nowych partii. Powoduje, że 70% społeczeństwa nie ma na kogo głosować.
|
|
| |  | 2 na 2 | Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów) | > >Uważam, że została ukarana za przestępstwo, które popełniają wszystkie partie nie posiadające rozbudowanych struktur. Ordynacja wyborcza jest barierą nie do pokonania dla nowych partii. Powoduje, że 70% społeczeństwa nie ma na kogo głosować. > Wiesz Alu, kij ma zawsze dwa końce. Zbyt niskie progi spowodują, że do Sejmu wejdzie kilkadziesiąt partii i trzeba będzie tworzyć księżycowe koalicje. Efektywność takiego rządu będzie z definicji kiepska, bo nie sposób będzie zrealizować (pseudo)programy tak licznych koalicjantów. Myślę, że szybciej dojrzeje świadomość obywatelska naszych Rodaków aniżeli wymyślimy optymalną ordynację wyborczą. A świadomy obywatel/wyborca nie wybierze pani Beger nawet, gdyby zebrała, i to uczciwie, 100 tysięcy podpisów.
|
|
| | |  | 2 na 2 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | >Wiesz Alu, kij ma zawsze dwa końce. Zbyt niskie progi spowodują, że do Sejmu wejdzie kilkadziesiąt partii i trzeba będzie tworzyć księżycowe koalicje.
Mylisz się. Istnieje przecież bariera 5% dla partii.
Te 5000 prawidłowych podpisów jest progiem uniemożliwiającym start. W aglomeracji śląskiej jest 6 okręgów wyborczych. 5000 podpisów trzeba zebrać wśród mieszkańców danego okręgu. Ludzie mieszkają w Bytomiu pracują w Katowicach nie mają pojęcia w którym okręgu wyborczym mieszkają. A jeżeli okręg obejmuje mieszkańców wsi to w zależności od zaludnienia obejmuje cały powiat, czyli kilkanaście gmin. 5 tysięcy prawidłowych podpisów jest barierą zaporową. Nie wierzę , że nawet duże partie kompletują te listy uczciwie.
|
|
| | | |  | | Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów) | > >Te 5000 prawidłowych podpisów jest progiem uniemożliwiającym start. > Napisałaś ogólnie, że ordynacja wyborcza jest barierą. Stąd moja wypowiedź. Co do liczby wymaganych podpisów to się z Tobą zgadzam.
|
|
|  | 1 na 1 | lotrek (14275 punktów) |
> W Polsce startując na stanowisko w firmie trzeba spełnić sporo i nie byle jakich wymagań. W Polsce tysiące ludzi wykonuje zawody poniżej ich kwalifikacji. Jest to smutne i przykre, wiedząc, że tysiące ludzi pracuję na wysokich stanowiskach, nie posiadaj do tego odpowiednich kwalifikacji, mając za to znajomości.
> W tej samej Polsce byle patałach może zostać posłem, nie mając żadnych kwalifikacji (nawet matury jak w przypadku poseł Beger). Trzeba tylko mieć worek z bilonem i trochę pokombinować komu ten bilon za podpis wcisnąć. I "podpiąć" się pod jakąś partię, podlizywać się jej wodzowi....można być patałachem, ale cwanym patałachem i wiedzieć gdzie stoją "konfitury". Obawiam się, że to nie tylko polska rzeczywistość.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
|  | | Beata (Nowak) (459 punktów) | >>Żal mi Beger bo osobiście zebrać 5000 podpisów jest fizycznie niemożliwe a wieś jest zbyt mało zaludniona by można było taką ilość legalnie zebrać w przepisowym terminie. >>A ona mogła liczyć jedynie na elektorat wiejski. > W Polsce startując na stanowisko w firmie trzeba spełnić sporo i nie byle jakich wymagań. W Polsce tysiące ludzi wykonuje zawody poniżej ich kwalifikacji. > W tej samej Polsce byle patałach może zostać posłem, nie mając żadnych kwalifikacji (nawet matury jak w przypadku poseł Beger). Trzeba tylko mieć worek z bilonem i trochę pokombinować komu ten bilon za podpis wcisnąć. >
Wystarczy przejrzeć biografie "naszych" posłów na stronach sejmowych i okaże się, że znaczna część ma tylko średnie wykształcenie - w dodatku ogólne, ponadto żadnego doświadczenia zawodowego lub politycznego.
|
|
 | 3 na 3 | Adamiak (36436 punktów) | >A ona mogła liczyć jedynie na elektorat wiejski.
Odwdzięczyła się, wnosząc znakomity wkład do parlamentaryzmu oraz Kultury Narodowej Polski, popularyzacją "owsianego seksu" i "końskich zalotów".
|
|
|  | 1 na 1 | Satyr (4285 punktów) |
Nie zapominajmy o znajomości jej szefa z "Kofanem Ananem"!
|
|
1 na 1 | jad11 (18783 punktów) | Cytat:piętnastoligowa piosenkarka Gosia Andrzejewicz za swój autograf każe sobie płacić złotych dwa? To sprawdzona informacja czy tylko plotka?
"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
|
|
 | 4 na 4 | belvedere (5304 punktów) | >To sprawdzona informacja czy tylko plotka?
Informacja sprawdzona na plotkarskim portalu.
|
|
2 na 2 Habari (247 punktów) (zablokowany) | >że Sekretarzem Generalnym ONZ nie był >Anan Kofi, tylko Kofi Annan?
Pani Beger ujęła to trochę lepiej, nazwała go wtedy "Kofan Anan" a papiery przyniosła nie bez kozery, hahaha Ale to cała partia jest dość ciekawa. Czasami na twojej rurze lubię sobie poprawić humor, z tak słynnymi hasłami jak: "Ale ja na chamstwo, chamstem nie odpowiadam, tylko kulturą i kulturalnie wytrzymałem. .... Morozowskiemu w papę nie dałem" "Widzę siebie w roli dyktatora, pozytywnego dyktatora" "No pierwsze, to jak można prostytutkę zgwałcić? " "Wie pan, czym się różnimy? Że pan jest inteligentny, ale pan inteligencji się uczył, a ja inteligentny urodziłem się"
No a Renia zabija z tym, że "lubi seks jak koń owies".
Cóż, taka jest wielka polityka. Czasami wydaje mi się, że im większa tym głupsi ludzie na stanowiskach. Nie starczyłoby miejsca na najzabawniejsze wypowiedzi G.W. D. Busha, haha
|
|
 | 3 na 3 | belvedere (5304 punktów) | >z tak słynnymi hasłami jak:
"Polityk taki jak ja musi dbać o dwie dziedziny: więziennictwo i szpitalnictwo. Prędzej czy później trafi w jedno z tych miejsc." A. Lepper
Politycy spoza Samoobrony też mają na kontach perełki.
"Gdybym miał się spotykać z samymi uczciwymi ludźmi, miałbym mnóstwo wolnego czasu." Aleksander Kwaśniewski
"Gdyby te posłanki skierować do pracy w przemyśle zbrojeniowym, już widzę jak lufy czołgów prężą się na widok Oli Jakubowskiej" Jacek Piechota (po występie posłanek w pokazie mody)
"Chciałbym już teraz wygłosić bardzo ważne oświadczenie - otóż nie mam zamiaru wygłaszać żadnych oświadczeń". Marek Balicki
"Jesteś ch..., a nie przyjaciel!" Leszek Miller (SLD), poseł na Sejm RP do Sebastiana Florka (SLD)
"Swoją trzynastkę chcę przeznaczyć na płatny seks z dziennikarkami »Faktu«. Mówię całkiem poważnie. Chętnie zamienię pieniądze z trzynastki na seks z młodymi potrzebującymi dziennikarkami »Faktu«. Ale z młodymi i fajnymi". Cezary Stryjak (SdPl),
"Nie muszę stać w kolejce, tylko po prostu się zjawiam i jestem przyjęty przez lekarza, tak jak każdy obywatel". Józef Oleksy (SLD)
"Mój problem polega na tym, że ja uważam pana posła Ziobro za zdolnego człowieka... tylko niestety zdolnego do wszystkiego." Leszek Miller
Nie może braknąć klasyka: "Człowieka nie można kopnąć, chyba że czerwonego." Tadeusz Rydzyk
|
|
| (Alicja)Duda (25557 punktów) | |
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|