 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 09-01-2017 | Arminius | Czy postawić ich pod sąd za sabotaż gospodarczy? |
NIK opublikował raport dot. inwestycji kolejowych w Polsce w latach 2011 - 2015. Konkluzje w niego płynące są po prostu druzgocące. Zainteresowanych szczegółami odsyłam do podlinkowanego materiału - tymczasem natomiast pozwolę sobie skoncentrować się na jednym istotnym wątku. Otóż skala niewykorzystania unijnych dotacji na modernizację polskich kolei jest tak gigantyczna - iż zachodzi - moim zdaniem - uzasadnione podejrzenie dopuszczenia się przez najwyższych funkcjonariuszy państwowych z poprzedniej ekipy sabotażu gospodarczego na wielką skalę. Czy w związku z tym nie powinno zostać wszczęte śledztwo w stosunku do byłego premiera Tuska oraz odpowiednich ministrów i prezesów spółek państowych w celu wyjaśnienia podejrzenia jak powyżej? Marnowanie pieniędzy polegało nie tylko - jak wynika z raportu - na ich niewykorzystaniu. W wielu wypadkach wydano miliardy, dokonano ficyjnej nodernizacji - a pociągi nadal jeżdżą z tą samą predkością lub nieznacznie wiekszą. W kontekscie sytuacji jak wyżej warto dodać, iż NIK jest nadal instytucją niezależną od PiS - odpada więc w tym wypadku podejrzenie o celowym zmanipulowaniu raportu.
"Jak mówi Krzysztof Kwiatkowski, szef NIK, nie zostały też wykorzystane pieniądze unijne, przeznaczone na modernizację linii kolejowych. Do końca 2015 r. nie zakończono niemal połowy ze 153 projektów ujętych w programie i nie wykorzystano ponad 11,3 mld zł zaplanowanych w 2011 r. ze środków unijnych na infrastrukturę kolejową. Miliardy złotych wydane w tym czasie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 08-01-2017 | VonM | Prorządowa dywersja wśród wrogów PiS |
Większość Polaków - zarówno popierających jak i niepopierających obecnego rząd - żyje przekonaniem, że jeżeli ktoś ma uprawiać prorządową retorykę, to jedynie Telewizja Publiczna i pisma Karnowskich, w mniejszym stopniu takie media jak Dorzeczy, Uważam że itp.
I tu pytanie o dywersję propagandową, która prawdopodobnie jest uprawiana oddolnie, za mniejszym lub większym przyzwoleniem osób z kręgów bliskich władzy. Otóż jak wiadomo - w Polsce większość ludzi to katolicy. Możemy tu dywagować ile ich jest, kto się do nich zalicza i tak dalej - ale to są szczegóły w porównaniu do relacji katolik-wyborca PiS. Otóż mam nieodparte wrażenie, że prorządowa dywersja działa w sposób niesłychanie banalny - po prostu przeplata treści antykatolickie z antyrządowymi dzięki czemu skutecznie zachęca katolików do opowiedzenia się po stronie rządowej.
Kolejny gracz na arenie naszego sporu politycznego - znany, facebookowy profil Sokzburaka. Obserwuję tę stronę już od dawna - na początku był mniej lub bardziej smaczny, ale jednak humor. Od pewnego czasu to tylko i wyłącznie hejt. Stroną zainteresowali się, że tak to nieprecyzyjnie powiem prawicowi dziennikarze, którzy twierdzą, że prowadzi ją agencja marketingowa powiązana z partią opozycyjną. Jednak bądźmy szczerzy - profesjonaliści nigdy nie uprawiali by propagandy antyrządowej w taki analfabetyczny sposób, nigdy braku pomysłowości nie nadrabiali by opisywaniem postów capslokiem.
Tak więc, co do kwestii, że osoby typu Tomasz Lis, Adam Michnik.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 07-01-2017 | Arminius | Będą "rządy pułkowników"? |
Eksperci wynajęci przez Biuro Analiz Sejmowych do wydania opinii na temat sposobu rozwiązania trwającego krysysu sejmowego proponują - między innymi - wprowadzać w sytuacji tego wymagającej - agentów BOR na salę obrad. Wiele wskazuje na to, iż eksperci jak wyżej są powiązani z PiS - i jako tacy nie zachowują obiektywności. Powinni jednakże - mimo wszystko - nie przekraczać określonej czerwonej lini. Potencjalni Borowcy na sali sejmowej jednoznacznie wyowłują skojarzenia z 1929 r. - kiedy to marszałek Sejmu RP Daszyński odmawiał otworzenia sesji Sejmu - w sytuacji gdy na sali sejmowej znajdowała się liczna grupa uzbrojonych oficerów. Asocjacja jak wyżej nie zmienia jednakże faktu, iz PiS w swym całokształcie jest jednak zdecydowanie bardziej "endekoidalny" niż "sanatorski" "Eksperci, którym Biuro Analiz Sejmowych zleciło opinie prawne na temat sposobów rozwiązania obecnego kryzysu, w swoich opiniach proponują m.in. utajnić obrady Sejmu, wprowadzić funkcjonariuszy BOR na salę obrad, użyć straży marszałkowskiej do usunięcia posłów opozycji z mównicy. Wśród ekspertów jest m.in. członek PiS." wyborcza.p(*)nic-obrady-wprowadzic-bor.html"Poważniejszym incydentem była próba wprowadzenia grupy oficerów do Sejmu na jego pierwsze, budżetowe posiedzenie w dniu 31 października 1929 r. Mieli oni rzekomo stanowić ochronę dla Piłsudskiego czy też urządzać mu owację, gdy przybędzie do Sejmu, zastępując chorego z rozkazu prezesa rządu,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 212 (przedawniony) | | 07-01-2017 | Hermene | podaj trzy zasady dobrej władzy |
Należy uwzględnić następujące warunki - kryteria: 1. wybory reprezentantów, decydentów - jak i kto? 2. kontrola - przez kogo, jak, i po co? 3. podział dóbr - komu i ile się należy? 4. prawa i reprezentacja najsłabszych - biedota, inwalidzi, starcy, chorzy, itd. - jak i kto ma to robić? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 39 (przedawniony) | | 06-01-2017 | Mariusz Agnosiewicz | Parę racjonalnych uwag do wydarzeń w Ełku |
Parę racjonalnych uwag do wydarzeń w Ełku, do których obie strony dorabiają usilnie ideolo. Jedni usiłują zrobić z tego inwazję uchodźców i walkę z islamem, i wzywają do manifestacji. Drudzy histeryzują o rasistowskich pogromach i wzywają do manifestacji proislamskich. W Polsce nie ma problemu imigranckiego. Polska wraz z całą grupą wyszehradzką konsekwentnie sprzeciwia się masowemu, sterowanemu z Brukseli napływowi imigrantów. Imigracja jednostkowa nie stanowi żadnego problemu, gdyż tacy imigranci okazują się zazwyczaj pozytywnym elementem społecznym. Jeśli niektóre samorządy nie będą usiłowały podminować polityki całego regionu, to nie będzie powodów do obaw. Z drugiej strony kuriozalne jest jednak to, że ludzie wpadają w histerię i plotą o pogromach oraz totalitarnym klimacie tylko z tego powodu, że w kebabie Algierczyka, który jest prawdopodobnie współodpowiedzialny za śmierć Polaka wybito kilka szyb. Jeśli z takiego powodu Polska według niektórych jest krajem "rasistowskiego terroru", to znaczy, że Francja czy Niemcy są już od dawna rasistowskimi totalitaryzmami, gdyż tego rodzaju wydarzenia są tam na porządku dziennym (choć nie są pokazywane w mediach, by nie potęgować zjawiska). W Niemczech w 2016 było kilka tysięcy ataków na imigrantów włącznie z ciężkimi aktami przemocy. By demolować kebaby w Niemczech nie potrzeba wcale zabójstwa. Kebab w Lipsku zniszczony w minionym roku:  We Francji z kolei władze wyraziły zadowolenie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 05-01-2017 | pompa | Szopka noworoczna w TVP |
TVP, a szczególnie poziom informacji, już dawno sięgnął dna. W sylwestra puszczono tradycyjną szopkę noworoczną. Widzowie mogli zobaczyć m.in. coś takiego.  Jak będzie tłumaczył się Kurski? Że to nie jest podobizna prezesa? Czy Kaczyński wiedział o tym co pokażą w tej szopce? www.newswe(*)ydliwe-,artykuly,402912,1.html | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 05-01-2017 | Christopher CJ Jozwiak | Wojna sekt: Anty-PiS vs PiS |
PiS miał zawsze opinię sekty: oszołomów. PO: mafii - k. i złodziei.
W ostatnich wyborach poparło ich (razem) blisko 9.5 mln Polek i Polaków. Dziś, moim zdaniem, te podziały kształtują się bardziej jako wojna sekt właśnie.
Propaganda anty-PiS, m.in. (Fakty-TVN) + PiS (TVP) nakręca wyznawców do wojny domowej - rozlewu krwi - czy już w tym roku? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 03-01-2017 | Arminius | Na weekend do Ławry Peczerskiej? |
Od 23 grudnia funkcjonuje ekspres na lini Kijów - Przemyśl przez Korosteń. Jest to wspolne przedsiewzięcie kolei polskich i ukraińskich. Z Kijowa wyjeżdża o godz. 6.45 (czasu ukraińskiego) i jest w Przemyślu o 13.26. Z Przemyśla wyjeżdza o 14.26 i jest na stacji docelowej o 22.26. Ekspres pokonuje trasę w 8 godzin. Często mknie z prędkoscią 170 km/h. Jedzie się bardzo wygodnie wręcz komfortowo składem firmy Hyundai. Bilet drugiej klasy na przejazd z Kijowa do Przemyśla kosztuje ok. 60 złotych. Warto nadmienić, iż czas przejazdu z Przemyśla do Lwowa wynosi 3 godz. - ze względu na odprawę paszportowo celną na granicy w Medyce - Szechiniach. Rzeczywisty czas przejazdu ekspresu przez ten odcinek ( ok. 80 km) to ok. 40 minut. Tak więc w przypadku wyeliminowania odprawy jak wyżej, ekspres pokonuje trasę jak wyżej w ciągu 5 godz. 40 minut - co jest już czasem wyśmienitym. Już w chwili obecnej przy połączeniu jak wyżej można na weekend wyskakiwać do Kijowa. W przypadku redukcji czasu odprawy jak wyżej tym bardziej stanie się owa opcja atrakcyjną - stanowiąc skuteczną konkurencję dla połączeń lotniczych. Przedsięwzięcie jak wyżej może stanowić przykład wcielania w życie koncpecji "międzymorskiej", która powinna być wdrażana metodą step by step, konsekwentnie, cierpliwie, dlugofalowo.
"Podróżni planujący przejazd nowym pociągiem mogą nabyć bilety w międzynarodowych kasach PKP Intercity m.in. w Przemyślu. Bilety na przejazd z Przemyśla do Kijowa są dostępne w specjalnej taryfie. Za drugą.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 01-01-2017 | romaro | Kworum |
 Ale nadal brakuje sześciu głosujących - tak powinna podsumować swój wywód pani Mazurek i poprosić internautów o nadsyłanie nowych zdjęć, które mogłyby potwierdzić, że jednak kworum w sali kolumnowej było. Jak się czujecie w państwie, w którym internauci liczą głosy po głosowania nad ustawą budżetową? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 78 (przedawniony) | | 29-12-2016 | Arminius | Druga czerwona kartka? |
Zwracalem już uwagę na swoistą woltę w poglądach Jadwigi Staniszkis. ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,728954). Po ostatnich wypadkach w sejmie przyszła kolej na Kazimierza Ujazdowskiego, posła PiS-u, czołowego polskiego konserwatystę. Odpowiedzialnością za wypadki jak wyżej obciążył on Jarosława Kaczyńskiego. Ujazdowski najpewniej wkrótce odejdzie z PiS. Są krytycy PiS i Jarosława Kaczyńskiego, którzy nie szczędzą mu ostrej krytyki i pomówień bez względu na to, co PiS robi lub nie robi. Do ich głosów nie musi się przywiązywać większej wagi. Jednakże jeżeli w krótkim czasie intelektualne filary tejże partii poddają bardzo ostrej krytyce sposób działania i technikę sprawowania władzy politycznej przez Jarosława Kaczyńskiego - ma to swoją oczywistą wymowę. Bunt Ujazdowskiego należy najpewniej traktować w kategorii drugiej czerwonej kartki dla szefa PiS. "Europoseł PiS Kazimierz Ujazdowski stwierdził, że za obecny kryzys w państwie odpowiada Jarosław Kaczyński. Na polityka spadła fala krytyki pozostałych członków partii. Uznali oni, że Ujazdowski powinien odejść. - Nie będę zwlekał z decyzją długo, ale chcę ją podjąć w momencie spokojniejszym - skomentował Ujazdowski w rozmowie w RMF FM." wiadomosci(*)ntualne-odejscie-z-pis/e143hx7 | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |