Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 68 (przedawniony)
03-04-2011prof. GrabowskaOd jutra spis ale po co
Od jutra spis powszechny. Ale po co? Czemu to służy? Czy w innych krajach np. USA też organizuje się spisy? Przecież mogę nałgać rachmistrzowi. I co mu po takich danych? Przypomina mi to, niestety komunę!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 40 (przedawniony)
03-04-2011Elka I PonuraSpisz się sam!
Nie wiem, czy wszyscy już słyszeli:

W tegorocznym spisie powszechnym będzie można wypełnić kwestionariusz przez internet. Nie będzie problemów z dziwnie reagującymi rachmistrzami

Jeśli chcecie obejrzeć, dostępna już jest wersja demo formularza. W wersji testowej, którą przejrzałam, nie ma pytania o religię, ale to w końcu tylko demo.

[Jeśli podobny wątek już wisi, Moderacja niech będzie miła i zdejmie ]

edit:
Jest! W pełniejszej wersji jest! Sekcja "Narodowość i Język", pytanie 4:

"Do jakiego wyznania (kościoła lub związku wyznaniowego) Pan(i) należy?"

-- należę do:
Kościół Rzymskokatolicki (Kościół Katolicki - obrządek łaciński)
Kościół Prawosławny
Świadkowie Jehowy ("Strażnica" - Towarzystwo Biblijne i Traktatowe)
Kościół Ewangelicko-Augsburski
Kościół Greckokatolicki (Kościół Katolicki - obrządek bizantyjsko-ukraiński)
Kościół Starokatolicki Mariawitów
Kościół Zielonoświątkowy
inne ... [z opcją wpisania własnego wyznania]

-- nie należę do żadnego wyznania

-- nie chcę odpowiadać na to pytanie

No, to mamy sprawdzone
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
02-04-2011Diana MaciejewskaKrzyż na drogę nowym mieszkańcom.
Tak, w listopadzie 2010 roku, wyglądało przekazanie kluczy mieszkańcom bloku socjalnego w Ostrołęce:
www.youtub(*)&feature=player_embedded#at=19

Jak widać Redcap'y wszędzie się wepchają :/

PS Filmik znalazłam przypadkiem, podczas poszukiwań informacji o Gdańskim hotelu pielęgniarskim, a że nic szczególnego nie znalazłam, to tak przy okazji, może ktoś wie coś o tym hotelu? (jakiekolwiek info mailem proszę)

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 93 (przedawniony)
02-04-2011Christopher CJ JozwiakPolityczne 'stop obłudzie'
1. Legalizacja miękkich narkotyków, w tym marihuany:
a) mniej 'szkodzi' niż wódka (tak jak wódka i inne używki 'nie szkodzi' przy zachowaniu kultury palenia/picia/itd.)
b) eliminacja szarej strefy mafii/dilerów - i tak >20% młodych ludzi po to sięga, a musi się stykać pośrednio/bezpośrednio z półświatkiem.
c) wpływy do budżetu - miliardy...

2. Legalizacja prostytucji:
a) była zawsze, jest i będzie
b) większe bezpieczeństwo osób się tym parających - eliminacja mafii/szarej strefy.
c) wpływy do budżetu - miliardy...

3. Realny rozdział Państwa i Kościoła (zaprzestanie finansowania):
a) ograniczenie wpływów politycznych KK
b) pozytywny rozwój społeczny (wycofanie religii ze szkół ~ krzyży z sejmu i urzędów ~ księży z uroczystości Państwowych)
c) cofnięcie decyzji Komisji Majątkowej gdzie na skutek zawyżonych wycen i fałszywych dokumentów, rozdany został majątek, którym nawet jeśli kiedyś władał Kościół, to na skutek niegodziwości dziejowej - kolejne miliardy...

Ot tak - i nikt nawet nie pomyślałby o skoku na OFE

PS> Te wszystkie zmiany i tak są nieuniknione - im szybciej się je wprowadzi tym lepiej.

[Ruch Poparcia / SLD / Głosuj na kobiety !]
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
01-04-2011Christopher CJ JozwiakSondaż obywatelski
Pozdrawiam Wszystkich Polaków,

Jakie jest OBECNE poparcie dla PO/PiS ? Sondaże GW/RP/TVN24 wykazują nawet ~80%. Homo-Homini, Gemius ~50% - tylko różne metodologie i (nie)wliczanie niezdecydowanych ?
Presja 'poprawności politycznej', niechciejstwo odpowiadania inaczej jak przepytywacz wymienia: PO ? Nie ? PiS ? Nie ? SLD ? PSL ? ... Strach - a kto to dzwoni ? Co powiedzieć ?

Zrobiliśmy z paroma osobami eksperyment: 1000 telefonów, krótka piłka:

Czy popiera Pani/Pan PO lub PiS ?
Tak -> dziękuję.
Nie:
Czy w takim byłaby Pani/Pan skłonna zagłosować na Ruch Poparcia (Nowoczesnej Polski) - partię tworzoną przez Janusza Palikota lub Sojusz Lewicy Demokratycznej ?
Tak/Nie -> dziękuję.

Wyniki ?:
POPIS - 38%
RP/SLD - 31%

Sprawdźcie sami ! (jak macie darmowe minuty czy coś ;P) Na 100 losowych numerów <50% odpowiedzi będzie za PO lub PiSem ! Na 10 osób najwyższej było 47%, najniżej 33%.

31% albo była niezdecydowana, albo inna, albo nie chciało gadać

Tendencyjny dobór pytań ? A kto wie jakie pytania zadaje 'grupa trzymająca sondaże' ?
Obawiam się, że przedwyborczymi sondażami kieruje się zbyt wielu aby tych niewielu miało szansę - sam kiedyś głosując na SDPL słyszałem: Co Ty robisz ? MARNUJESZ GŁOS !

NIE !!


PS> Zakładam się: POPiS<50% w najbliższych wyborach. SLD>20%. Ruch Poparcia >10%
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
01-04-2011prof. GrabowskaLepper nie udupiony
Chociaż media usilnie pragnęły udupić Leppera, to teraz z nosem na kwintę bełkoczą jakieś bzdury. A już Lis witał się z gąską. Już go chcieli dopaść! He! He! Brawo Lepper!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
01-04-2011PanBukBrawo Labuda!
W dzisiejszej onet/polityka się objawiło:

"U nas jest niemal przymus, by urzędnicy państwowi brali udział w mszach"

Cytat:

Była posłanka na Sejm zwraca również uwagę na zmianę symboliki krzyża w polskim życiu publicznym. Krzyż przestał być symbolem duchowym - stał się ikoną dominacji Kościoła katolickiego. Pytana o to, co należałoby zrobić z krzyżami w przestrzeni publicznej odpowiada, że walką o świeckość państwa powinien zajmować się prezydent, a nie happenerzy w stylu Janusza Palikota


Może wreszcie ruszy coś co ruszyć nie może a zawałem kiedyś się stanie? Kością w gardle... Oj charkot będzie wielki!

Lub... jak zawsze cisza?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
31-03-2011coreless22 tysiące

Jednym zdaniem, krótko, zwięźle i na temat: czy im się należało czy nie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
31-03-2011Arystyp z CyrenyNetbooki dla 6 latków!
O szczegółach najwięcej czytałem na stronie gazety. Chcą dać pierwszakom netbooki (chyba całkiem za darmo) wzorując się na niektórych zachodnich krajach.

Przede wszystkim ciekawi mnie co Wy drodzy forumowicze o tym myślicie. Czy to ma sens?

Dla mnie (angielski alfabet w 2,7 sekundy) notowanie na wygodnym dużym 17" laptopie jest mniej praktyczne niż na zwykłej anachronicznej kartce. Może się nie znam zbyt dobrze, ale wiem z doświadczenia, że w pierwszych klasach podstawówki dzieciaki klepią w klawiaturę jeszcze wolniej niż piszą z użyciem "analogowego" długopisu. Czy to w jakiś sposób usprawni prowadzenie zajęć?
Może ktoś pracował już tak z dziećmi i z autopsji wie, że to jednak wypada dużo lepiej, niż mi się wydaje?

Moje wątpliwości budzi też w jaki sposób takie coś ma pomóc w nauce? Nie słyszałem o tym, żeby podręczniki miały być przerabiane na elektronicznie. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie też specjalnie przepisywał ćwiczeń na wersje elektroniczne. Nie dość, że kosztuje to kupę kasy to przerabiałem już jeden elektroniczny kurs z algebry i poza tym, że w materiałach nie pojawiło się nic więcej niż oferuje stare poczciwe google, a interfejs do rozwiązywania zadań był wku***cy. Kursor nie zastąpi cyrkla ani linijki, a niemożność wprowadzania ułamków niedziesiętnych to paranoja.
Poza tym wszelkie elektroniczne testy rozwiązuje się w pracowniach..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
30-03-2011Christopher CJ JozwiakCzy >75% Polaków to dziś 'POPiSy' ?
Rp/Gw - grupa trzymająca sondaże podpalające POPiSową wojnę.

Jeszcze nie tak dawno Rzeczpospolita zamawiała ~85% dla tego duopolu partyjnego.
Nasi demokraci i republikanie ?

Przy zachowaniu proporcji, ale TE PARTIE zdobyły razem 53,95 [%] głosów do sejmików wojewódzkich pod koniec zeszłego roku. Później wypalała się dla PiSu posmoleńska litość, a w PO wyszła na jaw cała obłuda, kolesiostwo i nic-nie-robienie.

A Kowalski przed wyborami patrzy do gazety i widzi: "O, nie chcę aby rządził PiS - zagłosuję na PO." albo na odwrót (ludziom głosującym na PiS o katoprawicowej mentalności nie wróżę i tak reformowalności).

Obawiam się, że tak jak Berlusconi we Włoszech ma za sobą (swoje) media i ~utrzymuje się przy władzy od ~20 lat, że to samo czeka Polskę ze stacjami telewizyjnymi/gazetami o liniach nastawionych na anty-PiS vs anty-PO. Bo nic tak nie mobilizuje jak wojna. A tą wojnę obie strony odgrzewają jak mogą. Strach.

PS> Spuentuję wulgarnym monologiem (uwaga! bardzo wulgarny!)
link: www.ruchpoparciapalikota.pl/audio/pis-czy-po

[Ruch Poparcia / SLD / Głosuj na kobiety !]

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)