Racjonalista - Strona głównaDo treści
Spisz się sam!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
31-03-2011 16:34Elka I Ponura (7473 punktów)Spisz się sam!
Ocena 4 na 4
Nie wiem, czy wszyscy już słyszeli:

W tegorocznym spisie powszechnym będzie można wypełnić kwestionariusz przez internet. Nie będzie problemów z dziwnie reagującymi rachmistrzami

Jeśli chcecie obejrzeć, dostępna już jest wersja demo formularza. W wersji testowej, którą przejrzałam, nie ma pytania o religię, ale to w końcu tylko demo.

[Jeśli podobny wątek już wisi, Moderacja niech będzie miła i zdejmie ]

edit:
Jest! W pełniejszej wersji jest! Sekcja "Narodowość i Język", pytanie 4:

"Do jakiego wyznania (kościoła lub związku wyznaniowego) Pan(i) należy?"

-- należę do:
Kościół Rzymskokatolicki (Kościół Katolicki - obrządek łaciński)
Kościół Prawosławny
Świadkowie Jehowy ("Strażnica" - Towarzystwo Biblijne i Traktatowe)
Kościół Ewangelicko-Augsburski
Kościół Greckokatolicki (Kościół Katolicki - obrządek bizantyjsko-ukraiński)
Kościół Starokatolicki Mariawitów
Kościół Zielonoświątkowy
inne ... [z opcją wpisania własnego wyznania]

-- nie należę do żadnego wyznania

-- nie chcę odpowiadać na to pytanie

No, to mamy sprawdzone
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

pompa (524 punktów)
Nie wiem czy to prawda, ale czytałem, że nie wszyscy będą spisani. To znaczy, że np. do mnie nikt nie przyjdzie aby mnie spisać. Jeśli rzeczywiście tak będzie, to nie będę się nawet fatygował ze spisem internetowym.
31-03-2011 17:58 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)
Wszyscy będą spisani, ale nie wszyscy będą odpytani z wyznania. O religię będą pytane tylko osoby wylosowane i będzie to 20% populacji.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
31-03-2011 18:01 
 Ocena 7 na 7
Elka I Ponura (7473 punktów)
>Wszyscy będą spisani, ale nie wszyscy będą odpytani z wyznania. O religię będą pytane tylko osoby wylosowane i będzie to 20% populacji.

Dlatego właśnie warto spisać się samemu


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
31-03-2011 18:00 
 Ocena 6 na 6
Elka I Ponura (7473 punktów)
>Nie wiem czy to prawda, ale czytałem, że nie wszyscy będą spisani. To znaczy, że np. do mnie nikt nie przyjdzie aby mnie spisać. Jeśli rzeczywiście tak będzie, to nie będę się nawet fatygował ze spisem internetowym.

Erm... jak by Ci tu wytłumaczyć.. na tym właśnie polega cały wic, że nie do wszystkich przyjdą rachmistrze. Oprócz tego będzie jeszcze wywiad telefoniczny i właśnie samospisanie internetowe. Nie byłeś na stronie NSP 2011?

Od lat ludzie marudzili, że niewygodnie, że niebezpiecznie, że za drogo, że od czego mamy internet. No to GUS się wkurzył i zrobił. I teraz jest czas, żeby się popisać postawą obywatelską. Ja, jeśli rodziców i Brata nie spisze rachmistrz, obrobię ich w internecie, albo zmuszę Brata, żeby z nimi usiadł i wypełnił wszystko porządnie. Sama też mam zamiar się wrzucić w bazę. Chociażby dla zaznaczenia odpowiedniego "nie przynależę"

Wszystkie kwestionariusze są równie ważne i wliczają się do wyników. Nie ma co się lenić, tylko pisać. A czas jest tylko od 1 do 8.04.!


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
pompa (524 punktów)

>Erm... jak by Ci tu wytłumaczyć.. na tym właśnie polega cały wic, że nie do wszystkich przyjdą rachmistrze. Oprócz tego będzie jeszcze wywiad telefoniczny i właśnie samospisanie internetowe. Nie byłeś na stronie NSP 2011?

To ja też się spisze przez neta i resztę rodziny też po co mi mają po domu chodzić. Z tego co czytałem to można się umówić poza domem, ale szkoda czasu na to.
01-04-2011 08:39 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)
Się spisałam.
W formularzu były pytania o narodowość, język, jakim się posługuję w domu, stan cywilny, czy w miejscu, gdzie mieszkam, mieszkałam ciągle czy z przerwami, a na koniec formularz spytał, czy spisać osoby małoletnie, na co odpowiedziałam, że nie. I tyle. Podziękowali mi uprzejmie za udział w spisie. Nawet nie chcieli wiedzieć, co wyznaję, czy pracuję, jakie szkoły skończyłam i co myślę o partiach politycznych (w tym ostatnim przypadku to może nawet lepiej, że nie...).

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
01-04-2011 14:15 
 Ocena 3 na 3
V.Rosochacka (435 punktów)
>Się spisałam.

Ja też się spisałam. Nie spisał się natomiast digi-spisywacz, bo pytania dotyczyły wyłącznie tego, co i tak o mnie wiedzą.
Cóż, nie dołożyłam swojej cegiełki w statystycznym odkatolicyzowaniu Polaków. Czuję się mniej więcej (przepraszam za skojarzenie, ale takie właśnie mi się nasunęło), jak dziecko, które obiecano zabrać na lody, a "dobry wujek" zrozumiał to po swojemu...

Do kitu ten spis.


Mitologia to tylko bajki ludów, które wygrały, bo miały większe miecze. - Terry Pratchett
01-04-2011 15:32 
 Ocena 1 na 1
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
U mnie dokładnie to samo Może obawiają się zbyt dużej liczby osób niewierzących?
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
Nie należę do żadnego wyznania oznacza ateista, ignostyk itp.?

"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
31-03-2011 20:05 
 Ocena 1 na 1
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>Nie należę do żadnego wyznania oznacza ateista, ignostyk itp.?
...możliwe, że także osobę, która w boga wierzy, ale nie przynależy do żadnej religijnej instytucji...
V.Rosochacka (435 punktów)
>>Nie należę do żadnego wyznania oznacza ateista, ignostyk itp.?
>...możliwe, że także osobę, która w boga wierzy, ale nie przynależy do żadnej religijnej instytucji...
>
No tak, na przykład wierzy w krasnale, a te nie zdążyły zalegalizować swojego kościółka, bo im Marysia zeszła przedwcześnie. Chociażby w ramach połogu...

Mitologia to tylko bajki ludów, które wygrały, bo miały większe miecze. - Terry Pratchett
Pabloss (4221 punktów)
Ponieważ faktycznie rachmistrzowie zapytają co którąś osobę o sprawy "wiary", więc jest szansa, że wybrane przez nie osoby znowu pokażą, że jest 95-98% katolików. Jeżeli będzie opcja w samospisie internetowym dotycząca wyznania to faktycznie warto zaangażować jak najwięcej osób o innym światopoglądzie, aby samodzielnie wypełnili druki w internecie, dzięki czemu do bazy danych GUS trafi większa liczba głosów "racjonalnych". W wersji Demo tej opcji nie ma, ale od jutra ma być dostępna wersja oficjalna - a nuż, że pozwoli nam wypowiedzieć się w tym temacie.
31-03-2011 22:24 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Ponieważ faktycznie rachmistrzowie zapytają co którąś osobę o sprawy "wiary", więc jest szansa, że wybrane przez nie osoby znowu pokażą, że jest 95-98% katolików.
A jaką możemy mieć pewność, że osoby pytane o wyznanie będą dobierane losowo?
Czy tak ważna sprawa i taka okazja, jak zbieranie danych statystycznych na temat ludności, mogło umknąć świadomości sukienkowych? Czy nie jest prawdopodobne, że zasady przeprowadzania SP wyjątkowo nie były konsultowane przez urzędników z ich luminescencjami, z którymi w polskim lennie Watykanu konsultuje się wszystko inne?



Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>-- nie należę do żadnego wyznania

Hmmm... No to mam dylemat, a co z wiarą Jedi i FSM ? :/

OCZYWIŚCIE, że wszystkim nam powinno zależeć na spisaniu jak największej liczby osób które w tym pytaniu zaznaczą cokolwiek byle nie "Kościół Rzymskokatolicki (Kościół Katolicki - obrządek łaciński)" - bez tego polityka pro-KK będzie quasi-uzasadniona...

Ruch Poparcia / SLD / Głosuj na kobiety !
01-04-2011 03:22 
 Ocena 2 na 2
Elka I Ponura (7473 punktów)
>>-- nie należę do żadnego wyznaniaHmmm... No to mam dylemat, a co z wiarą Jedi i FSM ? :/

Pod wyznaniami jest opcja "inne", gdzie można wpisać własny związek wyznaniowy. Polecam wpisywać te faktycznie zarejestrowane, inaczej dane zostaną zignorowane.


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
kmazurek (16 punktów)Spis powszechny
Witam. Właśnie się "samospisałem" poprzez internet. Zapowiadano szumnie, że spis ma być wyjątkowo dokładny i ma być nawet pytanie o wyznanie. Na to pytanie czekałem z niecierpliwością, byłem bowiem ciekaw ile osób w naszym katolickim kraju określi się jako "niewierzący". Okazało się jednak, że to były chyba plotki, bo nie ma w spisie takiego pytania. Zaskoczenie...
01-04-2011 01:57 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Odp: Spis powszechny
Ja też się "samospisałem" i jestem zaskoczony jeszcze bardziej.
Żadne z pytań nie wykraczało poza to, co przeróżne urzędy i tak o mnie wiedzą.
PESEL, NIP, dane adresowe, stan cywilny, narodowość, obywatelstwo, ewentualna liczba małoletnich mieszkających ze mną i to już wszystko.

Taki spis to parodia.


Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
deili (1140 punktów)
>Witam. Właśnie się "samospisałem" poprzez internet. Zapowiadano szumnie, że spis ma być wyjątkowo dokładny i ma być nawet pytanie o wyznanie. Na to pytanie czekałem z niecierpliwością, byłem bowiem ciekaw ile osób w naszym katolickim kraju określi się jako "niewierzący". Okazało się jednak, że to były chyba plotki, bo nie ma w spisie takiego pytania. Zaskoczenie...

Widocznie ktoś się obawiał wyników ...

Edit : a jednak jest wyjaśnienie :

Spis zostanie przeprowadzony równocześnie jako badanie pełne i badanie reprezentacyjne, na dwóch rodzajach formularzy. Badanie pełne ma składać się z 16 pytań. 20 proc. Polaków zostało wylosowanych do badań reprezentacyjnych, bardziej obszernych. Ta wersja zawiera średnio 60 pytań - w tym 16 ze spisu pełnego.

W ramach spisu zostaną zebrane dane obejmujące m.in.: charakterystykę terytorialną, demograficzną, ekonomiczną i edukacyjną, a także migracje wewnętrzne i zagraniczne oraz charakterystykę etniczno-kulturową, ale też wzajemne relacje członków gospodarstwa domowego, rodziny, charakterystykę mieszkań i budynków.

wiadomosci(*)isz-c,1,4228903,wiadomosc.html
Elka I Ponura (7473 punktów)
>Spis zostanie przeprowadzony równocześnie jako badanie pełne i badanie reprezentacyjne, na dwóch rodzajach formularzy. Badanie pełne ma składać się z 16 pytań. 20 proc. Polaków zostało wylosowanych do badań reprezentacyjnych, bardziej obszernych. Ta wersja zawiera średnio 60 pytań - w tym 16 ze spisu pełnego.

Ciekawe, co zrobią, jeśli wylosowali człowieka do spisu reprezentacyjnego, a on już im wypełnił podstawowy formularz. Będą dzwonić po uzupełnienie?


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
01-04-2011 08:53 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)

>Ciekawe, co zrobią, jeśli wylosowali człowieka do spisu reprezentacyjnego, a on już im wypełnił podstawowy formularz. Będą dzwonić po uzupełnienie?
Nie. Najpierw wypełnia się formularz rejestracyjny, podając imię, nazwisko, PESEL i jakieś dane kontaktowe, telefon, email. Jak się już zarejestrujesz, otwiera się formularz spisowy właściwy. Chyba jest on właściwy dla konkretnej osoby. Widać nie zostałam wylosowana do pytań reprezentatywnych

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
01-04-2011 08:59 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)
>20 proc. Polaków zostało wylosowanych do badań reprezentacyjnych, bardziej obszernych.
Czyli znów będą mieli dane statystyczne "na oko", zwłaszcza te dotyczące edukacji, ekonomii i religii. Jak tu wierzyć statystykom, skoro nie wchodzi w nie 80% populacji?
Pan i jego pies mają po trzy nogi. Statystycznie.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
sztejkat (4743 punktów)
>>20 proc. Polaków zostało wylosowanych do badań reprezentacyjnych, bardziej obszernych.
>Czyli znów będą mieli dane statystyczne "na oko", zwłaszcza te dotyczące edukacji, ekonomii i religii. Jak tu wierzyć statystykom, skoro nie wchodzi w nie 80% populacji?(...)

Rzeczywiście, trochę to cienko. Dane ze spisu powszechnego stanowią doskonałą podstawę do sprawdzenia, czy grupa "losowa" wybrana do innych badań jest rzeczywiście reprezentatywna. Czyli taka, w której rozkład cechy zgadza się z rozkładem rzeczywistym. Im więcej cech ma znany rozkład rzeczywisty tym wyższej wiarygodności badań statystycznych można się spodziewać, jako że próby niereprezentatywne można korygować ważąc próbki tak, by rozkład zgodził się z rzeczywistym.

Należy więc uznać, że jedyne cechy jakich rozkład rzeczywisty będziemy znać, to te zawarte w badaniu pełnym. To i tak istotna informacja, gdyż dla tych, którzy będą chcieli ocenić wiarygodność badań statystycznych oznacza, że każde porządne badanie powinno zadać na początku ten sam zestaw pytań co pytania zawarte w badaniu pełnym.

Pozdrawiam,


Tomasz Sztejka
Alicja Duda (25557 punktów)Odp: Spisz się sam!
Też się spisałam. Z satysfakcją zaznaczyłam , że nie należę do żadnego wyznania.

Zmień politykę, głosuj na kobiety.
01-04-2011 09:09 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)
>Też się spisałam. Z satysfakcją zaznaczyłam , że nie należę do żadnego wyznania.
Szczęściara jesteś. Zostałaś wylosowana do rozszerzonego spisu

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>>Też się spisałam. Z satysfakcją zaznaczyłam , że nie należę do żadnego wyznania.
>Szczęściara jesteś. Zostałaś wylosowana do rozszerzonego spisu
Przechwala się i tyle.


Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>Też się spisałam. Z satysfakcją zaznaczyłam , że nie należę do żadnego wyznania.
Je też, ja też...
Medieval (3004 punktów)
>"Do jakiego wyznania (kościoła lub związku wyznaniowego) Pan(i) należy?"
>-- należę do:Kościół Rzymskokatolicki (Kościół Katolicki - obrządek łaciński)
>Kościół Prawosławny
>Świadkowie Jehowy ("Strażnica" - Towarzystwo Biblijne i Traktatowe)
>Kościół Ewangelicko-Augsburski
>Kościół Greckokatolicki (Kościół Katolicki - obrządek bizantyjsko-ukraiński)
>Kościół Starokatolicki Mariawitów
>Kościół Zielonoświątkowy
>inne ... [z opcją wpisania własnego wyznania]
>-- nie należę do żadnego wyznania-- nie chcę odpowiadać na to pytanieNo, to mamy sprawdzone

Moim zdaniem kolejność powinna być alfabetyczna. A tak mamy małą manipulację.
Kościół Rzymskokatolicki jest na pierwszym miejscu z wyjaśnieniem, że chodzi o Kościół Katolicki. Gdyby było inaczej (czyli alfabetycznie) większość polskich katolików miałaby problem z odnalezieniem swojego wyznania i zaznaczeniem "prawidłowej" odpowiedzi.
01-04-2011 10:54 
 Ocena 2 na 2
TyDraniu (6569 punktów)
> większość polskich katolików miałaby problem z odnalezieniem swojego wyznania i zaznaczeniem "prawidłowej" odpowiedzi.

Żałuję, że na tej liście brakuje Kościoła Polskokatolickiego. Ciekawe, jaki procent Polaków wybrałby właśnie tę opcję .
adamzwawy (969 punktów)
Witam.
No i już, jestem po mszy!
Spisałem się, ale zastanawia mnie informacja podana po podaniu danych adresowych:
".... na podstawie adresu wybrany będzie rodzaj badania..."?
Hmmm.
ni grama pytań z zakresu wiary/seksu itepe ....
01-04-2011 11:07 
 Ocena 1 na 1
Elka I Ponura (7473 punktów)
>Spisałem się, ale zastanawia mnie informacja podana po podaniu danych adresowych:
>".... na podstawie adresu wybrany będzie rodzaj badania..."?

A to akurat proste. Pytania mogą się nieznacznie różnić dla mieszkańca centrum Poznania i rolnika mieszkającego w centrum Gór Świętokrzyskich

Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
adamzwawy (969 punktów)
...ni grama pytań z zakresu wiary/seksu itepe ....
A pro po mojego wpisu, zadałem pytanie skierowane do spisowców ( he, fajne! )
cytuję:
"Z treści maila wynika, że został Pan objęty badaniem pełnym (formularz krótki). W badaniu reprezentacyjnym (którym objętym zostanie próba ok. 20% populacji mieszkań i budynków) zostanie zadane więcej pytań niż w badaniu pełnym. Formularz do badania pełnego liczy 16 pytań, do reprezentacyjnego ok. 100 pytań, w tym m.in. pytania o wyznanie religijne (przy czym odpowiedź na to pytanie jest dobrowolna)."
TriDzej2 (869 punktów)
>W tegorocznym spisie powszechnym będzie można wypełnić kwestionariusz przez
>internet.

Mimo wszystko cieszy mnie to, że coś można załatwić przez internet. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale mimo wszystko to jakiś postęp. Teraz poczekamy 10 lat na kolejny krok.
worek kości (2937 punktów)
Zawsze można przyjąć rachmistrza (census taker) w stylu Hannibala Lectera:

link

bembergiem w berg
Marian (5438 punktów)
>Jest! W pełniejszej wersji jest! Sekcja "Narodowość i Język", pytanie 4:
>"Do jakiego wyznania (kościoła lub związku wyznaniowego) Pan(i) należy?"
   Osobliwe. Co ma wspólnego wyznanie z „narodowością i językiem”? Chyba jakiś „Prawdziwy Polak” to pisał...

   Pozdrawiam.

Jeśli nie zaznaczono inaczej, moją twórczość należy traktować jako CC-BY-SA 3.0
Kowalski (2244 punktów)
Czy te 20% Polaków, którzy zostaną spytani o wyznanie nie są aby wylosowani z parafialnych baz danych? Ja się na to pytanie nie załapałem i nie dano mi szansy, bym popsuł statystyki. Wietrzę w tym jakiś szwindel.
TriDzej2 (869 punktów)
>Czy te 20% Polaków, którzy zostaną spytani o wyznanie nie są aby wylosowani z parafialnych baz danych? Ja się na to pytanie nie załapałem i nie dano mi szansy, bym popsuł statystyki. Wietrzę w tym jakiś szwindel.

Przecież to logiczne, że te 20% pytanych o wiarę musi być "reprezentatywną" grupą, czyli musi zawierać 95% katolików.

P.S. Mnie też o to nie pytali.
Surmacz (28 punktów)
A mnie się trafiło i mam tę przyjemność uczynić, coby obniżyć współczynnik katolickości w Polsce


jeszcze nie znalazłem....
Manian (950 punktów)
>W tegorocznym spisie powszechnym będzie można wypełnić kwestionariusz przez internet.
Ja, dosłownie 5 minut temu skorzystałem z tej możliwości. Pytania, nic szczególnego. Adres, urodzenie, obywatelstwo, przynależność do grupy, etnicznej, jeżyk, którym się posługujemy na co dzień...
02-04-2011 21:02 
 Ocena 1 na 1
kmazurek (16 punktów)
Mam następujący pomysł. Wykorzystując spis powszechny proponuję przeprowadzić sondę na portalu racjonalista, która powinna dać odpowiedź jaka jest w Polsce liczba osób niewierzących. Założenia są następujące:
1. 20% społeczeństwa polskiego zostanie zapytana o wyznanie,
2. jest to próbka reprezentatywna, a więc wyselekcjonowana proporcjonalnie wśród wszystkich warstw społecznych,
3. odpowiedź na pytanie o wyznanie powinna odzwierciedlać realne poparcie wśród całego społeczeństwa dla religii (katolickiej głównie),
4. wszyscy (albo prawie wszyscy) posiadacze konta na portalu racjonalista.pl to ateiści (w każdym razie niewierzący),
5. wszyscy oni (albo prawie) odpowiedzą na pytanie o wyznanie, że są niewierzący.
W związku z tym procent zapytanych o wyznanie w spisie powszechnym członków portalu "racjonalista" (a więc jednocześnie ateistów) powinna być równa procentowi ateistów w całym społeczeństwie.
Aby badanie dało wiarygodny wynik: 1) mogą głosować tylko zarejestrowani członkowie , czyli racjonaliści 2) jak najwięcej członków "racjonalisty" powinno się "spisać" oraz 3) powinni tylko raz wziąć udział w sondzie (to raczej oczywiste).
Wobec tego proponuję przeprowadzenie sondy: "w spisie powszechnym odpowiadałem na pytanie o wyznanie" tak - nie.
Mam nadzieję, że to co wymyśliłem trzyma się kupy.
Pozdrawiam
adamzwawy (969 punktów)
Wracając do spisu.
Zaskoczyło mnie to ,że wszyscy rodacy nie odpowiadają na te same pytania!?
Dlaczego?

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365