Pozdrawiam Wszystkich Polaków, Jakie jest OBECNE poparcie dla PO/PiS ? Sondaże GW/RP/TVN24 wykazują nawet ~80%. Homo-Homini, Gemius ~50% - tylko różne metodologie i (nie)wliczanie niezdecydowanych ? Presja 'poprawności politycznej', niechciejstwo odpowiadania inaczej jak przepytywacz wymienia: PO ? Nie ? PiS ? Nie ? SLD ? PSL ? ... Strach - a kto to dzwoni ? Co powiedzieć ? Zrobiliśmy z paroma osobami eksperyment: 1000 telefonów, krótka piłka: Czy popiera Pani/Pan PO lub PiS ? Tak -> dziękuję. Nie: Czy w takim byłaby Pani/Pan skłonna zagłosować na Ruch Poparcia (Nowoczesnej Polski) - partię tworzoną przez Janusza Palikota lub Sojusz Lewicy Demokratycznej ? Tak/Nie -> dziękuję. Wyniki ?: POPIS - 38% RP/SLD - 31% Sprawdźcie sami ! (jak macie darmowe minuty czy coś ;P) Na 100 losowych numerów <50% odpowiedzi będzie za PO lub PiSem ! Na 10 osób najwyższej było 47%, najniżej 33%. 31% albo była niezdecydowana, albo inna, albo nie chciało gadać  Tendencyjny dobór pytań ? A kto wie jakie pytania zadaje 'grupa trzymająca sondaże' ? Obawiam się, że przedwyborczymi sondażami kieruje się zbyt wielu aby tych niewielu miało szansę - sam kiedyś głosując na SDPL słyszałem: Co Ty robisz ? MARNUJESZ GŁOS ! NIE !! PS> Zakładam się: POPiS<50% w najbliższych wyborach. SLD>20%. Ruch Poparcia >10%  |