Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 49 (przedawniony)
05-07-2010diogenesWyszedł JKM z worka
Cytat:
...zamknąć oczy, zatkać uszy i głosować na Jarosława Kaczyńskiego!

wybory.one(*)sci/,1,3314859,aktualnosc.html

Cytat:
jeśli taki np. gen. Marek Dukaczewski ogłasza, że otworzy szampana, jeśli wygra Komorowski


A kto otworzy butelkę mszalnego wina, jak wygra Kaczyński?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
04-07-2010corelessTekst protokołu (dla zainteresowanych)

Ponieważ w polskich mediach trudno znaleźć tekst podpisanego dziś ze Stanami Zjednoczonymi porozumienia w sprawie obrony przeciwrakietowej zamieszczam poniżej tekst po angielsku ściągnięty ze strony Departamentu Stanu. Może kogoś zainteresuje.

***

Protocol Amending the Ballistic Missile Defense Agreement Between the United States of America and the Republic of Poland

Office of the Spokesman
Washington, DC
July 3, 2010

Protocol Amending the Ballistic Missile Defense Agreement Between the United States of America and the Republic of Poland

On July 3 in Krakow, Poland, Secretary of State Hillary Rodham Clinton and Polish Foreign Minister Radoslaw Sikorski witnessed the signing of the Protocol Amending the Agreement between the Government of the United States of America and the Government of the Republic of Poland Concerning the Deployment of Ground-Based Ballistic Missile Defense Interceptors in the Territory of the Republic of Poland.

This agreement begins implementation of the U.S. European-based Phased Adaptive Approach (EPAA) for ballistic missile defense and enables the stationing of a U.S. land-based missile defense interceptor system in the Republic of Poland. The agreed ballistic missile defense site in Poland is scheduled to become operational in the 2018 timeframe and constitutes a key element of Phase 3 of the EPAA. Upon entry into force, this agreement marks an important step in our countries' efforts to protect our NATO Allies from the threat posed by the proliferation..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 32 (przedawniony)
04-07-2010Krzysztof JóźwiakPrezydent Kaczyński II
U jednego z bukmacherów kursy wyglądają następująco (na zwycięstwo) :

Bronisław Komorowski 1.35
Jarosław Kaczyński 2.95

Trend jest taki, że Kaczyński się umacnia.

Można powiedzieć, że "brak głosu na 'Komora' to pół głosu na 'Kaczora'" w obecnej sytuacji Także, niezdecydowani czy pójść oddać ważny głos, zastanówcie się czy kolejne 5 lat (sic!) Kaczyńskich to LEPSZY wybór dla Polski.

No i pomyślcie o tym wybuchu radości w:
TVPiS i kolejnych tłustych latach manipulowania prostego ludu;
Pospieszalskich, Cejrowskich, Jurkach i innych agitujących fanatykach;
Radiu Maryja - Rydzyku i podobnych psychopatach; ...

Czy nie czas zamknąć oczy i wybrać MNIEJSZE ZŁO ? Lub zagłosować PRZECIWKO Kaczyńskiemu ? ...

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 57 (przedawniony)
03-07-2010Krzysztof JóźwiakPrezydent Bronisław Komorowski
Wątek dla tych którzy mają zamiar nie pójść na wybory/ oddać nieważny głos.

Czy Wam naprawdę WSZYSTKO JEDNO ?

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
03-07-2010kulka_na_molePrzemiana J. Kaczyńskiego
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
03-07-2010devaresWiec wyborczy i inne pierdoły
Wiec wyborczy kandydata na prezydenta, wielce szanownego Jarosława Kaczyńskiego (skandujemy 'Ja-rek-Ja-re-Ja-rek!'), mający dziś miejsce w Białymstoku w wieczornych godzinach.
Oto bezwstydnie subiektywna relacja mieszkańca tamtejszych stron:

O żesz k***a jego partolona mać!!


Szczegóły? Zacznę od chmar ludzkich w podeszłym wieku, swym mściwym, wrednym wzrokiem rozczulających się nad pradawnymi pieśniami ich młodości, które puszczone zostały ewidentnie po to, coby im uświadomić, że jeszcze życia te nie stracone. Że jeszcze Polska nie zginęła. Że ogólnie to jesteśmy tu po tu by zapewnić 'równy rozwój wszystkim'.
(ryk dzikiego śmiechu)

Język używany przez 'mówców' popierających wyżej wymienionego doktora prawa? Gówniany, w każdym calu. Poprzez 'gówniany' mam na myśli znajdujący się w czyjejś dupie tak głęboko, że inaczej nie idzie tego nazwać, ni zdefiniować, ni określić. Innymi słowy, jedno i to samo biadolenie.
Reakcja nader żwawego (jak na średnią wieku) tłumu? Tu się robi obłąkańczo ciekawie. Przemilczę głupotę ('teraz macha flagami lewa strona! teraz prawa! a teraz wszyscy, pokażmy Jarosławowi Kaczyńskiemu jak bardzo go popieramy - Ja-rek-Ja-rek-Ja-rek!'). Oczywiste oczernianie przeciwnika ('Bronek z Ruskiej Pudy') - odzew? 'Taaaaaak! Jeeeeaa! (machające debilne, miniaturowe flagi).

Tu jednak przechodzimy to czegoś co zaprawdę mnie zmroziło - nie wiem, być może na innych tego typu spotkaniach to normalka, niemniej opisuję sytuację:..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony) (Zamknięty)
02-07-2010zachajPrezydent Bronisław Komorowski
Już za długo tytułem tematu był Prezydent Kaczyński czas na Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Musi być równowaga tak jak w przyrodzie.

Jakie są Wasze typy przedwyborcze ? Kto wygra ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 221 (przedawniony)
02-07-2010NieIstniejesz"Jestem pedofilem" - artykuł z drugiej strony
Pamiętam, że całkiem niedawno toczyła się tutaj pewna mało racjonalna i mało merytoryczna dyskusja o pedofilii. Znalazłem ten artykuł - jest niepowtarzalną okazją, żeby spojrzeć na sprawę z drugiej strony, a czy bez tego ktokolwiek może wydawać sądy?

www.newswe(*)m--mam-w-sobie-potwora,59831,1

Jakby ktoś nie zauważył, na dole są linki do dalszych stron. Proszę, zanim ktokolwiek się wypowie, niech przeczyta całość.

Choć w tamtej dyskusji nie zabrałem głosu (bo nie było po co, to była zwykła przepychanka - mam nadzieję, że nie stanie się to tutaj), powiem - życie i świat nie jest dwubarwne. Ten człowiek przeżył coś, czego my nie jesteśmy sobie w stanie nawet wyobrazić.

I taka moja refleksja - wszyscy jesteśmy winni. Zawsze. Odpowiedzialność zawsze jest zbiorowa, a krąg nienawiści zamyka się, choć nie powinno jej w ogóle być. Jesteśmy wszyscy nie-ludźmi.

"Człowiek - to brzmi dumnie" - to chyba najbardziej zakłamane i aroganckie słowa świata.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 112 (przedawniony)
02-07-2010lotrekMiędzy dżumą a cholerą.
Będzie to o naszych wyborach "głowy państwa". To trafne porównanie zawarte w tytule wymyśliła nasza nieoceniona liliac, posługując się tymi medycznymi określeniami na FB. Jesteśmy po pierwszej turze wyborów prezydenckich, gdzie większość głosowała kierując się swoimi poglądami i sympatiami politycznymi. Teraz zostało tylko dwóch kandydatów i jaki mamy wybór? Między prawicą a prawicą, prawicą konserwatywną i prawicą socjalizującą, między zagorzałym katolikiem i zagorzałym katolikiem. Dla sporej grupy wyborców to żaden wybór a właściwie wybór między dżumą a cholerą. W drugiej turze wyborów miałem głosować na Komorowskiego, byle tylko nie dopuścić Kaczyńskiego do władzy. Wydawało się to racjonalne...takie negatywne głosowanie i spora grupa forumowiczów podzielała ten pogląd. W poprzednich wyborach prezydenckich tak właśnie zrobiłem...zagłosowałem na Tuska. Zrobiłem to bez przekonania i chociaż nie został prezydentem, "kaca" moralnego miałem jeszcze długo po wyborach. Tym razem chcę tego uniknąć:

NIE PÓJDĘ GŁOSOWAĆ W II TURZE WYBORÓW PREZYDENCKICH.


Co mam być to będzie a przynajmniej będę mógł spojrzeć na sobie w lustrze bez obrzydzenia goląc się co rano.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
02-07-2010nobodylikeyouDylemat wyborcy antyklerykała
"Każdy z nas ma obowiązek namówić jedna osobę by poszła na wybory i zagłosowała na Jarosława Kaczyńskiego, tylko jedną osobę. Rozgnieciemy obłudę i kłamstwa PO w pył. Pozdrawiam wszystkich Polaków,pozdrawiam wszystkich którym Honor Uczciwość Bóg i Ojczyzna jest miła jego sercu."

To tylko jeden z wielu wpisów klakierów, którzy oblegli ostatnimi dni fora onetu.

Same sondaże też nie wyglądają za fajnie:

wybory.one(*)iszu,1,3315658,aktualnosc.html

Sorki, ale naprawde nie łapie tych którzy pozwalaja na ziszczenie się tych farmazonów. I jak Polska ma stać się choć w połowie tak świecka jak np. Cechy, czy Niemcy?

Temat w ostatnim czasie niczym jeden z wielu, ale pytanie cholernie istotne. "Lewicowy" wyborco, Czy nie lepiej wybrać mniejsze - umiarkowanego katolika Komorowskiego?

Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)