Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
04-12-2012kulka_na_molePodwodny złom
Kilka(naście) dni temu obejrzałem w tv reportaż - relację z rutynowych działań załogi jednego z polskich wojennych okrętów podwodnych.
Dowiedziałem się, że:
- okręt został wyprodukowany w Norwegii dla RFN w latach 60-tych XX wieku,
- okręt nie posiada grodzi, które by pozwalały odciąć zalane sekcje (wyjątek stanowi maszynownia).

Film pokazywał znakomite przeszkolenie i przygotowanie polskich podwodniaków do realizacji powierzonych im zadań, a ja się zastanawiam - po ki wuj oni nurzają się w tych muzealnych produktach? Po kiego naraża się życie polskich marynarzy służących w pływających trupach, w których zamontowane są systemy torpedowe sprzed 60-ciu lat, które stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia tych chłopaków?

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
04-12-2012kulka_na_moleKara za mycie nóg
Od lipca 2013 będzie obowiązywać nowy system płacenia za wywóz śmieci. Wysokość opłaty ustalonej na terenie gminy będzie zależeć od:
- powierzchni nieruchomości
albo
- liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość
albo
- ilości zużytej wody.

Jak widać wysokość opłat nijak nie będzie zależeć od ilości śmieci produkowanych przez dane gospodarstwo domowe.
Jest to bardzo ciekawy pomysł, to uniezależnienie opłat od zużycia. Czekam na kolejne usprawnienia i urealnienia w sposobach pobierania opłat. Na przykład opłatę za zużycie prądu można uzależnić od wieku mieszkańców (młodsi zużywają więcej prądu, bo wykorzystują więcej urządzeń elektrycznych), opłatę za zużyty gaz od płci (kobiety częściej gotują) - proszę zauważyć, że moje pomysły posiadają jakieś uzasadnienie, którego na próżno szukać w rozwiązaniach nowej ustawy.

Urzędnicy w gminach oszacują, które kryterium (powierzchnia, mieszkańcy, woda) przyniesie najwyższe rachunki za wywóz śmieci i tym kryterium potraktują wszystkich sprawiedliwie tzn. równo.
Będzie jeszcze śmieszniej, no i bardzo dobrze, bo naszemu, ponuremu społeczeństwu potrzeba uśmiechu!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
03-12-2012PiątkowskiPaniczna i podła reakcja przemysłu mięsnego
Oto co możemy znaleźć w "zachodnich" mediach o Polsce i Polakach, w związku z tym, że Trybunał Konstytucyjny, uznał rozporządzenie ministra rolnictwa o uboju rytualnym za sprzeczny z ustawą i konstytucją.

Zaczyna się od słów:"Poland - These evil bogus animal lovers marched 4 million Jews to death camps God forgive them"

to też wam się będzie "podobało":"Jo Stalin was the only man who knew how to treat the Poles."

a tu link: www.meattr(*)th_camps_god_forgive_them.aspx

Wysłałem już maila do ambasady RP w UK, ale warto było by wymusić jakąś reakcję na te plugastwa, ze strony MSZ.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 124 (przedawniony)
03-12-2012Jan WerbińskiZamach
wiadomosci(*)mu,wid,15107645,wiadomosc.html
wiadomosci(*)-krwi,1,5309409,wiadomosc.html

Póki jeszcze nic nie wiadomo, to możemy obstawiać. Jaką opcję polityczną i światopoglądową prezentuje niedoszły zamachowiec?
Stawiam na trzy możliwości opcji politycznej: podobny do Teda Kaczyńskiego indywidualista anarchista sprzeciwiający się niemal wszystkiemu, narodowiec albo wyborca PiS. Bardzo prawdopodobne że wierzący.
Co myślicie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 149 (przedawniony)
03-12-2012kulka_na_moleO strzelaniu do dziennikarzy GW i TVN
[color=#330000]Grzegorz Braun, który swego czasu zasłynął określeniem nieżyjącego abp. Życińskiego kłamcą i łajdakiem, tym razem zaproponował "świst kul na ulicach" i strzelanie do co dziesiątego dziennikarza Gazety Wyborczej i TVN. Następnie stwierdził: "Myślę sobie, że mówiąc 'co dziesiątego' chyba nie doszacowałem, sądząc po rozmiarach tego, co się teraz rozpętało."

Pan Braun wspomina o zdrajcach i zaprzańcach państwa polskiego i o zamachu smoleńskim. Brzmi znajomo, prawda?

Stawiam tezę, że:
- 20 lat ignorowania przekazu serwowanego przez media Rydzyka,
- pobłażliwe traktowanie stowarzyszeń i organizacji nacjonalistyczno-faszystowskich,
- okazywanie strachu przed pociąganiem do odpowiedzialności polityków usiłujących przejąć władzę poprzez doprowadzenie do siłowego obalenia demokratycznie wybranych władz

wydaje coraz bardziej ohydne "kwiatki", które niechybnie przekształcą się w niebezpieczne owoce.

Przecież już dziś mamy przypadki fizycznych ataków na "czarnuchów", mamy obozy treningowe z nauką strzelania organizowane przez nacjonalistów i faszystów z NOP czy ONR.

Gdy ktoś mówi i pisze o "zdrajcach i zaprzańcach Polski", to ktoś wpadnie na pomysł strzelania do nich; gdy ktoś pisze o "POlitykach, POmatołach i POlsce", to ktoś używa tego stylu pisząc na swoim fejsbuku, a potem zaczyna planować..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 72 (przedawniony)
29-11-2012romaroDojrzałość religijna
"Egzamin maturalny z religii pozwoli w większym stopniu na kształtowanie w absolwentach szkół ponadgimnazjalnych integralnej wizji świata" - napisali biskupi po środowym spotkaniu komisji wspólnej rządu i Episkopatu.

Integralna wizja świata na czym ma polegać? Oczywiście na odzyskaniu należnego bogu miejsca w świecie. Uważam to za bełkot, tym większy, że wypowiedziany w kontekście żądania matury z religii. Kościół chce uzależnić dojrzałość młodych ludzi od istnienia boga - dodajmy wyraźnie, że chodzi tu o boga trójgłowego.

Nie w bogu nadzieja a w platformie, że nie dopuści do tego.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
28-11-2012Jacek TabiszDebata SLD "Kościół a państwo"
Debata SLD "Kościół a państwo" na którą zostałem zaproszony jako niezależny panelista. Była m.i. prof. Senyszyn. 8 grudnia na panel o ateizmie zaprasza mnie z kolei RP.

www.youtube.com/watch?v=gY5aHvRrhpo
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
27-11-2012wirrNarod. spis powsz. 2011- dlaczego nie ma danych dot. religii
No właśnie może ktoś wie?
W raporcie omówione są wszystkie działy za wyjątkiem właśnie tego:
www.stat.g(*)D_raport_z_wynikow_NSP2011.pdf
chyba, że przeoczyłem.
Czy ktoś wie dlaczego tak jest?
Czy ktoś może zapytać w GUS?
Czy GUS ma obowiązek odpowiedzieć?

A może jest jakiś harmonogram kiedy dane na temat religijności Polaków zostaną opublikowane?

wirr
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
27-11-2012romaroJulian Tuwim
Patrząc na to, co dzieje się teraz wokół Konopnickiej, czy filmu "Pokłosie", to uważam, że jest to strzał w dziesiątkę wykonany przez tych, którzy jako pierwsi poruszyli ten temat.
Na różnych religijnych portalach krąży taki oto wiersz Juliana Tuwima wykorzystany również jako pieśń kościelna:
Czyhanie na Boga, W-wa 1918, Gebethner i Wolff; Wiersze, Czytelnik, 1986

Chrystusie

Jeszcze się kiedyś rozsmucę,
Jeszcze do Ciebie powrócę,
Chrystusie...

Jeszcze tak strasznie zapłaczę,
Że przez łzy Ciebie zobaczę,
Chrystusie...

I taką wielką żałobą
Będę się żalił przed Tobą,
Chrystusie,

Że duch mój przed Tobą klęknie
I wtedy - serce mi pęknie,
Chrystusie...

www.youtube.com/watch?v=TaK1M4J5_lo

Tuwim jako jasnowidz(fragment):

Umrę ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy - swoje
Smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.

Gdy przeczytasz katoliku fragment tego wiersza Juliana Tuwima (Jest tematem jednego z wątków na forum)

Item ględziarze i bajdury,
Ciągnący z nieba grubą rętę,
O, łapiduchy z Jasnej Góry,
Z Góry Kalwarii parchy święte,
I ty, księżuniu, co kutasa
Zawiązanego masz na supeł,
Żeby ci czasem nie pohasał,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 267 (przedawniony)
26-11-2012Kuba K.Poważny problem "narodowców"
Na prawicowych forach płacz i zgrzytanie zębów, a wszystko z powodu plakatu promującego marsz niepodległości pod dumnym hasłem "Odzyskajmy Polskę". Plakat rzeczywiście ciekawy i pełen "narodowych" akcentów, jak choćby swojska "pepesza" w ręku żołnierza. Przyznam, że nieźle się ubawiłem studiując szczegóły tego arcydzieła

Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)