Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
28-06-2022okraglyczemu jesteśmy po stronie UPA
teren o który toczy sie wojna na Ukrainie; Donbas, Krym, nigdy nie był Ukraiński, 90% mieszkanców mówi tam po rosyjsku

"nasze" Opole, Wrocław, Olsztyn, Szczecin nigdy nie były Polskie

wyobraźmy sobie, że parszywi rosjanie, bolszewiki okrutniki, nie przepędzili niemcow z tych miast i dziś 99% mieszkancow Wrocławia, Olsztyna, Opola, Szczecina mówi po niemiecku.

jesteśmy po stronie UPA ze strachu, że analogicznie nam Niemcy zabiorą Wrocław, Olsztyn, Kołobrzeg, Gdańsk (choć tam mieszkają dziś tylko Polacy, Niemcy zostali przepedzeni przez naszych największych wrogów, Rosjan, za cene 342 tys ich, rosyjskiej krwi)

śmierć rosjanom! wyzwolili niegodni nasz kraj, dali ziemie zachodnie, zaprowadzili panow do pracy a kk do kruchty, śmierć rosjanom! niech żyje Polska! polska pany

nienawiścią do Rosjan wysycamy się z propagandy patoelit, lisów oplacanych 1 000 000 zł/m-c, ale to my będziemy miesem armatnim, nie oni, to my stracimy okrutnie na podwyżkach a nie patoelity i ich lisy, my bedziemy cierpiec, za patoelity i ich mocodawców z USA. Libki niedorozwojki sa niesamowite, śmieszne to, że uważają sie za racjonalistów
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
26-06-2022MaxGolonko3Najwyższy czas na naukowe podejście do gejów
Grafika:

pbs.twimg.(*)BmZY?format=png&name=4096x4096

Insisting on marital equality for gays instead of just "partnerships", i.e. the right to adopt a boy by a gay couple even when a male couple is willing, is anti-scientific, inhuman towards the boy, politically suicidal 88% of people are against
===
Upieranie się przy równości małżeńskiej dla gejów zamiast tylko "związkach partnerskich" czyli przy prawie adopcji chłopca przez parę gejów w Polsce nawet gdy jest chętna para damsko-męska jest antynaukowe, nieludzkie wobec chłopca, samobójcze politycznie (88% Polaków nie chce!)

PUBLIKUJCIE TO JK SWOJE W NECIE (NA STRONACH NIEPOLSKICH PO ANGIELSKU!

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
20-06-2022MaxGolonko3Musimy dawać światu dobry przykład
Panele fotowoltaiczne na dachach. Hobby nie paliwożerne. Np kolarstwo lub obserwacje nieba.

Co kupić do obserwacji nieba?

Grafika:
pbs.twimg.(*)WUA4Fpkw?format=jpg&name=small

Poniżej średnicy lunety 90mm nie schodźcie!
90/900 to optymalne minimum IMHO bo niżej/taniej to najpierw kupujesz dobrą lornetkę !

Miałem to na trochę solidniejszym montażu EQ3 i na takim bym polecał gdyby ci kasa wpadła.

Z EQ2 może coś działać nieidealnie ale wtedy albo reklamujesz albo oglądasz i poprawiasz.

Warto brać EQ czyli montaż teoretycznie bardzo profesjonalny tym bardziej że obecnie jest niewiele droższy od AZ3, a kiedyś bywało gorzej dla EQ2.

Na nim to już się uczysz prawdziwie astronomicznego sterowania teleskopem.
Z AZ3 to bywa drobny problem gdy obiekt blisko zenitu.

Czyli polecam ten (ciut tańszy chyba niż u konkurencji) na EQ2, a z owego sklepu coś kupiłem i było OK.

fotozakupy(*)78-Sky-Watcher-BK-909-EQ2.html

Tematy:

stellarium

www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=17&t=55082

oraz

tabela Wimmera

www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=3&t=5779

koniecznie rozpoznajcie.

Do ciemniejszych obiektów mgławicowych od razu kup latarkę diodową czerwoną by czytanie mapek
nie osłabiało czułości oka na fotony inne niż czerwone czyli np niebieskie, żółte.
Jak znajdziesz z deczko kasy dokup okular 40mm. Np ten:

teleskopy.(*)-mm-1,25''-teleskopy-2852.html

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 134 (przedawniony)
19-06-2022WenancjuszI co pan na to panie Czarnek?
Od czasów min. MEN-u Hall następuje co roczna prawie modernizowanie systemów nauczania w polskiej oświacie. No nie było w zasadzie roku wy nie tworzono jakichś wynalazków by eksperymentować jak się one przyjmą. Każdy następny minister stosował swoje pomysły "uzdrawiające" by w efekcie przekonać się o spadku wagi problemu nauczania wstępnych na tyle by byli przyszłymi wzorcowymi obywatelami. Niestety jak się okazało, reformy dokonywali dyletanci (sam kiedyś byłem krótko nauczycielem zawodu elektryka w szkole zawodowej). Oburzyło mnie to już, że dyrektorem szkoły został młodzieniec 26-letni, z tytułem pedagoga a jakże, ale bez pojęcia o zarządzaniu, bez praktyki pedagogicznej. W Kuratorium musiał mieć niezłe plecy. To była epoka wprowadzania religii do szkół, Zarządzeniem prof. Stelmachowskiego ówczesnego min. oświaty, wciśniętym kuchennymi drzwiami. Religii przymusowej więc mimo że traktowanej jako przedmiot nieobowiązkowy/dodatkowy. Efekt? Kler wpychał się wszędzie, nie bacząc, iż ma miejsce na religie w salkach katechetycznych wystarczająco. Efekt? Ksiądz w każdej chwili wchodził do szkoły i przerywał zajęcia nauki zawodu, bo np. przyjechał biskup i trzeba go powitać. Dupek nie dyrektor nie potrafi zaprotestować i pokazać, że w tej szkole to on rządzi. Na radach pedagogicznych nie umiał zająć stanowiska zdecydowanego, a głosem sumującym naradę był zawsze ksiądz. Tak się zaczynała epokowa reforma polskiego szkolnictwa. Oczywiście miałem swój zawód i przeszedłem do budownictwa,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
17-06-2022Pawel23Pislamizm = katolicki Bareizm.
Tego nie wymyśliłby nawet mistrz Bareja.
Otóż Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji planuje sprawdzić rodzinne relacje serialowych i filmowych bohaterów, ich życie religijne, pracę, a także rozwody i życie intymne.
Wśród badanych produkcji mają znaleźć się filmy i seriale telewizji Polskiej, Polsatu i TVN. Chodzi o seriale "Leśniczówka", "Stulecie Winnych", "Na dobre i na złe", film "Tylko mnie kochaj", serial "Na Wspólnej", "Skazana". Oprócz tego KRRiT przyjrzy się filmowi "Miłość nie słucha" i serialom "Kowalscy kontra Kowalscy", "Komisarz Mama".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
17-06-2022okraglyobiady za darmo
libki niedorozwojki wolają, że nie ma darmowych obiadów, taka ich mantra. W raju było wszystko za darmo, pożywienie, powietrze (bez którego giniemy w 5 min) woda była za darmo, też dziewczyny, dzieci, wszystko za darmo, a libki wszystko by zmonetyzowali, że tylko prywatne jest dobre. (prywatne dziewczyny- żony-, dzieci to glupota). Wszystko powinno być wspólne, jak w raju.

doświadczenie uczy, że rewolucje to złe rozwiązanie, do nowegoraju trzeba dochodzić ewolucyjnie, dlatego proponuje na początek oprócz antyliberalnych PiS rozwiązań 500+, 14 emeryture, płace minimalne, darmowe obiady dla dzieci w szkole, spożywane wspolnotowo (jak w raju czy innym klasztorze, jednostce wojskowej) buduje wspólnote, libki niedorozwojki będą się burzyć, że zostanąie zgwałcony ich bóg, w 3 osobach; Wolność, Indywidualizm, Wlasność

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 60 (przedawniony)
13-06-2022romaroKażdy ma własną inflację
Wielu konsumentów uważa, że roczna inflacja już dawno przekroczyła 20 czy 30 proc.
Chleb podrożał w ciągu roku średnio o 23 proc., olej o 28 proc., mięso drobiowe o 46 proc., paliwa niewiele mniej. A węgiel, którym ogrzewa domy i mieszkania trzy czwarte Polaków, drożeje w kilka miesięcy o 250 proc., więc kalkulacje GUS coraz częściej budzą wątpliwości albo nawet drwiny. Nie do końca słusznie.
– Polska ma bardzo dokładny system pomiaru zmian cen – zapewnia prof. Marian Noga, były członek Rady Polityki Pieniężnej. Jeśli amerykański urząd statystyczny oblicza inflację na podstawie cen ok. 350 towarów i usług, a Eurostat bierze ich pod uwagę blisko 420, to nasz GUS prześwietla ceny minimum 1,8 tysiąca towarów i usług. Tyle że wszystkie te urzędy podają swoje wyliczenia jako średnią. A przecież każde z 13,6 mln gospodarstw domowych ma swój własny koszyk inflacyjny, czyli zestaw towarów i usług, które kupuje. – Dlatego niektóre gospodarstwa domowe odczuwają, że inflacja jest niższa, niż podaje GUS. Ale są i takie, dla których inflacja cen z ich koszyka zakupowego wynosi już 20 albo 30 proc.
Urzędnicy od ochrony praw konsumenta powtarzają, że w reklamach najważniejsze treści podawane są małym druczkiem. W liczącym 61 stron ciekawym opracowaniu GUS „Co warto wiedzieć o inflacji” najważniejsza treść jest na stronie 59. Urząd informuje w niej, że z „z uwagi na metodologię badań inflacji prezentowane wielkości są przeciętne i nie mogą odpowiadać spostrzeżenio..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
12-06-2022okraglywyssać z mlekiem niemca
mózg człowieka w 80% rozwija się po urodzeniu, powiedzenie "wyssać z mlekiem matki" jest z raju, 6 lat na cycu. Dzisiaj nasze niemowlaki ssą niemieckie "mleko" Czy my będziemy niemcami? jesteś tym co jesz, niemowlaki 80% mózgu buduja na sztucznych paszach z niemiec. (dodają barwniki i zagęszczacze żeby wyglądało jak mleko)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
12-06-2022szarleyPogoda dla bogaczy
Niemal każda prostytutka zachowuje resztki godności
Parlament europejski okazał się dziwką bez godności

www.msn.co(*)11a8e3c4a940faa7646c1f95e33ffa


"Firmy produkujące auta w niewielkich ilościach będą mogły ubiegać się o wyłączenie spod wymogu ograniczenia emisji CO2 do 0 g/km.

Nowe samochody, których napędy emitują jakąkolwiek ilość CO2, będzie można w Unii kupować tylko do końca 2035 r. – tak kilka dni temu zadecydował Parlament Europejski. Będziemy się więc stopniowo przesiadać do aut z napędem elektrycznym, lub wodorowym, albo tak długo jak to będzie możliwe, przedłużać cykl życia wyprodukowanych do tej daty samochodów z silnikami spalinowymi. Oczywiście, o ile nie zabiją ich wcześniej jakieś podatki, albo przepisowe ograniczenia możliwości korzystania z nich na konkretnych obszarach, czy o konkretnych porach. Czy jakieś inne sprytne ograniczenia, z którymi nie będzie jak walczyć.

Ale spokojnie, jest nadzieja dla „spalinowej motoryzacji”
Nazywa się „poprawka 121” i jest jedną z propozycji, które przegłosowali urzędnicy Parlamentu Europejskiego. Wynika z niej, że ograniczenia nie będą dotyczyły producentów, którzy w ciągu roku sprzedają mniej niż 1000 samochodów, a ci, którzy sprzedają między 1000 a 10 000 szt. będą mogli ubiegać się o odstępstwo od ogólnej reguły.

Żebyśmy mieli jasność..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
08-06-2022MaxGolonko3Ziobro i Jarcia Kaczyński znowu zdobędą większość w Sejmie jeśli ...
Jeśli Koalicja Obywatelska i Zieloni i Lewica nie odetną się od patologicznie ekstremalnych pomysłów rodem z obłędnej (bezdennie głupiej) Szwecji.

Chodzi o równość małżeńską dla gejów oraz wpuszczanie imigrantów klimatycznych do UE zamiast NIE WPUSZCZANIA.

To są, w praktyce, imigranci islamscy - bo we wszystkich krajach islamskich globalne ocieplenie (spowodowane głównie przez Chiny) utrudniło rolnictwo.

Wracając do gejów.

Grafika:
pbs.twimg.(*)SZlX?format=png&name=4096x4096

Upieranie się przy równości małżeńskiej dla gejów zamiast tylko "związkach partnerskich" czyli przy prawie adopcji chłopca przez parę gejów w Polsce nawet gdy jest chętna para damsko-męska jest antynaukowe, nieludzkie wobec chłopca, samobójcze politycznie (88% Polaków nie chce!)

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są weiczne
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)