Panele fotowoltaiczne na dachach. Hobby nie paliwożerne. Np kolarstwo lub obserwacje nieba. Co kupić do obserwacji nieba? Grafika: pbs.twimg.(*)WUA4Fpkw?format=jpg&name=smallPoniżej średnicy lunety 90mm nie schodźcie! 90/900 to optymalne minimum IMHO bo niżej/taniej to najpierw kupujesz dobrą lornetkę ! Miałem to na trochę solidniejszym montażu EQ3 i na takim bym polecał gdyby ci kasa wpadła. Z EQ2 może coś działać nieidealnie ale wtedy albo reklamujesz albo oglądasz i poprawiasz. Warto brać EQ czyli montaż teoretycznie bardzo profesjonalny tym bardziej że obecnie jest niewiele droższy od AZ3, a kiedyś bywało gorzej dla EQ2. Na nim to już się uczysz prawdziwie astronomicznego sterowania teleskopem. Z AZ3 to bywa drobny problem gdy obiekt blisko zenitu. Czyli polecam ten (ciut tańszy chyba niż u konkurencji) na EQ2, a z owego sklepu coś kupiłem i było OK. fotozakupy(*)78-Sky-Watcher-BK-909-EQ2.htmlTematy: stellarium www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=17&t=55082oraz tabela Wimmera www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=3&t=5779koniecznie rozpoznajcie. Do ciemniejszych obiektów mgławicowych od razu kup latarkę diodową czerwoną by czytanie mapek nie osłabiało czułości oka na fotony inne niż czerwone czyli np niebieskie, żółte. Jak znajdziesz z deczko kasy dokup okular 40mm. Np ten: teleskopy.(*)-mm-1,25''-teleskopy-2852.htmlSiema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne |