 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 25-04-2009 | Ela Grabarczyk-Ponimasz | Módlmy się.... |
Módlmy się: wiadomosci(*)ogach_bedzie_bezpieczniej.htmlCytacik: "W 2008 roku w blisko 50 tys. wypadków zginęło na polskich drogach ponad 5400 osób. To ponura statystyka, jedna z najgorszych w Unii Europejskiej. Przyczyny? Fatalny stan dróg, nadmierna prędkość, niebezpieczne wyprzedzanie i wymijanie na wąskich szosach, alkohol... Co można w tej sytuacji zrobić? Modlić się. Na taki pomysł wpadli policjanci z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Z poparciem dla ich inicjatywy pospieszyli: Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jak informuje policja, pomysł "spełnia także założenia rządowego programu RAZEM BEZPIECZNIEJ". Ogólnopolska Niedziela Modlitw za kierowców już w najbliższą niedzielę." Warto poczytać komentarze intenautów pod tą informacją  Chciałabym napisać, że to wiadomość komentarza nie wymagająca, ale niestety tak nie jest. Bo to pokazuje w jakim kraju żyjemy. Faktycznie pozostaje modlitwa o rozum. Rzadko mnie tak coś ruszy jak owa "inicjatywa". No ja pier..lę... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 25-04-2009 | kulka_na_mole | WF a sprawa polska |
Sejm układa plan zajęć na WF-ie.
Pamiętając PRL, filmy Barei, skecze Monty Pythona, sztuki Mrożka nie wyrobiłem sobie wystarczającej odporności na obecność absurdu w Polsce. Informacja, że Sejm zajmuje się ustalaniem programu lekcji WF-u zwaliła mnie z nóg.
Idę do nocnego po gorzałę, bo bez znieczulenia nie jestem w stanie przełknąć tak olbrzymiej dawki kretynizmu. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 38 (przedawniony) | | 25-04-2009 | Robert Zawecki | Posadźmy milion drzew |
Ochrona naszego środowiska to ważny cel. Można do niego dążyć na kilka sposobów. Można pójść drogą UE i ograbiać ludzi horrendalnymi podatkami. Można iść drogą ruchów ekologicznych, wspierając biopaliwa i doprowadzając tym do śmierci głodowej miliony ludzi. A można, nie robiąc przy tym wielkiej propagandy, zadbać samemu o swoje środowisko. Jednym z takich pomysłów jest akcja "Moje Silne Drzewo", która zmierza do zasadzenia 1.000.000 nowych drzew. mojesilnedrzewo.onet.pl/site/page/oprogramie Nie wnikam w szczegóły programu, bo - jak zawsze - ktoś w tym ma interes. Ale postanowiłem przyłączyć się do idei i zasadzę w tym tygodniu dodatkowe drzewo na moim terenie. Apeluję, niech każdy, komu zależy na świeżym powietrzu, również posadzi jedno drzewo. Będzie z tego niebywale lepszy efekt niż marnowanie miliardów euro na chore pomysły "łapania CO 2". W naturze zawsze rośliny przetwarzały CO 2 i było dobrze. Odkąd zajęli się tym politycy jest coraz gorzej. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 24-04-2009 | Ela Grabarczyk-Ponimasz | Mleczko zohydza? |
Co sądzicie? wyborcza.p(*)ydza_pojecie_patriotyzmu_.htmlRysunek "Patrioty" Andrzeja Mleczki, który nie podoba się niektórym mieszkańcom może zniknąć z kawiarnianego ogródka. Sam autor nie ukrywa, że to nie najlepsze miejsce dla takiego rysunku.  Czy jest co zohydzać? Czy patriotyzm pojęty tak, jak przez postacie skarykaturyzowane przez Mleczkę wart jest obrony? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 81 (przedawniony) | | 24-04-2009 | Robert Zawecki | Feministyczne dziwadła |
Cytat:Jeśli organizatorzy igrzysk zimowych w Vancouver nie dopuszczą do zawodów w skokach na nartach kobiet, to będzie pogwałceniem kanadyjskiej konstytucji. Albo mężczyźni też nie będą skakać albo niech skaczą, ale poza Kanadą - mówił w poniedziałek z zupełnie poważną miną w sali Sądu Najwyższego Kolumbii Brytyjskiej prawnik Ross Clark W Kanadzie ruszył precedensowy proces, którego stawką jest równouprawnienie, ale być może także to, czy Adam Małysz powalczy o medal olimpijski. Clark reprezentuje zawodniczki skaczące na nartach. Wśród nich jest mistrzyni świata z Liberca Amerykanka Lindsey Van. Kobiety pozwały do sądu VANOC, czyli komitet organizacyjny igrzysk w Vancouver, twierdząc, że niedopuszczenie kobiet do rywalizacji w skokach narciarskich to dyskryminacja www.sport.(*)a_igrzyska__jesli_kobiety.html Zatem wyjazd Małysza na igrzyska olimpijskie stoi pod znakiem zapytania, bowiem skacząc na nartach dyskryminuje kobiety. Uważam, że sprawy dojrzały do całościowego uregulowania. Dość dyskryminacji kobiet! Niech startują na równych prawach z mężczyznami. Skończmy z tym seksistowskim podziałem na konkurencje kobiece i męskie. Wszyscy jesteśmy ludźmi, więc segregacja jest niepotrzebna. Niech od przyszłego roku we wszystkich dyscyplinach kobiety startują obok mężczyzn. Można w rajdach samochodowych, więc można w innych dyscyplinach, jak podnoszenie ciężarów, rzut kulą, biegi, boks, rugby... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 24-04-2009 | Robert Zawecki | Łóżkowy przyjaciel lepszy od małżonka |
Coraz trudniej żyć w tradycyjnych związkach. Rozwody są stresujące, więc coraz częściej chcemy żyć indywidualnie. Pozostaje problem seksu - przypadkowe kontakty są ryzykowne, a metody mechaniczne nie zawsze dają pełnię przyjemności. Coraz bardziej upowszechnia się relacja typu "przyjaciel z bonusem łóżkowym", czyli ktoś, z kim można porozmawiać, kto czasem pomoże, z kim można bezpiecznie pofiglować w łóżku, ale z kim nie wiążemy się zanadto. Jakby to przewrotnie nie brzmiało, to małżeństwo coraz częściej zaczyna kojarzyć się z niewolnictwem. kobieta.ga(*)jaciel_z_lozkowym_bonusem.htmlJak Wam się to podoba? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 23-04-2009 | Jurek | Wolność słowa - jest czy nie? |
Ostatnio słowa pan prezydent i pan papież powiedziałem z małej litery, na siedząco i bez czołobitności.Przyznam się jeszcze,że wcześniej rozmawiałem o seksie.Czy w państwie,w którym jest podobno wolność słowa mam się już zacząć bać? (Nawiązuję do pytania Palikota o alkoholizm Kaczyńskiego,za co jakaś prokuratura wszczęła śledztwo o znieważenie głowy państwa!!!).
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 23-04-2009 | Matix | Gattaca - szok, czy rozwój? |
Trzeba przyznać, że w natłoku badziewia, głupoty, tandetnej sensacji, marnej pornografii, Hollywood od czasu do czasu wyda na świat coś nad czym można się zastanowić po filmie. Dziś (dopiero) obejrzałem film "Gattaca". Jeden z tych, które nie próbują przesłonić treści marną sensacją, akcją, efektami FX, tak jak było to zrobione w filmie "Wyspa". Zastanawiam się, czy według Was obraz życia ludzi w przyszłości przedstawiony w tych dwu filmach (szczególniej w "Gattaca") jest racjonalnym celem rozwoju ludzkości, czy może ludzie stworzyliby sobie kolejny holokaust, kolejną próbę podziału, tym razem nie ze względu na kolor skóry, rasę, wyznanie, pochodzenie, lecz genom. Pojęcie genetycznej dyskryminacji zostało użyte w filmie "Gattaca", zaznaczam, że nie chodziło tu o dyskryminację w sensie w jakim można by taką zastosować już dziś, przecież każdy człowiek ma inne geny, jeden lepsze drugi gorsze i nie można nazwać dyskryminacją tego, że Franek został przyjęty do pracy przy kopaniu rowów, a Jacek nie, bo Franek był większy i dużo silniejszy. Nie o to chodzi w filmie. Tutaj chodzi o prawdziwą dyskryminację, kiedy ludzkość dzieli się na 2. Ci którzy kupili sobie geny (właściwie ich rodzice) i ci, których na to nie stać. Czy według Was taki scenariusz byłby przejawem racjonalnego rozwoju ludzkości, czy kolejnym powtarzającym się w kółko od wieków jej podziałem na lepszych i gorszych. Od siebie dodam na razie tylko tyle, że są dwie wartości, które mam za święte: wolność osobista i indywidualizm... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 95 (przedawniony) | | 22-04-2009 | wieczorek | Polemika z Robertem Zaweckim |
hej, Podstawą mojej wiary jest przekonanie że człowiek ma zdolność do przezwyciężania swych destrukcyjnych emocji , jest zdolny do życzliwości i współczucia , posiada umiejętność do uczenia się , poszukiwania rozwiązań jak najmniej szkodliwych ... że ma zdolność do rezygnacji z wykorzystywania swej przewagi i poszukiwania rozwiązań kompromisowych w których wzajemny szacunek jest podstawą owych rozwiązań ... jest zdolny do krytycznej analizy tak zwanych automatyzmów czyli oczywistości ...
Od czegoś trzeba zacząć ... Więc ja proponuje właśnie coś takiego !
Czy podejmujesz rozmowę ?
pozdrawiam makuś
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 19-04-2009 | Aleksandra Stolc | Apostazja śmiertelnym wrogiem KK |
Przechadzając się dzisiaj po ścieżkach wirtualnej Polski, znalazłam bardzo ciekawy artykuł. wiadomosci(*)ow,wid,11044143,wiadomosc.htmlWynika z tego, że Kościół Katolicki traci coraz więcej wiernych i sypie się jak domek z kart. "Wielokrotne duchowni mówią, że z przypadkiem apostazji spotkali się po raz pierwszy. Tymczasem często jest to nieprawda". "Internauta o nicku Paul3191, komentujący postawione w ankiecie pytanie, pisze, że wystąpił z Kościoła, w którym, bez swojej wiedzy, był tylko raz - podczas chrztu. Za te słowa gani go Helga, której opinia zdaje się być podobna do opinii wielu Polaków: 'Od dawna wiemy... można to poznać po Twoich postach, że jesteś sprzeniewierzeńcem, który za kilka srebrników sprzedałby wiarę swoich przodków. To tak, jakbyś odciął korzenie od tych, którzy od wieków tworzyli twoje drzewo genealogiczne. Budzisz we mnie wstręt i obrzydzenie!'" Piszcie, jestem ciekawa Waszych opinii na ten temat  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |