 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 16-10-2010 | drHaust | Długi narodowe? |
To jak w końcu jest z tym budżetem i naszymi długami? My Polska mamy "kasę"? czy nie mamy? Chyba mamy sporo... Gdzie? Gdzie bądź! KK bierze ile sie da, a teraz... cytat: "...Minister sprawiedliwości odwiedził Instytucie Ekspertyz Sądowych, w którym prowadzone są prace nad odczytaniem nagrania z czarnych skrzynek tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku. Kwiatkowski ogłosił, że instytut otrzyma dodatkowe 200 tys. zł przeznaczone na finansowanie ekspertyz związanych z kwietniową katastrofą..." dodatkowe - a ile już dostał? oczywiście to marne 200tys, ale? jakoś wszystko to mi bardzo nieładnie pachnie! całość: m.wiadomos(*)__Czego_sluchal_minister_.htmlto może vat na 44%? lub 66%? wspominałem już dziś że na trzeźwo to tu się nie da! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 16-10-2010 | Krzysztof Jóźwiak | Zamiana kościołów na domy kultury ? |
Obecnie w Polsce jest kilkanaście tysięcy kościołów, a co roku przybywa kilkaset (~ tysiąca). Budowa każdego, uśredniając, kosztowała kilkanaście mln zł. Co roku wykłada się na te budynki ok. 10 mld zł. To co nieuniknione zaczyna nabierać tempa, a więc powstaje pytanie: Co dalej z tymi nieruchomościami ? - Spichlerze/magazyny ? (trochę za wysoki standard chyba) - dyskoteki/kluby (w części na pewno tak) - DOMY KULTURY ! TAK ! ~1% PKB na kulturę i na pewno rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Polsce będzie w czołówce światowej  PS> Jest piątek, mam dobry humor więc nie mówcie mi, że rozmawiamy o perspektywie czasowej kilkudziesięciu/kilkunastu, lecz kilku lat do rozpoczęcia tego procesu  Wierzmy we wzrost wykładniczy, okoliczności losu i wiatr odnowy  link: wiadomosci(*)__parafii____coraz_wiecej.html | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 16-10-2010 | rexus | Łamanie prawa przez państwo |
Rząd RP dopuścił się po raz kolejny poważnych wykroczeń, zamykając sklepy z dopalaczami. Ustawa nie definiuje dopalaczy, lecz zabrania sprzedaży substancji szkodliwych. Powrót do średniowiecza. Wedle ustawy należałoby wycofać ze sprzedaży przede wszystkim alkohol i papierosy a także masło, margarynę, ocet, zupki chińskie, kebaby, kurczaki z rożna, coca colę, pepsi colę, cukier, kawę, herbatę, gripex max (popity kawą to całkiem przyzwoity dopalacz), fasolkę po bretońsku, sól... Nie wyobrażam sobie, być lojalnym wobec takiego ignoranta jak nasz prawodawca rząd. Nie można wprowadzać idiotycznego prawa, to obraza rozumu. Kto zrobi w końcu porządek z tymi kretynami? Przecież skarb państwa zarobił na tym interesie (z podatków) w ciągu roku prawie 100 mln pln. Za mało? To niech akcyzę każą przyklejać idioci? Jak można przyzwalać przez dwa lata na handel czymkolwiek, i nagle tego zabronić?! W takich warunkach prawnych nie ma miejsca na innowacyjność i przedsiębiorczość. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 16-10-2010 | AdamGr | Okiem Polonii |
Wypowiedź kieruje wyłącznie (!) do osiadłej emigracji, czyli nie stricte zarobkowej, do tych którzy już jakiś dłuższy czas mieszkają poza granicami kraju. Od 14 lat obserwuje wypowiedzi na różnych polskich forach (przeróżna tematyka) i mam takie spostrzeżenia :
- wyraźny wzrost agresji wypowiedzi (ogólnie agresji i odbieranie partnera w rozmowie jako potencjalnego rywala) ; dłuższy dialog jest praktycznie niemożliwy, gdyż zawsze dochodzi do osobistych utarczek rozwalających dokumentnie wątek - wyraźna polaryzacja poglądów powodująca tworzenie "barier-sząńców", które się zawzięcie broni za wszelką cenę, w tym tworzenie grup wzajemnej adoracji tworzących "front przeciw komuś" wyłącznie na zasadzie solidarności "forumowej" (dłuższa obecność) - radykalnie obniżenie poziomu dyskusji, a dokładnie podstawowej wiedzy w zakresie omawianej kwestii - upowszechnienie slangu (głównie hybrydy polsko-angielskiej) , jako podstawowej formy przekazywania informacji ; niestosowanie się do tej mody-maniery-wymogu (wykreowanego języka) powoduje pewną konsternacje i miejscami kompletną niezrozumiałość osoby która nie stosuje slangu i posługuje się klasycznym polskim literackim z normalnym użyciem terminologii naukowej (pojęcie bez opisowości) - całkowita degradacja "skrótów emocjonalnych" upowszechnionych w internecie typu uśmiech, przymrużenie oka , stosowane są opacznie lub ich użycie nie jest w ogóle brane pod uwagę w odbiorze treści - niezależnie czy się coś użyje interlokutor zinterpretuje sobie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 15-10-2010 | Mariusz Agnosiewicz | Lekcja etyki z księdzem |
Ponoć księża uczą etyki. Często słyszy się obawy, że wprowadzenie masowo etycznej alternatywy w szkołach będzie fikcją, gdyż zajęcia te zmonopolizują katecheci i teologowie. Wiadomo, że Kościół organizuje specjalne kursy z pedagogiki etycznej, celem zagospodarowania tej przestrzeni. Wiele się o tym słyszy, ale jak to wygląda w rzeczywistości? Chciałbym konkretnych przykładów księży/zakonnic uczących gdzieś etyki. Ktoś zna, ma doświadczenie w tym zakresie? Dziś od rana wypytuję się o to pośród ludzi, którzy mieli etykę w szkole i na razie nie udało mi się odnaleźć osoby, która by miała z księdzem. Prowadzą to poloniści, historycy, filozofowie, ale czy dopuszczani są również księża? Wiadomo, że obecna skala tego zjawiska nie musi rzutować na to, jak będzie to wyglądało po upowszechnieniu etyki, wszak księża dopiero się za temat wzięli. Nawet więc, jeśli obecnie 1% zajęć z etyki prowadzą księża, to wcale nie oznacza, że jak etyka będzie w 50% szkół, to nadal będzie to 1% księży. Niemniej chodzi mi o konkretne przykłady - aby poznać, jak takie zajęcia etyczne z księdzem mogą wyglądać. Może powstanie z tego jakiś reportaż lub tekst, jeśli będzie o czym pisać  Jest? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 14-10-2010 | Kuba Śruba | Polacy przeciwko pomnikowi |
Jak donosi CBOS Polacy są w większości przeciwko pomnikowi L. Kaczyńskiego w Warszawie: Cytat: 58 proc. Polaków jest przeciwnych budowie pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie; 34 proc. chciałoby, aby prezydent, który zginął w katastrofie smoleńskiej, miał pomnik w stolicy - wynika z sondażu CBOS. Zdecydowanie przeciwnych budowie pomnika jest 34 proc. badanych; 24 proc. uważa, że pomnik raczej nie powinien powstać. źródło: www.tokfm.(*)omnika_Lecha_Kaczynskiego.htmlJestem naprawdę w szoku! Takiej trzeźwości myślenia bym się po rodakach nie spodziewał. Waham się jednak, czy prezydent, który zginął wypełniając swoje obowiązki nie zasługuje na jakiś szczególny rodzaj upamiętnienia (jakim by politykiem nie był). Zasadniczo podpisał bym się pod przytaczaną przez wielu ankietowanych opinią, że Wawel to wystarczające uhonorowanie. Uważam, że powinien powstać zbiorowy pomnik ofiar katastrofy np. w pobliżu lotniska wojskowego w Warszawie. W wywiadzie dla tokfm Paweł Deresz powiedział, że wybrał by to miejsce, bo na to lotnisko 10 kwietnia ludzie z różnych opcji politycznych jechali w zgodzie. Miejsce pod pałacem prezydenckim to jak wiadomo symbol wojenki polsko-polskiej. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 13-10-2010 | GREEN | Mała akcja |
Moi drodzy, jako że sytuacja jaka objawia mi się ostatnimi czasy w mediach, atakująca do szpiku kości, jak natrętna mucha nie może pozostać obojętna, proszę o poradę. W ostatnich dniach (w sumie można przeciągnąć to na pół roku, ale pal sześć) jestem oszołamiana przez brata Kaczyńskiego jego potrzebą zamanifestowania swojej krzywdy, racji, jak również kompletnej arogancji wobec ludzi, takich jak ja, których cała sytuacja (no chyba nie muszę pisać o co idzie) nie dotyczy a dotyka! Bardzo chciałabym (odnosząc się do ostatnich wydarzeń) złożyć przed domem pana Jarosława Kaczyńskiego wieniec żałobny ku czci zmarnowanej demokracji i gnijącej z ignorancji - myśli humanistycznej. O tolerancji nie wspomnę, bo i moją szlag trafia. Jako dodatek proponowałabym konstytucję przepasaną kirem... Myślę, że niegłupio by było gdyby podobnych wieńców znalazło się tam więcej. Zdaję sobie sprawę z "wątłych nóżek" na jakich moja koncepcja stąpa, że może wydawać się nie do końca poważna, ale pytam Was: da się to zrobić??? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 13-10-2010 | tropsy | Polska mnie przeraża. |
Urodziłam się i mieszkam w małopolsce.To przedziwne miejsce pełne jaskrawych kontrastów, folkloru i zaściankowości.Zastanawiam się jak ludzie żyją tu na co dzień i potrafią być szczęśliwi.Dlaczego ja nie potrafię.Czy to kwestia nieprzystosowania społecznego?A może zwykła życiowa niezaradność.Jestem osobą młodą i pozostaję bez środków do życia.Aktualnie poszukuję pracy przy użyciu standardowych metod.Jak w moim przypadku radzą sobie inni? Szukają sponsorów, rodzą dzieci i kończą edukację na szkole podstawowej.Pozostali żyją z prostytucji, handlu narkotykami i oszustw.Więc jestem niezaradna, bo dostrzegam granicę krzywdy i nie chcę jaj przekroczyć.Lokalna społeczność tłumnie odwiedza kościoły.Psy trzymane na łańcuchach, bez wody, w upale pilnują dorobku życia.Nikogo nie obchodzą zanieczyszczone rzeki i lasy.Czarnoskóry przechodzień, który jest tutaj rzadkością, budzi sensację i przyciąga uwagę. Czyli jestem również nieprzystosowana społecznie, ponieważ posiadam sporo empatii.Obchodzi mnie los krzywdzonych ludzi i zwierząt.Szanuję i doceniam przyrodę.Z tolerancją odnoszę się do wszelkich odmienności i cudzych poglądów.Religię uważam za największe zło tego świata.Księża jawią mi się jako zdegenerowana banda pasożytów,żerująca na ludzkiej naiwności.Jestem przerażona brakiem perspektyw ekonomiczno-społecznych.Ludzie zupełnie zatracili człowieczeństwo.Nie ma co liczyć na poradę, pomoc, czy choćby szczerą rozmowę.Okazana sympatia rodzi agresję.W życiu kierują się zasadą podejścia bez.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 13-10-2010 | drHaust | BOŻE, BOŻE CO TY MASZ DO POLAKÓW |
Dziś w godzinach porannych był spory wypadek, 18 osób nie żyje. Wielka tragedia. Info tu: polskaloka(*)e-nie-zyje-16-osob,1543300,217I patrząc na komentarze znalazłem takie coś: > BOŻE, BOŻE CO TY MASZ DO POLAKÓWpolskaloka(*)b/komentarze,1543300,,33355494> przecież wierzymy w Ciebie, gorliwie się modlimy i takie tragedie mamy w zamian Smoleńsk, Tusk, powodzie cóż żeśmy Ci uczynili. Dlaczego nie doświadczasz tak Niemców, którzy wymordowali miliony ludzi? Oni mają autostrady, dobrobyt,pracę. Bądź wola Twoja.no własnie, MY wierzymy a TY w nas nieszczęścia i jeszcze: ONI mają lepiej. Jaka piękna miłość bliźniego. Nie nas boże ogniem a ich... do 7 pokolenia... Dodam, że ONI w czasie tzw. IIWŚ na klamerkach pasów mieli wypisane: "gott mit uns" co w aspekcie papy Benka - ma sens <>
Czy zawsze konsekwencja braku poszanowania prawa, przepisów, a nawet zwykłej logiki musi być odbierana jako gniew/dopust boży?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 38 (przedawniony) | | 13-10-2010 | Mariusz Agnosiewicz | Katolicki sceptycyzm specjalnej troski |
Niedawno napisałem krótki komentarz do popkulturowej wiary w św. Mikołaja a oto teraz dostaję dokument w którym Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego - organizacja o znamionach typowej sekty, choć po sprawdzeniu okazało się, że działają w ramach KK, czyli: nie sekta  poucza nauczycieli, dyrektorów i rodziców: Cytat:Św. Mikołaj był biskupem, a nie staruszkiem w stroju krasnala jak się go obecnie często przedstawia, a w czynieniu dobra pomagały mu anioły, a nie renifery i elfy. Może księża będą głosić na kazaniach nową zasadę poprawności religijnej: przedstawiać św. Mikołaja we wdzianku biskupim?  Ale nie o tym miało być. Chodzi o list owej sek... to znaczy prawowiernej organizacji laikatu katolickiego, której głównym celem jest "głoszenie kerygmatu, czyli głównych prawd chrześcijańskiej wiary, tak aby każdy uczestnik mógł przeżyć osobiste spotkanie z Jezusem" (mówiąc w uproszczeniu: odlot mistyczny). List, który został wysłany do placówek edukacyjnych w Polsce. Cytat:Moja mama, która pracuje w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie otrzymała NIEZWYKLE PRZEJMUJĄCY dokument, który przywędrował ponoć do wielu uczelni w Polsce prosto ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego w Gliwicach. Dokument to niezwykły. Oszczędzę sobie komentarza ad personam, bo niegrzecznie jest kpić z ludzkich chorób. W każdym razie przestrzega on przed innymi od katolicyzmu pseudo i paranaukami. Chłopcy z "nowej.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |