Obecnie w Polsce jest kilkanaście tysięcy kościołów, a co roku przybywa kilkaset (~ tysiąca). Budowa każdego, uśredniając, kosztowała kilkanaście mln zł. Co roku wykłada się na te budynki ok. 10 mld zł. To co nieuniknione zaczyna nabierać tempa, a więc powstaje pytanie: Co dalej z tymi nieruchomościami ? - Spichlerze/magazyny ? (trochę za wysoki standard chyba) - dyskoteki/kluby (w części na pewno tak) - DOMY KULTURY ! TAK ! ~1% PKB na kulturę i na pewno rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Polsce będzie w czołówce światowej  PS> Jest piątek, mam dobry humor więc nie mówcie mi, że rozmawiamy o perspektywie czasowej kilkudziesięciu/kilkunastu, lecz kilku lat do rozpoczęcia tego procesu  Wierzmy we wzrost wykładniczy, okoliczności losu i wiatr odnowy  link: wiadomosci(*)__parafii____coraz_wiecej.html |