Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
10-09-2020okragly500+ dla celebryty
W Giżycku ruszyła budowa pływającej restauracji "Wodny Świat" Roberta Lewandowskiego Inwestycja za 71 milionów złotych, została dofinansowana 41 mln zł przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W restauracji będzie można zamówić świeżo złowione ryby. Znajdzie się tam także przestrzeń do cumowania łodzi

narzekamy na "darmowe" 500+, za rodzenie dzieci, które bedą wykorzystywane jako niewolnicy systemu, pracując np u Lewandowskich którzy dostaną 41 000 000 zł, żeby jemu to umożliwić.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
09-09-2020Leonardoo"Krwawy biznes futerkowców"

Czyli sezon ogórkowy w pełni.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
02-09-2020MaxGolonko3Szanse opozycji na odzyskanie władzy
To jest post o szansach partii politycznych w Polsce na dojście do władzy.

Upór partii opozycyjnych przy równości małżeńskiej dla gejów zakończy się tym, że Kościół będzie rządził Polską, za pomocą PIS, przez kolejne tysiąc lat.
Ludzie bowiem są mądrzy i doskonale wiedzą to co już, od niedawna, wiedzą naukowcy.
Chłopiec nie powinien być eksponowany na entuzjastyczny przekaz lub wizerunek seksu męsko-męskiego bo może to (w 17% przypadków)zmienić jego potencjalny życiorys na pozbawiony możliwości posiadania naturalnego potomka w typowym związku ("kastracja psychiczna").
Odbiera to chłopcu opcję życiową decyzją podjętą przez kogoś innego. To narusza jego prawa człowieka w sposób oczywisty. Chłopiec nie jest przedmiotem, który można przydzielać gejom i nie gejom na zasadzie równego dostępu jak chleb czy krzesło. Jest człowiekiem.

Nie wierzę w ani w Jahwe ani w Jezusa - dodam dla porządku.

GRAFIKA
scontent-f(*)f4727c8afa2811201e&oe=5F73B02A
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
28-08-2020ArminiusKrew wasza na syny nasze?
Polska od kilku miesięcy odmawia zgody niemieckiemu ambasadorowi w Polsce na rozpoczęcie misji dyplomatycznej. Fakt ten komplikuje relacje między dwoma państwami - w tym także na odcinku wypracowywania wspólnego stanowiska względem dynamicznie się zmieniającej sytuacji na Białorusi.
Nie jest wykluczonym, iż przyczyną obiekcji Warszawy względem osoby ambasadora jest jego ojciec, który w czasie ostatniej wojny był wysokim oficerem Wehrmachtu (po wojnie oficer Bundeswehry) i jako taki przygotowywał narady w bunkrze Hitlera.
Jest możliwym, iż jest ziarno prawdy w twierdzeniu jak wyżej - gdyż schemat powyższy wpisuje wyśmienicie w politykę historyczną obecnego aparatu władzy.
Czy jednakże dzieci mają odpowiadać za ewentualne niecne czyny swych rodziców? To przekaz sensu stricto starotestamentowy - a w Polsce Nowy Testament bierze chyba procedencję przed Starym?

"Bliskie (polskiemu - red.) rządowi media poruszają jednak temat historii rodziny przyszłego ambasadora" - zauważa Broessler, informując, że ojciec dyplomaty, Bernd Reytag von Loringhoven, późniejszy oficer Bundeswehry, w ostatnim roku wojny jako adiutant przygotowywał narady w bunkrze Hitlera. "Do rodziny należał też jednak Wessel Freytag von Loringhoven. To on zorganizował ładunek wybuchowy do zamachu na Hitlera 20 lipca 1944 r." - zauważa niemiecki dziennik."

www.onet.p(*)mbasadora-rfn/d2rsy6w,79cfc278
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
26-08-2020Wojciech PrzytulskiMobilizacja wojskowa
Czy ktoś z Was, Waszych znajomych, członków rodziny lub w ogóle ktoś kogo znacie został w przeciągu ostatnich 2,5 roku wezwany do jednostki wojskowej celem mobilizacji, przeszkolenia albo czegoś podobnego?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 48 (przedawniony)
26-08-2020BerzeracMniejszości narodowe w Polsce
Witam. Ciekawi mnie kwestia mniejszości narodowych w naszym kraju. Ich nazwy, liczebność, teren zamieszkania, genealogia, te informacje można znaleźć w internecie. Mnie raczej interesuje ich tożsamość narodowa, więzy z Polską, kultura, obyczaje, światopogląd, orientacja polityczna. Liczę na to, że wśród szacownych forumowiczów jest ktoś, kto zalicza się do tychże mniejszości i podzieli się z nami swoją tradycją i obyczajami.

Jeśli jakąś nację pominąłem, to z góry przepraszam. Kaszubi, Litwini, Łemkowie, Tatarzy, Romowie, Żydzi.

Mam szwagra Roma. Pomimo utartych i obiegowych opinii na temat Romów, powiem tylko tyle, że nie znam bardziej pracowitego, życzliwego, zarażającego empatią i uczciwego człowieka.

Ciekawa sprawa jest np ze mną. Jestem Ślązakiem z dziada pradziada, ale nigdy nie uważałem się za mniejszość narodową, chociaż są ku temu przesłanki. Faktem jest, że na Górnym Śląsku i Śląsku opolskim jest mniejszość niemiecka. Ja to rozumiem, gdyż śląski folklor, zwłaszcza obyczaje i muzyka, bardziej zbliżone są do niemieckich, ba nawet do czeskich niż polskich. Przyczyną tego jest to, że Śląsk przez większość czasu leżał w granicach Prus, Niemiec i Czech niż Polski. Stąd gwara z zapożyczeniami z niemieckiego i czeskiego i zaadoptowanymi obyczajami. Chociaż pytany np w narodowym spisie ludności o narodowość, zawsze powiem "Ślązak" Być może ,że od zarania wieków zamieszkiwaliśmy ten region i dlatego nie czuję przynależności do mniejszości narodowych. Ubolewam tylko nad tym,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
24-08-2020MaxGolonko3Dbanie o psychikę i samopoczucie dzieci
Ustawa pozwalająca na udział dzieci w polowaniach odrzucona przez sejmową komisję środowiska! To zasługa Zielonych w Sejmie - w tym ich przewodniczącej Małgorzaty Tracz.
***
Druga sprawa na przykładzie zjawisk na FB.
Nazwa facebookowej grupy "Ogólnopolskie porozumienie ateistów ponad podziałami" i jej opis (nie zajmowanie się mniejszościami) bierze się z tego, że mają się w niej dobrze czuć także agnostycy i ateiści, którzy nie akceptują wszystkich aspiracji wszystkich mniejszości.
Największy wróg naszego wroga niekoniecznie oznacza, że musimy akceptować wszystkie jego pomysły i zachcianki. Przykładem są ultra-aktywni działacze LGTB jak Śmiszek, których Kościół oczywiście bardzo nie lubi. Nie oznacza to, że na tej grupie wszystkie ich pomysły każdy ateista ma uważać za święte i niekwestionowalne.
Ateizm, ekologiczność, pro-Zieloność to coś innego niż ultra-ambitny pro-LGBT-yzm.

Znam osobiście ateistów, którzy uważają, że system adopcyjny powinien dawać pierwszeństwo parom damsko-męskim przed jednopłciowymi o ile jest chętna by wziąć dziecko para damsko-męska.

Nikt nie twierdzi, że moralnie para damsko-męska jest lepsza. Statystycznie jest równie moralna. Niemniej wielu ateistów uważa, że z tych dwóch równych moralnie par dziecko w Polsce powinno dostawać na zastępczych rodziców parę, w której będzie miało typową mamę.

Za pierwszeństwem dla pary damsko-męskiej może przemawiać też wielkie szwedzkie badanie naukowe (męski homoseksualizm wydaje się nie wrodzony u sporej części..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
19-08-2020okraglyprezydent
Andrzej MALINOWSKI Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej (jaki tytuł), najstarszej i największej organizacji pracodawców skupiającej 20 000 przedsiębiorstw, zatrudniających 6 milionów pracowników, przewodniczący Rady Dialogu Społecznego, powiedział dzisiaj w radio, że żadna praca nie hańbi, za wyjątkiem nisko opłacanej objaśniając dlaczego nie zgodzi sie na podniesienie placy minimalnej (nasze elity są niesamowite)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
15-08-2020VonMCzy feministki wykluczą kobiety będące ofiarami przemocy?
Król jest wprawdzie nagi, ale coraz więcej feministek przyznaje wprost, że ich poglądy są wynikiem projekcji doświadczeń z przemocowymi mężczyznami na wszystkich mężczyzn. Ostatnio dołączyła do nich Pani Magda Mołek opowiadając o uderzeniu ją przez menela. Kilka lat temu, Pani Mołek, bodajże w Sopocie, nawiązując do swojej - niewątpliwie atrakcyjnej - kreacji, prorokowała erekcję u wszystkich swoich męskich obserwatorów. Moje doświadczenie z kobietą z przemocowego domu jest takie, że znacznie bardziej zainteresowana była wiadomą częścią ciała niż bliskością w ogóle. Stąd mój wniosek i pytanie numer jeden do Was odnośnie jego słuszności.

1. Czy kobietę z domu przemocowego można (z dużym prawdopodobieństwem) rozpoznać po nadmiernym zainteresowaniu genitaliami względem bliskości i intymności w ogóle i czy jest to zarazem wyraz stereotypowego podejścia do mężczyzn?

I drugie, bardziej oczywiste, odnoszące się bezpośrednio do tytułu wątku- czy przez działalność feministek, mężczyźni będą się bać związku z kobietami będącymi w przeszłości ofiarami przemocy ze strony mężczyzn, traktując je jako problem i ryzyko fałszywego oskarżenia o to samo?

Zapraszam do wymiany spostrzeżeń i poglądów.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
11-08-2020ArminiusMisja - wysadzić unikatowy most!
Czy okaże się niemożliwą? Przyszłość pokaże. Że macherzy z Hollywood - mając szlaban w Szwajcarii na podobne brewerie - chcą spektakularnie wysadzić w powietrze pilchowicki most pod Jelenią Górą - to skandal ale przecież jest tu jakaś logika perwersyjna, bo niszczą rzecz w bananowej - z ich punktu widzenia - republice, nie u siebie. Ale że polski wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego - bez mrugnięcia okiem wpisuje/wpisywał się w tę narrację - to nie tylko zbrodnia, to także prowerbialny błąd.
Frapują mnie motywy stojące za poglądem wiceministra kultury. Na pierwszy rzut okaz wygląda to na rażącą ignorancję i brak elementarnej wiedzy z zakresu... kultury technicznej i narodowego dziedzictwa. Jednakże być może nie jest on aż tak bardzo w ciemię bity - i po prostu, korzystając z okazji, chce dołożyć swoją cegiełkę do repolonizacji ziem odzyskanych, likwidując kolejny obiekt o proweniencji zdecydowanie germańskiej.
Co, kto sądzi na temat?

budynkowo.pl/news/most-pilchowicki/

"W 2020 roku pojawiły się informacje, jakoby most miał stać się kadrem filmu Mission: Impossible 7Informacje powiązane z artykułem "Mission: Impossible 7" w Wikidanych. Informacje te po raz pierwszy podał Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich w latach 2014-2019, w planach filmowców rzekomo było zrealizowanie sceny wysadzania mostu i w związku z tymi planami w oględzinach mostu w grudniu poprzedniego roku uczestniczyli przedstawiciele Wojska Polskiego (na miejscu zniszczonego mostu..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)