Kilka minut temu oglądałem w TV przegląd mediów zagranicznych z dnia dzisiejszego. Prawie wszystkie podjęły wątek protestu przeciw pochówkowi na Wawelu, większość podsumowywała to jako brak zgody w narodzie, wytykając kłótliwość, itd. Mam prośbę do przeciwników tego pochówku. I tak już nic nie zrobicie, i tak będzie tam pochowany, nie róbcie mojemu krajowi wstydu na całym świecie tymi protestami. Nie wyobrażam sobie gdy media na świecie pokażą transparenty w sobotę lub niedzielę. Odpuśćcie do końca żałoby.
Wiadomo, że decyzja o pochówku jest kontowersyjna i wiadomo, że wielu się nie podoba, i wiadomo, że będzie trwała też po pogrzebie. Dajcie spokój z protestami do końca żałoby. Nie chcę po prostu aby mój kraj został negatywnie pokazany na świecie, tylko tyle.
A że "racjonalista.pl" jest dość opiniotwórczym medium społecznościowym ludzi inteligentnych, to liczę na poparcie.
pozdrawiam |