Racjonalista - Strona głównaDo treści
Lista oszołomów - po 'tragedii narodowej'

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
13-04-2010 13:17Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Lista oszołomów - po 'tragedii narodowej'
Ocena 10 na 10
1. Artur Górski
wiadomosci(*)amy_orzekl__Rosja_mataczy.html

2. Zbigniew Suchy
www.alert2(*)e_Przemyskiej__POSLUCHAJ_.html

3. Tadeusz Rydzyk
wyborcza.p(*)o_Smolensku__Zamach_stanu.html

Z czasem na pewno lista będzie uzupełniana. Jak znajdziecie kolejne 'przypadki' - dopisujcie.

Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

agamn (143 punktów)
>Jak znajdziecie kolejne 'przypadki' - dopisujcie.

1. Pomysł pana Warzechy - zaczyna się licytacja
lukaszwarz(*)narodowy-im-lecha-kaczynskiego

2. Michalkiewicz jeszcze w dniu katastrofy "spełniły się życzenia Donalda Tuska"
www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1581

3. cytowany już chyba na forum Girzyński "Zwieńczył Jego skronie koroną męczeństwa"
girzynski.blog.onet.pl/

>Pozdrawiam

Pozdrawiam
Agata
13-04-2010 16:02 
 Ocena 2 na 2
Ojciec Dyrektor (1704 punktów)
"(...) Komorowski nie zawetuje żadnej ustawy, którą razwiedczykowie podyktują premieru Tusku."

No coment...

Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
Dyplomata - ktoś, kto mówiąc "spierdalaj" wprawia Cię w taki stan, że czujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.
14-04-2010 11:18 
 Ocena 2 na 2
(Alicja)Duda (25557 punktów)
placownik (17853 punktów)

   Anonimowy autor pomysłu na miejsce wiecznego spoczynku Pary Prezydenckiej, kryjący się pod nickiem "Rodzina" oraz ten, który ów pomysł zaakceptował, czyli (wedle mojej wiedzy) Ksiądz Kapelan Biskup Sekretarz Kardynał Metropolita Stanisław Dziwisz .

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
13-04-2010 15:39 
 Ocena 5 na 5
Kurczewski (2471 punktów)
Cytat:
- Zbyt wiele osób czuje się gospodarzami w tej sprawie. A gospodarz jest tylko jeden - metropolita krakowski. I wiem, że jeśli taka będzie wola rodziny, to kardynał Stanisław Dziwisz się zgodzi. Ale rodzina poprosiła jeszcze o czas do namysłu - mówił z kolei w RMF FM Majchrowski.


Za ONET

Trzeba będzie przypomnieć biskupom kiedy przyjdzie do rozmów o dofinansowanie prac w katedrze.

erka.ovh.org/
apud (4399 punktów)
>1. Artur Górski
>wiadomosci(*)amy_orzekl__Rosja_mataczy.html
>2. Zbigniew Suchy
>www.alert2(*)e_Przemyskiej__POSLUCHAJ_.html
>3. Tadeusz Rydzyk
>wyborcza.p(*)o_Smolensku__Zamach_stanu.html
>Z czasem na pewno lista będzie uzupełniana. Jak znajdziecie kolejne 'przypadki' - dopisujcie.
>Pozdrawiam

Lech Kaczyński na Wawel

Czytałeś/aś już ten wątek

Ten wątek został zamknięty

Niestety, autora zamknięcia nie znam...
placownik (17853 punktów)

> Ten wątek został zamkniętyNiestety, autora zamknięcia nie znam...

   A po co Ci autor? www.racjonalista.pl/forum.php/s,319209#w319214

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Asklepios (218 punktów)
Dla mnie śmieszna (tudzież żałosna) była rzekoma przepowiednia Nostradamusa. Poczytajcie sami: www.mmwroc(*)rofy-w-smolensku?category=news

Dlaczego tak wielu ludzi wierzy w teorie spiskowe i inne czary-mary?
placownik (17853 punktów)

    Zdzisław Krasnodębski. Socjolog. Filozof. Społeczny. A co!

Jesli ktos chce wierzyc w przypadek, niech wierzy, ja nie jestem w stanie uwierzyc. Takie rzeczy sie po prostu nie zdarzaja. Ta smierc zbyt dobrze wpisuje sie w wydarzenia ostatnich paru tygodni. Jakos tak sie zlozylo, ze na lotnisku w Smolensku zgineli ci, ktorzy pasuja do tych, lezacych zaledwie kilkanascie kilometrow dalej - w Katyniu..


70 lat temu "trzeba bylo" zabic 22 tys. Polakow. Teraz - 88... Przed kilkoma dniami w Katyniu byli inni przedstawiciele wladz Polski i nic im sie nie stalo. A haslo "byly prezydent Lech Kaczynski" stalo sie prawdziwe.


   Źródło - Nasz Dziennik. Zachowałem tekst dokładnie w tej formie w jakiej można się z nim zapoznać na stronie tej, z gruntu polskiej, gazety.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
placownik (17853 punktów)

   Na liście nie może zabraknąć naszego wieszczka narodowego - Marcina Wolskiego, który poniższym dziełem na trwale wpisał się w pamięć Rodaków.

NA ŚMIERĆ PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO
Mediom

Prawdę mając na ustach, a kłamstwo w kieszeni,
będąc zgodni ze stadem, z rozumem w konflikcie,
dzisiaj lekko pobledli i trochę stropieni,
jeśli chcecie coś zrobić, to przynajmniej milczcie!

Nie potrzeba łez waszych , komplementów spóźnionych
Waszej czerni, powagi, szkoda słów, nie ma co,
dzisiaj chcemy zapomnieć wszystkie wasze androny
wasze żarty i kpiny, wylewane przez szkło.

Bo pamięta poeta, zapamięta też naród
wasze jady sączone, bez ustanku dzień w dzień.
Bez szacunku dla funkcji, dla symbolu, sztandaru...
Karlejecie pętaki, rośnie zaś Jego cień!

Od Okęcia przez centrum, tętnicami Warszawy.
Alejami, Miodową i Krakowskim Przedmieściem
jedzie kondukt żałobny, taki skromny choć krwawy.
A kraj czuje - prezydent znowu jest w swoim mieście

Jego wielkość doceni lud w mądrości zbiorowej.
Nie potrzeba milczenia mącić fałszu mdłą nutą
Na kolana łajdaki, sypać popiół na głowę
Dziś możecie Go uczcić tylko wstydu minutą!


    jedzie kondukt żałobny, taki skromny choć krwawy... Ughh. Tym wersem Poeta chwycił mnie za gardło. Ughh. Nigdy Mu tego nie zapomnę.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
apud (4399 punktów)
>   Na liście nie może zabraknąć naszego wieszczka narodowego - Marcina Wolskiego, który poniższym dziełem na trwale wpisał się w pamięć Rodaków.
> [notatka]NA ŚMIERĆ PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO
>Mediom
>Prawdę mając na ustach, a kłamstwo w kieszeni,
>będąc zgodni ze stadem, z rozumem w konflikcie,

No, to poczytajcie sobie oryginał tego wiersza, napisany przez Tuwima po zamordowaniu Narutowicza,

A zaczynał sie zdaje od
Z Krzyżem na piersiach,
brauningiem w kieszeni

heheheh

Zreszta plagiat (powiedzmy przeróbka) jest najwyższa forma uznania.
A kto to jest ten Wolski?
zeby tak Żyda Tuwima robić bardem PiSowskiej endecji?
21-04-2010 07:06 
 Ocena 2 na 2
apud (4399 punktów)
>   Na liście nie może zabraknąć naszego wieszczka narodowego - Marcina Wolskiego, który poniższym dziełem na trwale wpisał się w pamięć Rodaków.

NA ŚMIERĆ PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO
>Mediom
>Prawdę mając na ustach, a kłamstwo w kieszeni,
>będąc zgodni ze stadem, z rozumem w konflikcie,
>dzisiaj lekko pobledli i trochę stropieni,
>jeśli chcecie coś zrobić, to przynajmniej milczcie!
>Nie potrzeba łez waszych , komplementów spóźnionych
>Waszej czerni, powagi, szkoda słów, nie ma co,
>dzisiaj chcemy zapomnieć wszystkie wasze androny
>wasze żarty i kpiny, wylewane przez szkło.
>Bo pamięta poeta, zapamięta też naród
>wasze jady sączone, bez ustanku dzień w dzień.
>Bez szacunku dla funkcji, dla symbolu, sztandaru...
>Karlejecie pętaki, rośnie zaś Jego cień!
>Od Okęcia przez centrum, tętnicami Warszawy.
>Alejami, Miodową i Krakowskim Przedmieściem
>jedzie kondukt żałobny, taki skromny choć krwawy.
>A kraj czuje - prezydent znowu jest w swoim mieście
>Jego wielkość doceni lud w mądrości zbiorowej.

Tuwim Julian

Pogrzeb prezydenta Narutowicza

Krzyż mieliście na piersi, a brauning w kieszeni.
Z Bogiem byli w sojuszu, a z mordercą w pakcie,
Wy, w chichocie zastygli, bladzi, przestraszeni,
Chodźcie, głupcy, do okien - i patrzcie! i patrzcie!

Z Belwederu na Zamek, tętnicą Warszawy,
Alejami, Nowym Światem, Krakowskiem Przedmieściem,
Idzie kondukt żałobny, krepowy i krwawy:
Drugi raz Pan Prezydent jest dzisiaj na mieście.

Zimny, sztywny, zakryty chorągwią i kirem,
Jedzie Prezydent Martwy a wielki stokrotnie.
Nie odwracając oczu! Stać i patrzeć, zbiry!
Tak! Za karki was trzeba trzymać przy tym oknie!

Przez serce swe na wylot pogrzebem przeszyta,
Jak Jego pierś kulami, niech widzi stolica
Twarze wasze, zbrodniarze - i niech was przywita
Strasznym krzykiem milczenia żałobna ulica.

>Nie potrzeba milczenia mącić fałszu mdłą nutą
>Na kolana łajdaki, sypać popiół na głowę
>Dziś możecie Go uczcić tylko wstydu minutą!
>[/notatka]
>    jedzie kondukt żałobny, taki skromny choć krwawy... Ughh. Tym wersem Poeta chwycił mnie za gardło. Ughh. Nigdy Mu tego nie zapomnę.
21-04-2010 12:35 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)

   No cóż. Nie dość, że oszołom, to jeszcze kawał sukinsyna.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Meretseger (61860 punktów)

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365