 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 04-08-2006 | Nihilia | Pochwała nicnierobienia? |
Scena 1: Jeżdżę na rowerze po Wrocławiu (ścieżki takie sobie, ale jak się nie ma, co się lubi...). Co jakiś czas mijam grupy młodych dziewczyn. Większość z nich robi sobie ze mnie, lekko mówiąc, żarty: wpadają przed rower na jezdnię, docinają... co ciekawe, ich główna aktywność ogranicza się do spacerowania obok sklepu lub wysyłania sms-ów. Scena 2: Sobotni ranek. Biegam sobie po parku. Co jakiś czas muszę odpędzać się od psów, których właściciel najczęściej siedzi sobie na ławeczce, popija piwko i jest wielce zdziwiony, iż jego pupil (heh... czasem nawet pitbull) może komuś szkodzić. Wyżej wspomniane "laski" często siedzą na ławce i nadal ze mnie żartują. (raz na stadionie lokalna inteligencja rzucała we mnie kamieniami. Bez komentarza) Scena 3: Stoję w kolejce. Co chwilę słyszę ciche: "Patrzcie, to ta, co biega" i chichot. Moje pytanie: czym zasługuję na swoiste napiętnowanie w środowisku? A może trzeba będzie kiedyś ludzi uprawiających sport zamknąć w zoo, a rowery przetopić na różańce?  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 99 (przedawniony) | | 04-08-2006 | Corvus | Jaki model państwa preferujecie? |
Chciałbym poznać opinie forumowiczów, odnośnie preferowanego przez nich modelu państwa. Anarchia? Państwo opiekuńcze? Model państwa minimum? Interesuje mnie ten temat, ponieważ właśnie złapałem się na tym, iż w ciągu kilku lat - poglądy moje zmieniły się prawie, że o 180 stopni. Tak jak kiedyś moje preferencje balansowały na pograniczu anarchii (klimaty mocno libertariańskie), tak teraz zdaje się, że w poglądach przechodzę już powoli z państwa minimum na stronę państwa opiekuńczego. Co się ze mną dzieje?  I jak to wygląda u Was? Zapraszam do dyskusji. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 31-07-2006 | joice | Nasze psychomanipulacje |
Nasze myśli nie są naszymi myślami. Są schematami narzuconymi nam przez świat zewnętrzny - ludzi, język, kulturę. Jedyny sposób, aby nie być pod kontrolą, to odebranie sobie życia... Jedyny sposób aby osiągnąć namiastki wolności, to uświadomić sobie w jaki sposób rozmaite mechanizmy oddają nas we władzę czynników zewnętrznych i zmieniają nas w sposób, którego nie rozumiemy najczęściej dla nas niepostrzegalny - podprogowy.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 31-07-2006 | Nihilia | Wakacje w Chorwacji, czyli Polaków portret nie-własny (??) |
Miesiąc temu miałam okazję spędzić z rodziną w Chorwacji 9 dni. Ponieważ turnusy trwały po 7, trzeba było zmienić pokój. Właściciel polecił nam jedną sąsiadkę... i tak nocowaliśmy w miejscu, w którym: - nad każdymi drzwiami wisiał krzyż; - w kuchni "straszyła" porcelana z wizerunkami Świętych; - wszędzie upchano święte obrazki z Medjugorje (300 km stamtąd) i kalendarzyki wzorowego chrześcijanina; - właścicielka nie znała żadnego języka obcego, a jej córka zaczęła rozmowę z moją matką: "Polska? Aaa... znam stamtąd księdza"; - last but not least: była kablówka z jedną stacją polską- TV TRWAM.
Zbieg okoliczności czy nowy wizerunek obywatela IV RP daje się we znaki? |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 31-07-2006 | jarekland | Renowacja i przeciwdziałanie. |
Ten wątek pasuje do kilku działów ale ostatecznie zdecydowałem się go umieścić właśnie w tym. W Głosie Szczecińskim ukazał się tekst w którym czytamy: "Ministerstwo kultury nie chce dofinansować odnowy zabytkowego ołtarza, który został zniszczony podczas grudniowego pożaru kościoła w Nowogardzie. Ołtarz został zdemontowany i czeka na renowację w konserwatorni zabytków w Szczecinie - informuje "Głos Szczeciński". - Już dawno ołtarz powinien być odnowiony - tłumaczy ksiądz Grzegorz Zaklika, proboszcz nowogardzkiego kościoła. - Nosiliśmy się z takim zamiarem. Jednak ciągle brakowało środków. Teraz już nie tylko powinien, ale musi być oczyszczony i odnowiony, bo podczas pożaru mocno ucierpiał."(...) Oczywiście zabytki należy restaurować-to chyba naturalne. Ale przypomina mi się tutaj powiedzenie "Polak mądry po szkodzie". Czyli zapobieganie. Na zabytkowe kościoły należy nałożyć obowiązek instalacji najnowocześniejszych (czyt. najskuteczniejszych) systemów antywłamaniowych, antypożarowych itp Jeżeli danego kościoła nie stać to budynek automatycznie winien przejśc na własność państwa-jako muzeum. Wtedy o odpowiednie zabezpieczenie musi troszczyć się państwo. A gdzie swoboda obrzędów religijnych - nie ma z tym nic wspólnego. Ona oczywiście istnieje. Innym rozwiązaniem jest płacenie przez Kościół podatku, nazwijmy go: zabezpieczający. Natomias państwo z zebranych pieniędzy funduje odp. asekurację. Ale jak znam życie, to zarówno w jednym jak i w drugim przypadku podniosłyby się głosy o.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 30-07-2006 | Zyga | Duch w Kancelarii Prezydenta |
Odbieram e-mail Klikam na link przesłany bez słowa komentarza przez znajomego Czytam i nie wierze w to co widze.... > Duch paraliżuje pracę Kancelarii Prezydenta. Wystraszeni urzędnicy szepczą po pokojach o swoich spotkaniach z siłą nieczystą. BOR i prezydencki kapelan deklarują gotowość walki ze zjawąwięcej na stronie gazeta.pl pod linkiem wiadomosci(*)iadomosci/1,60153,3510215.htmlCzytam dalej... To nie może być na powaznie, jakiś żart czy co? > Dowody na działanie ducha w pałacu> Latem "ktoś" skłócił Elżbietę Jakubiak, szefową gabinetu prezydenta, i Małgorzatę Bochenek, która w prezydenckiej Kancelarii zajmuje się współpracą ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Obie panie ze sobą nie rozmawiają. Spowodowało to paraliż pracy kancelarii.więcej tu: serwisy.gazeta.pl/metro/1,50145,3510212.htmlCo to przedszkole czy miejsce pracy ludzi mających wpływ na losy kraju? A może coś nie tak z redaktorem lub autorem artykułu? :D | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 29-07-2006 | Demostenes | Zmiany klimatyczne mają zły wpływ na świat zwierząt i ludzi |
Chciałbym Wam coś opowiedzieć, forumowicze.
Źle się dzieje wśród zwierząt. Ptaki jedzą szkodzące im pożywienie, chrząszcze kopulują z pustymi butelkami po piwie, żółwie wodne nie potrafią same trafić do wody. Czyżby traciły instynkt samozachowawczy? Nie, to wina człowieka, który wprowadza zamieszanie w naturalne otoczenie i życie wielu zwierząt - odpowiadają naukowcy.
Wspaniały samiec łabędzia czarnego, pływający po jeziorze Aasee w Münsterze ma dość "specyficzny" gust. Wybranka jego serca przewyższa go o kilka długości szyi, jest o wiele za gruba i zbyt biała jak na typowe upodobania tych ptaków. Co gorsza, jej stopy to pagaje, a ciało wykonano z tworzywa sztucznego.
Ten czarny łabędź wręcz postradał zmysły z miłości do... białego roweru wodnego. Dniem i nocą wiernie towarzyszy swej plastikowej piękności, adoruje ją i broni przed żaglówkami. Wielkie uczucie kwitnie już od ponad miesiąca.
To nie pierwszy przypadek miłości łabędzia do roweru wodnego w kształcie ptaka. Poprzedni miał miejsce na jeziorze Alster w Hamburgu i trwał całe lata - łabędź uciekł nawet z zimowego legowiska, aby odwiedzić swą ukochaną. Czarny łabędź z Münsteru jest więc jednym z wielu przykładów zaskakującego fenomenu "miłości bez przyszłości", zdarzającego się ostatnio niemal wszystkim gatunkom zwierząt na świecie.
Coraz częściej obserwuje się też, że wiele gatunków - od much, poprzez żaby aż po wiewiórki - popełnia tak fatalne pomyłki również w innych dziedzinach życia. Ptaki składają jaja prosto w.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 28-07-2006 | Demostenes | O niezdolności rozpoznawania prawdziwych problemów |
Dlaczego obecni politycy w Polsce, tak bardzo kierują się mądrością, a tak rzadko wykorzystują swą inteligencję? Partia LPR przygotowała projekt, dający prawo pracy przedstawicielom niektórych zawodów w niedzielę. Przywilej uzyskają hutnicy i lekarze ratujący ludzkie życie. Weterynarze już nie; nie ratują życia ludzkiego. Celem jest odebranie prawa handlu, co 7 dzień tygodnia. LPR ma rację, że jest to możliwe do uzasadnienia. Postęp zniszczył już wiele zwyczajów lokalnych społeczności. Tradycje i zwyczaje Japonii, Indii, a teraz ludów afrykańskich, które stanowiły wartość dodaną do egzystencji ludzkiej, zostały złożone na ołtarzu postępu. A kiedy już młody człowiek przeżyje swoje, osiągnie co miał osiągnąć i się zrealizuje, poczuje jak bardzo rzeczywistość materialna na Ziemi, dławi go. Doprawdy tworząc cywilizację, wystawiamy na wielką próbę swoje człowieczeństwo, gdyż trzeba być herosem duszy, by żyć we współczesnych, polskich blokowiskach i nie zatracić pełni człowieczeństwa. Posłowie LPR, PiS, czy Samoobrony nie mylą się, gdy dostrzegają problem. Za ok. 10 lat zacznie być opłacalne wdrożenie technologii, która zrezygnuje z rozwiązań dzisiejszych marketów, na rzecz punktów spożywczych z interfejsem prostym jak w bankomacie, w których będzie można zakupić produkty spożywcze. Przestrzeń potrzebna dla takiego urządzenia będzie mniejsza, niż ta, której potrzebują dzisiejsze markety. Koszty pracy będą minimalne, gdyż - jak oceniam - zaopatrzenie takiego urządzenia, może wystarczyć.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 28-07-2006 | jakubik | Konkordat |
Dzisiaj rocznica podpisania Konkordatu, proponuje wiec,ostatnio modne, np. czarne flagi w oknach...  . Poza tym zapraszam na jutrzejsza impreze: "Marsz POLSKA SOCJALNA - NIE KLERYKALNA" 29 lipca 2006 r. ulicami Warszawy przejdzie marsz protestu pod hasłem POLSKA SOCJALNA - NIE KLERYKALNA, którego organizatorem jest partia RACJA Polskiej Lewicy. Dzień wcześniej mija 13 lat od podpisania Konkordatu. wiecej na: www.racja.org.pl/ |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 26-07-2006 | realista | Dziwny jest ten świat |
Żydzi niszczą Liban i mordują Palestyńczyków a świat milczy? W Czeczenii Rosjanie robią to samo. I najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że społeczności międzynarodowa robi nagonkę medialną na Palestyńczyków i Czeczenów, którzy walczą wszelkimi sposobami o wolności, że są terrorystami i mordercami. Śmiem twierdzić, że to, co robią obecnie Żydzi w Strefie Gazy i Libanie jest jeszcze gorszym aktem terrorystycznym gdyż oni to robią pod pretekstem tego, że garstka jakiś tam chłystków porwała im żołnierzy 2 czy 3 i oto jest powód żeby niszczyć państwo libańskie np. podczas bombardowania Bejrutu jeden z pocisków trafił w autobus i zginęło 15 dzieci według mnie jest to ohydny akt terrorystyczny. Przecież tych żołnierzy dałoby się odzyskać w sposób w pełni dyplomatyczny a tak to jest pretekst żeby sobie trochę ludzi pozabijać Apeluję do rządu izraelskiego, że jest coś takiego jak DYPLOMACJA. To, co robią Palestyńczycy też nie jest dobre, ale robią to przede wszystkim dla swojej wolności. Natomiast w Czeczenii wojna trwa już kilkanaście lat i mówi się tylko o tym jak Bojownicy czeczeńscy organizują zamachy na biedną i Bogu ducha winną Rosję ach ci Czeczenii są źli, co oni chcą ot tych biednych i dobrych Rosjan. Natomiast o grupowych mordach gwałtach kradzieżach upokorzeniach itp. wojsk rosyjskich na ludności czeczeńskiej już nikt nic nie mówi. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |