Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
01-09-2013MałyskaKraków liczy na zyski?
Papież Franciszek postanowił, że kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie. Chwilę po tym oglądaliśmy entuzjastyczną wypowiedź prezydenta Krakowa - Jacka Majchrowskiego - liczącego finansowe zyski. Okazuje się, że ten optymizm może być nieuzasadniony.
"Po Dniach Młodzieży w Rio zostały gigantyczne długi. Jak duże - tego tamtejsza kuria nie ujawnia. Lecz o skali zadłużenia świadczy fakt, że Kościół sprzedaje zabytkowy budynek za równowartość 61 mln zł i oświadcza: To wystarczy na pokrycie części zobowiązań".wyborcza.p(*)zyly_sie_finansowa_klapa_.html
Brazylijscy organizatorzy tego religijnego przedsięwzięcia szacowali jego koszt na 350 mln dolarów. Przeliczyli się i gorączkowo szukają pieniędzy. Brazylijski rząd pokrył tylko jedną trzecią kosztów, resztę miał dać kościół, ale... nie dał! Arcybiskup Rio Orani J. Tempesta bez rezultatu poszukiwał sponsorów. Teraz Kościół sprzedaje budynek Domu Biednych im. Matki Bożej. "Na tym jednak nie koniec, bo długi są tak duże, że - jak informuje przewodniczący komitetu organizacyjnego ŚDM bp Paulo Cézar Costa - kuria rozważa już sprzedaż kolejnych należących do niej obiektów".
Ciekawe co teraz powie Jacek Majchrowski? Czy dalej będzie zachwycał się papieskim "prezentem" dla Krakowa, czy zatrudni dobrych księgowych? Na razie portal "Money.pl" prognozuje 1 mld zł. zysku z wydatków turystów (700 zł. krajowy i 2100 zł. zagraniczny..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 38 (przedawniony)
28-08-2013KozakZaporoskiIloraz inteligencji a poglądy polityczne
Witam,

Czy ma ktoś może wiedzę na temat jakichś badań które badałyby powiązania szeroko pojętej inteligencji (poprzez iloraz IQ, poziom wykształcenia, czy też inne w miarę sensowne wskaźniki) a poglądów politycznych?

I jeszcze jedna sprawa - większość znanych mi czołowych naukowców ma poglądy "lewicowe", tzn. inne niż konserwatywne, tradynacjonalistyczne, nacjonalistyczne itp. Czy zna ktoś może jakichś czołowych naukowców którzy byliby np. nacjonalistami? Chodzi mi głównie o naukowców żyjących obecnie czy w XX wieku. No i mówiąc naukowiec mam na myśli oczywiście nauki ścisłe bo nie wiem czy historyka można w ogóle naukowcem nazwać.

Pozdrawiam,
Sławek
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
28-08-2013MałyskaŻołnierze czy pielgrzymi?
Jeśli ktoś chce udać się na sierpniową pielgrzymkę na Jasną Górę może zrobić to w swoim wolnym czasie. Wystarczy wziąć urlop, zabrać prowiant do plecaka, nie zapomnieć portfela i w drogę. W wojsku jest inaczej!
W dniach 5 -14 sierpnia żołnierze Wojska Polskiego wzięli udział w pielgrzymce do Częstochowy. Udział zasadzie jest dobrowolny, ale Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego wydał specjalny rozkaz. Zobowiązał w nim Dowódcę Operacyjnego Sił Zbrojnych, Dowódcę Rodzajów Sił Zbrojnych, Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych aby umożliwili udział w pielgrzymce na Jasną Górę wszystkim zainteresowanym żołnierzom i pracownikom wojska. Szef Sztabu rozkazał im udzielenie pomocy w przygotowaniu i realizacji pielgrzymki.
Prywatne praktyki religijne urosły do rangi poważnych ćwiczeń!
"W rozkazie napisano, że "udział żołnierzy w pielgrzymce należy wykorzystać do kształtowania postaw obywatelskich, wartości duchowych, wiedzy historycznej, a także doskonalenia kondycji fizycznej oraz promocji wojska w społeczeństwie".www.tvn24.(*)juz-w-czestochowie,347275.html
To żołnierz nie może pielgrzymować w ramach urlopu? Trzeba angażować w religijne przedsięwzięcie praktycznie wszystkich najważniejszych dowódców? Wydzielono orkiestrę wojskową, asystę honorową, 7 autokarów, śmigłowiec, grupę zabezpieczenia pielgrzymki - 300 żołnierzy, łaźnię polową, zorganizowano lądowisko śmigłowców na Przeprośnej..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 114 (przedawniony)
26-08-2013MałyskaPolska oczami hierarchów
W połowie sierpnia kościół obchodził święto Wniebowzięcia Matki Bożej. Biskupi mieli dobry pretekst do przedstawienia swojej wizji świata i kraju. Miałem wrażenie, że hierarchowie opowiadali swoje traumatyczne przeżycia z innej planety.
Abp Michalik zaczął już w przeddzień święta stwierdzając, że: "przez Polskę i Europę "jak walec idzie fala pogaństwa". Jego zdaniem pogaństwo widać w instytucjach państwowych i środkach masowego przekazu, a przykładem jest choćby ostatnia sprawa usunięcia krzyża z budynku Komendy Miejskiej Policji w Radomiu".natemat.pl(*)stesmy-narodem-chrzescijanskim
Biskupowi chyba wzrok się popsuł, bo każdy dobrze widzący zobaczy przetaczającą się przez Polskę falę ciemnoty religijnej i fanatyzmu. Kościół chce więcej i więcej. Ingeruje nawet w wyposażenie komisariatu policji widząc tam demony i szatana.
W sukurs Michalikowi przyszedł abp Kowalczyk. Rozprawiał o niewiastach i smokach mając na myśli "umęczony" kościół. ,,Walka Smoka z Niewiastą to walka Szatana z Kościołem i jego dziećmi. Ta walka to nasze zmaganie z cierpieniem, śmiercią, grzechem, ale to również walka prowadzona indywidualnie czy instytucjonalnie z Kościołem i jego pasterzami" - stwierdził w katedrze gnieźnieńskiej abp Józef Kowalczyk.
www.tokfm.(*)__Walka_Smoka_z_Niewiasta.html
Kościół uważa..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
26-08-2013Christopher CJ JozwiakPodludzie istnieją! co zamiast 'kary śmierci'?
Śmierć nie jest żadną karą - to czeka i tak raczej większość z nas, degradacja materii ciała;

Podludzi nie powinno się też w żadnym razie utrzymywać bezproduktywnie w więzieniu - izolacji od ludzi. Zdarza się, że podludzie (np. handlarze ludźmi: torun.gaze(*)ny_uciekla_z_niemieckiego.html) posiadają dobrze zachowane organy do przeszczepu dla nas; po wycięciu tych użytecznych, mogliby dalej produkować inne zdatne elementy dla chorych, szpik, krew, ..

Powołaliśmy jako ludzkość 'instytucję' zbrodni przeciwko ludzkości, pora pomyśleć o odbieraniu 'podludziom' praw człowieka i traktowania tego jak przedmiotu, zgoda?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 48 (przedawniony)
26-08-2013szuroDo 2041 ateizm stanie się dominującą postawą na świecie
A poniżej link do bloga.
www.psycho(*)eplace-religion-2041-the-facts
I co Państwo na to?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
24-08-2013Andrzej BogusławskiJak działa Sejm. Zesp. ds Przeciwdziałania Ateizacji Polski?
.
"Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica".
Przyznajcie szczerze czy taki zespół Was nie zachwyca?
natemat.pl(*)eciwdzialania-ateizacji-polski
W Sejmie funkcjonują jeszcze trzy inne zespoły, których celem jest "dowartościowanie chrześcijaństwa" - ds. katolickiej nauki społecznej, na rzecz ochrony życia oraz zespół członków i sympatyków Ruchu Światło-Życie.
Nie licząc jeszcze całej masy 'zawodowych katolików', których polityczna działalność jest na Kościele zawieszona i jemu głównie służąca.

Jakby było jeszcze im za mało, to różni ewangelizatorzy na nasze forum się wdzierają - dyrdymały tu opowiadają i nas nawracają.

Pozdrawiam serdecznie.

@@@
.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
24-08-2013BrzostowskiNie lubią Gowina?
Gowin uzyskał 20,42% głosów w wyborach w PO. W mediach jednak i na konferencji prezentowano wyniki, w taki sposób, jakby ta różnica była większa na korzyść Premiera. Początkowo myślałem, że się złudziłem, ale po sprawdzeniu zaawansowanym narzędziem (Paint), okazało się, że nie.

Czy ktoś specjalnie to zrobił, taka mała złośliwość, zwykła pomyłka, czy może to prezent dla Gowina?

A może to po prostu znak dla Gowina, że poparcie dla niego, to trochę złudzenie?

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 68 (przedawniony)
23-08-2013MeretsegerJak z wandalizmu uczyniono zdradę stanu
Przeglądam sobie dzisiejsze internetowe wiadomości i cóż widzę?
Ktoś znów uszargał świętość.
fakty.inte(*)blinie,nId,1010203#pst64667886
Odruchowo zakręciłam kółko na czole. Nie po raz pierwszy zniszczono tabliczkę z nazwą ulicy/placu, szyld nad sklepikiem, znak drogowy. Ale po chwili wstrzymałam gest. Kręcenie kółka na czole oznacza, że tę drugą osobę (drugie osoby ewentualnie) uważa się za nieszkodliwego wariata. A to, co się rozpętało wokół zwykłego aktu wandalizmu już nie jest nieszkodliwe. Podniesiono otóż zbrodniczą rękę na tabliczkę z napisem "Plac Lecha Kaczyńskiego". Trąbi o tym prasa, internet i inne media. A przepraszam, gdyby ktoś zniszczył tabliczkę z nazwą ulicy Tatarakowej, to pies z kulawą nogą by nie wiedział.
Ponoć policja ściga sprawców, bo ich monitoring zarejestrował. Ciekawa jestem, jakie im zarzuty postawią. Ktoś wie, ile taka tabliczka kosztuje?
A od dwóch lat Dzieci z Pahiatua mają mniejszy kawałek skweru...

(tak wyglądał plac przed "zniszczeniem")



(i jeszcze element dekoracyjny na w/w placu. W głębi, z drzewami - Skwer Dzieci z Pahiatua)



Na marginesie - plac Kaczyńskiego to ulubiona melina śródmiejskich pijaczków i meneli. Zawsze był - są ławeczki, huśtawki, ukryte trochę z boku... Fajny placyk lubelskie PiS zafundowało..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
21-08-2013yasiuPiłka nożna kontra walki gladiatorów
Chciałbym poczytać Waszych opinii na ten temat.

Niby sprawa prosta: kiedyś tłum bawili "podrasowani" niewolnicy okładający się czym popadnie, dziś dwudziestu kilku "podrasowanych" piłkarzy gania w tę i we w tę. A ludzi to bawi.

Zastanawia mnie tu jednak pewna teoria: kibice są masowo spędzani (zachęcani?) na trybuny aby uczestniczyć w spektaklu i dawać upust emocjom. "Kibic" pokrzyczy, wypije, da koledze po mordzie... i wróci spokojny do domu. Kibole (nie kibice) są zamykani na sektorach otoczonych wysokim płotem, trybuny mają "falołamacze", policja czeka w pogotowiu... Wygląda to jak kontrolowane upuszczanie pary ze społeczeństwa.

Co o tym sądzicie? Czy jest to celowe(!) działanie? Jeśli tak, to czyje?

Wiem, trąci to kolejną teorią spiskową.

Nie chodzi mi jednak o to, żeby zaczynać gadki-szmatki na tematy związane z jakimiś tajnymi, wąskimi grupami u władzy, które sterują naszym życiem. Nie obchodzi mnie to. Ważne jest dla mnie, aby porozmawiać, czy takie kontrolowane upuszczanie pary ma w ogóle miejsce.

A może robimy to nie pamiętając już dlaczego? Wyczytałem kiedyś, że w Rzymie ofiary walk na trybunach liczono w tysiącach... Może wtedy narodził się ten sposób kontrolowania co-bardziej krewkich obywateli?

----------------------
A teraz spam: Jeśli nie lubisz piłki nożnej, nie czytaj dalej.
Od dziecka jestem kibicem. Gram już drugi sezon w Fantasy Premier League.
Jest to gra online. Gra w nią ponad dwa i pół miliona ludzi na całym świecie.
Utworzyłem własną ligę,..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)