Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nie lubią Gowina?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
23-08-2013 16:51Brzostowski (7067 punktów)Nie lubią Gowina?
Gowin uzyskał 20,42% głosów w wyborach w PO. W mediach jednak i na konferencji prezentowano wyniki, w taki sposób, jakby ta różnica była większa na korzyść Premiera. Początkowo myślałem, że się złudziłem, ale po sprawdzeniu zaawansowanym narzędziem (Paint), okazało się, że nie.

Czy ktoś specjalnie to zrobił, taka mała złośliwość, zwykła pomyłka, czy może to prezent dla Gowina?

A może to po prostu znak dla Gowina, że poparcie dla niego, to trochę złudzenie?

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

23-08-2013 17:19
 Ocena 8 na 10
Maldoror XXIII (2480 punktów)
>Gowin uzyskał 20,42% głosów w wyborach w PO. W mediach jednak i na konferencji prezentowano wyniki,
>w taki sposób, jakby ta różnica była większa na korzyść Premiera. Początkowo myślałem, że się
>złudziłem, ale po sprawdzeniu zaawansowanym narzędziem (Paint), okazało się, że nie.
>Czy ktoś specjalnie to zrobił, taka mała złośliwość, zwykła pomyłka, czy może to prezent dla Gowina?
>A może to po prostu znak dla Gowina, że poparcie dla niego, to trochę złudzenie?
>

Nie ma żadnej istotnej różnicy między PO a PiS, chyba że ktoś uznaje, że istotny jest pogląd na jakąś brzozę, która rosła w smoleńskim lesie. PO i PiS to ta sama prawicowa banda sprzedawczyków, która w świetle tego co napisał profesor Poznański sprywatyzowała majątek Polski za mniej więcej 5% jego faktycznej wartości. Ci ludzie powinni odpowiadać przed Trybunałem Stanu. Media robią ludziom wodę z mózgu kreując jakieś abstrakcyjne różnice między tymi partiami, które są jak bracia bliźniacy. Mogą się między sobą kłócić o najdrobniejsze pierdoły ale co do spraw najważniejszych są zgodni. POPiS ma obecnie według sondaży ok 75% poparcia co oznacza, że najlepszym rozwiązaniem jest ucieczka z tego kraju, który jest gospodarczą równią pochyłą realizującą pierwotny plan Sahsa-Sorosa polegający na odwrotności działalności Robin Hooda.


br
23-08-2013 17:51 
 Ocena 3 na 3
Brzostowski (7067 punktów)
Prywatyzacja była dziełem wszystkich, także SLD, tu nie było barw politycznych.

Do pooglądania też filmik z wypowiedziami profesora Kieżuna, warto poświecić te 30 minut.

www.youtube.com/watch?v=Me3GBDUDSGk

To jak wyglądała transformacja, nie tylko w Polsce, to włos na głowie się jeży!
23-08-2013 18:27 
 Ocena 6 na 6
diogenes (42753 punktów)
>Ci ludzie powinni odpowiadać przed Trybunałem Stanu.

Ci ludzie powinni odpowiadać przed Trybunałem Ulicy.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Anna Salman (16360 punktów)
>Ci ludzie powinni odpowiadać przed Trybunałem Ulicy.
Jestem za.
23-08-2013 20:24 
 Ocena-2 na 2
bohandas (842 punktów)
>POPiS ma obecnie według sondaży ok 75% poparcia co oznacza, że najlepszym rozwiązaniem jest ucieczka z tego kraju, który jest gospodarczą równią pochyłą realizującą pierwotny plan Sahsa-Sorosa polegający na odwrotności działalności Robin Hooda.

Nie można też wykluczyć, że chodzi o plan Gargamela, który jest odwrotnością działalności Papy Smerfa.
24-08-2013 01:29 
 Ocena 2 na 2
Fafciu (953 punktów)
Oni wszyscy to jedna wielka koalicja TKM.


Socjalne zasady chrześcijaństwa głoszą pokorę, wzgardę dla samego siebie, uniżoność, poufałość, ustępliwość - słowem, wszystkie porywy, cechujące kanalię.- Karol Marks
Selanos (12869 punktów)
Czytałem gdzieś, że niektóre stacje telewizyjne i gazety, zniekształcają zdjęcia polityków których nie lubią. Zmieniają ich twarze tak, żeby były lekko niesymetryczne (podobno symetryczność twarzy wpływa na to, czy osoba jest postrzegana jako atrakcyjna), czasem powiększają nos, robią lekkiego zeza, takie drobne złośliwości.

Może właśnie o to chodzi - nie odpowiada im Gowin, więc chcą pokazać jakie to ma małe poparcie.

Ja mam inne pytanie: jak myślicie, ile Gowinowi zajmie przejście do PiSu?
23-08-2013 17:36 
 Ocena 3 na 3
Brzostowski (7067 punktów)
>Ja mam inne pytanie: jak myślicie, ile Gowinowi zajmie przejście do PiSu?

Myślę, że nigdy tam nie trafi. Gowin będzie prawdopodobnie do okresu przed wyborami udawał opozycję w partii, ale delikatnie, tak aby go nie wywalili, ale żeby cały czas było o nim głośno. W miarę zużywania się PO, Gowin będzie punktował, cały czas pozostając alternatywą dla części liberalnych i w miarę normalnych wyborców PiS oraz części konserwatywnych wyborców PO.

Jeśli go nie wywalą, przed wyborami powoła partię i weźmie jakieś 15%.

Rozwiązaniem dla PO byłaby rekonstrukcja rządu i Gowin jako wicepremier, ale przydu... tzn. najbliżsi współpracownicy Premiera się na to nie zgodzą, bo nie lubią Gowina.

Gowin myślę, jest na tyle bystry, aby wiedzieć, że przejście do PiS, to po pół roku koniec Gowina.
23-08-2013 17:41 
 Ocena 8 na 8
Maldoror XXIII (2480 punktów)
>Czytałem gdzieś, że niektóre stacje telewizyjne i gazety, zniekształcają zdjęcia polityków których nie lubią. Zmieniają ich twarze tak, żeby były lekko niesymetryczne (podobno symetryczność twarzy wpływa na to, czy osoba jest postrzegana jako atrakcyjna), czasem powiększają nos, robią lekkiego zeza, takie drobne złośliwości.
>Może właśnie o to chodzi - nie odpowiada im Gowin, więc chcą pokazać jakie to ma małe poparcie.
>Ja mam inne pytanie: jak myślicie, ile Gowinowi zajmie przejście do PiSu?

Przejście Gowina do PiSu to może być kwestia 1 dnia, bo Gilowska przeszła bez problemu z PO do PiS, Sikorski bez problemu przeszedł z PiS do PO i tak samo bez problemu Kaczyński przeszedłby do PO lub Tusk do PiS byleby się utrzymać w Sejmie. To są bezideowi sprzedawczykowie, którzy już dawno powinni gnić w więzieniu skazani przez Trybunał Stanu.


br
23-08-2013 21:18 
 Ocena 3 na 3
Wacław (1038 punktów)
>Przejście Gowina do PiSu to może być kwestia 1 dnia, bo Gilowska przeszła bez problemu z PO do PiS, Sikorski bez problemu przeszedł z PiS do PO i tak samo bez problemu Kaczyński przeszedłby do PO lub Tusk do PiS byleby się utrzymać w Sejmie. To są bezideowi sprzedawczykowie, którzy już dawno powinni gnić w więzieniu skazani przez Trybunał Stanu.

Oj ja bym tak nie rzucał na wszystkich TS bo w sumie każdy pracownik międzynarodowego koncernu to okupant i wyzyskiwacz bo ułatwia obcemu kapitałowi wyprowadzać pieniądze poza kraj. Jak dla mnie wystarczyłoby żeby ludzie zaczęli rozliczać polityków z przedwyborczych bajek i już by wszystko znormalniało, ale jako naród wolimy głosować w kółko na te same twarzy na zasadzie "lepszy idiota z partii X niż oszołom z Y" i dzięki temu mamy co mamy.

Z drugiej strony może przejścia między partiami posłów i ich często niemalejące poparcie są wyrazem zaufania obywateli do ich osoby czyli jakiejś tam dojrzałości naszej demokracji? Wiem, marzenia piękna rzecz...
kogut59 (3090 punktów)
>Gowin uzyskał 20,42% głosów w wyborach w PO. W mediach jednak i na konferencji prezentowano wyniki,
>w taki sposób, jakby ta różnica była większa na korzyść Premiera. Początkowo myślałem, że się
>złudziłem, ale po sprawdzeniu zaawansowanym narzędziem (Paint), okazało się, że nie.
>Czy ktoś specjalnie to zrobił, taka mała złośliwość, zwykła pomyłka, czy może to prezent dla Gowina?
Obserwuje czasami polskie media i znakiem szczególnym jest nierzetelność i brak obiektywności poza granicami przyzwoitości na granicy śmieszności.
Frank Holman (5897 punktów)
Cóż dodać Cytat:
- Gowin to nieprzeciętnie ambitny i bardzo słabo wykształcony, słabo przygotowany intelektualnie polityk, który ma groźny zapał reformatorski. Wydaje mi się, że jest to jeszcze gorszy chwast polityczny niż Jan Rokita czy Zyta Gilowska, którzy symbolizują najgorszy okres PO. Bardzo boję się sytuacji, w której mógłby zostać w Platformie [[...] - Przyznam szczerze, że bardzo boję się sytuacji, w której mógłby zostać w partii i dalej uprawiać to, co uprawia, czyli totalnie dyletancką i populistyczną krytykę wszystkiego, co robi Platforma. Oczywiście sam mam wiele zastrzeżeń do polityki Tuska i działań poszczególnych ministrów. Ale to, co opowiada Gowin, jest po prostu niebezpieczne. Wygłaszane przez niego głupstwa, absurdalne i anachroniczne poglądy, nieugruntowane w żadnej wiedzy, są autoryzowane jego pozycją w partii. To jest groźne. [...]
- mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Jacek Żakowski.

[...]
Cytat:
- Jarosław Gowin odpowiada, że nigdzie się nie wybiera, co nie znaczy, że nie jest już spakowany. On jest spakowany. Pytanie tylko, kiedy weźmie walizki do ręki. Gra toczy się też o to, czy on te walizki weźmie sam, czy ktoś mu je wciśnie do ręki - mówił w Radiu TOK FM politolog Olgierd Annusewicz.


Najgorsze jest to, że spora część przygotowanych przez jego kumpli lobbystów "reform", tzw. "deregulacji", czyli bezmyślnych szeroko zakrojonych wykasowań obowiązującego prawa - już stała się faktami, a że jakaś część wywoła ogromne szkody (np "cięcia" w obowiązkowych kwalifikacjach prawie budowlanym, czy notarialnym) to więcej niż pewne.
Najgorsze jest to, że ten człowiek jest tak słaby, że pół kraju mógłby po prostu zniszczyć, ale ugnie się np. przed taksówkarzami, gdzie akurat system kwalifikacji (znajomość topografii) jest w XXI wieku do niczego nie potrzebny i powinien stanowić sztandarowy przykład mądrych selektywnych zmian dostosowujących tylko prawo do rozwoju cywilizacyjnego.
Kowalski4 (762 punktów)
Poparcie dla Gowina było trochę zaskoczeniem.
Ale myślę, że nikt nie robił infografiki z jakimś modułem do wyświetlania 'procentów', a tylko 'malował' prostokąciki na oko. Przynajmniej nie podejrzewam mediów o większą staranność

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365