Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
05-01-2020okraglyprawda nas wyzwoli
"w Japonii w listopadzie 2018 roku aresztowano byłego prezesa Renault i Nissana,. Postanowiono mu zarzuty dotyczące nadużyć finansowych. Zdaniem śledczych miał np. zataić część wynagrodzenia i wykorzystywać finanse firmy do prywatnych celów. Jego proces miał ruszyć w kwietniu"
u naszych przedsiębiorców to stan normalny, stawiam, że w 90%. Sprawdzamy? ciekawe kto wygra?

"Uciekł z Japoni samolotem do Libanu, na ucieczkę milionera zareagował już Interpol, który przesłał do władz Libanu list z żądaniem aresztowania Ghosna"
u nas za kradzież batonu niepełnosprawnego czy bezdomnego wsadzaja do ciupy ale biznesmeni sa święci, nasz nowy bożek. Liberalizm (wolność i indywidualizm) Postawmy pomnik naszemu biznesmenowi, wyżej niż Jezusowi ze Świebodzina, a co? mamy liberalizm, wolność i indywidualizm, kto nam zabroni?

"Japonia wystosowała w jego sprawie tzw. czerwoną notę, stosuje się ją w przypadku groźnych terrorystów"
aresztowano 4 pilotów podejrzanych w pomoc w ucieczce. Mieliśmy byc 2-ą Japonią

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
31-12-2019MaxGolonko3PIS jest już jawnie partią Watykanu
Hańba! Hańba! Hańba!

wiadomosci(*)aszewskiego-o-ekologizmie.html

Wicerzecznik PiS tłumaczy słowa abp. Jędraszewskiego o ekologizmie. "Rozumiem je jako ostrzeżenie".

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel zinterpretował na antenie Radiowej Jedynki wypowiedź abp. Marka Jędraszewskiego na temat "sprzecznego z Biblią ekologizmu". Poseł stwierdził, że chodzi o ostrzeżenie przed ideologią, która "w swoich trybach przestaje widzieć człowieka". Skrytykował też słowa Pawła Rabieja, który kazał duchownemu "iść do diabła".


Wcześniej Abp Marek Jędraszewski wypowiedział się o "ekologizmie".
Metropolita krakowski mówił o "ekologizmie", czyli "powrocie do twierdzeń Engelsa".
- To jest sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga, Bóg się tym światem zachwyca, jest dobre wszystko, co stworzył. Człowiek jest postawiony jako ukoronowanie całego dzieła stworzenia. Tam też jest powiedziane: "czyńcie sobie ziemię poddaną" - mówił duchowny.

Oznacza to że PIS jest już jawnie partią, która reprezentuje poglądy i interesy Watykanu - obcego państwa.

To kompromitacja na cały cywilizowany świat!

Hańba! Hańba! Hańba!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
27-12-2019MaxGolonko3Diagnoza sytuacji politycznej w Polsce
PIS rozwalił system gospodarczy i ludzie sami go wytną jak obudzą się w kryzysie gospodarczym i państwowym.

Jeśli PO, Zieloni i lewica nie upadną na głowę i poprzestaną na rejestracji związków partnerskich a nie pójdą w modne bzdury (których Polacy gremialnie nie akceptują jak wynika z sondaży) typu edukacja o homoseksualizmie w szkołach podstawowych i adopcje chłopca przez dwóch mężczyzn to opozycja z łatwością wygra z PIS-em czyli kompletnymi nieudacznikami bez kompetencji - toż tam tylko bieganie na msze jest podstawą obsadzania stanowisk!

BTW coś kolorowego dla ludzi LGBT którym dobrze życzę w granicach politycznego rozsądku.

scontent-f(*)60da1990ec0885520c&oe=5E7B1E95
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
27-12-2019Duch PrawdyPolska PiS
"Z twojego punktu widzenia to dobrze, że rządzi obecna władza. Od 2016 roku WOŚP bije kolejne rekordy, wcześniej zbieraliście po 50-70 mln PLN, ostatnio - 176.

Gramy już 28 lat, przeżyliśmy wszystkie formacje polityczne i nic nas nie dziwi. Jakkolwiek, jak nigdy do tej pory, nasze kontakty z obecnymi rządzącymi, a myślę tu chociażby o Ministerstwie Edukacji, Zdrowia, czy Kultury, a więc działającymi w tych obszarach, gdzie także my jako fundacja działamy na dużą skalę i globalnie, są zerowe. Nigdy jeszcze tak nie było, nikt z nami o niczym nie rozmawia – Ministerstwo Zdrowia nie rozmawia o służbie zdrowia, Ministerstwo Edukacji nie chce rozmawiać o nauce pierwszej pomocy, Ministerstwo Kultury nie zauważa, że organizując tak wielki festiwal jak Pol’and’Rock promujemy polską kulturę, bo rokrocznie przyjeżdża do nas 100 tys. gości z Niemiec i wielu innych krajów. Nie twierdzę, że w tym ostatnim przypadku jakoś bardzo mocno do tych drzwi Ministerstwa Kultury pukamy, ale mam świadomość, że poczynania Fundacji, coraz bardziej pozytywnie odbierane na świecie, jeśli chodzi o dzisiejszą władzę są totalnie, ale to totalnie od niej odcięte, odseparowane i nieakceptowane.
Od pięciu lat w Finale nie uczestniczą służby mundurowe czy też podmioty z udziałem Skarbu Państwa, jak chociażby Poczta Polska. Kiedyś współpraca dawała nam dużo satysfakcji, radości, a na końcu ogromnej dumy, gdy gdzieś w świecie pokazywaliśmy znaczek Poczty Polskiej z czerwonym kolorowym serduszkiem...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
17-12-2019mrSpockPewna rodzinna historia [ biedne samotne matki]
On pracuje po 12 godzin, razem z dojazdami gdzie w jedną stronę dwie godziny, tak więc jest około 16 godzin po za domem.
Sypia jakieś 3 - 4 godzin na dobę
Mają dziecko, córkę 4 lata. Mała uwielbia towarzystwo taty, bo tata nie krzyczy. Po pracy zajmuje
się dzieckiem.
Wykąpie da kolacje pobawi się opowie bajkę, często zrobi obiad, pranie, posprząta.
Dla siebie tego czasu ma już nie wiele.
Ona, Od 4 lat siedzi w domu. Zdarzy jej się zrobić obiad.
Miała mieć rozmowę o pracę, o i to nie jedną, ale po co? Jeśli On kasę do domu przynosi?
Ona ma tik toki i fb. Siedzi z wyciągniętą ręką, bo trzeba kasę
On zarabia koło 4 tys. Fajny pieniądz, wypłata 5 Ona rozporządza pieniędzmi
900 zł za mieszkanie
100 przedszkole
i jej małpi rozum jak idzie na zakupy do biedronki 600 -700 zł
Na... hmm
W lodówce niby pełno, ale nie da się zjeść wszystkiego, więc po paru dniach wyrzuca z lodówki
co uznaje, że jest już nie dobre... Tak koło 20 danego miesiąca, ona już nie ma kasy.
Więc on kombinuje od znajomych, brata, mamy. Jego rodzina według niej, to skur..
i patologia, jednak kiedy forsę wysyłają, to jest ok.
Ona ze swoją rodziną jest skłócona, jej matka, ojciec bracia siostry to .....
Tylko jedna ona pokrzywdzona przez los.
On przeszło 4 lata temu dał jej dach nad głową. Oboje wracali z pracy z zagranicy.
Rodzina nie chciała jej widzieć, więc on ją zabrał do siebie.
Ona pani z miasta, jego rodzina ze wsi więc...
Ona robi mu sceny że, ona go nie interesuje, uroiła sobie że ją zdradza, i takie tam
. On..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
16-12-2019MaxGolonko3Partia Zieloni w polskim parlamencie - perspektywy upadku lub sukcesu
W tej chwili do Zielonych w Polsce zapisuje się dużo ludzi. Wiem co piszę! Mam informacje.

Problemy ekologiczne naprawdę narastają szybko i oni są potrzebni!

W następnych wyborach nie wejdą do Sejmu tylko jak pozwolą się ograć PIS-owi
jak Zandberg=Razem w 2015. Razem zabrakło wtedy do wejścia do Sejmu przez trzy
sprawy (zbędne w kontekście ich ekonomicznego programu co był ich "przebojem").

Te same trzy sprawy muszą w najbliższym czasie przemyśleć Zieloni:

1.
Humanitaryzm jest zacną cechą każdego człowieka z dostateczną wyobraźnią, i choć elementarną empatią. Natomiast Zieloni nic nie załatwią jeśli będą postrzegani jako szaleńcy (jak święty co rozdał całe mienie i stał się bezdomnym, bosym nędzarzem). Każda partia z łatwością ogra Zielonych jeśli ci nie zauważą prawdy naszych czasów. Winnymi ocieplenia są ci co robią to z pełną wiedzą skutków. Chiny i USA. Największe kontynenty sa niefortunnie przy małej Europie i Europa stanowi naturalna drogę ucieczki od upadającego rolnictwa przez susze itp. Wychodzi na to, że problem światowy ma wziąć na swoje barki UE. Nie! Teoretycznie wypadałoby zaapelować do USA i Chin by przysłały tysiące statków, pociągów, autobusów, a praktycznie musimy odmawiać przyjmowania imigrantów bo za mali na to jesteśmy i nie nasza to wina (sic!).

2.
Blisko 90% Polaków uważa prawo do adopcji dzieci przez pary homoseksualne za absolutnie zły pomysł.

3.
Można jeszcze zalecić Zielonym by nie konkretyzowali programu edukacji seksualnej w szkołach podstawowych...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
15-12-2019Mariusz AgnosiewiczŚwiatopogląd społeczny
Sondaż IBRiS dla Rzeczpospolitej. Ośrodek zapytał ankietowanych o stosunek do kwestii światopoglądowych, które budzą największe emocje w społeczeństwie.

1. Aborcja.
Obecny stan prawny 49,9%
Liberalizacja 28,7%
Zaostrzenie 14,9%
Nie wiem 6,4%
Aż 67% wyborców PiS nie chce zmieniać obecnego prawa.

2. Finansowanie in vitro z budżetu państwa.
Za 66,1%
Przeciw 22,1%
Nie wiem 11,7%
Połowa wyborców PiS popiera dofinansowanie in vitro.

3. Nauczanie religii w szkołach.
Za 51,4%
Przeciw 40,0%
Nie wiem 8,6%

4. Związki partnerskie dla różnej płci.
Za 75,8%

5. Związki partnerskie jednopłciowe.
Za 36,0%
Przeciw 54,2%
Nie wiem 9,8%

6. Małżeństwa jednopłciowe.
Za 27,2%
Przeciw 64,6%
Nie wiem 8,2%

7. Adopcje przez pary jednopłciowe.
Za 16,7%
Przeciw 73,1%
Nie wiem 10,2%

8. Przyjmowanie imigrantów muzułmańskich z Afryki i Bliskiego Wschodu.
Za 42,4%
Przeciw 56,9%
Nie wiem 0,9%

W porównaniu do poprzednich badań, wzrasta liczba osób, które popierają przyjmowanie imigrantów muzułmańskich (podczas kulminacji kryzysu migracyjnego we wrześniu 2015, zaledwie 23-25% społeczeństwa popierało przyjmowanie, a aż 73-75% była przeciw), za to spada liczba zwolenników związków partnerskich i małżeństw jednopłciowych, jednocześnie notuje się lekki wzrost akceptacji dla adopcji przez te pary (być może ma to związek z polaryzacją społeczeństwa wobec tych kwestii).

Wniosek z badania jest taki, że przeciętny Polak ma poglądy centroprawicowe, z jednej strony nie chce żadnych rewolucji obyczajowych, jednocześnie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
06-12-2019okraglyW raju nie było aut
W raju nie było aut, dlatego auta ponosza odpowiedzialność za zabicie bezbronnego pieszego, szczególnie na pasach
w 100% na pasach
auto jak ma sprawne hamulce i kierowce, adekwatne opony i prędkośc nie może potrącic bezbronnego pieszego na pasach, no jak?
stosunek do pieszych jest odwzorowaniem pan-ham

przyjmijmy że ham na pasach królem! co sie stanie? biedny ty, nie możesz po..lac
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 46 (przedawniony)
01-12-2019Mariusz Agnosiewicz500+ w Szwajcarii
W mediach społecznościowych bardzo popularny jest poniższy wpis mecenasa Schramma:


Zawiera on przytyk wobec polskiego 500+. Różnica między dochodem bezwarunkowym a świadczeniem na dziecko jest taka, że ten pierwszy państwo wypłaca bez żadnego świadczenia wzajemnego ze strony beneficjenta, zaś świadczenie na dziecko wypłacane jest w zamian za "świadczenie" w postaci urodzenia i wychowania dziecka, które jest czystym interesem dla państwa i społeczeństwa jako przyszły pracownik i podatnik.
Przytyk sugeruje implicite, że Szwajcarzy odrzucają programy typu 500+, tymczasem taki sam program w Szwajcarii jak najbardziej funkcjonuje od 10 lat.

Szwajcarzy mają trzy rodzaje świadczeń na dzieci: za urodzenie, za wychowanie i za edukację.
Nie ma jednej kwoty dla całego państwa, każdy kanton reguluje to sobie oddzielnie, minimum to 200 franków miesięcznie na wychowanie dziecka, 250 dla uczącego się. Przykładowo rodzina 2+2 otrzymuje miesięcznie minimum 400 franków. Wypłaca je pracodawca, a gdy rodzic niepracujący - rząd. Przykładowo w Genewie są takie świadczenia:
- 2000 franków za urodzenie dziecka,
- 300 franków miesięcznie na wychowanie (do 16 roku życia),
- 400 franków miesięcznie dla uczącego się.
www.unige.(*)ork/financial-support-families
velocitygl(*)hild-benefits-assist-families/

Tak więc 500+ jest dziś europejskim standardem. W przeciwieństwie do bezwarunkowego dochodu...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 32 (przedawniony)
01-12-2019mullDlaczego prostytucja jest społecznie pogardzana?
Dlaczego prostytucja jest społecznie pogardzana? Mówimy o aktualnym społeczeństwie polskim.

W czasach przed rewolucją seksualną, pogardzanie paniami lekkich obyczajów miało sens, albowiem w obu przypadkach tzn. kobiety która takie usługi oferuje zamiast dawać tylko mężowi i mężczyzny który zamiast wiązać się i robić dzieci to grał na skróty.

Jednak dzisiaj sytuacja zmieniła się, ale stosunek do prostytucji nadal jest negatywny.

Osoby korzystające z takich usług nazywa się przegrywami, śmiećmi, dnem społecznym itp.
A przecież to potrzeby takie jak każde inne, a społeczne potępianie sprawia, że ludzie tacy jak cierpią w mimowolnym celibacie. Nie jest to dobre, dla nikogo tzn. roksiary mają mniej klientów a mężczyźni popadają w depresje i desperacje. Kwitną zaburzenia.

Nie znajduje żadnych skutków ubocznych prostytucji jako zjawiska społecznego.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)