 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 12-02-2014 | Mariusz Agnosiewicz | Pseudointeraktywność polskiej tv? |
Czy Wy też macie wrażenie, że wszystkie programy realizowane w formie "dajmy głos ludowi", który dzwoni i dzieli się swoimi przemyśleniami na temat współczesnej polityki, problemów społecznych czy gospodarczych - to "pic na wodę fotomontaż"? Ściema, reżyserka zrobiona tak, by lud myślał, że oto ma swój głos w mainstreamie. W latach 90. w Słupsku stworzono prawdziwą tego rodzaju audycje radiową, wówczas na antenie leciały mocne konkrety o konkretnych nadużyciach i przekrętach urzędników, polityków, lokalnych bonzów. Było to niezwykłe popularne, więc Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odebrała koncesję i się skończyło. Dziś ten głos ludowy to ciepłe kluski, pitu-pitu. Czy to oznacza, że w ciągu dekady ludzie się tak w Polsce zmienili, czy media serwują nam lipę? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 12-02-2014 | Dariusz Godyń | Zbłąkane karetki. |
Kilka dni temu słyszałem w wiadomościach o perypetiach karetki pogotowia, która na jakimś zadupiu poszukiwała chorego. Jako że nie jest to pierwszy taki przypadek wpadł mi taki pomysł. W gminach gdzie nie występuje podział na ulice a domy mają numery w takiej kolejności jak były budowane, powinno się przeprowadzić akcję oznaczania posesji według pozycji geograficznej (GPS). Chodzi mi o to by wzywający służby ratownicze miał pod ręką np. kartę gdzie jest dokładna lokalizacja wzywającego. Z tego co mi wiadomo w karetkach są urządzenia GPS, więc obsługa wbija te cyferki i jak po sznurku trafia pod właściwy adres. Co o tym myślicie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 12-02-2014 | romaro | Po co ta panika? |
Trynkiewicz może spędzić na wolności nawet pół roku. Przerażające. Problemy Putina z zabezpieczeniem olimpiady przed ekstremistami są niczym w porównaniu z naszymi. Tam portkami będą trząść dwa tygodnie, my będziemy pół roku. Może lepiej byłoby sprawę wyciszyć, tak jak wyciszano ekscesy księży. Po co straszyć społeczeństwo. Ks. kapitan Jacek S - 17 zarzutów, 12 ofiar. Od momentu postawienia mu zarzutów przewodniczył nabożeństwu co najmniej 500 razy, Ks Zbigniew R. - Od 1999 wielokrotnie molestował nieletnich chłopców. O wyczynach ks. Zbigniewa R. i haniebnych reakcjach kurii koszalińsko-kołobrzeskiej oraz władz diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego FiM po raz pierwszy napisały w styczniu 2010 r. Skazany 19 lis 2013. Żeby nie być posądzony o sianie paniki podałem tylko dwa przykłady.
Ci to się dopiero troszczyli o nasz spokój: 6 maja 2010 roku Chrześcijańskie Stowarzyszenie Troski o Media "Świadectwo" z Rzeszowa wystąpiło z wnioskiem do Prokuratora Generalnego aby nie ujawniać publicznie księży zamieszanych w skandale seksualne do czasu, aż w ich wyrok się nie uprawomocni.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 11-02-2014 | Arsamene | Mroczny Kraków |
Mroczny, że aż strach... "Gazeta Krakowska" opisuje na swoich łamach, jak nieodpowiedzialne i błędne decyzje władz Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, zwłaszcza systematyczne obcinanie środków na dofinansowanie policji, zamieniły krakowskie Stare Miasto - wizytówkę Krakowa, ale i całego kraju - w najbardziej niebezpieczną dzielnicę w mieście. www.gazeta(*)ta-interaktywna-mapa,id,t.htmlW tym samym czasie, gdy Kraków wydawał setki milionów na modernizację swoich stadionów i szastał forsą na organizację efektownych imprez masowych, dotacje dla policji spadły ponad dwudziestokrotnie. Czyżby polskie miasta czekał los niektórych miast amerykańskich, za sprawą nieodpowiedzialnych decyzji władz nadmiernie zadłużonych i przeinwestowanych, co skutkowało dramatycznym spadkiem nakładów na bezpieczeństwo i pogorszeniem jakości usług publicznych? Czy można ten proces jeszcze zatrzymać? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 10-02-2014 | Arsamene | Dlaczego w tym kraju zawsze tak musi być? |
Polska, jak dobrze wiemy, jest niepozornym krajem o wielkim potencjale. W tym dużym średnim małym środkowoeuropejskim państwie, położonym na wschodnich rubieżach kontynentu, bogatym swą biedą i postępowym swym zacofaniem, rozwijającym się nawet w recesji i stagnacji, zawsze znajdą się inteligentni i kreatywni ludzie, którzy potęgą swojej woli i wyobraźni udowadniają, że ciągle można tu robić świetne interesy. Jeden z takich złotych interesów z "Zielonej Wyspy" opisuje serwis Rynek Kolejowy w artykule pod enigmatycznym, a jakże dużo mówiącym tytułem: Skok na śląską kasę. Audyt ujawnia jak z Inteko wyprowadzono miliony złotych (Źródło: www.rynek-(*)prowadzono_miliony_zlotych.htm) Artykuł przedstawia romantyczną historię rodzimych geniuszy finansowych, których działalność pozostaje niepojęta przez wrogie im i ideologicznie zatwardziałe otoczenie, które dotąd nie wyzwoliło się spod wpływu tradycyjnych poglądów na istotę dobra wspólnego i publicznego interesu. Dlaczego tak musi być? Dlaczego tak wielkie talenty muszą umykać w cieniu niesławy i oskarżeń? Dlaczego przez polski wymiar sprawiedliwości są ścigani ludzie, którzy tak bardzo pożądają naszego wspólnego dobra? Dlaczego? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 64 (przedawniony) | | 09-02-2014 | Arsamene | Jankesi żądają od Polski "dowodu partnerstwa" |
Jak to się często zdarza w wioskowych romansach, gdy chłopak chce dziewczynie coś wcisnąć, to zaraz żąda od niej dowodu miłości, czyli jej cnoty, a jeśli pozostały po niej jedynie strzępy, to żąda chociaż tego, by dała mu tego, czego jej nie ubędzie, by najwięcej dała, i by dała czego próżno dawać później będzie chciała. Nie inaczej sprawy się mają w sprawach międzynarodowych, dlatego nie ma się co dziwić, że jak tylko Polska wyraziła chęć zakupu za żywą gotowiznę kilku strzelb i armat, już się do niej zaczęli zalecać różni handlarze wojskowym szmelcem, w tym nasze ulubione dziarskie chłopaki z Ameryki. Jak przyszli, tak powiedzieli, że Polska ma dać Ameryce "dowód partnerstwa", a najlepszym "dowodem partnerstwa" będzie wzięcie tyle żelastwa, ile tylko wlezie i ile tylko będą w stanie jej upchnąć za umówioną kwotę. Co Polska na to? Ma dać ten "dowód partnerstwa" czy nie dać? A jeśli ma dać, to za ile? wiadomosci(*)ac-polsce-sprzet-wojskowy.html | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 09-02-2014 | Jennifer85 | Rzeczpospolita upokorzona przez dzieciobójcę |
Ja tak widzę całą histerię wokół sprawy Trynkiewicza. Sejm i Rząd RP jak marionetki tańczą do tego, co powie wariat. Mówi, że nie będzie się mógł kontrolować i ma jakiś mrok w duszy, to przepychają bubel ustawy, który może skrzywdzić wiele niewinnych osób. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: Rzeczpospolitą nie rządzi ani Krwawy Kaszub, ani Episkołopaty, ani legendarne "czerwone układum" (a to jeszcze od biedy bym zniósł). Polską rządzi Fakt i Super Express na spółkę z bestią.
I teraz popatrzmy się na Norwegię. Średnio co pół roku w Polszy oburza się gawiedź, że niejaki Brejvik Anders ma siłownię, Internet i ileśtam metrów kwadratowych. Owszem, w człowieku się coś tam gotuje jak to słyszy. Ale Norwegowie mają właśnie za to mój szacunek. Dlaczego, ktoś może się zapytać? Oszalałem? Nie. Norwegowie zachowali się dojrzale i nie dali się sterroryzować psycholowi, któremu właśnie zależałoby na tym, aby w Norwegii przywrócono kamieniołomy, chłostę i karę śmierci. Nie dali się też zwariować strachowi i chęci zemsty. Może też powinno się przywrócić trochę rozsądku w Polsce i myśleć w kategoriach konsekwencji a nie dobrych chęci (chodzi o cały prawny bigos z początku lat 90-tych, który dziś zaczyna kąsać nas w tyłek)?
Ja tu tak wylewam żółć, a tak naprawdę nie mówię, jak sam bym sprawę rozwiązał. Bo nie wiem. Dlatego zwracam się do Szanownych Forumowiczów o korektę tego mojego spojrzenia. Prawnikiem nie jestem, ale znam jeden zgrabny łaciński zwrot/zapytanie: cui bono? Pewno coś przeoczyłem. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 06-02-2014 | Marek Matejewski | Mnożące się wtopy Tuska |
Platforma Obywatelska poprzez swoje absurdalne projekty ustaw coraz bardziej zaczyna przypominać głównego politycznego konkurenta. Populizm i populizm do kwadratu, a poza tym złodziejstwo na każdym kroku. Jak usłyszałem o projekcie wprowadzenia jednego podręcznika dla pierwszoklasistów to zimny pot po mnie spłynął.
Czy po zarżnięciu OFE i nacjonalizacji oszczędności można jeszcze bardziej wkur... myślącego człowieka? Jak widać można, bo złodziejskich absurdów takich jak projekt wprowadzenia 10x większych opłat za posiadanie garażu, gdy ten jest wbudowany w bryłę nieruchomości mieszkalnej przybywa z każdym miesiącem.
Ostatnio premier wymyślił sobie uniwersalny podręcznik dla pierwszoklasistów. Oczywistą oczywistością jest, że rodzice odrobinę na tym zaoszczędzą. To gdzie tkwi haczyk? Po nacjonalizacji oszczędności ktoś tu usiłuje zmonopolizować rynek wydawniczy i zarżnąć drobnych księgarzy z małych i średnich miast, dla których handel podręcznikami stanowi ważny procent rocznego dochodu. Cios dla wydawnictw i księgarzy to tylko kolejny przykład zarzynania gospodarki i niszczenia miejsc pracy - w sytuacji gdy akurat całkowicie można by tego uniknąć.
Nie to budzi jednak największą grozę. Bogata oferta wydawnicza jest gwarancją pluralizmu, rozwoju i sprzyja zdrowemu podejściu do edukacji. Gdy już nadejdzie czas, że jedynie słuszny podręcznik drukowany przez ministerstwo ujrzy światło dzienne przestanie się mówić kto na tym zyska a kto straci finansowo (a nie trzeba zgadywać kto.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 05-02-2014 | Arsamene | Orliki - hit czy kit? |
Decyzje polityków w różnych dziedzinach nie zawsze są podejmowane w sposób naukowo poinformowany, a co gorsza zdarza się, że zapadają zanim ich długofalowe konsekwencje zostaną wystarczająco głęboko rozpoznane i rozważone pod względem korzyści dla państwa lub dobra ogółu społeczeństwa. Argumenty propagandowe, indywidualne ambicje i partykularne interesy grupowe często biorą górę nad zdrowym rozsądkiem, a nawet nad najbardziej prozaicznym kryterium racjonalności podejmowanych działań, jakim jest rachunek ekonomiczny. W takiej sytuacji projekty realizowane nawet w dobrej wierze mogą w najlepszym razie prowadzić do skutków odległych od początkowych zamierzeń, a w najgorszym - prowadzić do powstania niepowetowanych szkód.
Sport od dawna znajduje się w centrum zainteresowania elit politycznych, ponieważ w wyobraźni masowego widza, a zarazem wyborcy czy politycznego sympatyka, budzi wiele pozytywnych skojarzeń. Nic więc dziwnego, że populistyczni politycy lubią pławić się w jego blasku, dbając tym samym o cenne punkty w sondażach.
W całej Europie jednym z najpopularniejszych sportów jest piłka nożna, która jest i biznesem, i polityką. Jak grzyby po deszczu powstają w wielu krajach boiska i stadiony piłkarskie, będące odpowiedzą na potrzeby profesjonalnych i całkiem domorosłych piłkarzy, a dzieci i młodzież zachęca się do grania w piłkę nożną, widząc w tym sposób na podniesienie ich sprawności fizycznej, popularyzację sportu czy walkę z nadwagą.
Zapomina się jednak przy tym, że uprawianie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 30-01-2014 | romaro | Przemoc w rodzinie |
Jak informuje "Rzeczpospolita" policja co roku musi interweniować około 90 tys. razy w związku z aktami przemocy w rodzinie. Teraz dowiadujemy się, że do takiej interwencji doszło w mieszkaniu posła PO. Wszyscy zbulwersowani są tym dlaczego poseł posłużył się immunitetem i czy był trzeźwy, tak jakby to miało jakieś znaczenie dla kilkumiesięcznego dziecka i jego matki wyrzuconej z mieszkania, w środku mroźnej nocy, na klatkę schodową. A w ogóle zastanawiam się, dlaczego do interwencji posłana została drogówka. Jacek Protasiewicz, kolega posła: Cytat:Będę oczekiwał od posła Charłampowicza szczegółowych wyjaśnień, w tym powodów, dla których parlamentarzysta legitymował się wobec policji legitymacją poselską, a nie dowodem osobistym. Znęcanie się nad rodziną (fizyczne lub psychiczne) jest przestępstwem ściganym z urzędu. Polega to na tym, że należy złożyć zawiadomienie, by policja lub prokurator rozpoczęli postępowanie przygotowawcze w tej sprawie. Zawiadomienia nie musi składać sama zainteresowana, ale każdy kto wie o popełnionym przestępstwie. [cytat]Zgodnie z art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz. U. Nr 180 poz. 1493 ze zm.) przemoc w rodzinie to jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste osób najbliższych (w rozumieniu art. 115 § 11 Kodeksu karnego), a także innych osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących, w szczególności narażające te osoby na.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |