Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
27-06-2010tricksterNowa lewica - nowym kościołem
Prosta teza którą mam zamiar udowodnić w jescze prostszy sposób, zestawiając główne cele, założenia i sposoby działania kościoła ze swoich najlepszych czasów, z tzwn. nową lewicą.
W skrócie ujmę to w paru punktach, które mam nadzieję zostaną rozwinięte w dalszej dyskusji.

Pierwszym i najważniejszym celem obu tych organizacji jest:
-Przejęcie kontroli nad moralnością i sposobem myślenia społeczeństwa.
Oczywiście kościół i lewica mają zupełnie inne poglądy na te sprawy, pierwsi bardziej konserwatywny, drudzy liberalni, ale nie wiedzieć czemu oboje uważają że to oni wiedzą lepiej od ludzi czego ci chcą oraz to jak powinni postępować. W związku z czym z zapałem misjonarzy, namawiają nas z jednej strony do ascetyczenj wstrzemięźliwości seksualnej, a z drugiej, do aborcji, antykoncepcji i homoseksualizmu. Oczywiście pośrednio wiąże się to z faktycznym wpływem na podejmowane w państwach decyzje. A ponieważ władzy nigdy za dużo mamy tu kolejną zbieżność:

-Budowa społeczności międzynarodowej, dążenie do jedności.
Teza stara jak świat jeden kościół i jeden papież, o tym co powinni czynić królowie decydował kiedyś Watykan, który gdy władca nie był mu przychylny, każdorazowo groził nałożeniem ekskomuniki co wiązało się z faktycznym wypowiedzeniem mu posłuszeństwa przez jego własny lud. To samo dzisja dzieje się z lewicą, która rękami i nogami wspiera integrację europejską oraz cieszy się realnymi wpływami w Strasburgu i różnych międzynarodowych sądach i trybunałach które są świeckimi "Watykanami..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
27-06-2010PiotrPęciakRzeczposp.: PL-RUS i porozumienie d. badań katastrof lot.?
07:30, 07.05.2010 /Rzeczpospolita
artykuł TVN24.pl

"Od lat Polskę i Rosję łączy porozumienie, które umożliwia wspólne badanie katastrof lotniczych. Jednak rząd o nim milczy, a prokuratorzy twierdzą, że umowa w ogóle ich nie obowiązuje - pisze "Rzeczpospolita"."

"Polsko-rosyjskie porozumienie ws. ruchu samolotów wojskowych i wspólnego wyjaśniania katastrof zostało podpisane 7 lipca 1993 r. Najważniejszy jest jego art. 11: "wyjaśnienie incydentów lotniczych, awarii i katastrof spowodowanych przez polskie wojskowe statki powietrzne w przestrzeni powietrznej FR lub rosyjskie wojskowe statki powietrzne w przestrzeni powietrznej RP prowadzone będzie wspólnie przez właściwe organy polskie i rosyjskie"."

Komentarze polityków i prawników znaleźć można pod linkiem:
www.tvn24.(*)owa-z-rosjanami,wiadomosc.html

Nie chcę być posądzany o cytat całego artykułu, zamieszczam tylko jego początek. Z chęcią usłyszę komentarze, co pomoże mi wyrobić sobie zdanie. W poniższym artykule ciekawy jest również pierwszy komentarz.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
26-06-2010MaddyPolonia głosuje..

Są już dane - w US i Kanadzie wygrał bezapelacyjnie Kaczyński, na wyspach wygrał w cuglach Komorowski.

Czy kogoś te wyniki zaskoczyły?
Bez wątpienia w USA głosują głównie Polacy, którzy raczej do Polski nie wrócą.
Dla których Polska to kiełbasa, bigos, krakowianki w powiewających w tańcu spódnicach, a przede wszystkim powstania, Katyń, walka z komuną, ks. Popiełuszko, papież i cała reszta narodowej martyrologii. I oczywiście ojciec Rydzyk.

Na wyspach - ludzie którzy chcą i planują do Polski wrócić. Młoda emigracja, pragmatyczna, otwarta na świat (wrzucenie kogoś w kulturowy tygiel jakim jest np. Londyn bardzo otwiera umysł, nawet jak się tylko stoi za barem). Ludzie, których razu obyczajowość polskiej pisowskiej prawicy.
Może i Polacy na wyspach zapełnili świecące pustkami kościoły, ale jednocześnie Polki podbiły statystyki aborcji. To nie jest elektorat słuchający Radia Maryja i przychodzący na odczyty Jerzego Roberta Nowaka.

Oczywiście uogólniam, ale tylko trochę. Wyniki wczorajszych wyborów, ale także ostatnich wyborów parlamentarnych mówią same za siebie.

I po raz kolejny zastanawiam się czy nie potrzebne byłoby jakieś ograniczenie w głosowaniu dla polonusów.
Nie mam propozycji jakie, ale nie podoba mi się, że ktoś, kto w Polsce bywa raz na 5 lat na wakacjach i ma tutaj tylko dalsza rodzinę, może decydować o tym kto i jak będzie rządził Polską, skoro nawet nie planuje pod tymi rządami żyć, pracować, wychowywać dzieci.

Emigrantów którzy chcą głosować powinno łączyć z..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 107 (przedawniony)
26-06-2010Krzysztof JóźwiakPrezydent Jarosław Kaczyński
Wybrać mniejsze zło w II turze.

Dlaczego w II turze zagłosujecie na Komorowskiego/Kaczyńskiego/oddacie nieważny głos/nie pójdziecie na wybory ?

Za jakiś czas (przed II turą) postaram się uzasadnić dlaczego, moim zdaniem, głos ważny oddać trzeba na kandydata na K z partii na P ...

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
25-06-2010TyDraniuKora Jackowska: Byłam ofiarą obrzydliwego księdza
Kora przyznaje się, że była molestowana w dzieciństwie:

www.dzienn(*)iara_obrzydliwego_ksiedza.html

Sama wiadomość nie jest szczególnie ciekawa, natomiast ciekawe są komentarze pod artykułem. Czy tak muszą reagować katolicy na podobne informacje? Dlaczego? Czy podobne zachowania można wyjaśnić tylko dysonansem poznawczym?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 56 (przedawniony)
25-06-2010GołębiewskiTVN - Manipulacja danymi



Nie jest dla nikogo tajemnicą, że TVN wspiera Komorowskiego i zawsze jeździło po Kaczyńskim, ale żeby perfidnie manipulować danymi i oszukiwać społeczeństwo, to doprawdy rzecz niebywała. Mogę się założyć iż te badanie, jaki i poprzednie prezentowane przez TVN jako wiarygodne było zrobione nierzetelnie. Przy natłoku fałszywych informacji, próbują stworzyć samospełniającą się przepowiednie.

PS: Głosowałem na Napieralskiego i mam nadzieje, że ostatecznie rozprawi się Z PRLowskimi pozostałościami w SLD.

Nie można tego na błąd statystyczny zwalić.

Niech nierzetelny TVN się wstydzi!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
25-06-2010Jarosław ZiółkowskiOne Nation under God
   Senat stanu Luizjana przyjął jednogłośnie rezolucję senatora Roberta Adleya (R) w sprawie powstrzymania wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej. Rezolucja ustanowiła ostatnią niedzielę ustawowym dniem modlitwy. Zachęca ona obywateli wszystkich wyznań, by w ten sposób starali się o zakończenie kryzysu ekologicznego w zatoce. www.huffin(*)-oil-spill-day-o_n_619280.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 69 (przedawniony)
25-06-2010immune.ltdNo i mamy to co od dawna media nam wmawiały
Rola mediów i ich cenzura jest zatrważająca. Sondaże jak się tak nad tym zastanowić od początku właściwie sztucznie wykreowane przez media spowodowały, iż wyborcy i potencjalni kandydaci ustawili się na z góry upatrzonych pozycjach. Mam wrażenie, że wziąłem udział w zwykłej ustawce !
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
25-06-2010MatixNaród niepełnosprawnych
Sami zobaczcie, gdzieś od 7 minuty. Czy ja się przesłyszałem, czy w Polsce mamy 6 mln. niepełnosprawnych?


www.tvp.in(*)ci/wideo/23062010-1500/1900452


? Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie, jeśli to jest prawda to jestem w szoku i nie miałem o tym pojęcia 6 mln? To można nas w zasadzie nazwać już narodem niepełnosprawnych. O co chodzi?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 47 (przedawniony)
25-06-2010Krzysztof JóźwiakNapieralski - Komorowski w II turze
Zabawmy się w political-fiction ;p - jak rozłożyłby się głosy społeczeństwa gdyby mieli wybierać: kandydat PO vs Grzesiek ?

btw: sondaż wiadomosci(*)ski_i_Napieralski_zyskuja.html
daje 'tylko' 17 punktów przewagi Kaczyńskiemu;
Bukmacher ocenia zwycięstwo Napieralskiego na 1:35
www.bwin.com/pl/polityka

Oczywiście to tylko zabawa w 'co by było gdyby' ale Grzegorz Napieralski jest na wyraźnej fali wznoszącej i nie zdziwię się jak dobije do tych 15-20 % w niedzielę

Dobrze by było, bo wizja politycznego duopolu środowisk PO-PiS jest lekko przerażająca :o

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)