 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 17-08-2012 | Christopher CJ Jozwiak | Kłamstwa Tuska na kłamstwie |
Spreparowane wywiady, zatajona współpraca, sponsoring przez OLT/Amber Gold, poufne informacje o działaniach służb wokół biznesów recydywisty Stefańskiego vel Plichty, to się nawet koledzy z GW załamali  link: wyborcza.p(*)Trojmiasto___oswiadczenie.htmlTo nie jest ogórkowa sprawa, jak zaraz się potwierdzi, że szef kancelarii Premiera (Arabski) - kuzyn - też był tutaj blisko powiązany, a obracano >400 mln zł, prawie 3 lata bezkarnego wyłudzania, wyprowadzania i defraudacji pieniędzy 'starych i głupich' (według takiego klucza wyszukiwano 'chętnych' na złote [bezzwrotne] lokaty) to może być największa afera tego rządu której nie da się tak łatwo rozbroić lub zrzucić na kolejnego chlebowskiego-kozła ofiarnego  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 15-08-2012 | Aleksander Głowacki | Cieki wodne, metro i radiestezja |
Jak ogólnie wiadomo niedawno miał miejsce wypadek podczas kopania metra w Warszawie - woda wlała się do kopanego tunelu. Mnie trochę "zdenerwował" i "ogłupił" sposób w jaki TVN 24 poinformował o tym zdarzeniu: (z pamięci) "robotnicy pracujący przy budowie metra naruszyli CIEK WODNY, w wyniku czego woda zalała budowany kanał metra" (pojęcie cieku wodnego pojawiło się w materiale kilka razy i na pewno nie był to pojedynczy błąd lub przeoczenie). W tym "cieku wodnym" zawiera się cała moja irytacja - cieki wodne wg definicji są to po prostu "rzeczki" małe lub większe, naturalne bądź sztuczne znajdujące się na powierzchni ziemi, o ile wiem nie ma czegoś takiego jak podziemny ciek wodny (przynajmniej nie w podłożu, na którym stoi Warszawa i 98% powierzchni Polski). Podziemne cieki wodne (o ile wiem) nie istnieją; istnieje coś takiego jak warstwa wodonośna, która cieku z powierzchni w żaden sposób nie przypomina. Cieki wodne (zwane też żyłami wodnymi) zajmują istotne miejsce w dziedzinie "wiedzy" - radiestezji. Podsumowując TVN 24 promuje pseudowiedzę i pseudonauke i po prostu ogłupia społeczeństwo (Rydzyk ma rację  ). W "kulturze ludowej" ciek wodny promieniuje i jest szkodliwy - TVN pośrednio ten stereotyp potwierdza - utwierdzając ludzi w przekonaniu, że istnieje coś takiego jak podziemny ciek wodny. Pierwsze szkody tego materiału już odczułem - moja babcie niewielką ilość wody w swojej studni tłumaczyła uszkodzonymi żyłami wodnymi - tłumaczyłem, że nie ma czegoś takiego a brak.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 15-08-2012 | kulka_na_mole | Biurokracja vs. zdrowie i życie |
Cytat:W sobotę po południu do szpitala w Gostyniu (Wielkopolskie) przywieziono rannego w wypadku 5-letniego chłopca. Po zdiagnozowaniu przez lekarza dyżurnego szpitala dziecko, z licznymi obrażeniami, miało trafić do Instytutu Pediatrii w Poznaniu. Transportu rannego 5-latka odmówiło Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, argumentując, iż na przewiezienie dziecka śmigłowcem nie pozwalały przepisy, które dopuszczają transport międzyszpitalny tylko z odpowiednich miejsc i lądowisk. Dziecko ostatecznie trafiło do szpitala w Poznaniu po czterech godzinach. Zostało przewiezione specjalistyczną karetką. Przeszło operację, jego stan jest ciężki. Dyrektor LPR Robert Gałązkowski podkreślił w poniedziałek, że podtrzymuje decyzję dyspozytora o braku możliwości transportu rannego chłopca między szpitalami w Gostyniu i Poznaniu, ponieważ w tej pierwszej placówce nie ma lądowiska przyszpitalnego. Odniósł się też do wypowiedzi dyrektora szpitala w Gostyniu, według którego śmigłowiec mógł wylądować na stadionie w Gostyniu. Gałązkowski tłumaczył, że nie jest to lądowisko, ale tzw. miejsce gminne przeznaczone do wykonywania lotów ratunkowych w nocy; pacjent jest tam transportowany karetką bezpośrednio z miejsca wypadku, a potem leci śmigłowcem do ośrodka specjalistycznego. (źródło)[color=#330000]Czyli tak: według przepisów mniej ryzykowne jest nocne lądowanie śmigłowca na stadionie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 14-08-2012 | julian | Prof. K.Pawłowicz i jej "rewelacje" |
Posłanka PiS K.Pawłowicz prof. prawa (sic!) i była sędzina Trybunału Stanu uprawia taki rodzaj demagogii, populizmu i alogiczności wypowiedzi , że czytając z nią wywiad , odniosłem wrażenie słuchania baby z magla po podstawówce: PO i Bronisław Komorowski mają problem z Kościołem. Zaczęło się od wzniecenia walki o krzyż na Krakowskim Przedmieściu. Pan prezydent i partia rządząca działają wbrew naukom Kościoła. Chociażby opowiadając się za in vitro. Stanowisko Kościoła w tej kwestii jest jasne. Byli bliscy współpracownicy PO i pana prezydenta z KRRiT chcą zniszczyć media o. Tadeusza Rydzyka. Sam pan premier Tusk chce podciąć finansowe podstawy funkcjonowania Kościoła przez likwidację Funduszy Kościelnego i wprowadzenia odpisu od podatku na poziomie 0,3 proc. Jak widać celem PO jest zniszczenie Kościoła katolickiego w Polsce - powiedziała w drugiej części rozmowy z Onetem Krystyna Pawłowicz. To jest tak żenujące w poziomie argumentacji i wysoce lekceważące : W rozmowie z Wirtualną Polską obraziła pani prezydenta RP mówiąc: "Bronisław Komorowski nie wyróżnia się niczym oprócz gaf, nie umie pisać, nie umie czytać, nie umie się zachować, dlatego zakompleksione i wykorzenione społeczeństwo podśmiewając się popiera go, to taki »swój chłop«"?Cały wywiad tutaj: wiadomosci(*)-i-pr,1,5215627,wiadomosc.htmlCzy katolik i prof. prawa musi się tak ośmieszać? Ja rozumiem,że dla tej Pani każdy.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 13-08-2012 | Madman | Iran Europy czy po prostu sezon ogórkowy? |
Przysięga na Biblię powinna wrócić do sądów? "Skoro większość to katolicy..." Cytat:"Skoro w Polsce ponad 90 proc. mieszkańców to katolicy, warto się zastanowić nad ponownym wprowadzeniem przysięgi przed sądami powszechnymi zamiast aktualnego przyrzeczenia" - piszą w "Rzeczpospolitej" radca prawny Małgorzata Zarychta-Surówka i doktor prawa, sędzia Wiesław Zarychta. Argument z 90% katolików jest równie fałszywy, co nudny. Cytat:Zupełnie inaczej jest z rangą przysięgi złożonej na Biblię, która - zdaniem prawników - jest zdecydowanie wyższa. "Z dużym prawdopodobieństwem można by przyjąć, że w sądach polskich będzie mniej składania fałszywych zeznań[...]" Problem polega na tym, że katolicy w większości Biblii nie czytają. A co w przypadku osób niewierzących? Będą mogli przysięgać na jakąś inną książkę? Dowolnie do wyboru? A sąd będzie powoływał biegłych literaturoznawców do oceny, czyja przysięga jest bardziej wiarygodna? "Ze względów etycznych nie sprzedajemy antykoncepcji" - kartka w aptece [cytat]"Ze względów etycznych apteka nie prowadzi sprzedaży środków antykoncepcyjnych. Mechanizm działania środków antykoncepcyjnych nigdy nie wyklucza działania wczesnoporonnego." - taka kartka zawisła w aptece w Maszewie w woj. zachodniopo.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 13-08-2012 | Konowal | Olimpiada - nie "dzięki", ale "na przekór" państwu |
wpolityce.(*)emy-rownac-rownac-rownac-w-dolJak do tego słyszę, że wydali średnio na jednego olimpijczyka ponad 400 tyś. zł (w sumie 95 mln) zaś nasz olimpijski łucznik robił rano trening, szedł do pracy 8-16 i znowu na trening - to w ogóle się dziwię że jakieś medale mamy. Wydaje mi się że to taki dobry przykład działalności państwa, w którym się robi sukcesy nie dzięki niemu, czy współudziale ale właśnie "na przekór". Po sześciu latach rzadów PO mamy sukces Orlików i Euro i osiągnięcia dna przez wyniki sportowe. Moim zdaniem tak samo jest w innych dziedzinach. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 13-08-2012 | coreless | Nie mają problemu z przepraszaniem |
Patologiczni kłamcy i oszuści recydywiści nie mają większych problemów z przepraszaniem. To nie ich wina - po prostu ich mózgi nie reagują takimi emocjami, jak poczucie winy czy wstydu. Dlatego przeprosiny to dla nich zagranie czysto instrumentalne - pusty rytuał wyzuty z głębszej emocjonalnej treści obliczony na manipulację otoczeniem. Mogą przepraszać na okrągło, bo nie ponoszą większych emocjonalnych kosztów z tym związanych. Są w tym po prostu dobrzy. Niestety, większość ludzi, którzy nie zajmują się na co dzień np. polityką czy agresywnym biznesem ma skłonność do brania tego rodzaju pustych gestów za dobrą monetę. Czy istnieją sposoby, które pozwalają na rozpoznanie takich patologicznych kłamców zanim obejmą kierownicze stanowiska w państwie lub zbudują kolejną finansową piramidę?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 12-08-2012 | Katedra | Mity Oświecenia |
Nasze wyobrażenia o wiekach średnich zostało ukształtowane w większości przypadków przez myśl oświecenia. Obraz ten jest przedstawiany w większości bardzo negatywnie, jednak w świetle dzisiejszych najnowszych badań historycznych niewiele ma wspólnego z prawdą. Polecam wyjątkową pozycje na rynku ,,Kobita w czasach katedr". | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 12-08-2012 | dokowski | Niepełnosprawni odpowiedzialni |
Czy ułomność fizyczna równa jest ułomności psychicznej? Czy osoba na wózku inwalidzkim może zostać zatrudniona jako gajowy? Czy osoba chora psychicznie może zostać pilotem pasażerskim? Czy osoba chora umysłowo może zostać ministrem? Gdzie znaleźć przepisy prawa, które regulują te kwestie?
Mamy w Sejmie niepełnosprawnego posła, Jacka Żaleka (czy Żalka?) z PO. Jego kalectwo stało się jawne dzięki jego walce o wprowadzenie zakazu palenia papierosów w domu i na ulicy. Czy prawo dopuszcza, żeby do Sejmu kandydowały osoby niepełnosprawne umysłowo? Pamiętamy niepełnosprawnego psychicznie posła Janowskiego. Czy wciąż mamy prawo, pozwalające takim ludziom rządzić Polską? Janowski w ostatnich latach przepada we wszystkich wyborach, w których bierze udział, w innych nie udaje mu się zebrać podpisów, aby móc kandydować - wyborcy wiedzą już o jego ułomności. Ale teoretycznie mógłby wrócić, prawda?
Ufam wyborcom na tyle, że nie boję się powrotu takich ludzi. Ufam, że Jacek Żalek, jak Janowski, już nigdy nie zostanie wybrany, po tym, jak ujawniła się jego ułomność. Jednak mam wątpliwości, czy z punktu widzenia państwa, prawa i bezpieczeństwa ufność w mądrość wyborców jest wystarczającym gwarantem trwałości demokracji? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 73 (przedawniony) | | 12-08-2012 | coreless | Czy dobre studia muszą dawać pracę? |
Rozbisurmanieni ekonomiści, cieszący się w naszej epoce - zasłużenie czy nie - statusem guru od wszystkiego, żwawo zabierają się za to, co potrafią najlepiej, to jest za przeliczanie wszystkiego na pieniądze. Słupki są nieubłagane, a tabelki bezwzględne. Wynika z nich, że absolwentom wyższych uczelni coraz trudniej zdobyć pracę, a nawet absolwenci zawodówek najczęściej pracują później nie w swoim fachu. Wniosek? Szkoły są złe, a uczelnie bezużyteczne. Czy jednak jakość kształcenia powinna być oceniana tylko na podstawie jednego wymiaru: szans zatrudnienia czy przewidywanej wysokości zarobków po ukończeniu szkoły? Czy dobre studia muszą dawać pracę? Czy studia wyższe, po których szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy zgodnej z profilem kształcenia są nikłe, są bezwartościowe?
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |