 |
Iran Europy czy po prostu sezon ogórkowy? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-08-2012 22:51 | Madman (7811 punktów) | Iran Europy czy po prostu sezon ogórkowy?
9 na 9 | Przysięga na Biblię powinna wrócić do sądów? "Skoro większość to katolicy..." Cytat:"Skoro w Polsce ponad 90 proc. mieszkańców to katolicy, warto się zastanowić nad ponownym wprowadzeniem przysięgi przed sądami powszechnymi zamiast aktualnego przyrzeczenia" - piszą w "Rzeczpospolitej" radca prawny Małgorzata Zarychta-Surówka i doktor prawa, sędzia Wiesław Zarychta. Argument z 90% katolików jest równie fałszywy, co nudny. Cytat:Zupełnie inaczej jest z rangą przysięgi złożonej na Biblię, która - zdaniem prawników - jest zdecydowanie wyższa. "Z dużym prawdopodobieństwem można by przyjąć, że w sądach polskich będzie mniej składania fałszywych zeznań[...]" Problem polega na tym, że katolicy w większości Biblii nie czytają. A co w przypadku osób niewierzących? Będą mogli przysięgać na jakąś inną książkę? Dowolnie do wyboru? A sąd będzie powoływał biegłych literaturoznawców do oceny, czyja przysięga jest bardziej wiarygodna? "Ze względów etycznych nie sprzedajemy antykoncepcji" - kartka w aptece Cytat:"Ze względów etycznych apteka nie prowadzi sprzedaży środków antykoncepcyjnych. Mechanizm działania środków antykoncepcyjnych nigdy nie wyklucza działania wczesnoporonnego." - taka kartka zawisła w aptece w Maszewie w woj. zachodniopomorskim. Tydzień temu pojawił się news, że Marek Jurek chce wycofać z aptek środki wczesnoporonne. Problem polegał na tym, że w aptekach takowych nie ma... Farmaceuta z Maszewa poszedł o krok dalej i wycofał nie tylko środki wczesnoporonne, ale i takie, które takiego działania "nie wykluczają". Ciekaw jestem, w jakim stopniu np. prezerwatywa nie wyklucza działania wczesnoporonnego. Cytat:- Dla nas najważniejsza jest nauka Kościoła i kodeks etyki aptekarza, którego zapisy mówią, że aptekarza obowiązują zasady etyki ogólnoludzkiej - mówi, zapytany o to, czy nie obawia się, że ten ruch może oznaczać poważne konsekwencje dla jego apteki. Co ma wspólnego nauka Kościoła z etyką ogólnoludzką? Farmaceutę obowiązuje prawo farmaceutyczne, a nie mit o Onanie. Cytat:- Zdjęcie zrobił ktoś gratulując mi odwagi, po czym udostępnił w zupełnie innych celach. Mi nie chodzi o żaden rozgłos, nie chcę robić sensacji - mówi właściciel apteki. Dodaje, że autor zdjęcia może mieć powiązania z Ruchem Palikota.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
12 na 12 | liliac (147340 punktów) | Cytat:Aptekarze nie mogą odmawiać sprzedawania środków antykoncepcyjnych powołując się na klauzulę sumienia. Jeśli tak będą robić, mogą stracić licencję - takie stanowisko zajął Główny Inspektor Farmaceutyczny. Zażalenia w sprawie apteki z Maszewa jednak nie wpłynęły ani do zachodniopomorskiego inspektora farmaceutycznego, ani do izb aptekarskich.
- Taka skarga do izb aptekarskich w naszym województwie nie wpłynęła od wielu lat. Oczywiście, gdyby wpłynęła, sprawą zajęlibyśmy się - mówi Hanna Borowiak, wiceprezes zachodniopomorskiej okręgowej izby aptekarskiej. Może zatem czas, by skargi wpłynęły. Zachęcam forumowiczów, zwłaszcza mieszkańców rzeczonego województwa, do sklecenia kilku słów na ten temat do odpowiednich władz.
|
|
 | 2 na 2 | Frank Holman (5897 punktów) | > Cytat:Taka skarga do izb aptekarskich w naszym województwie nie wpłynęła od wielu lat. Oczywiście, gdyby wpłynęła, sprawą zajęlibyśmy się - mówi Hanna Borowiak, wiceprezes zachodniopomorskiej okręgowej izby aptekarskiej. > Może zatem czas, by skargi wpłynęły. Cytat:ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków. (Dz. U. z dnia 22 stycznia 2002 r.) § 1 ust. 3 pkt 2 Przepisy rozporządzenia stosuje się również do: materiałów prasowych i innych opublikowanych wiadomości, jeżeli mają znamiona skargi lub wniosku i zostały przesłane właściwym organom przez redakcje prasowe, radiowe i telewizyjne. Pytanie : czego jeszcze urzędasy potrzebują ? Jak nie znają obowiązujących ich podstawowych przepisów, to co da pisanie do nich pism ? pewnie dalszych przepisów szczegółowych nie znają także To nie pierwszy raz, jak widzę taką sytuajcję: przychodzi dziennikarz z materiałem, pokazuje urzędnikowi film, gdzie nagrane oczywiste naruszenia, a ogladający bezczelnie odpowiada: "ale do nas skarga nie wpłynęła ?" Szlak człowieka trafia: a dziennikarz zgodnie z przepisami to co właśnie niby zrobił???!! w mordę: od razu nagana, a za drugim razem wymiana takiego niekompetentnego dyrektorka robiącego z instytucji niepotrzebnie-zbędną Oczywiście problem leży też po stronie dziennikarzy, gdyż większość z nich to kompletne buce i nieuki, nie mające żadnej wiedzy na żaden temat, biegające tylko za jakimś kolejnym skandalikiem, jaki by można było pokazać bez ładu i składu; nie pomagając w żaden sposób w rozwiązaniu żadnego problemu! Przecież jakby się zapytał, przecież ja właśnie złożyłem tę skargę! CO Pan/Pani z tym zrobi i kiedy, oraz kiedy dostanę odpowiedź o faktycznym sposobie załatwieniu sprawy, ?? To takie trudne ??
|
|
6 na 6 | Menel de Lux (3111 punktów) | Gdybym musiał przysięgać w polskim sądzie na biblię, naraziłbym się na oskarżenie o obrazę uczuć religijnych. Zgodnie z prawdą i sumieniem czułbym się zobowiązany poinformować sąd że przysięga taka nie będzie miała żadnej wartości, ponieważ biblia znaczy dla mnie tyle samo co bez przymierzania książka telefoniczna. No i kłopot gotowy
|
|
 | 2 na 2 | maruda (5550 punktów) | >Gdybym musiał przysięgać w polskim sądzie na biblię, naraziłbym się na oskarżenie o obrazę uczuć religijnych.
Na taką okazję warto przynieść do sadu własną pozycję książkową. "Święta księga cholernego Proutto" Topora powinna wystarczyć.
|
|
|  | 2 na 2 | Menel de Lux (3111 punktów) |
>Na taką okazję warto przynieść do sadu własną pozycję książkową. "Święta księga cholernego Proutto" Topora powinna wystarczyć.
Zostanę przy książce telefonicznej. Przeciąganie struny może nie wyjść mi na zdrowie. W grę wchodzą dwa lata w odosobnieniu.
|
|
 | 2 na 2 | -jad- (18783 punktów) | > Zgodnie z prawdą i sumieniem czułbym się zobowiązany poinformować sąd że przysięga taka nie będzie miała żadnej wartości, ponieważ biblia znaczy dla mnie tyle samo co bez przymierzania książka telefoniczna.Na co w ogóle racjonalista mógłby przysięgać? Na grób swej matki, życie swoich dzieci? Przecież nawet jeśli będę łgał jak z nut, to szlag ich nie trafi. Chyba, że katu będę przysięgał  going under
|
|
|  | 1 na 1 | Menel de Lux (3111 punktów) |
>Na co w ogóle racjonalista mógłby przysięgać?
Ja bym przysięgał na kodeks karny który przewiduje surowe kary za krzywoprzysięstwo.
|
|
| |  | 2 na 2 | -jad- (18783 punktów) | > Ja bym przysięgał na kodeks karny który przewiduje surowe kary za krzywoprzysięstwo.Wystarczy o tym wiedzieć, nie trzeba przysięgać. Przysięganie NA jest równie efektowne, co bezsensowne. going under
|
|
|  | 8 na 8 | astrotaurus (12445 punktów) |
>Na co w ogóle racjonalista mógłby przysięgać? Na grób swej matki, życie swoich dzieci? Czasami w śmiertelnie poważnych sytuacjach czuję rozbawienie kiedy ludzie przysięgają, a raczej zaklinają się na takie różne różności. Bo to właśnie zaklinanie - obrzęd szamański. Przysięga to przysięga, zobowiązanie o charakterze moralnym czy prawnym i przysięganie "na coś" to tylko pustogłowy cyrk. No ale czego się spodziewać po katolikach? Mają Boga idiotę co marzy by zostać królem Polski, obsikują krzyżami wszystko w zasięgu wzroku to przysięganie na Biblię jawi im się jako przynależne do pakietu.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
2 na 2 | Rigoletto (3891 punktów) | >"Skoro większość to katolicy..."[/url] > [cytat]"Skoro w Polsce ponad 90 proc. mieszkańców to katolicy, warto się zastanowić nad ponownym >wprowadzeniem przysięgi przed sądami powszechnymi zamiast aktualnego przyrzeczenia" - piszą w >"Rzeczpospolitej" radca prawny Małgorzata Zarychta-Surówka i doktor prawa, sędzia Wiesław >Zarychta.
Wstyd, co za herezje! Przecież Jezus był przeciwnikiem przysięgania. No ale kto w Polsce czyta Biblię...
|
|
 | 3 na 3 | Menel de Lux (3111 punktów) |
>No ale kto w Polsce czyta Biblię...
Paradoks, ale jakże prawdziwy- ateiści czytają.
|
|
|  | 1 na 1 | Mortimer (1359 punktów) |
>Paradoks, ale jakże prawdziwy- ateiści czytają.
Ateiści na pewno znają więcej wydarzeń z Biblii, niż niejeden moher, który w ciągu 24 godzin w ciągu dnia, 80% tego czasu przesiaduje w pierwszej ławeczce w kościele, a 19% słucha Radia Maryja, lub telewizji Trwam. 1% trzeba wyodrębnić na czas przelewania pieniążków na konto ojca dyrektora.
Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.
|
|
1 na 1 | Matix (5786 punktów) | To już nie 95% ? Nieźle, jest postęp.
|
|
 | 2 na 2 | Kaszman (396 punktów) | No przecież 10% na Palikota głosowało.
Where's your god now ?
|
|
3 na 3 | Degre (752 punktów) | > Skoro w Polsce ponad 90 proc. mieszkańców to katolicy, warto się zastanowić nad ponownym> wprowadzeniem przysięgi przed sądami powszechnymi zamiast aktualnego przyrzeczenia" Zupełnie inaczej jest z rangą przysięgi złożonej na Biblię, która - zdaniem prawników - jest> zdecydowanie wyższa. "Z dużym prawdopodobieństwem można by przyjąć, że w sądach >polskich będzie> mniej składania fałszywych zeznań[...]Mhm, i jakaś książka to zmieni...Kłamstwo z biblią czy bez - jaka to różnica? Wierzący potrzebują faktycznie nad sobą jakiegoś wyimaginowanego "Pana", którego muszą słuchać i się go bać bo inaczej piekło.Dziwne A gdyby tak składać przysięgę na odwróconą biblię - to też się liczy? Albo na odwróconą, starą, biblię, bez kilku kartek? A gdyby nie było innej pod ręką i była tylko stara biblia,bez kilku kartek - i to po Chińsku  ? I jak znam życie, to jakiś lewako-cyklisto-mason by ją odwrócił! Co wtedy? Już Carlin się z tego nabijał,tyle lat temu...
|
|
3 na 3 | Pa1ryk (1539 punktów) | Cytat:Zupełnie inaczej jest z rangą przysięgi złożonej na Biblię, która - zdaniem prawników - jest zdecydowanie wyższa. "Z dużym prawdopodobieństwem można by przyjąć, że w sądach polskich będzie mniej składania fałszywych zeznań Rozumiem, że za składanie fałszywych zeznań odpowiadam przed bogiem i historią
|
|
| aakh (9 punktów) | W USA lubią takie teatralne gesty. Ale wątpię by u nas się przyjęło
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|