 |
Prof. K.Pawłowicz i jej "rewelacje" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-08-2012 23:23 | julian (1206 punktów) (zablokowany) | Prof. K.Pawłowicz i jej "rewelacje"
10 na 10 | Posłanka PiS K.Pawłowicz prof. prawa (sic!) i była sędzina Trybunału Stanu uprawia taki rodzaj demagogii, populizmu i alogiczności wypowiedzi , że czytając z nią wywiad , odniosłem wrażenie słuchania baby z magla po podstawówce: PO i Bronisław Komorowski mają problem z Kościołem. Zaczęło się od wzniecenia walki o krzyż na Krakowskim Przedmieściu. Pan prezydent i partia rządząca działają wbrew naukom Kościoła. Chociażby opowiadając się za in vitro. Stanowisko Kościoła w tej kwestii jest jasne. Byli bliscy współpracownicy PO i pana prezydenta z KRRiT chcą zniszczyć media o. Tadeusza Rydzyka. Sam pan premier Tusk chce podciąć finansowe podstawy funkcjonowania Kościoła przez likwidację Funduszy Kościelnego i wprowadzenia odpisu od podatku na poziomie 0,3 proc. Jak widać celem PO jest zniszczenie Kościoła katolickiego w Polsce - powiedziała w drugiej części rozmowy z Onetem Krystyna Pawłowicz. To jest tak żenujące w poziomie argumentacji i wysoce lekceważące : W rozmowie z Wirtualną Polską obraziła pani prezydenta RP mówiąc: "Bronisław Komorowski nie wyróżnia się niczym oprócz gaf, nie umie pisać, nie umie czytać, nie umie się zachować, dlatego zakompleksione i wykorzenione społeczeństwo podśmiewając się popiera go, to taki »swój chłop«"?Cały wywiad tutaj: wiadomosci(*)-i-pr,1,5215627,wiadomosc.htmlCzy katolik i prof. prawa musi się tak ośmieszać? Ja rozumiem,że dla tej Pani każdy nie popierający KrK jest jego wrogiem, ale chyba nie zauważyła, że było już Vaticanum II ,a wcześniej wojny religijne - pora się czegoś nauczyć. Ta Pani nie akceptuje , że żyjemy w demokratycznym państwie prawa ,a nie państwie katolickim . Swobody obywatelskie mają być chronione wszystkich obywateli ,a nie tylko katolików ! Jeśli ona chce zabraniać in vitro i zw.partnerskich , to niech to robi w swojej wspólnocie religijnej ,a nie narzuca zasady KrK innym obywatelom , nie podzielającym absolutnego autorytetu w kwestiach moralnych tej instytucji . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
7 na 7 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Trochę obok tematu (w sumie szkoda słów dla takiego popaprańca pisowskiego), ale w komentarzach do artykułu pod linkiem znalazłem ciekawy kwiatek i nie mogę sie powstrzymać:
"HITLER jest doskonałym znawcą psychologii tłumu i twórcą nowej, genialnej taktyki" "Dzisiejsza III Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkiej idei, która ma przynieść odrodzenie ludzkości. Niemcy stały się obok Włoch rzecznikiem ideologii o zasięgu ogólnoludzkim " ("Ateneum Kapłańskie" ... rozwiń całośćrok 1938) "Zasady wychowawcze nacjonalizmu niemieckiego są WZORCEM dla innych narodów. W nacjonalizmie odbija się dusza Niemiec ". ("Ateneum Kapłańskie" 1937 r., zeszyt l str. 152) Ks. Kardynał Stefan Wyszyński "Prymas Tysiąclecia"-kandydat na świętego i Patrona Polski
Ciekawa ta Polska była tuż przed wojną z kościołem na czele. Kolbe był mocny, ten też wirtuoz. Coraz mniej mnie dziwią porozumienia nad naszymi głowami przed i po wojnie.
|
|
 | | Endzior (7 punktów) | Tak to już jest z tymi osobami 'tysiąclecia' był prymas, papież, prezydent, a nawet i premier. Wszyscy niezłe ziółka  pozdrawiam
|
|
 | 6 na 6 julian (1206 punktów) (zablokowany) | Cytat:>Trochę obok tematu Czemu tak uważasz? Cytat:(w sumie szkoda słów dla takiego popaprańca pisowskiego) Bynajmniej.To są ludzie, którzy stanowią w Polsce prawo i należy od nich wymagać racjonalnej argumentacji akceptującej reguły demokratycznego państwa prawa i szacunek do innych przekonań.Warto poznawać ich rozumowanie, bo jest manipulacyjne.Ta Pani zakłada wyższość unormowań KrK nad normami mającymi obowiązywać wszystkich obywateli różnych światopoglądów. Jeśli ona uznaje, że in vitro , związki homoseksualne są złe ,to bynajmniej nie ma prawa narzucać tych unormowań innym obywatelom, poprzez kodyfikacje uniemożliwiające takie praktyki. To katolik ma obowiązek nie stosować np. in vitro, ale inni obywatele o odmiennych przekonaniach , mają prawo stosować takie zasady jakie są zgodne z ich sumieniem. Gdyby konsekwentnie stosować rozumowanie Pani prof. ,to należy zakazać rozwodów czy sprzedaży środków antykoncepcyjnych , bo to jest złe wg KrK.Dla mnie to jest autorytaryzm katolicki.My mamy większość i narzucimy innym swoje normy mniejszości.Z takimi poglądami trzeba walczyć!Dość mam ludzi,którzy mi mówią jak mam żyć i jakie zasady moralne stosować, bo są autorytetami.Dla mnie na miano autorytetu moralnego , to trzeba zasłużyć.Kiedyś myślałem , że jak ksiądz mówi o czystości i celibacie , to tym żyje, a teraz się okazuje, że dla wielu to ściema. Cytat:>Zasady wychowawcze nacjonalizmu niemieckiego są WZORCEM dla innych narodów. W nacjonalizmie odbija się dusza Niemiec ". ("Ateneum Kapłańskie" 1937 r., zeszyt l str. 152) Ks. Kardynał Stefan Wyszyński "Prymas Tysiąclecia"-kandydat na świętego i Patrona Polski >Ciekawa ta Polska była tuż przed wojną z kościołem na czele. Kolbe był mocny, ten też wirtuoz. Coraz mniej mnie dziwią porozumienia nad naszymi głowami przed i po wojnie. > Mnie to już dzisiaj tak bardzo nie dziwi.Krk był i jest instytucją autorytarną, tak jak faszystowskie Niemcy.Swój swego popiera.
|
|
|  | 5 na 5 | astrotaurus (12445 punktów) |
>Jeśli ona uznaje, że in vitro , związki homoseksualne są złe ,to bynajmniej nie ma prawa narzucać tych unormowań innym obywatelom, poprzez kodyfikacje uniemożliwiające takie praktyki. Niestety wiara to upośledzenie zdolności poznawczych i społecznych umysłu. Poznawczych tym większe im więcej dziwacznych obiektów wiara obejmuje, społecznych tym większe im bardziej religia jest rozpanoszona w życiu społeczeństwa. Polscy katolicy są zaś rozwydrzeni ponad wszelka miarę: nie dość, że nie potrafią odróżnić boskiego od cesarskiego to nie chcą innym przyznać praw, z których sami przepełnionymi garściami czerpią, nie są w stanie uznać innych (tych co mają prawo do wolności od ich religii) równymi sobie.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
| Mortimer (1359 punktów) |
Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.
|
|
 | 2 na 2 | astrotaurus (12445 punktów) | > I niech się od Pawłowiczowej głupia Doda uczy!! "Ochronie podlega urząd Prezydenta RP, zaś osobę, która ten urząd sprawuje oceniać można także krytycznie." Zapomniała zapewne wspomnieć, że rzecz nie dotyczy kaczej osoby prezydenta, ale to tylko wzmianka na boku, bo kwintesencja w tym, że szacunkowi i ochronie podlega prawo do religii (może i nawet uczucia religijne choć nie bardzo wiadomo co to jest), ale nie głupawe opowiastki czy ich antologie.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
5 na 5 | Anna Salman (16360 punktów) | A ta pani to nie jest nowe narzędzie PR dla Platformy (Antek się przegrzał, prezes zmienia image, ZZ zmarginalizowany)? Coraz częściej odnoszę wrażenie, że występy oszołomów z tzw. opozycji są korzystne głównie dla PO. Poza tym ma rację - jej wypowiedź nie przekroczyła granic wolności słowa, a nawet zasad dobrego wychowania. > ... Pan prezydent i partia rządząca działają wbrew naukom Kościoła. ...Jak widać celem PO jest zniszczenie Kościoła katolickiego w Polsce ...Kolejna odsłona pozornych zmagań pomiędzy nowoczesnymi, postępowymi katolikami, a ciemnogrodem reprezentowanym przez Rydzyka i jego zwolenników. To jest tak przewidywalne, że aż nudne. Ale - skuteczne jak widać i duża część Polaków (nowoczesnych i postępowych) będzie "robiła Rejtana" w obronie prezydenta, należącego rzekomo do nowoczesnej i postępowej frakcji w krk, która najzwyczajniej w świecie nie istnieje. Obecny pan prezydent na początku lat 90-tych głosował za projektem ustawy antyaborcyjnej, przewidującej 2 lata więzienia za aborcję. Ten "obrońca życia" jest zapalonym myśliwym, ale z zabawy w zabijanie zrezygnował pod wpływem doradców od PR i bardzo tęskni za tym sportem. Mam nadzieję, że z tej miłości do życia / zabijania nie wplącze nas w kolejną wojnę. > Ta Pani nie akceptuje , że żyjemy w demokratycznym państwie prawa ,a nie państwie katolickim .Czy to aby na pewno ona wykazuje niezrozumienie wobec stanu faktycznego ...  > Jeśli ona chce zabraniać in vitro i zw.partnerskich ...Ona nie ma własnych poglądów. Jako członkini krk zobowiązana jest głosić poglądy tego kościoła formułowane przez hierarchów.
|
|
| Grzegorz (5685 punktów) | Swoją drogą ciekawe to podejście katolików do Funduszu. Jego powołanie przez komunistów (w zamian za odebrane dobra) było wg nich posunięciem antykościelnym - tu akurat zgoda. A teraz oddanie wszystkich dóbr z nawiązką (no i likwidacja funduszu która logicznie powinna się z tym wiązać) jest również określana jako niszczenie KRK.
> W rozmowie z Wirtualną Polską obraziła pani prezydenta RP mówiąc: "Bronisław Komorowski nie wyróżnia się niczym oprócz gaf, nie umie pisać, nie umie czytać, nie umie się zachować (...) No i akurat z tym kawałkiem trudno się nie zgodzić - mówi świętą prawdę, nawet jeśli ujętą w nieprzychylny dla prezydenta sposób. Po prostu stwierdza że król jest nagi... a jeśli ktoś tu obraża urząd prezydenta to wskazywałbym na osobę która zajmując go zachowuje się jak gość spod budki z piwem.
|
|
 | 2 na 2 | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) |
> a jeśli ktoś tu obraża urząd prezydenta to wskazywałbym na osobę która zajmując go zachowuje się jak gość spod budki z piwem.Pierwszy wybrany PRZEZ NARÓD na urząd prezydenta rzekł był, że " macie takiego prezdenta na jakiego zasłużyliście ". I chyba miał racje
|
|
3 na 3 | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) |
> Czy katolik i prof. prawa musi się tak ośmieszać?Z tego co mi wiadomo, ta pani jest profesorem UKSW, a to już wiele wyjaśnia  Swoją drogą, nie znam jakiejś bezpośredniej korelacji pomiędzy tytułem naukowym ( jakiejkolwiek uczelni ), a poziomem ( nie ilorazem ) inteligencji. Pani Pawłowicz tylko potwierdza, że takowej nie ma. Jestem jednak pełen podziwu dla jej adwersarzy, bo aby do niej trafić, tudzież zmusić do wysłuchania kontrargumentu, trzeba by jej, tak po ludzku, najzwyczajniej je...ć w łeb.
|
|
 | | Grzegorz (5685 punktów) | >Swoją drogą, nie znam jakiejś bezpośredniej korelacji pomiędzy tytułem naukowym ( jakiejkolwiek uczelni ), a poziomem ( nie ilorazem ) inteligencji.
Dziwisz się? Tytuł magistra dawno się zdewaluował, doktor jeszcze jakoś się trzyma ale też przyjdzie na niego pora. Stopnie wyższe natomiast są częściej wyrazem "umocowania" w środowisku niż czegokolwiek innego. Owszem, zdolny człowiek zrobi w końcu habilitację, natomiast mniej zdolny za to lepiej ustawiony zrobi w tym czasie profesurę.
|
|
| Kuba K. (3909 punktów) | > W rozmowie z Wirtualną Polską obraziła pani prezydenta RP mówiąc: "Bronisław Komorowski nie wyróżnia się niczym oprócz gaf, nie umie pisać, nie umie czytać, nie umie się zachować (...) Czy sugerowanie, że prezydent jest analfabetą i ordynusem nie wyczerpuje czasem znamion przestępstwa polegającego na lżeniu konstytucyjnych organów państwa? Ja bym się na miejscu pani profesor poważnie zastanowił, zanim bym chlapnął coś takiego
|
|
 | 2 na 2 | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) | Czy sugerowanie, że prezydent jest analfabetą i ordynusem nie wyczerpuje czasem znamion przestępstwa polegającego na lżeniu konstytucyjnych organów państwa?
Wg. mnie nie wyczerpuje, gdyż aby wyczerpywało osoba głosząca musi być, ogólnie mówiąc, poczytalna i świadoma treści swoich wypowiedzi. Pani pożalsiębożeprofesor tego warunku nie spełnia.
|
|
|  | | Kuba K. (3909 punktów) | > >Czy sugerowanie, że prezydent jest analfabetą i ordynusem nie wyczerpuje czasem znamion przestępstwa polegającego na lżeniu konstytucyjnych organów państwa?> Wg. mnie nie wyczerpuje, gdyż aby wyczerpywało osoba głosząca musi być, ogólnie mówiąc, poczytalna i świadoma treści swoich wypowiedzi. Pani pożalsiębożeprofesor tego warunku nie spełnia.Być może, ale to już powinni ocenić powołani przez sąd biegli
|
|
| |  | 2 na 2 | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) |
> Być może, ale to już powinni ocenić powołani przez sąd biegli  Jako płacący ( czasami ) podatki nie zgadzam się ! Po wypowiedziach pani Pawłowicz można założyć to a priori. Sądy i biegli niech się lepiej Stefańskim vel Plichtą zajmą .
|
|
 | | Grzegorz (5685 punktów) | > > W rozmowie z Wirtualną Polską obraziła pani prezydenta RP mówiąc: "Bronisław Komorowski nie wyróżnia się niczym oprócz gaf, nie umie pisać, nie umie czytać, nie umie się zachować (...) Czy sugerowanie, że prezydent jest analfabetą i ordynusem nie wyczerpuje czasem znamion przestępstwa polegającego na lżeniu konstytucyjnych organów państwa? Ja bym się na miejscu pani profesor poważnie zastanowił, zanim bym chlapnął coś takiego  Ja bym powiedział że to zachowanie prezydenta wyczerpuje na tyle dużo znamion bycia analfabetą i ordynusem, że nazwanie go potem w ten sposób jest co najwyżej pewną przesadą, a nie lżeniem.
|
|
| hubin (2274 punktów) | Miałem okazję wysłuchać wywiadu/wypowiedzi Pani prof. w "rozmowach niedokończonych" emitowanych przez radyjko, w tematach w których jest niekompetentna czyli prawo dramat, jeżeli jednak chodzi o część w której mówiła na temat pracy w komisjach sejmowych jej zarzuty wydawały się trafione. Dziwaczne odmęty nauki krajowej pozwoliły mi też poznać prof. Jerzego Żyżyńskiego (Uniwersytet Warszawski, związany z PiS), oraz kilku innych też związanych z innymi formacjami, wszystkim tytuły zryły berecik równo.
Zawsze zastanawiała mnie ilość osób z problemami psychicznymi na uczelniach wyższych, np. prof. Niesiołowskiego też uważam za niespełna rozumu, choć na całe szczęście akurat tej postaci nie poznałem osobiście.
Teraz meritum, jeżeli zobaczymy czym dany profesor się zajmuje będziemy wiedzieć, iż pytania dziennikarzy są zazwyczaj poza zainteresowaniami przykładowego profesora. Zatem czemu mają służyć wywiady ze skrajnie niekompetentnymi autorytetami, ślizgającymi się po temacie gorzej niźli student na egzaminie... co zresztą wystawia cenzurkę dziennikarzom...
Jak mniemam można wywalić telewizor, wyrzucić radio i podetrzeć się gazetą oraz przestać płacić abonament RiT.
W sumie wyszły gorzkie żale i daleko idące wnioski, jeszcze dodam informację, że kryzys przewidziałem i mogę zostać profesorem! - idę przygotować wazelinę...
Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
|
|
 | 2 na 2 | 2ndhandbrain (152 punktów) | > Miałem okazję wysłuchać wywiadu/wypowiedzi Pani prof. w "rozmowach niedokończonych" emitowanych przez radyjko, w tematach w których jest niekompetentna czyli prawo dramat, jeżeli jednak chodzi o część w której mówiła na temat pracy w komisjach sejmowych jej zarzuty wydawały się trafione. Dziwaczne odmęty nauki krajowej pozwoliły mi też poznać prof. Jerzego Żyżyńskiego (Uniwersytet Warszawski, związany z PiS), oraz kilku innych też związanych z innymi formacjami, wszystkim tytuły zryły berecik równo.Ja się zastanawiam skąd biorą się tacy profesorowie. Z mojego doświadczenia akademickiego wyniosłem pozytywny obraz osób z takim tytułem. Może problemy zaczynają się, gdy profesor styka się z polityką i zapomina to, czego się dotychczas dowiedział. PiS ma talent do wynajdywania takich ludzi, którzy ze swojego tytułu naukowego robią pośmiewisko i starsznie go dewaluują. A może tylko tacy "profesorowie" są gotowi wspierać PiS. Inne partie pewnie też mają swoich profesorów, jednak albo nie wychylają się oni za mocno takimi opiniami albo są o nich nie słyszałem (jeszcze). p.s. Jak widać argumentum ad autoritatem wciąż na topie  (choć uzasadniający i "autorytet" połączyły się w jednej osobie)
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|