Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
25-09-2015VonMTransfery polityczne
Od kiedy kraj obiegła informacja o zaszczepieniu Dorna i Napieralskiego do PO, staram się - w przerwach od śmiechu tym spowodowanego - snuć wizję, do czego jeszcze może dojść w naszej polityce. Wątek może nieco z przymróżeniem oka, ale czego możemy się prędzej spodziewać - Rydzyka u Palikota, czy może Kaczyńskiego na liście PO?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
25-09-2015Max GolonkoUchodźcy - imigranci - wrzesień 2015 i co dalej
Niech politycy zaczną w końcu myśleć i działać.
Imigrantów trzeba egzaminować z przyswajania języka
oraz co dwa lata badać ich córki przez lekarki ginekolog
- przybywające losowo na badania z innych miejscowości,
aby nie dało się ich zastraszyć w miejscu zamieszkania.
Zgodnie z odpowiednimi, nowym ustawami, które należy zaproponować
nawet będąc w opozycji.
Polecam naukę, i precyzyjne myślenie;
bez unikania wstydliwych ale ludzkich tematów!
Okaleczanie genitaliów kobiet jest zbrodnią powszechnie praktykowaną
w krajach skąd przybywają islamscy imigranci.
Miłego dnia.
p.s.
Definitywnie kończę z tym tematem.
Nic więcej nie mam do dodania.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
24-09-2015ArminiusCiapaty czy ruski? Wsio rawno!
Komentator A. Gregosiewicz wypowiadając się w debacie zainspirowanej tekstem "Nadgorliwość gorsza od faszyzmu", zamieścił nastepujący wpis:

"do szpadelmetrwgłąb:
telewizjarepubl(*)ie-i-sprzatac-ulice,23811.html
Szpadelmetrwgłąb przymierza turban .... "

Z podlinkowanego artykułu wynika, iż w Mariupulu na Ukrainie jest sporo Polaków, którzy chcieliby za wszelką cenę wrócić do Polski - ale jest to z różnych przyczyn niemożliwe. Jest też wyrażone ubolewania, iż Polska jest gotowa ( co do końca nie jest prawdą) przyjąć uchodźców muzułmańskich, a zaniedbuje swoich wlasnych rodaków w ciężkim położeniu. Z kontekstu wpisu wnosić można, iż jego autor dywersyfikuje stosunek Polaków w kraju do uchodżców nie będacych Polakami i takich, ktorzy nimi są. Tymczasem nic bardziej błędnego!
Stosunek Polaków do repatraintów ze wschodu jest odsłoną tego samego problemu - o którym tak ostatnio głośno, to jest stosunku Polaków do uchodźców i imigrantów wogóle.
Mając niechętny czy też wręcz wrogi stosunek do obcych uchodźców i imigrantów, mamy przecież podobny stosunek do repatriantów swoej własnej maści. I dlatego też owe postawy nacechowane ksenofobią, bezprzedmiotowym strachem, małostkowością, skąpstwem, zawiścią i histerią należy w sobie zwalczać. Bo to nie jest tak, iż one działają tylko - wybiórczo - wobec Araba z Syrii. One jak się okazuje mają tendencję do bycia uniwersalnymi i zakażają nasz stosunek do swoich, wyrażając się bardzo niskim wśród Polaków wskaźnikiem zaufanie do współobywateli..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
21-09-2015zaszetka lawendyŚwiatowe Dni Młodzieży w Krakowie
Cytat:
Nikt nie wie, ile będą kosztowały Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Komitet Organizacyjny ŚDM mówi, że będzie to wiadomo za rok. Miasto swoje koszty szacuje na ok. 200 mln zł, z czego 80 mln na same ŚDM. Jednak to wszystko szacunki. Wiadomo natomiast, że nie będzie jednego budżetu ŚDM, a w budżecie państwa nie będzie na ten cel żadnej rezerwy w przyszłym roku. Wkładem Kościoła mają być datki wiernych oraz składki od pielgrzymów i... wolontariuszy.
Wiadomo od samego początku, że w kosztach organizacji ŚDM ma partycypować Kościół, sponsorzy, samorządy (głównie Kraków) i państwo. Nie wiadomo tylko, jaki będzie wkład poszczególnych podmiotów i jaka to będzie finalnie kwota. Według "Gazety Krakowskiej" organizacja wydarzenia ze strony miasta ma kosztować 202 mln zł, ale obecnie brakuje na ten cel 171,5 mln zł. (źródło)

Światowe Dni Młodzieży są katolicką imprezą. Jeśli Watykan chce ją zorganizować w Krakowie, to niech płaci miastu, a nie odwrotnie. Jeszcze nie słyszałem, aby firma udostępniająca swoje obiekty na potrzeby jakiejś imprezy płaciła imprezowiczom.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
20-09-2015Mariusz AgnosiewiczLudofobia
Władza obywatelska powiedziała twarde "Nein" wobec postulatów referendalnych, które zebrały skromne 6 mln podpisów. Pytać obywateli o wiek emerytalny, sześciolatki i lasy nie wolno, bo to pisowskie. Z kolei pytanie o JOWy, finansowanie partii i interpretacje podatkowe jest dozwolone, gdyż obywatelskie. Promowałem w Racjonaliście respekt dla obu referendów, zarówno tego zaproponowanego przez PO, jak i PiS. Nie tylko dlatego, że poruszają ważkie kwestie, ale i dlatego, że trzeba wreszcie zacząć słuchać ludzi.

Kuriozalne są tymczasem uzasadnienia dla odrzucenia referendum: próba jego połączenia z wyborami miałaby niecnie i "podprogowo zawyżyć frekwencję" (sic!). Nie wiem, czy wszyscy uświadamiają sobie skandaliczność tej retoryki w której politycy bredzą o za wysokiej frekwencji. Boją się frekwencji. Wśród całej rzeszy komentatorów objawiają się symptomy, które można nazwać ludofobią - strach przed obudzeniem się ludu oraz podejmowaniem "niewłaściwych" decyzji.

Przyjmijmy nawet, że ludzie nie wiedzą co jest dla nich dobre i mogą popełnić wielkie błędy. Nawet jeśli to mają do nich cholerne prawo. Mało tego, nic tak nie uczy niż błąd odczuty na własnej skórze. Nawet najbardziej wyrafinowany wywód niesie mniejszy ładunek edukacyjny niż doświadczanie skutków własnych błędów. Idea demokracji bezpośredniej jest znacznie ważniejsza aniżeli ryzyko popełniania kolektywnych błędów.

Senatorowie odrzucając referendum argumentowali ponoć (tak podano w tv), że w Polsce mamy demokrację przedstawiciel..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
18-09-2015zaszetka lawendyCiekawe wyniki sondażu
Zachęcam do poznania wyników sondażu dotyczącego preferencji politycznych:
wiadomosci(*)po/32vj4j#.VffiaeV4PEY.twitter

Zaskoczyły mnie dwie rzeczy:
1) Zdecydowana większość zwolenników PiS deklaruje głosowanie na tę partię, bo chce odsunięcia od władzy PO, a nie dlatego, że im się PiS podoba:



2) Zdecydowana większość ankietowanych wolałaby pracować na umowę o pracę, dostając mniej "na rękę", ale za to mieć opłacony ZUS:



Czyli niekoniecznie jest tak, że większość głosujących na PiS, to wielbiciele prezesa, a i brak zaufania do ZUS wydaje się być rzekoma.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
18-09-2015BrzostowskiCoraz trudniej nie być antysemitą
Jak się czyta takie cóś:

Jan Tomasz Gross o Polakach: "Faktycznie zabili w czasie wojny więcej Żydów niż Niemców"

to nic dziwnego, że się w Polakach "gotuje". Przez pisanie agresywnych tekstów niweczy wieloletni wkład w poprawę, niełatwych stosunków polsko-żydowskich. Jest szkodnikiem w tym obszarze, bez sensu.


wiadomosci(*)ow,wid,17844785,wiadomosc.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
17-09-2015smieciInicjatywa ustawodawcza - weryfikacja podpisów
Czy ktoś orientuje się jak przebiega "weryfikacja podpisów" pod inicjatywą ustawodawczą? Konkretnie: czy jeśli wpiszę swoje dane na liście, to PKW przysyła coś z prośbą o potwierdzenie na podany adres? Pytam, bo chcę poprzeć inicjatywę Świecka Szkoła, a do dnia zakończenia weryfikacji najprawdopodobniej nie będę obecny pod adresem stałego zameldowania (więc jakby co, to nie mogę odebrać/odpisać). Czy w takim razie mój podpis może być uznany za nieważny?

Nie chcę mnożyć teorii spiskowych, ale znając proklerykalne nastawienie aparatu państwowego w Polsce przypuszczam, że akurat w tym przypadku ta weryfikacja może być bardzo, hmmm... skrupulatna

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
16-09-2015zaszetka lawendyDuda znowu opluwa Polskę
Prezydent wszystkich PiSiaków po raz kolejny, tym razem publicznie w Anglii, uprawia PiSowską propagandę o Polsce "w ruinie":
wiadomosci(*)isiaj-polakom-wracajcie/0w38x2

To oczywiste, że warunki życia w UK są przeciętnie lepsze niż w Polsce, ale można o tym mówić na różne sposoby. Duda wybrał sposób PiSowski, no ale jakżeby inaczej? Wszak jest PiSowskim aparatczykiem, a prezydentem RP tylko przy okazji.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
15-09-2015ArminiusEkscesy związkowego bossa
Był taki czas w historii związków zawodowych w USA, kiedy to stanowiły one już bardzo liczącą się siłę polityczną i ekonomiczną, a ich bossowie mieli spory wpływ na bieżącą polityczną sytuację w kraju.
I wtedy, w taklich okolicznościach przyrody rozpanoszała się wśród nich epidemia, korupcji, nieuczciwości, relatywizmu, zarzucania ideału walki o poprawę warunków przeciętnego pracownika na rzecz doraźnych korzyści natury osobistej, wreszcie - last but not least - staczali się oni na manowce bezprawia, łącząc swoje siły z mafiosami, bądź też sami stając się sui generis mafiosami.
Polscy liderzy największych związków być może jeszcze nie zdegenerowali się do poziomu mafiosów ( chociaż glowy za ich dziewiczą niewiność nie dałbym sobie uciąć) jednakże ich poziom moralny oraz hołdowanie określonym wartościom pozostawia ogromnie wiele do życzenia - po ostatnich ustaleniach dziennikarzy Newsweeka dotyczących sposobu spędzania wolnego czasu przez szefa "Solidarności" Piotra Dudę.
Zadziwia skala degenracji tego człowieka jak również jego bezczelna odmowa ustosunkowania się do podniesionych zarzutów.
Historia z psem przewodniczącego brzmi jakby żywcem zacytowana z opisów ekstrawaganckiego stylu życia amerykańskich bossów trade - unionowych z czasów wielkiego kryzysu i największej degeneracji tych instytucji w USA.
Panu Dudzie należy przypomnieć czym jest związek zawodowy i jakie są jego cele. Styl życia i ekscesy, których się dopuścił są totalnym przekreśleniem związkowego etosu i bezczelnym..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)