Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
27-02-2009KoniecznyPolskie gazety codzienne, tygodniki, miesięczniki...
których unikac i dlaczego, które warto czytać [i dlaczego], skąd czerpać informacje nie narażajac się na "propagandę"?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
27-02-2009jimmy's girlChrzest oraz inne sytuacje doprowadzające do nieszczęść.
Od lat dzieci jako niemowlęta były już chrzczone.
Od lat nie zmieniła się taktyka religijnych błaznów.
Można by zapytać dlaczego (?), odpowiedź jest jasna - dla KORZYŚCI uzyskiwanych kosztem nieszczęścia ludzkości.
Słudzy kościoła katolickiego w obawie przed masą groźnych pytań dla swych uszu, odpowiednio się zaasekurowali.
Zabezpieczenie to dotyczy jednak tylko osób wierzących. Stwierdzenia kierowane ze strony ateistów; rzucane rześką myślą oczywistości mogą być odpierane. Oczywiście kontratak ten ma swą postać w osobach wierzących.
Na pierwszy rzut oka nie byłoby to takie groźne, ale gdyby się zjawisku przyjrzeć - można zebrać sporą kupkę konserwatywnych fanatyków.

Myślałam wielokrotnie czy można coś zmienić w prawie, aby dzieci nie były chrzczone, a także by rodzic nie miał tak ogromnej kontroli nad rozwojem dziecka (chodzi mi tylko o wiarę). Z tego co wiem i obserwuję, na razie nie można tego zmienić, bo według prawa dziecko jest traktowane jak własność rodzica.
Można powiedzieć, że wpajanie od młodości religijnych bajek, uczenia monotonnych modlitw i śpiewów to ze strony rodziców popychanie w ciągu początkowego rozwoju dziecka - jego umysłu, elementów poznawczych, jakiejkolwiek analizy w stan atrofii.

Wyżej pisałam o "asekuracji". Konkretnie chciałam się odnieść do formy jaką mają: ceremonia, okoliczności i przygotowania do chrztu. Aby zobrazować tę przebiegłość i obłudę jakiej ofiarami stają się nawet ateiści pozwolę sobie przytoczyć sytuację z jaką się zetknęłam jakieś..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 70 (przedawniony)
25-02-2009Magda KowalczykMniejszości seksualne - argumenty w dyskusji
Pozwoliłam sobie założyć nowy wątek ponieważ chciałam podzielić się swoimi sposobami, jakie stosuje w stosunku do zachowań nietolerancyjnych dotykających mniejszości seksualne.

1. Empatia - przedstawiam świat, w którym to mniejszością seksualną są heteroseksualiści. W świecie tym jest całkowity zakaz stosunków heteroseksualnych. Można tworzyć pary wyłącznie homoseksualne. W łagodnej formie heteroseksualiści są dyskryminowani w pracy, nie mogą chodzić za rękę ze swoim Kochaniem, nie mogą się pocałować - bo to obraża uczucia homoseksualistów.
2. Połączenie homofobii z ukrytym homoseksualizmem jest genialny - po prostu obciach być homofobem bo zaraz oskarżą takiego delikwenta o ukryty homoseksualizm (ukryte pedalstwo ).
3. Nauczyciel homoseksualista molestujący chłopców - praktycznie żaden mężczyzna nie mógłby być nauczycielem bo heteroseksualni molestowaliby dziewczynki. Mężczyźni precz za szkół
4. Obrzydliwość stosunków męskich homoseksualnych - nikt nikomu do sypialni nie zagląda. Dla homoseksualistów stosunki heteroseksualne są tak samo obrzydliwe, ale to osoby heteroseksualne zmuszają homoseksualistów do tworzenia niezgodnych ze swoimi preferencjami związków. Nikt żadnego heteroseksualisty nie zmusza do homo-stosunków a odwrotnie i owszem.

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
25-02-2009Tomasz@niewiernyTV Biełsat, TV Polonia ...
Natknąłem się na taką informację: wiadomosci.onet.pl/1922906,11,item.html
W skrócie, chodzi o to, że MSZ przekaże w tym roku ponad 20 mln złotych na działalność TV Biełsat, czyli propagandowej telewizji anty-Łukaszenkowskiej. Oprócz tego TV Biełsat wspomagana jest przez TVP (pomoc rzeczowa) - to dalsze parę milionów. Dla porównania, w ubiegłym roku Departament Stanu USA przekazał aż 516 tys. zł. Dyrektorem tego kanału jest córka Zbigniewa Romaszewskiego - znanego rusofoba. Samo utrzymywanie takiej telewizji za pieniądze polskiego podatnika jest co najmniej problematyczne. Dodatkowo, w czasie kryzysu także nie uznano za stosowne rezygnacji z tego poronionego pomysłu. Od kilku już lat mówi się też o niecelowości istnienia kanału TV Polonia, którego istnienie można było usprawiedliwić w ub. wieku, ale obecnie, w dobie dostępności wielu kanałów polskojęzycznych na wielu platformach satelitarnych, coraz częściej pojawiają się głosy o potrzebie jego likwidacji.
Dotychczas byłem przeciwny prywatyzacji TVP (nawet pod okupacją PiS), ale chyba zmienię zdanie. Jest to jawne wyciąganie pieniędzy z kieszeni podatnika na realizację projektów wykreowanych przez fobie niedowartościowanych polityków, a także znakomita (jak widać) synekura dla progenitury tychże.
Nawet argument o "misji" mediów publicznych pada, jeżeli zna się ofertę takich kanałów jak Planete, Discovery czy BBC (płatne), a ostatnio (brawo!) TV4 (prawdopodobnie bezpłatny - przynajmniej do niedawna).
Chciałem poznać opinię..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
24-02-2009HabariKto ma "rację"....
Chyba nie muszę nikomu mówić, jak bardzo niebezpiecznych odbiorców ma TV TRWAM/Radio MaRyja. Świetnie pokazuje to znany na youtube film.
www.youtube.com/watch?v=bHP0pA6dDro
Chyba wszyscy przyznacie, że nie są to ludzie do końca zdrowi.

Wielu jednak ludzi skupionych wokół racjonalisty to również antyklerykałowie. Sam osobiście nie pałam sympatią do KrK, jednak za antyklerykała już się nie uważam - być może dlatego, że wierzę w to że kiedyś rzeczywiście nastąpi w Polsce rozdział kościoła od państwa. Być może poparłbym też, którąś akcję Antyklerykalnej partii Racja, nawet pomimo tego, że to jest dla mnie raczej grupa komuchów, a ja nie jestem za utrzymywaniem nierobów, tudzież państwem socjalnym, jednak to co zobaczyłem tutaj: www.youtub(*)coNK30kEY&feature=channel_page utwierdziło mnie jedynie w przekonaniu, że pomiędzy antyklerykałami i słuchaczami Radia Maryja jest jedynie taka, różnica, że tym pierwszym częściej zdarza się nie wierzyć w boga. To jest pany, tragiczne.
Pozwolę sobie jeszcze zacytować to i owo, czyli wikipedię:
"RACJA PL jest partią lewicową, mieszczącą się w grupie partii socjaldemokratycznych. Program światopoglądowy opiera się na założeniach antyklerykalizmu, daleko posuniętego liberalizmu obyczajowo-światopoglądowego, pacyfizmu, humanizmu i tolerancji."
Rzeczywiście w filmie mamy samych pacyfistów- chyba tylko ten gołąbek nim był.

Wiem, że wielu z Was nie utożsamia się z poglądami jakie głosi "Racja", znajdą się też tacy, którzy..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 81 (przedawniony)
24-02-2009GrzegorzRaz jeszcze o narkotykach - wyniki badań zacytowane w Przekroju
Nawiązując do niedawnej dyskusji o legalizacji marihuany wznawiam temat w związku z tym że nareszcie różnego typu mainstreamowe media zaczęły publikować coś więcej niż poprawne politycznie powtarzane w koło brednie.

Przekrój z 12 lutego relacjonuje ciekawe wyniki badań opublikowane w Lancecie (24 mar. 2007) zachęcam do lektury szczególnie przeciwników legalizacji.
Ja ze swej strony chce tylko przedstawić tu, zamieszczony w Lancecie i powtórzony w Przekroju ranking narkotyków uszeregowany według ich szkodliwości zdrowotnej i społecznej:

1) Heroina
2) Kokaina
3) Barbiturany
4) Alkohol
5) Amfetamina
6) Tytoń
7) Marihuana
8) LSD
9) Sterydy Anaboliczne
10) Ecstasy

Przy okazji wiele dyskutowaliśmy o uzależnieniach.
Wyniki badań stwierdzają że w uzależnienie wpada np. 9% palaczy marihuany , 32% palaczy tytoniu i 15% spożywających alkohol.

Wracam zatem raz jeszcze do tego co ja i wielu innych forumowiczów pisało w poprzednim wątku - dlaczego można w sklepie kupić alkohol - 4 miejsce w rankingu i tytoń - 6 miejsce, a za samo posiadanie maryśki, LSD czy Ecstasy (miejsca 7,8,10) można trafić za kratki. Wiem że to wołanie na puszczy ale jakoś nie potrafię pogodzić się z takim głupim przejawem totalnej hipokryzji.

Pozdrawiam

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
24-02-2009lotrekJeden ze sposobów na "dziurę budżetową".
Nasz premier szuka miliardów złotych, zabiera komu się tylko da, ministerialne budżety przycina jak może a o jednej bogatej instytucji zapomniał. Tą instytucją jest nasz wszechwładny Kościół Katolicki, posłanka prof. Joanna Senyszyn znalazła tam całkiem ładną sumkę do zabrania. Pisze o tym w swoim blogu:

senyszyn.blog.onet.pl/2,ID365442942,RS1,index.html

[cytat]Premier Tusk zaproponował prostą receptę na kryzys: "Módlcie się, żeby kryzysu nie było". Ora w nocy, labora w dzień. Bezrobotni bardziej przeciwstawią się kryzysowi, bo będą się mogli modlić dzień i noc. Na okrągło.
Zaraz po wygłoszeniu tej religijno-rządowej odezwy do narodu, premier, zadowolony z siebie, wyszedł. Najprawdopodobniej do sejmowej kaplicy - walczyć z kryzysem. Jak przystało w katolickim kraju, na klęczkach.
To nawet dobrze, bo właśnie w Kościele można znaleźć kilka miliardów złotych, które rokrocznie traci budżet państwa na przywilejach duchowieństwa. Najwięcej - ponad 2 mld zł rocznie - tracimy na zwolnieniach kościelnych osób prawnych tylko z podatku dochodowego. Ile w wyniku zwolnień z podatku od nieruchomości, od spadków i darowizn oraz czynności cywilno-prawnych, nie wie nawet ministerstwo finansów.
Kwotą 1,5 mld zł rocznie obciążają budżet wynagrodzenia katechetów. Wprawdzie zgodnie z konkordatem, lekcje religii muszą być w szkole, ale wcale nie w wymiarze 2 godz. tygodniowo. Redukując je np. do jednej na dwa tygodnie, zyskamy ponad 1 mld zł rocznie.
100 mln zł zostałoby w budżecie w wyniku..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 47 (przedawniony)
24-02-2009Ojciec DyrektorEutanazja, za i przeciw.
Natrafiłem na następującą wiadomość i zacząłem się zastanawiać, jaki cel mają Tacy ludzie jak Jarosław Gowin. Czy są kompetentni na tyle, by decydować o czyimś życiu, a raczej wegetacji?

www.tvn24.(*)tanzji-dla-syna,wiadomosc.html

Choroba, o której mowa nosi polską nazwę "podostre stwardniające zapalenie mózgu". Jest to bardzo ciężkie powikłanie po odrze, które pojawia się po około 7 latach od choroby. Przebiega od 1 do 2 lat, ale spotyka się także tzw. przebieg powolny, do lat 10. Mówi się, że u około 10% chorych można zaobserwować samoistną poprawę, lecz w tym wypadku, opisanym powyżej, jest to niemożliwe, ponieważ nieodwracalne procesy degradacyjne w mózgu są zbyt głębokie. Szans nie ma żadnych, ponieważ, póki co, medycyna nie potrafi zrekonstruować mózgu oraz móżdżku. Jednym słowem - koleś jest roślinką (wiem, że nie wypada tak mówić, ale to słowo najlepiej charakteryzuje jego stan).

Chciałbym nakłonić do refleksji i dyskusji na temat powyższy, oraz tego, kto w naszym chorym kraju powinien mieć prawo decydowania o mękach takiej osoby lub jego rodziny. Osobiście wolałbym, aby podano mi jakąś szybką i bezbolesną truciznę, jeśli nie miałbym dość poważnej części mózgu i najmniejszych, nawet śladowych szans na wyzdrowienie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
24-02-2009Magda KowalczykLekcje etyki
Mam dzieci w pierwszej klasie. Nie chodzą na religię i wiem, że kilkoro dzieci także na religię nie chodzi. Jak mam zgłosić chęć, żeby dzieci uczestniczyły na lekcje eteki.
Z góry dziękuję za pomoc
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 48 (przedawniony)
23-02-2009(Alicja)DudaDyskryminacja -w autobusie w Warszawie-
Dyskutowaliśmy już o dyskryminacji. Wielu dyskutantów twierdziło, że w Polsce nie ma dyskryminacji. Tu macie przykład. W Polsce takie działania są prawnie dopuszczalne. Polska już rok temu powinna była ratyfikować dyrektywę unijną o zakazie dyskryminacji w dostępie do usług..

wiadomosci(*)ie,wid,10868138,wiadomosc.html

Tych napisów nie przeczytasz na autobusie w Warszawie

Stołeczny ZTM odmówił umieszczenia na autobusach plakatów reklamujących Manifę, tłumacząc, że są zbyt kontrowersyjne. Plakaty nikogo nie obrażają, a jedynie skłaniają do zastanowienia - uważają organizatorki Manify.

Manifa to coroczna manifestacja organizowana w Dzień Kobiet przez środowiska feministyczne.

Na jednym z plakatów, które mają promować tegoroczną Manifę, jest wizerunek duchownego i napis "Biskup nie jest Bogiem", na drugim znajdują się różaniec i hasło "Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek".

Jak poinformowały organizatorki Manify w komunikacie przesłanym w czwartek PAP, ZTM wyjaśnił, że nie umieści plakatów na autobusach ponieważ "tabor komunikacji miejskiej nie jest odpowiednim miejscem do wymiany poglądów czy prowokacji artystycznych".

Rzecznik ZTM Igor Krajnow podkreślił w czwartek w rozmowie z PAP, że plakaty zawierające kontrowersyjne treści i negatywnie wpływające na emocje pasażerów nie będą umieszczane w autobusach. - Nie będziemy wyrażali na to zgody, niezależnie od tego, jakiego rodzaju będą to treści - powiedział...
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)