Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
24-09-2010Andrzej BogusławskiKomisja rozdawnictwa naszego majątku.
Przed chwilą z TVN dowiedziałem się o aresztowaniach wokół Komisji Majątkowej.
Komisja ciągu 19 lat działalności przekazała Kościołowi 490 nieruchomości, w tym m.in. 19 szpitali, 8 domów dziecka, 26 szkół, 9 przedszkoli, 3 muzea, teatry i biblioteki. Ponadto budynki archiwum, prokuratury, sądu, izby skarbowej, operetki, a nawet browar. Wartość nieruchomości zwróconych lub przekazanych w zamian - gdy przedwojennej własności nie można było zwrócić - to 24,1 mld zł. Kolejne 107,5 mln zł to rekompensaty oraz odszkodowania wypłacone gotówce.
Oddano już znacznie więcej niż Kościół kiedykolwiek posiadał, ale roszczenia nie ustają.

Aresztowany Marek P. to były oficer śląskiej Służby Bezpieczeństwa, który po 1989 roku współpracował z Kościołem. Reprezentował parafie i klasztory z całej Polski przed rządowo-kościelną Komisją Majątkową - organem, który zajmuje się przyznawaniem Kościołowi majątku (gruntów i nieruchomości) utraconego w czasach PRL, a nawet wcześniej.
Od decyzji Komisji nie ma odwołania.

Gdy matactwa spowodowane pazernością Kościoła zostaną udowodnione samorządy wystąpią do skarbu państwa o rekompensaty i kto za tą chciwość Kościoła zapłaci? Tak, jak było od początku my wszyscy niezależnie od tego jakie mamy zdanie o tej instytucji, która aby zarobić dogada się z każdym i oszwabi każdego.
Nie problem znowu podniesiemy podatki najbiedniejszym.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 34 (przedawniony)
22-09-2010LogikMordercy nienarodzonych
MOD: wątek został wydzielony z wątku "Radziszewska"

słowo "morderca" jest łagodnym określeniem na kogoś, kto dokonuje masowych zbrodni na dzieciach nienarodzonych ...


... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
22-09-2010LuszekW podzięce dla kaczora J pomnik?
Od pewnego czasu konstatuję że Jarosław K, przez niektórych zwany kartoflem lub kaczorem (ja osobiście wolę kaczkę krzyżówkę) czyni wiele dobra naszemu społeczeństwu swoimi działaniami.
Zauważcie:
- usunął Leppera i Giertycha z polityki,
- zaktywizował społeczeństwo, to dzięki niemu tak gremialnie poszliśmy do urn,
- odnowił cokolwiek wygasłą dyskusję na temat rozdziału Państwa od kościoła.
Nie jestem pewien czy za to nie należy się pomnik, i to nie brata a jego.
Z jednej strony chętnie bym mu wystawił już teraz mauzoleum (ale pod warunkiem że nie będzie stało puste), z drugiej strony z niecierpliwością czekam da dalsze jego posunięcia.
Ciekawe.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 39 (przedawniony)
21-09-2010corelessDavid Irving wybiera się do Polski

Jak podaje izraelski dziennik Haaretz, znany negacjonista Holocaustu wybiera się do Polski, gdzie zamierza występować w roli przewodnika, oprowadzającego brytyjskich i amerykańskich turystów po miejscach związanych z zagładą Żydów. Zacznie od Warszawy i byłego getta. Od każdego turysty zamierza pobierać (wg Haaretz) opłatę w wysokości 2650 dolarów za swoje usługi.

Źróło
www.haaret(*)f-auschwitz-next-week-1.314014
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
21-09-2010Madame de Montsegur"Rewelacje" księdza Tomasika
I znowu nowy rok szkolny, i znowu mój syn- gimnazjalista przynosi mi z lekcji religii "rewelacje", jakimi najeżony jest podręcznik autorstwa ks. Piotra Tomasika. Np. czy wiecie, że okrucieństwa Inkwizycji to jeden wielki fałszywy mit, bowiem była to dobrotliwa instytucja strzegąca czystości wiary, a tortury, choć "dopuszczono także w sądach inkwizycyjnych", to jednak " nie mogły prowadzić do okaleczeń, utraty zdrowia oskarżonego". Syn pyta, czy w takim razie inkwizytorzy łaskotali przesłuchiwanych, bo to chyba byłaby najbardziej odpowiednia forma tortur zgodna z powyższym zastrzeżeniem. Po aresztowaniach templariuszy we Francji " Wielki Mistrz sam poprosił papieża o dochodzenie inkwizycyjne". No nie wątpię, że z równym entuzjazmem błagał o umieszczenie na stosie. "(...) katarowie nie dość, że głosili herezję, ale jeszcze stanowili istotne zagrożenie dla społeczeństwa: ci, którzy się im nie podporządkowali, uznani za nieczystych, ginęli marnie, skazani na przykład na śmierć głodową". Tu muszę ostro zaprotestować. Trzeba być kompletnym ignorantem i nie mieć pojęcia o katarach , aby endurę nazywać skazywaniem na śmierć głodową za nieczystość. Przeciwnie, to "doskonali" niekiedy dobrowolnie poddawali się endurze po przyjęciu consolamentum, aby nie narazić się na utratę zbawienia. " Oddziały katarów budziły grozę w społeczeństwie". Jasne, dlatego przez współczesnych nazywani byli " dobrymi ludźmi". Agresja katarów zapewne osiagnęła szczyt na Polu Spalonych w..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
19-09-2010Alicja DudaCoś jednak się zmieniło w narodzie.
Znalazłam w sieci ciekawe wyniki badania OBOP.
wiadomosci(*)wy,wid,12677907,wiadomosc.html
Badanie obejmowało preferencje Polaków w bardzo szerokim zakresie. Od poityki przez kościół do podatków.
Mnie bardzo się podobały wyniki dotyczące kościół/państwo. Ciekawa jestem czy da to politykom coś do myślenia.
"Również w kwestii roli Kościoła w Polsce respondenci są stosunkowo jednomyślni - 83% jest zdania, że Kościół powinien być oddzielony od państwa i nie powinien zajmować się polityką, w tym ponad dwie trzecie (68%) wybiera wartość 0, a więc zdecydowanie zgadza się z tym stwierdzeniem."
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
19-09-2010Jay-GWątek polityczny
Jeszcze rok temu namiętnie oglądałem fakty. W takim wypadku dzień w dzień miałem do czynienia z polityką. Ogólnie politycznie orientowałem się od dawna, toteż chciałem być w temacie na okrągło i oglądałem regularnie nadal. Dzisiaj chłostą nikt by do siedzenia przed telewizorem w trakcie emisji serwisu informacyjnego mnie nie zmusił. To chyba całkiem oczywiste dlaczego. Mam już po ludzku dość tej farsy i żenady: a). polityków, którzy robią sobie, sorry za wulgaryzm, publicznie jaja za nasze pieniądze i naszym kosztem estetycznym, b). mediów, które jak głodny pies czekający pod masarnią na ochłap surowego mięsa, na okrągło przekazują nam Polakom informacje na tematy: W jakim to strasznym świecie żyjemy, jak wszelako można zinterpretować mrugnięcie oka premiera, jak na tysiąc sposobów odnieść się do komentarza dla wypowiedzi popierającej brak wypowiedzi kogoś tam, itp, itp. Nie mam siły do tego. Czuje wprost, mimo permanentnego wyłapywania tego nie profesjonalizmu i dennej mantry, że to wszystko mnie ogłupia. Politycy robiący ze mnie głupka, i media robiący z głupka każdego ze szczególnym uwzględnieniem swojej instytucji. Skończyłem na wyborach prezydenckich...i na pewno nic więcej jeszcze długo.

Jednak pisze z innego powodu... Zrozumiałe, że nie jestem elektoratem PiS, zrozumiałe, że nie jestem elektoratem PSL, mniej zrozumiałe, ale niestety zrozumiałe dla mnie, że nie jestem elektoratem PO. Nie oszukuje się...całe moje doświadczenie polityczne skłania się do tezy, że najbliżej..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 106 (przedawniony)
19-09-2010prof. GrabowskaDobry psycholog.
Chciałam się zapytać Państwa, co Państwo rozumiecie pod określeniem "dobry psycholog"? Bo np. mówi się o oszustach, że są dobrymi psychologami, albowiem tak umieją omotać i zmanipulować swoją ofiarę, że odda im ostatni grosz. O psychologach reklamy też można tak powiedzieć ,jeśli przyczynią się do powstania reklamy, która wykorzystując ukryte dążenia człowieka spowoduje, że będzie on jej ulegał. Andrzej Samson był niewątpliwie dobrym psychologiem i fachowcem, do momentu gdy nie spotkały go znane przykrości. Potem Samson sam był na tyle bezczelny, że wymknął się każącej ręce sprawiedliwości. Jaki powinien być więc tzw. terapeuta, aby można go było nazwać dobrym psychologiem. Są psychologowie-terapeuci chrześcijańscy. Czy ich wiara nie przeszkadza im w byciu obiektywnym? Czy psycholog w ogóle może mieć lub hołdować jakiejś ideologii albo moralności? Czy dobry psycholog ma ulegać obowiązującym w danej kulturze normom i obyczajom , chociaż zdaje sobie sprawę, że są szkodliwe na dalszą metę, czy też ma obowiązek zwalczać zabobony i traumatyczne poglądy narażając się przy tym większości? Tak więc czy ma utwierdzać swoich pacjentów w błędach powszechnie obowiązujących, czy "uświadamiać ich" narażając jednocześnie na nieprzychylne reakcje ogółu? Pomijam tu dobrych psychologów naukowców, takich jak np. Zimbardo czy Cialdini lub Aronson. Chodzi mi głównie o tych , którzy mają do czynienia z pacjentem i mogą wywierać na niego wpływ.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
18-09-2010Mateusz BrodziakKreski na świadectwie ciąg dalszy
Cytat:
"(...) Każdy, kto ma na świadectwie kreskę zamiast stopnia z przedmiotu religia/etyka, i nie mógł chodzić na etykę, może wystąpić przeciw skarbowi państwa z pozwem o naruszenie dóbr osobistych, bo jest nim prawo do milczenia w sprawach sumienia i wyznania, które gwarantuje konstytucja. Dr Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka zapowiada, że Fundacja obejmie takie sprawy Programem Spraw Precedensowych. - Mamy już zgłoszenia - mówi nam."

wyborcza.p(*)_etyka_sie_nie_interesuje.html


O ile dobrze rozumiem, obecnie, jako że wyrok Trybunału w Strasburgu uprawomocnił się, każda sytuacja, w której nie zostały zapewnione zajęcia z etyki, co w konsekwencji spowodowało pojawienie się słynnej kreski na świadectwie, może zostać wykorzystana do złożenia pozwu przeciw skarbowi państwa. Czy w takim razie możemy spodziewać się lawiny pozwów?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
18-09-2010AndroZUS - potwierdzenie państwa wyznaniowego
12 września pracownicy ZUS pojadą na Jasną Górę w ramach pielgrzymki finansowanej za pieniądze z funduszu socjalnego. Związkowcy twierdzą, że to na zaproszenie pracodawcy. Prezes ZUS z kolei, że zaproszenie dostał od pracowników.
www.tokfm.(*)e_za_pieniadze_z_funduszu.html

Dramat polskiej demokracji polega na tym, że podobnie jak za PRL, do konstytucji wpisana była miłość do CCCP oraz do PZPR, tak obecnie wpisana jest miłość do Watykanu oraz kleru. Polska już chyba nigdy nie wyrwie się z tego zaklętego kręgu. Zawsze jest jakieś wyższe dobro ponad najjaśniejszą Rzeczpospolitą.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)