Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
19-07-2011KarolGJak rozumują nasi włodarze - przykład z życia
Nowe wieści z Gdańska. i Gazeta donos
Nie chcę streszczać artykułu, bo i tak jest krótki.
Pomyślałem sobie, że:
1. Prezydent Gdańska ma poważne problemy z logiczną argumentacją.
2. Wielu ważnych członków PO jest mentalnie nieprzygotowanych do zrozumienia idei rozdziału kościoła od państwa i wątpię, aby prezydent Adamowicz był przypadkiem skrajnym.

PS. O ile się orientuję, w/w działka miała zostać oddana za prawie darmo, jako rekompensata za część Parku Oliwskiego, do której pazerny Abp. rościł sobie prawa, więc jakieś uzasadnienie takiej decyzji było. Wobec tego, wolałbym zwrócić Waszą uwagę na sposób myślenia Prezydenta, a nie na samą sprawę działki.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
19-07-2011prof. Grabowska80 proc. szczęśliwych Polaków
Diagnoza społeczna 2011: Z badań Diagnozy Społecznej 2011 wynika, że ponad 80 proc. z nas to szczęśliwi ludzie.
Zbliżają się wybory parlamentarne.
Okazuje się, że pod rządami PO 80% Polaków doznaje szczęścia i zadowolenia.
Prawie jak na Białorusi.
To nic , że Polska jest jednym z 5 najbiedniejszych krajów Unii.
To nic ,że ponad dwa miliony ludzi wyjechało za chlebem z kraju.
A może wypowiadało się 5 milionów alkoholików, którzy są szczęśliwi jak wieczorem się na..piją?
Co Państwo o tym sądzą?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
19-07-2011Artur@RDla "rewolucjonistów" i zauroczonych J.Palikotem, PJNem itp
Rozpoczynam wątek pod wpływem felietonu p.A.Koraszewskiego " Życie w czasie teraźniejszym".
Felieton , który dokładnie odzwierciedla moje spojrzenie na dzisiejszą (i nie tylko) przedwyborczą sytuację poltyczną w naszym kraju, na politykę wogóle i interakcje - politycy, partie a społeczeństwo.
A ponieważ zuważyłem , że teraz przed wyborami, na forum Racjonalisty często pojawiają się i to dość mocno głosy "wzywających do rewolucji" (którym podobają się, chyba, sceny z Hiszpaniu i Grecji) i zachwyconych J.Palikotem i jego Ruchem, jak również PJNem i określanych jako "świeży powiew w polskiej polityce" - pomyślałem, aby zadedykowac im felieton p.Koraszewskiego do przemyślenia.
A ponieważ sam autor felietonu nie umożliwia (taką podjął decyzję) komentowania swoich artykułów, może przy okazji, tutaj będzie można się podzielić swoimi refleksjami po jego lekturze.
Mam nadzieję ,że nie będzie to łamaniem Regulaminu i nie będzie niemile widziana przez p. Koraszewskiego - którego serdecznie pozdrawiam z podziękowaniami za felieton.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
18-07-2011Lucyna Sępska QuenallataCo robić?
Mam dylemat... Dostałam dzisiaj do skrzynki pocztowej ulotkę PiS-u z prośbą o złożenie mojego podpisu pod wnioskiem o warszawskie referendum przeciwko podwyżkom cen biletów autobusowych, wody i ścieków, opłat za żłobki i prywatyzacji SPEC-u (ogrzewaczy kaloryferów). I tu pojawia się problem: co robić? Podpisać czy nie?
Chciałabym postąpić racjonalnie, więc proszę o pomoc. Moje rozumowanie jest takie:

1) Oczywiście nie chcę płacić więcej.
2) Nie jestem wyborcą PO i nigdy nie głosowałam na tą partię, jednak w wyborach na prezydenta Warszawy poparłam Panią Waltz, ale nie chcę płacić więcej.
3) Nie jestem wyborcą PiS-u. Żadna z głoszonych przez nich idei mi nie odpowiada, ale nie chcę płacić więcej.
4) Podwyżki biletów i wody są już przyklepane, podwyżka opłat za żłobki mnie osobiście nie dotyczy i nie jest jeszcze pewna, a prywatyzacja SPECu nie jest pewna i wcale nie musi oznaczać podwyżek, ale może, a ja nie chcę płacić wiecej.
5) Referendum może się odbędzie, a może nie, podpisy mogą posłużyć do walki z podwyżkami albo przedwyborczej propagandzie PiS-u (raczej to drugie), ale ja nie chcę płacić więcej...

To co? Podpisać czy nie? Czy popierać partię, która w żaden sposób mi nie odpowiada, ale tym razem akurat chce zrobić coś z czym się zgadzam, czy raczej uznać, że skoro jest to inicjatywa PiS-u, to cokolwiek postuluje, ja powinnam być przeciw lub przynajmniej zachowywać się obojętnie?
A skoro w wyborach głosowałam na H. Gronkiewicz-Walz, to powinnam jej zaufać i przyjąć, że..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
18-07-2011MedievalA może przystojny organista ?
W Wałbrzychu spory wybór kandydatów na prezydenta miasta. Objawił się nowy, rzutki i przystojny doktorant organista. "Głosuj na swoich!"

wyborcza.p(*)_Zyd__ewangelik_i_ateista.html

Jak nie oszuści to dupek... Sami swoi?

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
17-07-2011diogenesPolska bez orła
Cytat:
Europosłowie z Brukseli swego czasu uregulowali, że ogórki muszą być proste, ślimak jest rybą, a marchew owocem. Jak się okazuje, europosłom nadal mało. Teraz postanowili mocniej zaingerować w sport. Pojawił się pomysł, by zamiast godła na koszulkach reprezentacji, których kraje należą do UE, znalazła się... flaga Unii.


sport.wp.p(*)69,wiadomosc.html?ticaid=1caac

Dyskusja trwa. Słyszałem wypowiedź sportowca, który nie wyobraża sobie występu bez orła czy flagi narodowej.

Co ma sport do narodowości?
Po co w sporcie narodowość, skoro kryje się za nią wiele niezdrowych resentymentów (niektóre mecze to namiastka wojny)?
Dla mnie wygrywa lepszy, a nie Polak, Niemiec, czy Rosjanin.




Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
16-07-2011kulka_na_molePolska Poczta
[color=#330000]Niedawno podróżowałem trochę po Polsce pociągami różnych spółek przewozowych i ciągle będąc pod wielkim wrażeniem tych wojaży miałem zamiar podzielić się z forumowiczami swoimi przeżyciami, ale zrezygnowałem z tego, gdy w Internecie znalazłem mnóstwo relacji, od których moja niewiele by się różniła.
Napiszę tylko tyle, że chociaż w Poznaniu udało mi się wsiąść do pociągu TLK relacji Świnoujście-Lublin i nawet zająć strategiczne miejsce przy WC, to aromat dochodzący przez zamkięte drzwi WC, łomot drzwi między wagonami bez przerwy blokowanych przed zamknięciem przez jedną z sześciu osób stojących w przejściu między wagonami oraz świadomość, że zamknięcie wejściowych drzwi wagonu odetnie całkowicie dopływ świeżego, choć upalnego powietrza spowodowały, iż zrezygnowałem z 3,5-godzinnej podróży w takich warunkach. Poświęciłem wydane 82 zł i kupiłem bilety za 340 zł na najbliższy ekspres (koszt dla dwóch osób w I klasie, bo w II klasie już nie było miejsca.)

A teraz do rzeczy, czyli odnośnie tytułu wątku.
Wybrałem się dziś na pocztę, aby wysłać priorytetem listy polecone za potwierdzeniem odbioru.
Po opuszczeniu poczty przyszły mi do głowy następujące myśli:
A) aby nadać priorytetowy list polecony ZPO musiałem:
- napisać na kopercie adres odbiorcy i nadawcy
- napisać na białej karteczce/formularzu nadania listu poleconego j/w
- napisać na żółtym kartoniku/formularzu ZPO j/w i przykleić ten kartonik do koperty
- poinformować panią w okienku, że chcę nadać listy priorytetem..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 217 (przedawniony)
15-07-2011Christopher CJ Jozwiak69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?
Bez względu na okoliczności - gwałty, zagrożenie życia - co tam, embrion powinno się chronić ponad wszystko - o zdrowie psychofizyczne dla rodzicielki zawsze można się pomodlić.

link: wiadomosci(*)rojektu_ustawy_calkowicie.html

Frakcja Gowina mocno się trzyma.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
14-07-2011diogenesNajazd na Palikota
Palikot ma kłopoty. Zapomniał - biedaczysko - wpisać samolot do zeznania podatkowego (ma ktoś tu Cesnę?). A w ogóle to mu się myli polityka - skuteczne realizowanie celów społecznych - z literaturą: zabawne metafory, przenośnie, bajery lingwistyczne:

wiadomosci(*)-bieg,1,4790398,wiadomosc.html

Swego czasu dedykowaliśmy mu z kumplem książkę. Teraz niech się wali.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 65 (przedawniony)
14-07-2011Andrzej BogusławskiPoziom wykształcenia a poziom intelektualny Polaków?
Bogusław Śliwerski - profesor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie powiedział: Każdy kolejny rocznik studentów jest gorszy. Niewiele czytają, nie rozumieją tego co przeczytali, i fatalnie piszą. Najchętniej prace semestralne przysyłaliby SMS.

Rośnie nam poziom formalnego wykształcenia, ale jak ono ma się do poziomu? Rozmawiając na naszym forum dostrzegam, że cześć młodych uczestników nie potrafi ani wyartykułować tego co ma do przekazania, ani zrozumieć tekstów innych uczestników, a także jest dramatycznie nieoczytana.
Nie wiem, jak procentowo dużej grupy to zjawisko dotyczy, ale choć może niesłusznie, to budzi to mój niepokój.

Czy z tym przesadzam?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)