 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 46 (przedawniony) | | 09-08-2015 | Ultima Ratio | Gender - pytania do zwolenników |
Chciałbym podyskutować o kilku sprawach, które wydają mi się nie do końca wyjaśnione przez zwolennikó gender.
1. Dlaczego walczycie o prawo do małżeństw typu MM lub KK, a nie o małżeństwa o dowolnej liczbie osób ? Np. MMMMK, MKKKKK, MMMKKKK itp. itd.
Przecież nie ma żadnego logicznego uzasadnienia dla ograniczania się do dwóch małżonków, skoro kwestia zapłodnienia i posiadania dziecka nie będzie już kluczowym wyróżnikiem w definicji małżeństwa.
2. Jeżeli uznamy, że każdy człowiek może nie tylko dowolnie definiować swoją płeć, ale definiować ją szerzej, wychodząc poza standard M i K, to:
- czy oznacza to, że właściwie każdy człowiek może w dowolny, opisowy sposób przedstawić swoją płeć?
- czy może ją zmieniać w ciągu życia dowolną ilość razy ?
- czy musi, i jeżeli tak to jakie, zabiegi wykonać na swoim ciele, alby móc uznać jego samookreślenie płci, czy też moze tego dokonać bez jakiejkolwiek ingerencji w swoje ciało ?
- jak mają się do siebie płeć genetyczna (XX, XY) do płci "genderowej" ? Czy jeżeli powiem, że osoba o nazwisku "Anna Grodzka" to genetyczny mężczyzna, to jest to prawidłowe, czy sprzeczne z ideologią gender?
- jak zmiany płci wpłyną na takie sprawy, jak pewne rozbieżności w prawie w stosunku do kob iet i mężczyzn ? Np. mężczyzna zmienia płeć i domaga się praw, które przysługują kobietom. Np. idzie do toalety damskiej. Przy czym zgodnie z wizją gender, nie dokonał on żadnej zmiany swego ciała, ubrany jak mężczyzna, głos ma jak mężczyzna itp. Czy kobieta,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 02-08-2015 | Kaszman | Ustawa o kastracji pedofilów. |
Pamiętam, że jakieś kilka lat temu rząd przyjął ustawę o kastrowaniu ludzi, którzy dopuścili się czynów pedofilskich, trąbiono o nie dosłownie wszędzie (może przesadzam, ale na pewno dość sporo). Tymczasem nie widziałem jakichś wiadomości o skazanych na kastrację, ale to w ogóle jakichkolwiek. Czy ja nie umiem korzystać z google, czy jestem jakiś ślepy ? Ma to jakiś związek z aferą pedofilską w kościele, która wyszła na jaw chyba kilka miesięcy po wprowadzeniu ustawy ? Czy coś mi się kompletnie pomieszało ? Nie poruszam tu tematu słuszności takiej ustawy, to na inny wątek. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 48 (przedawniony) | | 01-08-2015 | Max Golonko | Islam w Polsce (przybysze) |
Słusznie atakujemy mniejszości zagrażające ateizmowi lub zdrowiu ludzkiemu (np obcinające fragment genitaliów swoim dzieciom).
W szczególności podejrzliwie przyglądamy się imigracji islamskiej do Polski oczekując ich szybkiej asymilacji językowej i kulturowej.
Postulowałbym wprowadzenie okresowych egzaminów z przyswajania języka polskiego dla całej rodziny imigrantów pod groźba jej przymusowej deportacji do Azji czy Afryki czy Rosji w razie gdy jakikolwiek członek rodziny, w szczególności dziewczynka, robi słabe postępy lub łamie się jej elementarne ludzkie prawa (np obcina łechtaczkę).
Obowiązkowe badania ginekologiczne dziewczynek imigrantów trzeba sfinansować i tyle. Odmowa badania - automatyczna deportacja całej rodziny - bo inaczej będą je okaleczali - jak to od dawana czynią w całej Europie! Albo zmuszali do małżeństw i seksu jako dzieci!
Miłego dnia | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 31-07-2015 | Max Golonko | Wolność słowa w Polsce - idą zmiany |
Wbrew Biblii i wbrew innym świętym księgom (K.itp) życia w kosmosie musi byś dużo bo dużo jest czerwonych i pomarańczowych karłów, które są trudniejsze do znalezienia teleskopami ale są liczne i jest to już pewne. Przy nich planety z ciekłą wodą mają szansę dłużej egzystować - więcej miliardów lat. Na razie nie odebraliśmy transmisji od obcych bo to są mimo wszystko niewyobrażalne odległości i nie wiadomo gdzie celować, a ponadto oni musieliby altruistycznie, za duże ich pieniądze, emitować transmisje akurat w naszym kierunku. Kiedyś może jednak się uda. Loty kosmiczne na tak duże odległości są nierealne ze względu na zgarnianie po drodze protony międzygwiezdne i inne promieniowania. Trzeba czekać aż słońce doleci samo blisko do jakiejś gwiazdy co ma miejsce co około 100 mln lat. Duch nie spadł z nieba ale raczej też nie przyleciał z innej planety. Tu były chemiczne warunki w wodzie na samoistne pojawienie się tłuszczowych błon komórkowych, aminokwasów i RNA. Żaden metafizyczny stwórca nie był potrzebny - co czyni karanie bluźnienia zeń przepisem absurdalnym. WOLNOŚĆ SŁOWA TO TEŻ WOLNOŚĆ KRYTYKI I WOLNOŚĆ WYŚMIEWANIA WSZYSTKIEGO I KAŻDEGO i każdej większości oraz mniejszości (od etnicznych poczynając, a na seksualnych kończąc) Nawet przyszłego JP3! Inaczej jedni na drugich zaczną składać doniesienia i wszyscy zaczniemy się nawzajem zamykać w aresztach. Miłego dnia i nocy (we własnym domu) życzę. p.s. dotyczy między innymi: wpolityce.(*)199392-sld-chce-karac-za-mow.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 53 (przedawniony) | | 27-07-2015 | zaszetka lawendy | Ustawa "o in vitro" czyli o co modlą się katole |
Katole modlą się, aby prezydent Komorowski zawetował ustawę "o in vitro". Tym samym modlą się, aby w polskim porządku prawnym nadal panowała pełna dowolność i brak przepisów regulujących metodę in vitro. Katole nie rozumieją, że brak takich przepisów pozwala m. in. na dowolne rozporządzanie zarodkami - można je mrozić, można spuścić w kiblu. Tak więc wielcy obrońcy życia wszem i wobec pokazują, że mają w dupie nie tylko dzieci narodzone, ale także te poczęte, którymi wycierają sobie gęby na co dzień. Rozumiem proste baby i prostych dziadów, którzy nie kumają nic ponad to, co im proboszcz w niedzielę opowiada w kościółku. Rozumiem też cynizm polityków, którzy aż tak nieogarnięci nie są, a mimo to plotą te same bzdury - zjednują sobie wyborców i przychylność kleru. Natomiast nie rozumiem postawy prezydenta, który zamiast natychmiast podpisać ustawę, zastanawia się, a może podpisze, a może nie, a jak podpisze, to popyta potem w Trybunale Konstytucyjnym, a może nie podpisze i skieruje ją najpierw do TK. Komorowski biskupem już nie zostanie, więc o co mu chodzi? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 43 (przedawniony) | | 25-07-2015 | lekkoduch | Opolskie |
Czytam, że Opolszczyzna skorzystała dzięki mniejszości niemieckiej; przysłano tu 170 mld zł:24.06. Opole (PAP) - Od końca lat 80. mieszkańcy Opolszczyzny z niemieckimi korzeniami, którzy mieli tzw. podwójne paszporty i mogli podejmować pracę za granicą, przetransferowali do regionu łącznie ok. 170 mld zł, licząc według cen z 2013 r. - wynika z analiz. Eksperci przekonują, że region zyskał gospodarczo dzięki mniejszości. www.pap.pl(*)us=biezace&_CheckSum=524718445Jednocześnie opolskie jest województwem z najwyższym w Polsce odsetkiem emigracji, na co wskazują dane z Narodowego Spisu Powszechnego (Wykres 2), na które powołuje się także ten artykuł. Emigracja jest odbierana jako wynik złej sytuacji gospodarczej (zakładam, że jest to emigracja zarobkowa). No to jak? Jest dobrze czy źle? Czyżby wszystko zmieniło się po akcesji do UE? A może, gdyby nie mniejszość niemiecka, sytuacja gospodarcza w opolskiem byłaby znacznie gorsza? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 33 (przedawniony) | | 24-07-2015 | VonM | Zasługi Władysława Bartoszewskiego |
Chciałbym w tym wątku poruszyć kwestię zasług Władysława Bartoszewskiego dla stosunków polsko - niemieckich i polsko - izraelskich. Myślę, że temat wymaga dyskusji i przydałby się nawet osobny artykuł na wikipedii, zwłaszcza w obliczu tego, co się dzieje w Internecie, na chociażby tak popularnym portalu jak demotywatory, gdzie szkalowanie autorytetów takich jak On stało się chlebem powszednim.
W obliczu ostatniej sytuacji politycznej na świecie, istnieją podstawy do obaw. Zaczyna się na podważaniu autorytetu, jak chociażby Władysława Bartoszewskiego, a kończyna niszczeniu ich dorobku, co może mieć katastrofalne skutki. Niebezpieczny jest fakt już - z pełną świadomością znaczenia tego słowa - oszołomienia polskich nacjonalistów, którzy potrafią krzyczeć "Żydzi do gazu" jednocześnie bezceremonialnie i ze spokojnym przekonaniem kwestionując swój antysemityzm. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 13-07-2015 | Mariusz Agnosiewicz | Afera taśmowa: Kwaśniewski i Kalisz |
Mamy oto zajawkę kolejnego odcinka afery taśmowej. Tym razem bohaterami są Aleksander Kwaśniewski oraz Ryszard Kalisz. Ich szczere wydanie to rozmowa z października 2013 o długości 4,5 godziny. Kalisz relacjonował byłemu prezydentowi swoje spotkanie z gen. Januszem Noskiem, ówczesnym szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Według polityka lewicy generał miał posiadać dowody na korupcję, w którą mógł być zamieszany minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, a być może ktoś "dużo wyżej" niż kierownictwo ministerstwa. Kto jest zatem nad Siemoniakiem? A. Kwaśniewski: "Trzy najbardziej zdemoralizowane instytucje w Polsce to jest po pierwsze - prokuratura, po drugie - służby specjalne, po trzecie - telewizja publiczna. (...) Te trzy instytucje - kupią, sprzedadzą, zdradzą, zniszczą. I tak dalej, i tak dalej".wiadomosci(*)9,wiadomosc.html?ticaid=1152c6Według tego, co mówi AK państwo polskie trzeba napisać od nowa. Jeśli według byłego prezydenta dwie fundamentalne służby państwowe są sprzedajnymi firmami służącymi do niszczenia, to znaczy, że naprawa bez wielkiej zmiany jest praktycznie niemożliwa. Tym bardziej, że na straży tego układu stoi TVP, która pilnuje zbiorowej nieświadomości społecznej, serwując nam zamulającą papkę pseudoinformacyjną na poziomie prywatnego mainstreamu. Dalej, jeśli brać poważnie prywatną opinię Kwaśniewskiego, to fakt,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 12-07-2015 | Christopher CJ Jozwiak | Pytania refere: niekonstytucyjne, niekonkretne, nieaktualne |
A za to wszystko ~100 mln zł zapłacą podatnicy, bo Komorowski zamroczony porażką w I turze tak sobie następnego dnia z rana chlapnął...
1. niekonstytucyjne, bo mamy zapis o proporcjonalnej reprezentacji parlamentarnej 2. niekonkretne, bo nie jest powiedziane co miałoby zastąpić finansowanie z budżetu 3. nieaktualne, bo właśnie dziś takie zapisy zostały przyjęte w Sejmie (jedynie PO była przeciw aby dodatkowo nie ośmieszać sensu swojego referendum)
PS> finansowanie tego referendum mogłoby pokryć zlikwidowanie funduszu kościelnego już w jeden rok (o czym kłamał Tusk, tymczasem w ostatnich latach się go powiększa...) | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |