Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytania refere: niekonstytucyjne, niekonkretne, nieaktualne

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
10-07-2015 22:53Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Pytania refere: niekonstytucyjne, niekonkretne, nieaktualne
Ocena 1 na 1
A za to wszystko ~100 mln zł zapłacą podatnicy, bo Komorowski zamroczony porażką w I turze tak sobie następnego dnia z rana chlapnął...

1. niekonstytucyjne, bo mamy zapis o proporcjonalnej reprezentacji parlamentarnej
2. niekonkretne, bo nie jest powiedziane co miałoby zastąpić finansowanie z budżetu
3. nieaktualne, bo właśnie dziś takie zapisy zostały przyjęte w Sejmie (jedynie PO była przeciw aby dodatkowo nie ośmieszać sensu swojego referendum)

PS> finansowanie tego referendum mogłoby pokryć zlikwidowanie funduszu kościelnego już w jeden rok (o czym kłamał Tusk, tymczasem w ostatnich latach się go powiększa...)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Grzegorz (5685 punktów)
>A za to wszystko ~100 mln zł zapłacą podatnicy, bo Komorowski zamroczony porażką w I turze tak
>sobie następnego dnia z rana chlapnął...
>1. niekonstytucyjne, bo mamy zapis o proporcjonalnej reprezentacji parlamentarnej

No to co? W końcu to konstytucja jest dla obywateli, a nie odwrotnie. Jeśli np. 90% będzie chciało czegoś co nie jest z nią zgodne to parlament będzie miał jakąś przesłankę aby ją zmienić.
Gołębiewski (850 punktów)
>>A za to wszystko ~100 mln zł zapłacą podatnicy, bo Komorowski zamroczony porażką w I turze tak
>>sobie następnego dnia z rana chlapnął...
>>1. niekonstytucyjne, bo mamy zapis o proporcjonalnej reprezentacji parlamentarnej
>No to co? W końcu to konstytucja jest dla obywateli, a nie odwrotnie. Jeśli np. 90% będzie chciało czegoś co nie jest z nią zgodne to parlament będzie miał jakąś przesłankę aby ją zmienić.

Dokładnie konstytucja jest jak pismo objawione, może się zmieniać i zmienia się w zależności od potrzeb. (wystarczy porównać bieżącą wersje tj. tłumaczenie z poprzednimi)

Tylko w oczach fanatyków, to do czego się przyzwyczaili jest święte i niezmienne.

Co do referendum, to jest ono po prostu żałosną ostatnią (daj boże ) wpadką najjaśniejszego panującego nam B. komornika.

Zgadzam się, że pytania są złe, niepoparte realną dyskusją o docelowym systemie demokratycznym.

Rzetelna dyskusja w tej sprawie powinna odbyć się po wyborach parlamentarnych i trwać około 2 lat, i wówczas można by ją zakończyć poprzez referendum.

PO robi sobie jaja z demokracji i obywateli.
PiS dąży do bankructwa państwa.
Trzecia siła tj. Kukiz to jakiś głupi dowcip medialny.
Strach się bać.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365