 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 111 (przedawniony) | | 29-01-2018 | szarley | Neofaszyści w Polsce |
Od kilku dni w telewizji i w necie jesteśmy zarzucani reportażem z ukrytej kamery z Parteitagu polskich faszystów w lesie pod Wodzisławiem. 1 Rozmawiałem z nauczycielką historii w jednej z polskich średnich szkół (sam w tej szkole uczyłem). Zawsze brak czasu na nauczanie o najnowszej historii. Ale może to nie brak czasu, bo skoro jest go dość na starożytny Egipt... Historykom zawsze braknie godzin 2 Niestety dość mocno rozpowszechniona tolerancja dla gadania głupstw na temat faszyzmu 2.1 Oto Janusz Mikke herbu Korvin, choć powinien zmienić herb na Głąb Liberalny, publicznie www.youtube.com/watch?v=48E_ymNGGmQp.doli o dobrotliwości Hitlera, a młody matołek po prywatnej szkole www.racjonalista.pl/forum.php/s,758184#w758360widzi w nim guru. 2.2 Oto zachwycony sobą, ale niestety jeden z wielu puliczek zdziwiony, że Hitler niszczył polskie wsie odpisuje: " Nie jest to zakresem szkolnej nauki ludzi w moim roczniku w ŻADNEJ szkole, gdyż wszystkie (także te lepsze np prywatne)..." i na szczęście admin uznaje to za godne oślej ławki 3 PiSowscy ministrowie udając, że nie widzą jak w ich szklarni rośnie Hackenkreuz dochowali się kibolsko- faszystowskich bojówek, które wymknęły im się spod kontroli Ci sami ludzie, którzy za błogosławieństwem "patriotycznych środowisk" gwizdali i buczeli na Bartoszewskiego, potem z racoma szli przez Warszawę z hasłami "biała siła" i bili oponentów w Częstochowie, teraz w lesie niedaleko mojego domu... 4 Setki Arminiusów mogą.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 28-01-2018 | finerbijk | Mafia |
Tercet egzotyczny w składzie dziennikarz, były agent ABW i były gangster odgraża się, że ujawni tajemnice mafii, tej prawdziwej, a nie jak to określają 'mafii trzepakowej' typu Pruszków. Mafia prawdziwa tym się różni od tej trzepakowej, że działają w jej ramach politycy z najwyższej półki. Czy rzeczywiście będzie to taka bomba jak obiecują? Dożyjemy zobaczymy. Miejmy nadzieję, że naprawdę chodzi o wyjaśnienie czegokolwiek, a nie tylko o zgarnięcie kasy z książki. PiS jak dotąd nie zrobił prawie nic, aby rozliczyć wszystkie te afery i przekręty, mimo szumnych zapowiedzi przedwyborczych. Rozpracowują niemrawo jakiś tam Amber Gold, ale wszystkie inne Mirki mają się w jak najlepszym porządku. Więcej o powyższym projekcie od samych zaangażowanych www.youtube.com/watch?v=_D2AZ40q1mk&t=0s | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 39 (przedawniony) | | 26-01-2018 | Arminius | Muzem jak puszka Pandory??? |
W Lublinie ma powstać Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej. W tym celu Ministerstwo Kultury zakupiło od UMCS w Lublinie za 10 mln złotych pałac Lubomirskich - mieszczący Wydział Politologii. Pierwotnie placówka miała się zwać "Muzeum Kresów" jednakże ze względu natury politycznej nazwę zmieniono. Zmiana nazwy nie rozwiewa jednakże wszystkich wątpliwości - jakie wykreowanie tej instytucji może rodzić. Placówka "ma upamiętniać, badać i popularyzować dorobek pokoleń Polaków zamieszkujących - pośród innych narodów - ziemie wschodnie dawnej RP, ze szczególnym uwzględnieniem historii tych ziem w czasie istnienia I Rzeczypospolitej". Już z tej zapowiedzi Ministerstwa wynika, iż obowiązywać będzie, a przynajmniej dominować, narracja polska. Trudno w tej chwili przewidywać jaki kształt przybierze ekspozycja muzealna - ale zważywszy na trendy w "polityce historycznej" promowane przez obecną ekipę rządzącą, niestety nie należy wykluczać dominacji opcji monokulturowej w narracji muzealnej. Powołanie do życia placówki jak wyżej przez państwo polskie i za pieniądze państwa polskiego niesie ze sobą potencjał wystąpienia co najmniej trzech istotnych problemów. Primo - może doprowadzić do dalszego poważnego zaostrzenia w relacjach z sąsiadami wschodnimi. Secundo, daje Rosji wyśmienity oręż propagandowy do wbijania klina w relacje między Polską a jej sąsiadami wschodnimi Tertio, kreuje nurtujące pytanie, czy Niemcy maja takie samo prawo ( inicjatywa państwowa na najwyższym szczeblu) kreowania.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 25-01-2018 | Matix | Szpitale zamiast Patriotów |
Czy ktoś z Was byłby w stanie oszacować ile szpitali można by było uratować, wybudować, ile lekarzy i pielęgniarek by mogło dostać należące im się podwyżki, ilu pracowników służby zdrowia zdecydowałoby się nie emigrować z kraju, ile sprzętu można byłoby zakupić do szpitali, gdyby zamiast na rakiety od Amerykanów wydać te 30 mld zł na służbę zdrowia? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 22-01-2018 | Arminius | Czarna sukienka |
Mija kolejna rocznica Powstania Styczniowego. W 1832 roku Konstanty Gaszyński - uczestnik Powstania Listopadowego na Litwie - przebywający już wówczas w Paryżu, napisał wiersz, pt. "Czarna sukienka", nawiązujący swą terścią do słynnej w Powstaniu Listopadowym bitwy o Olszynkę Grochowską. Zaczyna się on słowami "Schowaj matko, suknie moje, Perły, wieńce z róż: Jasne szaty, świetne stroje - To nie dla mnie już!..". Wiersz stał się szczególnie popularny podczas Powstania Styczniowego - w dużym stopniu za sprawą Władysława Żeleńskiego - kompozytora, ojca Tadeusza Boya - Żeleńskiego - który ułożył do niego melodię. Pieśń wykonuje Anna Szałapak: www.youtube.com/watch?v=JVPYXzIZRnQ |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 20-01-2018 | finerbijk | Polityczne ideały |
W Polsce obowiązują dzisiaj dwa główne polityczne ideały. 1. Jak największa integracja z Unią, bezkrytyczne przyjmowanie polityki jej liderów i entuzjazm dla propagowanych w niej wartości. 2. Jak największa nieufność wobec Unii, podejrzliwe podejście do polityki jej liderów i obawa o zachowanie tradycyjnych lokalnie wartości.
Każdy z obozów ma odmienną terminologię dla opisu występowania pewnych zjawisk, zarówno wewnątrz UE jak i w kraju. I tak 1. nacjonalizm albo wręcz faszyzm 2. patriotyzm 1. islamofobia 2. troska o bezpieczeństwo 1. tworzenie podziałów wewnątrzunijnych 2. dbanie o regionalny interes 1. otwarte społeczeństwo 2. antykulturowość i tak by można długo.
Skąd się bierze taka skrajna polaryzacja? Nikomu nie przychodzi do głowy, że ideały są tylko w naszych głowach? Jeśli ktoś zdeklaruje swoją opinię w jednej sprawie, to możesz mieć 90% pewność jakie jest jej/jego zdanie w pozostałych. Ja mam jakoś inaczej. Razi mnie uprawianie polityki z ambony i uważam, że związki homo powinny być zalegalizowane, a jednocześnie uważam, że PiS o wiele lepiej dba o interesy Polski niż to było za Platformy (taki przykład). Czy jeszcze ktoś czuje taki dysonans? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 36 (przedawniony) | | 20-01-2018 | MaxGolonko2 | Koniec lewicy w Polsce |
Choroba lewicy bierze się stąd że stawia na wszystkie mniejszości a te wykalkulowały sobie że należy popierać cackanie się i ułatwianie życia wszelkim mniejszościom bo i one (każda z nich) się załapie. W efekcie nikt normalny na lewicę nie zagłosuje bo ona jest zarówno za adoptowaniem chłopców przez męskie pary jak i za przyjmowaniem islamskich imigrantów ekologicznych z Afryki i dawaniem im mieszkań, mimo że oni gwałcą zgodnie z pismami swoje żony, zabijają córki odmawiające wskazanego męża a homoseksualistę to by sto razy zabili. Lewica ubabrała się w skrajną LGBT-o-fanię i imigranto-fanię zamiast dbać o świeckość państwa i wspieranie ekonomiczne ludzi w słabszych regionach. LEWICA UBABRAŁA SIĘ W kontrowersyjne skrajności i jak ktoś chce na nią zagłosować to jak nie jedna to druga skrajność go zniechęca.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 18-01-2018 | Arminius | Orban niczym lis Przechera |
Viktor Orban - symbol agresywnej postawy antyimigranckiej, chłoszczący bezlitośnie UE za zbyt liberalną - i w perspektywie jakoby zgubną dla kultury europejskiej - politykę względem uchodźców, dokonuje właśnie radykalnej wolty stanowiska Węgier. Prawica radykalna twierdzi zaś, iż wolta już się dokonała, bo Wegry w zeszłym roku przyjęły 1300 uchodźców. Orban niczym makiawelistyczny lis - Przechera uprawia ekwilibrystyczny balet na europejskiej scenie - kierując się złotą zasadą, że żadne zasady nie obowiązują. Dziwi wielce fakt, iż obecne władze Polski wybrały sobie takiego pilitycznego prestidigitatora za swojego strategicznego sojusznika - w konfrontacyjnym kursie jaki obrały względem UE. Bo przecież w żadnym wypadku nie można przewidzieć jakiego to cudacznego zajączka wyciągnie ze swego przepastnego cylindra wielki mag z Budapesztu - podczas następnego seansu. Poniżej zamieszczam fragment podlinkowanego tekstu zawierającego szczegóły na temat.
"Jak podaje "Bloomberg", Węgry przyjęły w zeszłym roku 1300 uchodźców. Skrajna prawica skrytykowała rząd Orbana mówiąc, że choć głośno protestuje przeciw otwartej imigracji, to po cichu kraj przyjmuje tylu uchodźców, ilu miałoby trafić na Węgry w ramach unijnej relokacji. Rząd bronił się i podkreślał, że przyjmowanie uchodźców zgodnie z Konwencją Genewską to co innego, niż unijne kwoty.
Z kolei w weekendowym wywiadzie dla „Welt am Sonntag” premier Węgier stwierdził, że jego kraj mógłby uczestniczyć w nowym unijnym systemie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 17-01-2018 | Arminius | Szlachetne zdrowie trochę kosztuje |
Znajoma chciała sobie zrobić USG jamy brzusznej. Dostała stosowne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu - po czem wyznaczono jej termin na....koniec sierpnia bieżącego roku. Sąsiadka jest pielegniarką. Zapytałem się jej czym taka przewłoka może grozić. Jako przykład podała raka trzustki, który - podobno - może bardzo szybko w określonych warunkach się rozwijać. Jej zdaniem w ciągu osmiu miesięcy można - przy sprzyjajacych warunkach - umrzeć na raka trzustki 4-5 razy, jak się go odpowiednio wcześnie nie wykryje. Rzecz dzieje się w mieście powiatowym na zachodzie Poski. Tragifarsa tej sytuacji nie wymaga komentarza. Oczywiście znajoma wzięła 150 złorych i poszła prywatnie załatwić sprawę. Polska służba zdrowie cierpi od wielu lat na kompleksową zapaść. Ale z całą pewnością brak pieniędzy jest jednym z kluczowych czynników uniemożliwiajacych należyą reformę systemu i wyjście na prostą. I tu pojawia się moje zdziwienie. Bo przecież - zdaje się - pieniędzy jest w bród??? Miliardy wydaje się na program 500 plus, dziesiątki miliardów są przeznaczone na kaskadyzację Wisły i udrożnienie polskich rzek, miliardy pochłania polskie górnictwo, miliardy są przeznaczone na zakup broni. Pytanie: dlaczego nie ma dziesiątków miliardów na reformę służby zdrowia??? Przecież jest to problem, wszyscy chyba przyznają, znacznie poważniejszy niż - na przykład - regulacja rzek, czy też ułatwienie utrzymania dzieci młodym, zdrowym, w sile wieku rodzicom??? Wczoraj po rozmowach z lekarzami - rezydentami.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |