Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czemu WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ Pomocy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
14-01-2018 14:38Ocykan (3528 punktów)Czemu WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ Pomocy?
Ocena 1 na 1
A gdyby tak CAŁOROCZNA pomoc bez WIELKIEJ ORKIESTRY?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Matix (5786 punktów)
Bo głośne akcje charytatywne to fajne narzędzie-wybielacz...

"Głupi jak Niemiec"
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>A gdyby tak CAŁOROCZNA pomoc bez WIELKIEJ ORKIESTRY?
Tej udzielamy pod nazwą składka na ubezpieczenie zdrowotne.

Cza być oszczędnym.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Czemu WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ Pomocy?
Bo widzimy, że pomoc jest potrzebna, więc gramy.
>A gdyby tak CAŁOROCZNA pomoc bez WIELKIEJ ORKIESTRY?
Jestem za. Jaki (ś?) masz pomysł?

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Ocykan (3528 punktów)
>>A gdyby tak CAŁOROCZNA pomoc bez WIELKIEJ ORKIESTRY?
>Jestem za. Jaki (ś?) masz pomysł?

WOŚP dzieli przez cały rok a zbiera przez jeden dzień. A może trochę to odwrócić? Kwesta np. nie w jedną niedzielę w roku lecz przynajmniej dwa razy w miesiącu. I zredukować do minimum koszty oprawy (np. fajerwerki nie są niezbędne a trochę kosztują).
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>A gdyby tak CAŁOROCZNA pomoc bez WIELKIEJ ORKIESTRY?
>>Jestem za. Jaki (ś?) masz pomysł?
>WOŚP dzieli przez cały rok a zbiera przez jeden dzień.
Przez cały rok można wpłacać na konto WOŚP.
>A może trochę to odwrócić? Kwesta np. nie w jedną niedzielę w roku lecz przynajmniej dwa razy w miesiącu.
120 tysięcy wolontariuszy dwa razy w miesiącu - nierealne - ludzie mają swoje sprawy.
>I zredukować do minimum koszty oprawy (np. fajerwerki nie są niezbędne a trochę kosztują).
Bez kosztów nie da się zrobić tak wielkiego przedsięwzięcia, a rozliczenia finansowe pokazują, że koszty nie są duże.

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
15-01-2018 18:39 
 Ocena 2 na 2
Matix (5786 punktów)
>Jestem za. Jaki (ś?) masz pomysł?

Przepraszam, że się wtrącę, ale ja mam i włożę kij w mrowisko. A to dlatego, że uważam, że po prostu należy podnieść podatki na służbę zdrowia i tyle. Oczywiście można przy tym je obniżyć gdzie indziej.

"Głupi jak Niemiec"
15-01-2018 19:09 
 Ocena 1 na 1
Appenzeller (3118 punktów)
I jeszcze mądrze wydawać. Ech, marzenia. Jak w teleturnieju: Ile czasu czeka się na wymianę stawu biodrowego w NFZ? Można się pomylić o 25 lat.

Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Przepraszam, że się wtrącę, ale ja mam i włożę kij w mrowisko.
Nie ma za co przepraszać, po to jest forum, żeby się wtrącać.
>A to dlatego, że uważam, że po prostu należy podnieść podatki na służbę zdrowia i tyle.
Podnieść podatki tak, tym najwięcej zarabiającym.
>Oczywiście można przy tym je obniżyć gdzie indziej.
Gdzie, wszystkie sektory niedofinansowane?

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)

>>Oczywiście można przy tym je obniżyć gdzie indziej.
>Gdzie, wszystkie sektory niedofinansowane?

Sektor mydlenia oczu owcom i przeinaczania historii zdają się 
prząść niezgorzej...
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
A gdyby tak po prostu (? ew. po skomplikowanemu... - chyba, że ktoś
pokaże - jako dwa a dwa cztery - że się nie da) sprawny system ochrony
zdrowia?

Nie mam nic do Owsiaka i jego akcji, ale czy nie zdrowiej by było,
gdyby to po prostu nie było potrzebne od tylu lat w tej formie i
gdyby służyło wspieraniu bardziej "pojedynczych" przypadków...
romaro (25211 punktów)
>Nie mam nic do Owsiaka i jego akcji, ale czy nie zdrowiej by było, gdyby to po prostu nie było potrzebne od tylu lat w tej formie gdyby służyło wspieraniu bardziej "pojedynczych" przypadków...
Problem byłby w tym, który z tych "pojedynczych" przypadków wybrać

wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>Nie mam nic do Owsiaka i jego akcji, ale czy nie zdrowiej by było, gdyby to po prostu nie było potrzebne od tylu lat w tej formie gdyby służyło wspieraniu bardziej "pojedynczych" przypadków...
>Problem byłby w tym, który z tych "pojedynczych" przypadków wybrać

Być może lekarze wybierają najbardziej kompetentnie, co nie znaczy,
że w ogóle tego wybierania nie ma. I że gotów jestem uznać zastany
stan rzeczy za jakkolwiek zdrowy - przy całej sympatii do Owsiaka i
antypatii do jego krytyków (którzy np. dobrobytu opiekunów Caritas
nie zauważają).
16-01-2018 14:18 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Być może lekarze wybierają najbardziej kompetentnie, co nie znaczy, że w ogóle tego wybierania nie ma.
Myślę, że to by dopiero była woda na młyn dla poszukiwaczy spiskowych teorii - vide wpis Matixa
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Zabronić wyciągania bzdurnych wniosków nie mogę, ale jednak tę wodę sobie
wypraszam. Nie tym razem

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365