Racjonalista - Strona głównaDo treści
Szpitale zamiast Patriotów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
21-01-2018 20:33Matix (5786 punktów)Szpitale zamiast Patriotów
Ocena 2 na 2
Czy ktoś z Was byłby w stanie oszacować ile szpitali można by było uratować, wybudować, ile lekarzy i pielęgniarek by mogło dostać należące im się podwyżki, ilu pracowników służby zdrowia zdecydowałoby się nie emigrować z kraju, ile sprzętu można byłoby zakupić do szpitali, gdyby zamiast na rakiety od Amerykanów wydać te 30 mld zł na służbę zdrowia?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)dlaczego zamiast???
>Czy ktoś z Was byłby w stanie oszacować ile szpitali można by było uratować, wybudować, ile lekarzy
>i pielęgniarek by mogło dostać należące im się podwyżki, ilu pracowników służby zdrowia
>zdecydowałoby się nie emigrować z kraju, ile sprzętu można byłoby zakupić do szpitali, gdyby zamiast
>na rakiety od Amerykanów wydać te 30 mld zł na służbę zdrowia?

Dlaczego ma być "zamiast"???

Gdy słucham z rządowych mediów jak w Polsce jest dobrze - powinno być i na patrioty i na służbę zdrowia. Pzrecież już nie jesteśmy neokolonialnie eksploatowani przez UE??
22-01-2018 13:57 
 Ocena 1 na 1
rossonero (165 punktów)Odp: dlaczego zamiast???

>Gdy słucham z rządowych mediów jak w Polsce jest dobrze - powinno być i na patrioty i na służbę zdrowia. Pzrecież już nie jesteśmy neokolonialnie eksploatowani przez UE??

To neokolonialną zależność można zrzucić w kilka,kilkanascie miesiecy?

Przecież premier powiedział wyraźnie :"
Przed nami 20 lat odkręcania błędów z przeszłości."
Arminius (25555 punktów)nie zdzierżą
>>Gdy słucham z rządowych mediów jak w Polsce jest dobrze - powinno być i na patrioty i na służbę zdrowia. Pzrecież już nie jesteśmy neokolonialnie eksploatowani przez UE??
>To neokolonialną zależność można zrzucić w kilka,kilkanascie miesiecy?
>Przecież premier powiedział wyraźnie :"
>Przed nami 20 lat odkręcania błędów z przeszłości."

Dwadzieścia lat??? Takiego długiego okresu nie zdierży nawet elekorat PiS - u.
22-01-2018 20:39 
 Ocena 2 na 2
rossonero (165 punktów)Odp: nie zdzierżą

>>Przed nami 20 lat odkręcania błędów z przeszłości."
>Dwadzieścia lat??? Takiego długiego okresu nie zdierży nawet elekorat PiS - u.

Jasnym jest,że pelnej kontroli nie odzyskamy.Chociażby ,ze wzgledu na fakt ,że byliśmy otwarci na inwestorów zagranicznych zbyt długo i oddaliśmy zbyt dużą część kontroli gospodarczej.Warto jednak wykrawać jak najwięcej z pańskiego stołu.Budować fabryki bo przecież cała Europa Zachodnia już nie produkuje a Chińczycy za chwilę przestaną i wreszcie zaczną konsumować
Arminius (25555 punktów)i nadal jesteście???
>>>Przed nami 20 lat odkręcania błędów z przeszłości."
>>Dwadzieścia lat??? Takiego długiego okresu nie zdierży nawet elekorat PiS - u.
>Jasnym jest,że pelnej kontroli nie odzyskamy.Chociażby ,ze wzgledu na fakt ,że byliśmy otwarci na inwestorów zagranicznych....

I nadal jesteście przecież.
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Szpitale zamiast Patriotów
>Czy ktoś z Was byłby w stanie oszacować ile szpitali można by było uratować, wybudować, ile lekarzy
>i pielęgniarek by mogło dostać należące im się podwyżki, ilu pracowników służby zdrowia
>zdecydowałoby się nie emigrować z kraju, ile sprzętu można byłoby zakupić do szpitali, gdyby zamiast
>na rakiety od Amerykanów wydać te 30 mld zł na służbę zdrowia?

Gdyby nie dofinansowywać pretensjonalnych życzeń Kościoła? Nb. nie tworzącego też narodowego PKB. A emigracja zarobkowa jest efektem polityki państwa, słabych rządów od tylu lat, nie dających nadziei na lepsze jutro (życie ma się jedno). Takie akty desperacji są tak wymowne, że chyba nie trzeba ich uzasadniać. Najgorsze, że odpływają nam ludzie wykształceni i wartościowi (nie tylko polscy hydraulicy). Czy jakiekolwiek rządy prawicy widzą ten problem? Odpowiedzcie sobie sami. PO i PiS martwią się tylko o słupki popularności. Czy to jest zdrowe? PiS bazuje na głosach nie myślącego motłochu, którego zawsze jest więcej w każdym narodzie. Konsekwencje już są i będą daleko idące.
Naprawa to nie tylko uderzanie w dzwon patriotyzmu, zresztą wątpliwego, bo sama władza jest zdemoralizowana. Inaczej może. Władza nie pokazuje po co została powołana.
To jest moja ocena z pozycji emeryta.
Pozdrawiam.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
24-01-2018 18:37 
 Ocena 1 na 1
MateM (4 punktów)
>>Czy ktoś z Was byłby w stanie oszacować ile szpitali można by było uratować, wybudować, ile lekarzy
>>i pielęgniarek by mogło dostać należące im się podwyżki, ilu pracowników służby zdrowia
>>zdecydowałoby się nie emigrować z kraju, ile sprzętu można byłoby zakupić do szpitali, gdyby zamiast
>>na rakiety od Amerykanów wydać te 30 mld zł na służbę zdrowia?
>Gdyby nie dofinansowywać pretensjonalnych życzeń Kościoła? Nb. nie tworzącego też narodowego PKB. A emigracja zarobkowa jest efektem polityki państwa, słabych rządów od tylu lat, nie dających nadziei na lepsze jutro (życie ma się jedno). Takie akty desperacji są tak wymowne, że chyba nie trzeba ich uzasadniać. Najgorsze, że odpływają nam ludzie wykształceni i wartościowi (nie tylko polscy hydraulicy). Czy jakiekolwiek rządy prawicy widzą ten problem? Odpowiedzcie sobie sami. PO i PiS martwią się tylko o słupki popularności. Czy to jest zdrowe? PiS bazuje na głosach nie myślącego motłochu, którego zawsze jest więcej w każdym narodzie. Konsekwencje już są i będą daleko idące.
>Naprawa to nie tylko uderzanie w dzwon patriotyzmu, zresztą wątpliwego, bo sama władza jest zdemoralizowana. Inaczej może. Władza nie pokazuje po co została powołana.
>To jest moja ocena z pozycji emeryta.
>Pozdrawiam.
>
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

>

Ale po co na szpitale? Pomijając przypadki wrodzone i te losowe, których nie sposób uniknąć(jak niektóre wypadki drogowe), spora część to wynik ludzkiej bezmyślności i braku edukacji.
Taniej i racjonalniej- zmodernizować program nauczania w szkołach pod kątem odżywiania i wychowania fizycznego, a kolejki w szpitalach i przychodniach po latach systematycznie będą się kurczyć. Dlaczego w Polsce, jak i w całej UE przykładowo nie ma racjonalnych regulacji odnośnie ilości cukru dosypywanego do żywności i dlaczego tego typu decyzje na poziomie firmy podejmują marketingowcy odpowiadający za zysk i sprzedaż, a nie dietetycy czy lekarze? Dlaczego politycy nie podejmują decyzji w tej sprawie? Cukier biały odpowiada za wiele chorób, w tym plagę otyłości i cukrzycy.
Dlaczego państwo opiera swój budżet na produkcji substancji, które przyczyniają się do trwałego i często śmiertelnego uszczerbku na zdrowiu (np. papierosy), zamiast ich zwyczajnie zakazać? Palenie jest przecież i nieracjonalne i świadczy o niskiej inteligencji palacza (wszak ktoś inteligentny nie będzie palił wiedząc, że rujnuje to jego zdrowie, a statystyki śmiertelności palaczy są dla osoby inteligentnej zwyczajnie odstraszające).

Można uderzyć z drugiej strony, tak jak w Holandii, podnosząc opłaty za użytkowanie samochodów, co przełoży się na wzrost użytkowania rowerów, a to z kolei pociągnie za sobą poprawę stanu zdrowia przeciętnego obywatela.

Co z tego, że dofinansujemy kolejny szpital, kupimy kolejne urządzenia? Jeśli chcę wyzdrowieć, muszę zwalczyć przyczynę choroby, a nie jej skutek.

Emigracja zarobkowa w chwili obecnej to najlepsze dobrodziejstwo, jakie mogło przytrafić się młodemu pokoleniu na dorobku w Polsce. Jest przepływem siły roboczej z kraju biedniejszego do bogatszego, w celu powiększenia swojego stanu posiadania w czasie krótszym, niż nastąpiłoby to w kraju pochodzenia (zamiast np. zadłużać się kredytami na kilkadziesiąt lat). Takiej możliwości nie mają obywatele krajów najbogatszych, i choć siła nabywcza pieniądza w tych krajach częściowo to rekompensuje, to przeciętny Niemiec jest w gorszej sytuacji niż Polak, o Ukraińcach już nie wspominając- zarabiając po około 1500 euro na rękę, Niemiec ma w ciągu miesiąca 1 pensję, Polak 4 minimalne pensje, a Ukrainiec aż 18 Ja sobie osobiście ten stan rzeczy chwalę

To smutne, że powielasz typowe dla środowiska byłych SB-ków kalki, jakoby elektorat PiS popierał bezmyślny motłoch, bo podobne konkluzje w kontekście chociażby służalczej postawy polityków opozycyjnych względem UE i problemu migracyjnego z Afryki i Bliskiego Wschodu, padają też po drugiej stronie barykady.

Władza zawsze deprawuje, bez względu na to, jaką opcję polityczną się reprezentuje. Problem polega na tym, że PiS jest partią reprezentującą (a przynajmniej za taką się uważają) interes ogółu społeczeństwa, zwykłych ludzi, czy jak tam wolisz- motłochu.
500+ przynosi korzyści wielu młodym parom. Dzika reprywatyzacja przyniosła korzyści tylko rodzinie prezydent Warszawy.
DEMONICON (4893 punktów)
A cóż ci z tych nowych szpitali bez społecznego poczucia bezpieczeństwa? Od kogo będziesz brał pieniądze na nie i ich utrzymanie, na lekarzy i pielęgniarki? Ludzie uciekają z kraju w którym nie czują się bezpiecznie, to się stanie mimo tych pieniędzy z lekarzami, pielęgniarkami i tymi, których będzie stać na wyjazd, bo mogą być gdzieś potrzebni. Popatrz na Ukrainę- kraj, który w imię gwarancji międzynarodowych pozbył się broni atomowej. Nie jestem w stanie się zgodzić z metodą Robin Hooda, zabierać biednym, by oddać bogatym, bo to tylko takie głupie przerzucanie. Teraz Urrra na patrioty, bo biedne szpitale? A jak będą bogate szpitale, to będziemy wyprzedawać sprzęt, żeby na patrioty uciułać? Tak się troszczymy o ludzi, że zapominamy o ich bezpieczeństwie.

Pozdrawiam
22-01-2018 13:23 
 Ocena 1 na 1
schlawiner (400 punktów)
>Tak się troszczymy o ludzi, że zapominamy o ich bezpieczeństwie.

Bezpieczeństwie, jak je definiuje nadzór korporacyjny.
syku (454 punktów)
>Czy ktoś z Was byłby w stanie oszacować ile szpitali można by było uratować, wybudować, ile lekarzy
>i pielęgniarek by mogło dostać należące im się podwyżki, ilu pracowników służby zdrowia
>zdecydowałoby się nie emigrować z kraju, ile sprzętu można byłoby zakupić do szpitali, gdyby zamiast
>na rakiety od Amerykanów wydać te 30 mld zł na służbę zdrowia?

W idealnym świecie te pieniądze trafiłyby na służbę zdrowia. Niestety naszemu światu bardzo daleko jest od ideału.

Rzut oka wystarczy, aby stwierdzić, że dwóch jest wrogów szczęścia ludzkiego: cierpienie i nuda.
Arminius (25555 punktów)do sztambucha koniecznie
>W idealnym świecie te pieniądze trafiłyby na służbę zdrowia. Niestety naszemu światu bardzo daleko jest od ideału.

Przednia myśl!!! Zaraz ją sobie wpiszę złotymi zgłoskami do sztambucha!!!
22-01-2018 15:30 
 Ocena 2 na 2
syku (454 punktów)Odp: do sztambucha koniecznie
>>W idealnym świecie te pieniądze trafiłyby na służbę zdrowia. Niestety naszemu światu bardzo daleko jest od ideału.
>Przednia myśl!!! Zaraz ją sobie wpiszę złotymi zgłoskami do sztambucha!!!

Arminius, czytając twoje wpisy na forum, ktoś mógłby pomyśleć, że dla ciebie światu daleko od ideału, bo Hitler nie rozwiązał "kwestii żydowskiej". Także zapisuj sobie co tam chcesz...

Rzut oka wystarczy, aby stwierdzić, że dwóch jest wrogów szczęścia ludzkiego: cierpienie i nuda.
22-01-2018 19:18 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)nie działa
>>>W idealnym świecie te pieniądze trafiłyby na służbę zdrowia. Niestety naszemu światu bardzo daleko jest od ideału.
>>Przednia myśl!!! Zaraz ją sobie wpiszę złotymi zgłoskami do sztambucha!!!
>Arminius, czytając twoje wpisy na forum, ktoś mógłby pomyśleć, że dla ciebie światu daleko od ideału, bo Hitler nie rozwiązał "kwestii żydowskiej". Także zapisuj sobie co tam chcesz...

To reductio ad Hitlerum - na tym forum już w zsadzie nie działa. Świadczy o mizerności merytorycznych argumentów tego, który sie do niego odwołuje. Wymyśl Pan coś innego.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: Szpitale zamiast Patriotów
W idealnym świecie panowałoby dobro, wszechuzgodniona sprawiedliwość i
powszechny brak zakapiorstwa, dulszczyzny i drobnomieszczaństwa.
("A gdybym ja rządził światem, w końcu zostałbym sam z kałaszem...")

- morał: żyć jakoś trzeba, choć świat idealny nie jest. I cieszyć się
zdrowiem - choćby taki ja, u lekarza bywam raz na dekadę, wzrok sokoli,
węch psi, słuch absolutny, zęby jeszcze nie rokują prac wiertniczych...
Tylko czekać, aż wyskocze na jakiejś szyszce i skasuję pniaka.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
A ja mam z tym problem - pomijając rakiety - czy samo wpompowanie kasy
w służbę zdrowia ot tak coś by dało, poza jej wchłonięciem/zagospodarowaniem.

To chyba tak, jakby wziąć zawałowca z zakrzepami i nadciśnieniem i wtłoczyć
mu jeszcze 2l krwi.
22-01-2018 16:07 
 Ocena 1 na 1
Matix (5786 punktów)
Lepsze to niż wywalenie kasy za granicę i jednocześnie kontynuacja podskakiwania szabelką do rusków jak kretyni.

"Głupi jak Niemiec"
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>Lepsze to niż wywalenie kasy za granicę

A wywalamy? I co jest dobrego w pompowaniu kasy w służbę zdrowia bez
przemyślanego planu, który by ją uzdrowił - jeśli w ogóle jest taka
wola, w co czasem (w chwilach ćwiczenia się w spiskowym myśleniu)
wątpię.

Bo w zasadzie wystarczy zwiększyć liczbę uczelni, ich pobór, produkcję
taśmową dobrych lekarzy, no i dać więcej placówek i miejsc pracy. Proste?

> i jednocześnie kontynuacja podskakiwania szabelką do rusków jak kretyni.

Tego zdaje się nie przeskoczymy - ale lepiej jest mieć władze, które
postępują nieco mądrzej - na poziomie oficjalnym oczywiście. Pod tym
względem dawno nie było tak kiepsko jak dziś i tak sprzecznie
22-01-2018 17:08 
 Ocena 1 na 1
Matix (5786 punktów)
>Bo w zasadzie wystarczy zwiększyć liczbę uczelni, ich pobór, produkcję
>taśmową dobrych lekarzy, no i dać więcej placówek i miejsc pracy. Proste?

Proste, ale głupie. Po prostu więcej lekarzy i pielęgniarek ucieknie za granicę od razu po studiach i nic się nie zmieni.

"Głupi jak Niemiec"
22-01-2018 17:36 
 Ocena 1 na 1
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Proste, ale głupie. Po prostu więcej lekarzy i pielęgniarek ucieknie za granicę od razu po studiach i nic się nie zmieni.

"Głupi jak Niemiec"<<

To może zacząć działać tak jak ten Głupi Niemiec? Bo od nich nie tylko że lekarze i pielęgniarki nie uciekają, ale to do nich uciekają.
Cytując Billa Clintona: "it's the economy, stupid".
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>Bo w zasadzie wystarczy zwiększyć liczbę uczelni, ich pobór, produkcję
>>taśmową dobrych lekarzy, no i dać więcej placówek i miejsc pracy. Proste?
>Proste, ale głupie.

Zaproponuj coś mądrzejszego.
Jolanta Komorowska (1321 punktów)
(zablokowany)
>Czy ktoś z Was byłby w stanie oszacować ile szpitali można by było uratować, wybudować, ile lekarzy
>i pielęgniarek by mogło dostać należące im się podwyżki, ilu pracowników służby zdrowia
>zdecydowałoby się nie emigrować z kraju, ile sprzętu można byłoby zakupić do szpitali, gdyby zamiast
>na rakiety od Amerykanów wydać te 30 mld zł na służbę zdrowia?
A Owsiak zarobił... 9 milionów? 10?
Co to za kwota, żeby wzbudzała zachwyt?

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365