Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 65 (przedawniony)
02-05-2013655321Małżeństwa jednopłciowe i adopcja.
Wydaję mi się, że większość racjonalistów popiera umożliwienie zawierania małżeństw jednopłciowych. Nie wiem, mylę się?

Ale idąc krok dalej, jak widzicie sprawę adopcji dzieci przez te małżeństwa?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
30-04-2013pawel_wrNie Matura ., lecz modlitwa szczera zrobi z ciebie...
Polska to kraj kwadratowych jaj. Pamiętam swoją maturę , gdzie trzeba było
się było ostro uczyć , aby ja zdać . Dziś , panowie w sukienkach wymyślili
.....
Właśnie , co było ich zamysłem ?
Co oni chcą osiągnąć ?

www.fronda(*)-adopcja-maturzysty,27612.html

Jakie jest ich zamierzenie poprzez ADOPTOWANIE maturzystów ?
Czytam , czytam , i nijak nie mogę pojąć. Może ktoś z Was
zna odpowiedź ?

Proszę o odpowiedzi .
Tak myślę , że stałem się ateistą , bo w wieku maturalnym
żaden księżulo mnie nie zaadoptował
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 32 (przedawniony)
30-04-2013GrancyGdzie "Bez Dogmatu" na SGGW seksizm widzi?
Zapewne większości z was obiła się o uszy "bulwersująca" sprawa wyborów miss na SGGW:
wiadomosci(*)domosci/1,114871,13796844.html
www.pudele(*)_za_rozbierane_wybory_miss/22/

Faktycznie, niektóre zdjęcia przypominają imprezę z klubu nocnego i jest to może nieodpowiednie dla prestiżu i powagi uczelni, ale: a) to władze uczelni się na to zgodziły i to one decydują co jest dla uczelni dobre, a co nie, b) studentki to dorosłe kobiety, a udział w konkursie był dobrowolny.

Sprawę tej grzesznej imprezy z oburzeniem nagłośnił nie żaden "Nasz Dziennik", jak ktoś mógłby się spodziewać, ale pismo paradoksalnie zwące się "Bez Dogmatu", a głównym zarzutem jest rzekomy seksizm tej zabawy.
Seksizm z definicji, z tego co wiem, to dyskryminacja kobiet, uprzedzenia wobec nich, uznawanie ich za z natury mniej inteligentne od mężczyzn itd., ale co jest seksistowskiego w podziwianiu urody studentek i w wyborze najładniejszej z nich?

Nie wiem czy tylko jak tak uważam, ale współczesna poprawna politycznie, postmodernistyczna lewica, zdaje się na kobiecą nagość reagować gwałtowniej, niż katolicka prawica...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
29-04-2013ArmindoWszyscy są równi...
ale niezależnie od systemu politycznego i gospodarczego, niektórzy są równiejsi. W imię tej zasady stary, schorowany komunistyczny generał może liczyć na miejsce w rządowym szpitalu, jak tylko dostanie najmniejszego krwotoku z nosa, a dwudziestu umundurowanych lekarzy na państwowych posadach zastanawia się nad najlepszym sposobem założenia mu tamponady, natomiast szary obywatel, szukający pomocy w sytuacji zagrożenia życia w powiatowym szpitalu, zostaje odesłany, by w spokoju zdechł pod płotem. Takie jest życie. Czy są na to jakieś racjonalne argumenty? Po co nam publiczna służba zdrowia? Żeby w komfortowych warunkach leczyć naszych podstarzałych notabli?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 52 (przedawniony)
29-04-2013Dariusz Godyńzlizywanie pianki
"Z powodu braku znamion przestępstwa w zachowaniu dyrektora szkoły prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie otrzęsin w Gimnazjum Salezjańskim w Lubinie - poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Liliana Łukasiewicz."
Cały tekst: wyborcza.p(*)edza_to_nie_przestepstwo_.html
Mamy werdykt wymiaru sprawiedliwości w sprawie otrzęsin w Gimnazjum Salezjańskim.
Jak się okazało nie ma nic złego w zlizywaniu pianki z kolan księdza dyrektora.
Jesteśmy świadkami tworzenia nowych standardów. Rozumiem, że jak "cywilny" dyrektor lub dyrektorka szkoły urządzi takie otrzęsiny to nic wielkiego się nie stanie.
Coś mnie się jednak wydaje, że noszenie czarnej sukienki przez faceta działa magicznie na ocenę wydarzeń przez prokuratury w naszym dziwnym kraju.
[color=blue]
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 98 (przedawniony)
28-04-2013SelanosDlaczego Polska wygląda tak jak wygląda?
Dziś już nie pierwszy raz spotkałem się z pewną ciekawą opinią. Otóż osoba z którą rozmawiałem, twierdzi że nasz kraj nie najlepiej wygląda dlatego, że ogólnie pojęta elita, inteligencja, albo została wymordowana w czasie wojen, albo wyjechała za granicę. Dowodami na to twierdzenie były oczywiście przykłady mordów na wykształconych czy pełniących ważne funkcje Polakach w czasie II WŚ z Pawiakiem i Katyniem włącznie, przykłady Polaków którzy albo w czasach zaborów, XX międzywojennego albo PRL osiągali sukcesy tylko za granicą, czy emigracja w latach 80 gdzie według mojego rozmówcy za granicę wyjechało m.in. prawie 20 tys. inżynierów oraz niemal 9 tys. nauczycieli i wykładowców akademickich.

Zastanawiam się jaka jest Państwa opinia na ten temat tj. co uważają państwo za przyczynę niepowodzeń Polski, oraz czy mój znajomy może mieć rację.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 67 (przedawniony)
26-04-2013Marek Olejniczak"Kiedy bogaci okradają biednych nazywamy to biznesem....."
"Kiedy bogaci okradają biednych nazywamy to biznesem - kiedy biedni walczą o swoje prawa nazywamy to przemocą" http://demotywatory[kropka]pl/3871614

Nasi dziadowie i ojcowie przelewali krew w imię wolności i sprawiedliwości wywalczyli dla nas ustrój zwany demokracja (władza ludu) - miał on być w założeniu ustrojem w którym społeczeństwo wybiera swoich przedstawicieli którzy będą mądrze i rozsądnie rządzić i tworzyć sprawiedliwe dla wszystkich prawo wobec którego wszyscy będą równi. niestety te chwalebne idee bardzo szybko zaczęły być wypaczane. ci którzy dochodzą do władzy myślą tylko o własnych korzyściach a nie o społeczeństwie które ich wybrało. Tworzą zagmatwane prawo i absurdalne przepisy dla własnych korzyści afera goni aferę ludzie są coraz bardziej uciskani i wyzyskiwani.
Nagminne jest łamanie praw zwykłych ludzi - pracują za marne grosze na "śmieciowe" umowy i nikt z tym nic nie robi, nikogo to nie obchodzi.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
25-04-2013Dariusz GodyńTusk o wypowiedziach Gowina
Czy uważacie, że premier pozbędzie się ministranta Gowina?
Tu artykuł: www.wnp.pl(*)wien-problem,196051_1_0_0.html
Ja uważam, że Gowin zostanie w rządzie, przemawia za tym arytmetyka sejmowa i Tusk o tym wie.
Ministrant Gowin to cyniczny gracz, nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz pokazuje premierowi wyprostowany palec. W pewnym sensie nie żałuję premiera ponieważ stworzył system zbierania wszelkich "odpadów radioaktywnych" tak z prawej jak i z lewej strony sceny politycznej. Pamiętam euforię w PO po "pozyskaniu" Joanny Kluzik-Rostkowskiej czy też Bartosza Arłukowicza. Prawda jest taka, że po krótkiej chwili euforii w partii ci karierowicze zaczynają tworzyć kliki sabotujące wszystkie konstruktywne rozwiązania.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
24-04-2013XYZPawelRząd nie likwiduje jednak funduszu kościelnego ?
Jak donosi Na temat:

rafaljaros(*)likwiduje-funduszu-koscielnego

Rząd chyba nie zlikwiduje funduszu kościelnego... bo się obawia, że "automatyczna likwidacja spowodowałaby ograniczenie funkcji duszpasterskich"

Oczywiście nie zlikwiduje odpisu na kościół i szykuje dodatkowy prezent dla kościołów: "władze zaangażują się w promocję nowego odpisu podatkowego, by go upowszechnić w społeczeństwie"



Czyli KK może się spodziewać dwukrotnego wzrostu dochodów i dodatkowej promocji swojego biznesu

Czyż to nie słodkie, że rząd tak dba o finanse kościołów ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
22-04-2013XYZPawelDeregulacyjne: tak mi dopomóż bóg...
Sejm przyjął ustawę deregulującą dostęp do zawodów:

wyborcza.b(*)jety_przez_Sejm.html#BoxBizTxt

Jedyny sensowny pomysł Gowina, ale ciekawe jest co innego:
"w ramach przepisów deregulacyjnych zapisano propozycję, aby składający ślubowanie nowo powoływany notariusz mógł zakończyć rotę słowami "tak mi dopomóż Bóg""

"Wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski, zapewnił, że sprawa zwyczajowej inwokacji do Boga znalazła się w ustawie notarialnej, bo jest to zawód mający także funkcje państwowe - i tam wymagało to regulacji"

Że jak ?!? Czy my jesteśmy państwem wyznaniowym ?!?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)