 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 65 (przedawniony) | | 02-05-2013 | 655321 | Małżeństwa jednopłciowe i adopcja. |
Wydaję mi się, że większość racjonalistów popiera umożliwienie zawierania małżeństw jednopłciowych. Nie wiem, mylę się?
Ale idąc krok dalej, jak widzicie sprawę adopcji dzieci przez te małżeństwa? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 30-04-2013 | pawel_wr | Nie Matura ., lecz modlitwa szczera zrobi z ciebie... |
Polska to kraj kwadratowych jaj. Pamiętam swoją maturę , gdzie trzeba było się było ostro uczyć , aby ja zdać . Dziś , panowie w sukienkach wymyślili ..... Właśnie , co było ich zamysłem ? Co oni chcą osiągnąć ? www.fronda(*)-adopcja-maturzysty,27612.htmlJakie jest ich zamierzenie poprzez ADOPTOWANIE maturzystów ? Czytam , czytam , i nijak nie mogę pojąć. Może ktoś z Was zna odpowiedź ? Proszę o odpowiedzi . Tak myślę , że stałem się ateistą , bo w wieku maturalnym żaden księżulo mnie nie zaadoptował  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 30-04-2013 | Grancy | Gdzie "Bez Dogmatu" na SGGW seksizm widzi? |
Zapewne większości z was obiła się o uszy "bulwersująca" sprawa wyborów miss na SGGW: wiadomosci(*)domosci/1,114871,13796844.htmlwww.pudele(*)_za_rozbierane_wybory_miss/22/Faktycznie, niektóre zdjęcia przypominają imprezę z klubu nocnego i jest to może nieodpowiednie dla prestiżu i powagi uczelni, ale: a) to władze uczelni się na to zgodziły i to one decydują co jest dla uczelni dobre, a co nie, b) studentki to dorosłe kobiety, a udział w konkursie był dobrowolny. Sprawę tej grzesznej imprezy z oburzeniem nagłośnił nie żaden "Nasz Dziennik", jak ktoś mógłby się spodziewać, ale pismo paradoksalnie zwące się "Bez Dogmatu", a głównym zarzutem jest rzekomy seksizm tej zabawy. Seksizm z definicji, z tego co wiem, to dyskryminacja kobiet, uprzedzenia wobec nich, uznawanie ich za z natury mniej inteligentne od mężczyzn itd., ale co jest seksistowskiego w podziwianiu urody studentek i w wyborze najładniejszej z nich? Nie wiem czy tylko jak tak uważam, ale współczesna poprawna politycznie, postmodernistyczna lewica, zdaje się na kobiecą nagość reagować gwałtowniej, niż katolicka prawica... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 29-04-2013 | Armindo | Wszyscy są równi... |
ale niezależnie od systemu politycznego i gospodarczego, niektórzy są równiejsi. W imię tej zasady stary, schorowany komunistyczny generał może liczyć na miejsce w rządowym szpitalu, jak tylko dostanie najmniejszego krwotoku z nosa, a dwudziestu umundurowanych lekarzy na państwowych posadach zastanawia się nad najlepszym sposobem założenia mu tamponady, natomiast szary obywatel, szukający pomocy w sytuacji zagrożenia życia w powiatowym szpitalu, zostaje odesłany, by w spokoju zdechł pod płotem. Takie jest życie. Czy są na to jakieś racjonalne argumenty? Po co nam publiczna służba zdrowia? Żeby w komfortowych warunkach leczyć naszych podstarzałych notabli? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 52 (przedawniony) | | 29-04-2013 | Dariusz Godyń | zlizywanie pianki |
"Z powodu braku znamion przestępstwa w zachowaniu dyrektora szkoły prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie otrzęsin w Gimnazjum Salezjańskim w Lubinie - poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Liliana Łukasiewicz."Cały tekst: wyborcza.p(*)edza_to_nie_przestepstwo_.htmlMamy werdykt wymiaru sprawiedliwości w sprawie otrzęsin w Gimnazjum Salezjańskim. Jak się okazało nie ma nic złego w zlizywaniu pianki z kolan księdza dyrektora. Jesteśmy świadkami tworzenia nowych standardów. Rozumiem, że jak "cywilny" dyrektor lub dyrektorka szkoły urządzi takie otrzęsiny to nic wielkiego się nie stanie. Coś mnie się jednak wydaje, że noszenie czarnej sukienki przez faceta działa magicznie na ocenę wydarzeń przez prokuratury w naszym dziwnym kraju.  [color=blue] | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 98 (przedawniony) | | 28-04-2013 | Selanos | Dlaczego Polska wygląda tak jak wygląda? |
Dziś już nie pierwszy raz spotkałem się z pewną ciekawą opinią. Otóż osoba z którą rozmawiałem, twierdzi że nasz kraj nie najlepiej wygląda dlatego, że ogólnie pojęta elita, inteligencja, albo została wymordowana w czasie wojen, albo wyjechała za granicę. Dowodami na to twierdzenie były oczywiście przykłady mordów na wykształconych czy pełniących ważne funkcje Polakach w czasie II WŚ z Pawiakiem i Katyniem włącznie, przykłady Polaków którzy albo w czasach zaborów, XX międzywojennego albo PRL osiągali sukcesy tylko za granicą, czy emigracja w latach 80 gdzie według mojego rozmówcy za granicę wyjechało m.in. prawie 20 tys. inżynierów oraz niemal 9 tys. nauczycieli i wykładowców akademickich.
Zastanawiam się jaka jest Państwa opinia na ten temat tj. co uważają państwo za przyczynę niepowodzeń Polski, oraz czy mój znajomy może mieć rację. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 67 (przedawniony) | | 26-04-2013 | Marek Olejniczak | "Kiedy bogaci okradają biednych nazywamy to biznesem....." |
"Kiedy bogaci okradają biednych nazywamy to biznesem - kiedy biedni walczą o swoje prawa nazywamy to przemocą" http://demotywatory[kropka]pl/3871614
Nasi dziadowie i ojcowie przelewali krew w imię wolności i sprawiedliwości wywalczyli dla nas ustrój zwany demokracja (władza ludu) - miał on być w założeniu ustrojem w którym społeczeństwo wybiera swoich przedstawicieli którzy będą mądrze i rozsądnie rządzić i tworzyć sprawiedliwe dla wszystkich prawo wobec którego wszyscy będą równi. niestety te chwalebne idee bardzo szybko zaczęły być wypaczane. ci którzy dochodzą do władzy myślą tylko o własnych korzyściach a nie o społeczeństwie które ich wybrało. Tworzą zagmatwane prawo i absurdalne przepisy dla własnych korzyści afera goni aferę ludzie są coraz bardziej uciskani i wyzyskiwani. Nagminne jest łamanie praw zwykłych ludzi - pracują za marne grosze na "śmieciowe" umowy i nikt z tym nic nie robi, nikogo to nie obchodzi. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 25-04-2013 | Dariusz Godyń | Tusk o wypowiedziach Gowina |
Czy uważacie, że premier pozbędzie się ministranta Gowina? Tu artykuł: www.wnp.pl(*)wien-problem,196051_1_0_0.htmlJa uważam, że Gowin zostanie w rządzie, przemawia za tym arytmetyka sejmowa i Tusk o tym wie. Ministrant Gowin to cyniczny gracz, nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz pokazuje premierowi wyprostowany palec. W pewnym sensie nie żałuję premiera ponieważ stworzył system zbierania wszelkich "odpadów radioaktywnych" tak z prawej jak i z lewej strony sceny politycznej. Pamiętam euforię w PO po "pozyskaniu" Joanny Kluzik-Rostkowskiej czy też Bartosza Arłukowicza. Prawda jest taka, że po krótkiej chwili euforii w partii ci karierowicze zaczynają tworzyć kliki sabotujące wszystkie konstruktywne rozwiązania. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 24-04-2013 | XYZPawel | Rząd nie likwiduje jednak funduszu kościelnego ? |
Jak donosi Na temat: rafaljaros(*)likwiduje-funduszu-koscielnegoRząd chyba nie zlikwiduje funduszu kościelnego... bo się obawia, że "automatyczna likwidacja spowodowałaby ograniczenie funkcji duszpasterskich"  Oczywiście nie zlikwiduje odpisu na kościół i szykuje dodatkowy prezent dla kościołów: "władze zaangażują się w promocję nowego odpisu podatkowego, by go upowszechnić w społeczeństwie"  Czyli KK może się spodziewać dwukrotnego wzrostu dochodów i dodatkowej promocji swojego biznesu  Czyż to nie słodkie, że rząd tak dba o finanse kościołów ?  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 22-04-2013 | XYZPawel | Deregulacyjne: tak mi dopomóż bóg... |
Sejm przyjął ustawę deregulującą dostęp do zawodów: wyborcza.b(*)jety_przez_Sejm.html#BoxBizTxtJedyny sensowny pomysł Gowina, ale ciekawe jest co innego: "w ramach przepisów deregulacyjnych zapisano propozycję, aby składający ślubowanie nowo powoływany notariusz mógł zakończyć rotę słowami "tak mi dopomóż Bóg"" "Wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski, zapewnił, że sprawa zwyczajowej inwokacji do Boga znalazła się w ustawie notarialnej, bo jest to zawód mający także funkcje państwowe - i tam wymagało to regulacji" Że jak ?!? Czy my jesteśmy państwem wyznaniowym ?!? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |